15 Nisan 2010 basin bülteni paten ve kaykaycilar iÇİn en büYÜk tesiS

Sizin üçün oyun:

Google Play'də əldə edin


Yüklə 7.98 Kb.
tarix07.01.2019
ölçüsü7.98 Kb.15 Nisan 2010
BASIN BÜLTENİ
PATEN VE KAYKAYCILAR İÇİN EN BÜYÜK TESİS

  • BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2 BİN METREKARELİK ALANLA TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ OLAN SKATEPARK’I KAPLIKAYA’YA YAPIYOR.

  • BAŞKAN ALTEPE, TÜM SPOR BRANŞLARINA ÖNEM VERDİKLERİNİ BELİRTEREK, PATEN, KAYKAY VE BMX SPORU AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR TESİSİ DAHA BURSA’YA KAZANDIRACAKLARINI SÖYLEDİ.


BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, paten, kaykay ve bmx sporlarının yapılabileceği Türkiye’nin en büyük Skatepark’ını Kaplıkaya Cazibe Merkezi’ndeki yaklaşık 2 bin metrekare alan üzerine inşa ediyor. Çalışmaların hızla sürdüğü Skatepark’ın Haziran ayında faaliyete geçmesi hedefleniyor.
Büyükşehir Belediyesi, gençlerin spora yönlendirilmesi amacıyla tüm spor branşlarına destek verirken, kaykay, paten ve bmx sporunun da geliştirilmesi için Türkiye’nin en büyük Skatepark’ını yaptırıyor. Kaplıkaya Cazibe Merkezi’ndeki 2 bin metrekarelik alanda hayata geçirilen projede, sporcuların özel gösterileri yapabilecekleri parkurlar hazırlanıyor. Kentin farklı noktalarında sağlıksız ve elverişsiz alanlarda paten ve kaykay yapan gençler, bu tesislerin tamamlanmasının ardından gönül verdikleri sporu tamamen profesyonelce tasarlanan Skatepark’ta rahatlıkla yapabilecek.
Sporun her dalında Bursa öncü olmalı”

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çalışmaların sürdüğü Skatepark’ta incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ve Fen İşleri Daire Başkanı Fehmi Ökten’in de katıldığı inceleme gezisinde yüklenici firmanın temsilcilerinden bilgi alan Başkan Altepe, tesislerin Haziran ayı içinde faaliyete geçireceğini söyledi. Bursa’nın sanayi, turizm ve tarih kenti kimliklerinin yanı sıra spor kenti kimliğini de öne çıkarmak için spor yatırımlarına büyük önem verdiklerini dile getiren Başkan Altepe, Bursa’nın sporun her alanında öncü olan bir kent haline gelmesini amaçlarını vurguladı.


Olimpiyatlara sporcu yetiştirilecek”

2012 Londra Olimpiyatlarında bisikletin yerini kaykay sporunun aldığını hatırlatan Başkan Altepe, bu tesislerde de olimpiyatlarda yarışacak sporcuların yetiştirileceğini söyledi. Yüzme havuzundan futbol sahalarına kadar tüm spor branşlarına yönelik yatırımlarının sürdüğünü ifade eden Başkan Altepe, “Gençlerimiz kaykay ve paten gibi sporları kent merkezinde yaya trafiğinin de yoğun olduğu bölgelerde kısıtlı imkanlarla yapıyorlar. Gençlerimiz hem kendilerini hem de yayaları tehlikeye sokmadan en güzel gösterilerini özel olarak hazırlanan parkurlarda rahatlıkla yapabilecekler. Burası kaykay, paten ve bmx sporcularının bulaşma noktası olacak” diye konuştu.


BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Dostları ilə paylaş:
Orklarla döyüş:

Google Play'də əldə edin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə