31 mart Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü

Sizin üçün oyun:

Google Play'də əldə edin


Yüklə 222.77 Kb.
tarix17.01.2017
ölçüsü222.77 Kb.
Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsinin və şəbəkəsinə daxil olan

mədəniyyət müəssisələrinin “31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü”

ilə əlaqədar



Müəssisənin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar ekskursiya

31 mart

Quba Soyqırımı Memorial Kompleksi
TƏDBİRLƏR PLANI

Kitabxanalar



Mədəniyyət müəssisəsinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

Nəsimi rayon MKS

“Yaddan çıxmayan tarix” adlı söhbət

30 mart

Saat 12:00



Kitabxana

2

1 saylı filial

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar sərgi

30 mart

Kitabxana

3

2 saylı filial

“Əsrin faciəsi” adlı sərgi

30 mart

Kitabxana

4

4 saylı filial

“Bir tarixin yaddaşı” adlı sərgi

30 mart

Kitabxana

5

X.R.Ulutürk adına kütləvi kitabxana

“Tariximizin qan yaddaşı” adlı sərgi

28 mart

Kitabxana

6

Səbail rayon MKS


“Tarixə biganə yanaşmayaq” adlı məruzə

29 mart

Saat 12:00



Kitabxana

7

2 saylı filial

“Erməni terroru və Azərbaycan” adlı sərgi

29-31 mart

Kitabxana

8

4 saylı filial

“Erməni soyqırımı: dünən və bu gün” adlı sərgi

29-31 mart

Kitabxana

9

6 saylı filial

“Unudulmuş faciə” adlı sərgi

29-31 mart

Kitabxana

10

N.Hikmət adına uşaq kitabxanası

“Tarixin qanlı səlnaməsi” adlı məlumat saatı

31 mart

Saat 14:00



Kitabxana

11

M.Ə.Sabir adına Mərkəzi Şəhər kitabxanası

“Soyqırım tarixi” adlı dəyirmi masa-sərgi

30-31mart
30-mart

Saat 12:00



Kitabxana

12

Yasamal rayon MKS

“Azərbaycanlıların soyqırım günü” adlı mühazirə-sərgi

31 mart

Saat 12:00



Kitabxana

13

M.Dilbazi adına uşaq kitabxanası

“Tarixin qanlı səlnaməsi” adlı söhbət

25 mart

Saat 13:00



Kitabxana

14

M.Şəhriyar adına uşaq kitabxanası

31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü ilə əlaqədar sərgi

24-31mart

Kitabxana

15

Suraxanı rayon MKS

“Tarix unudulmur” adlı dəyirmi masa

31 mart

Saat 14:00



Kitabxana

16

2 saylı filial

“Tariximizin faciəli səhifəsi” adlı söhbət

30 mart

Saat 12:00



Kitabxana

17

3 saylı filial

“Qisas unudulmur” adlı sərgi

29-31 mart

Saat 13:00



Kitabxana

18

5 saylı filial

“Unudulmaz faciə” adlı söhbət

31 mart

Saat 15:00



Kitabxana

19

Binəqədi rayon MKS

“Azərbaycanlıların soyqırım günü” adlı sərgi-söhbət

30 mart

Saat 14:00



Kitabxana

20

1 saylı filial

“31 mart- Tariximizin qanla yazılmış səhifəsi” adlı sərgi-söhbət

30 mart

Saat 14:00



Kitabxana

21

3 saylı filial 4 saylı filial ilə birgə

“Azərbaycanlıların soyqırım günü” adlı tədbir-sərgi

30 mart

Saat 14:00



4 saylı filial

22

5 saylı filial

“Azərbaycanlıların soyqırım günü” adlı sərgi-söhbət

30 mart

Saat 14:00



Kitabxana

23

6 saylı filial

“Azərbaycanlıların soyqırım günü” adlı tədbir-sərgi

30 mart

Saat 14:00



Kitabxana

24

Qaradağ rayon MKS

“Azərbaycanlıların soyqırım günü” adlı sərgi

29-31 mart

Kitabxana

25

1 saylı filial

“Azərbaycanlıların soyqırım günü” adlı sərgi

29-31 mart

Kitabxana

26

3 saylı filial

“Azərbaycanlıların soyqırım günü” adlı sərgi

30-31 mart

Kitabxana

27

4 saylı filial

“Azərbaycanlıların soyqırım günü” adlı sərgi

29-31 mart

Kitabxana

28

5 saylı filial

“Azərbaycanlıların soyqırım günü” adlı tədbir-sərgi

31 mart

Saat12:00



Kitabxana

29

6 saylı filial

“Azərbaycanlıların soyqırım günü” adlı sərgi

29-31 mart

Kitabxana

30

7 saylı filial

“Azərbaycanlıların soyqırım günü” adlı sərgi

29-31 mart

Kitabxana

31

8 saylı filial

“Azərbaycanlıların soyqırım günü” adlı söhbət

31 mart

Saat14:30



Kitabxana

32

9 saylı filial

“Azərbaycanlıların soyqırım günü” adlı sərgi

29-31 mart

Kitabxana

33

Xətai rayon MKS 

“Soyqırım bəşər tarixində qara ləkədir” adlı dəyirmi masa

31 mart

Saat 15:00



Kitabxana

34

2 saylı filial

“Tarix susan deyil, bizlər susmasaq” adlı söhbət

30 mart

Saat 11:00



Kitabxana

35

3 saylı filial

Xalqın yaddaşına həkk olunmuş tarix” adlı söhbət

27 mart

Saat 12:00



Kitabxana

36

4 saylı filial

“Tarixin qanlı salnaməsi” adlı sərgi

28-31mart


Kitabxana

37

Nizami rayon MKS

“Tarixi cinayət” adlı sərgi

27-31 mart

Kitabxana

38

1 saylı filial

“Tarixin qanlı salnaməsi” adlı sərgi

26-31 mart

Kitabxana

39

2 saylı filial

“Tarixdən silinməyən izlər” adlı söhbət

30 mart

Saat 12:00



Kitabxana

40

4 saylı filial

“Azərbaycanın təkrarlanmış faciələri” adlı sərgi

27-31 mart

Kitabxana

41

M.Ə.Sabir adına kütləvi kitabxana

“Etnik təmizləmə siyasəti” adlı tədbir

30 mart

Saat 12:00



Kitabxana

42

Xəzər rayon MKS

“31 mart soyqırımını unutma” adlı sərgi

30-31 mart

Kitabxana

43

1 saylı filial

“Azərbaycanlıların soyqırım günü” adlı sərgi

29-31 mart

Saat 10:00


Kitabxana

44

3 saylı filial

“Azərbaycanlıların soyqırım günü” adlı söhbət

31 mart

Saat 12:00



Kitabxana

45

4 saylı filial

“Mart qırğını” adlı sərgi

29-31 mart

Kitabxana

46

5 saylı filial

“Azərbaycanlıların soyqırım günü” adlı sərgi-söhbət

31 mart

Saat 10:00



Kitabxana

47

6 saylı filial

“Azərbaycanlıların soyqırım günü” adlı dəyirmi masa

31 mart

Saat 13:00



Kitabxana

48

7 saylı filial

“İnsanlığın görmədiyi vəhşilik” adlı sərgi-söhbət

31 mart

Saat 14:00



Kitabxana

49

Nərimanov rayon MKS

“Tariximizin qanla yazılmış səhifəsi” adlı sərgi-söhbət

31 mart

Saat 14:00



Kitabxana

50

1 saylı filial

“Tarix olduğu kimi” adlı sərgi-söhbət

30 mart

Saat 14:00



Kitabxana

51

2 saylı filial

“Soyqırım- tarixin dəhşəti” adlı sərgi-söhbət

30 mart

Saat 14:00



Kitabxana

Mədəniyyət evi və klublar




Mədəniyyət müəssisəsinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer




1

Badamdar qəsəbə Mədəniyyət evi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar ədəbi-bədii kompozisiya

31 mart

Saat 14:00



Mədəniyyət evi




2

A.M.Şərifzadə adına Mədəniyyət Mərkəzi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar dəyirmi masa

27 mart

Saat 14:00



Mədəniyyət Mərkəzi




3

Əmircan qəsəbə Mədəniyyət evi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar tədbir

30 mart

Saat 12:00



Mədəniyyət evi




4

Bibiheybət qəsəbə mədəniyyət evi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar dəyirmi masa

31 mart

Saat 12:00



Səbail rayon MKS

5

Xoca-Həsən qəsəbə klubu

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar tədbir

31 mart

Saat 13:00



Klub

6

Kürdəxanı qəsəbə mədəniyyət evi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar dəyirmi masa

31 mart

Saat 10:00



Mədəniyyət evi

7

Binə qəsəbə Mədəniyyət Mərkəzi

“Tariximizin qan yaddaşı” adlı dəyirmi masa

30 mart

Saat 14:00



Mədəniyyət Mərkəzi

8

Xətai rayon Mədəniyyət Mərkəzi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar dəyirmi masa

30 mart

Saat 12:00



249 saylı orta məktəb

9

Zirə qəsəbə Mədəniyyət Mərkəzi

“Unudulmaz faciə” adlı dəyirmi masa

31 mart

Saat 11:00



Mədəniyyət Mərkəzi

10

A.R.Qobustanlı adına Mədəniyyət evi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar dəyirmi masa

31 mart

Saat 12:00



Mədəniyyət evi

11

Səngəçal qəsəbə Mədəniyyət evi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar tədbir

31 mart

Saat 11:00



Mədəniyyət evi

12

Ş.Ələkbərova adına Mədəniyyət evi

“Azərbaycan xalqına qarşı törədilmiş tarixi cinayət” adlı tematik gecə

31 mart

Saat 12:00



Mədəniyyət evi

13

Nizami rayon Mədəniyyət Mərkəzi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar dəyirmi masa

31 mart

Saat 13:00



Mədəniyyət Mərkəzi

14

H.Sarabski adına Mədəniyyət evi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar dəyirmi masa

31 mart

Saat 15:00



Mədəniyyət evi

15

R.Axundov adına Mədəniyyət evi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar sərgi

30-31 mart

Mədəniyyət evi

16

İ.Əbilov adına Mədəniyyət Mərkəzi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar ədəbi-bədii kompozisiya

31 mart

Saat 12:00



Mədəniyyət Mərkəzi

17

Qala qəsəbə klubu

“Tariximizin faciəli səhifəsi” adlı dəyirmi masa

31 mart

Saat 14:00



Klub

18

Ramana qəsəbə Mədəniyyət evi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar dəyirmi masa

31 mart

Saat 12:00



Mədəniyyət evi

19

M.Ə.Sabir adına Balaxanı qəsəbə Mədəniyyət evi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar dəyirmi masa

31 mart

Saat 15:00



Mədəniyyət evi

20

Mərdəkan Mədəniyyət Sarayı

“Qanlı tarix” adlı dəyirmi masa

30 mart

Saat 12:00



Mədəniyyət evi

21

Q.Abbasov adına Mədəniyyət Sarayı

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar dəyirmi masa

30 mart

Saat 12:00



Mədəniyyət Sarayı

22

Gürgən Mədəniyyət evi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar dəyirmi masa

28 mart

Saat 11:00



Mədəniyyət

evi


23

M.Ə.Sabir adına Bülbülə qəsəbə Mədəniyyət evi

“Qanlı tarix” adlı tədbir

31 mart

Saat 13:00



Mədəniyyət

evi


24

Ə.Əmirov adına Mədəniyyət Sarayı

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar dəyirmi masa

31 mart

Saat 11:00



Mədəniyyət Sarayı

25

Zığ qəsəbə Mədəniyyət evi

“Qanlı tarix” adlı dəyirmi masa

31 mart

Saat 12:00



Mədəniyyət evi

26

M.A.Əliyev adına Mədəniyyət evi

“Erməni vəhşiliyi” adlı dəyirmi masa

30 mart

Saat 12:00



Mədəniyyət evi

27

S.Bəhlulzadə adına Mədəniyyət Sarayı

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar dəyirmi masa

30 mart

Saat 11:00



Mədəniyyət Sarayı

28

“8 mart” adına Mədəniyyət evi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar dəyirmi masa

30 mart

Saat 14:00



Mədəniyyət evi

29

Müşfiqabad qəsəbə Mədəniyyət evi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar dəyirmi masa

31 mart

Saat 12:00



Mədəniyyət evi

30

Bilgəh qəsəbə Mədəniyyət evi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar dəyirmi masa

31 mart

Saat 12:00



255 saylı orta məktəb


Heydər Əliyev Mərkəzləri, muzeylər




Mədəniyyət müəssisəsinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

C.Cabbarlının ev muzeyi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar tədbir

31 mart

Saat 13:00



Muzey

2

Yasamal rayon Heydər Əliyev Mərkəzi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar dəyirmi masa

31 mart

Saat 12:00



Mərkəz

3

N.Nərimanovun xatirə muzeyi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar tədbir

31 mart

Saat 12:00



Muzey

4

M.S.Ordubadinin xatirə muzeyi

“Vətən harayı” adlı dəyirmi masa

31 mart

Saat 13:00



Muzey


Uşaq musiqi və incəsənət məktəbləri




Mədəniyyət müəssisəsinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

3 nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar sərgi

30 mart

Saat 12:00



Məktəb

2

4 nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar mühazirə

31 mart

Saat 14:00



Məktəb

3

5 nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar sərgi

30 mart

Məktəb

4

17 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar tədbir

30 mart

Saat 14:00



Məktəb

5

24 nömrəli 11 illik Musiqi Məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar məruzə

31 mart

Saat 15:00



Məktəb

6

Ə.Bədəlbəyli adına 23 nömrəli 11 illik Musiqi Məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar tədbir

31 mart

Saat 13:00



Məktəb

7

Gözdən əlil uşaqlar üçün 38 nömrəli 11 illik Musiqi Məktəbi

“Qanlı tarix” adlı mühazirə

30 mart

Saat 14:00



Məktəb

8

R.Hacıyev adına 15 nömrəli 11 illik Musiqi Məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar tədbir

31 mart

Saat 13:00



Məktəb

9

F.Əmirov adına 6 nömrəli 11 illik İncəsənət Məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar sərgi

24-31 mart


Məktəb

10

R.Behbudov adına 2 nömrəli 11 illik Musiqi Məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar tədbir

31 mart

Saat 13:00



Məktəb

11

T.Quliyev adına 12 nömrəli 11 illik Musiqi Məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar mühazirə

31 mart

Saat 15:00



Məktəb

12

14 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

“Vətən uğrunda şəhid olanlar” adlı anım mərasimi

31 mart

Saat 15:00



Məktəb

13

Ş.Ələkbərova adına 20 nömrəli 11 illik Musiqi Məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar tədbir

30 mart

Saat 16:00



Məktəb

14

10 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar mühazirə

30 mart

Saat 14:00



Məktəb

15

34 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar ədəbi-bədii kompozisiya

31 mart

Saat 13:00



Məktəb

16

G.Şaroyev adına 35 nömrəli 11 illik Musiqi Məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar mühazirə

31 mart

Saat 14:00



Məktəb

17

H.Sarabski adına 7 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar tədbir

31 mart

Saat 12:00



Məktəb

18

K.Səfərəliyeva adına 16 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar mühazirə

31 mart

Saat 12:00



Məktəb

19

C.Qaryağdıoğlu adına 9 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar tədbir

27 mart

Saat 15:00



Məktəb

20

Niyazi adına 22 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar tədbir

30 mart

Saat 12:00



Məktəb

21

36 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar mühazirə

31 mart

Saat 12:00



Məktəb

22

37 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar mühazirə

30 mart

Saat 14:30



Məktəb

23

R.Babayev adına 25 nömrəli 11 illik musiqi məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar məruzə

28 mart

Saat 12:00



Məktəb

24

Ə.Bakıxanov adına 6 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar tədbir

30 mart

Saat 14:00



Məktəb

25

28 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar tədbir

31 mart

Saat 15:00



Məktəb

26

33 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar mühazirə

31 mart

Saat 14:00



Məktəb

27

Q.Qarayev adına Mərkəzi İncəsənət Məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar tədbir

31 mart

Saat 15:00



Məktəb

28

V.Mustafazadə adına 2 nömrəli uşaq incəsənət məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar mühazirə

31 mart

Saat 13:00



Məktəb

29

S.Ələsgərov adına 1 nömrəli uşaq incəsənət məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar sərgi

30 mart


Məktəb

30

S.Rüstəmov adına 13 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

“31 mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar tədbir

30 mart

Saat 15:00



Məktəb


Dostları ilə paylaş:
Orklarla döyüş:

Google Play'də əldə edin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə