Atatürk üNİversitesi doğu anadolu yüksek teknoloji uygulama ve araştirma merkeziYüklə 34.74 Kb.
tarix05.03.2018
ölçüsü34.74 Kb.

c:\users\ahmetemre\desktop\atatürk-uni-logo.jpg

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ

DOĞU ANADOLU YÜKSEK TEKNOLOJİ UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ
Atatürk Üniversitesi Batı Kampüsü DAYTAM, Yakutiye / ERZURUM

Tel: +90 442 231 70 01 Faks: +90 442 231 70 01 e-posta: daytam@atauni.edu.trc:\users\ahmetemre\desktop\logo160x160.png

UV-VIS SPEKTROFOTOMETRESİ (UVS) DENEY İSTEK FORMU


BAŞVURANIN BİLGİLERİ

Adı, Soyadı:

Kurum/Üniversite-Bölüm:

Tel:

e-Posta:

Adres:


Deney sonuçlarının kullanım amacı:

☐ Y. Lisans ☐ Doktora ☐ Proje ☐ Danışmanlık ☐ Diğer

DENEY BİLGİLERİ

UV-VIS SPEKTROFOTOMETRESİ

Deneylerin gerçekleştirilebilmesi için bu formun eksiksiz doldurulması gereklidir.

Analiz Modu:

☐ A ☐ %T ☐ %RNumune Tipi:

☐ Sıvı ☐ Toz ☐ Film☐Ölçüm İstenilen Dalgaboyu Aralığı λMak: λMin:

Varsa, kullanılan çözücüleri belirtiniz ve numuneyle birlikte baseline için çözelti getiriniz.


Analizle ilgili bilimsel makale varsa belirtiniz.
NUMUNE BİLGİLERİ

Etiket No

Numune Adı

Numune İçeriği

Numunenin Veriliş Şekli

Numunenin Çözücüsü

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

Numunenin (varsa) özel saklama koşulları:
Artan Numunenin İadesini İstiyorum ☐ İstemiyorum ☐DAYTAM Hizmet Sözleşmesi

 1. Deney şartlarına uygun şekilde numune hazırlama işlemi analiz yaptırmak isteyen kişi/kuruma aittir.

 2. Analizi yapılacak örnek/örneklerin merkezimize ulaşana kadar geçen sürede muhafazasından analizi talep eden kişi/kurum sorumludur. Örnek merkezimize ulaştığında numune taşıyıcılarının yırtık, kırık, çatlak olması, hatalı sıcaklıkta ulaştırılması ya da uygun olmayan kaplarda gönderilmesi  (örneğin ışığa hassas numunelerin amber renkli şişe ve-veya ışık geçirmez kaplarda gönderilmesi tavsiye edilir) durumunda örnekler analize alınmayacaktır. Numune kabul kriterlerine uygun olmayan numunelerin başvurusu DAYTAM tarafından kabul edilmez.

 3. Analiz yaptırmak isteyen kişi/kurum, numuneleri silinmeyecek şekilde üzerlerini kodlama usulü ile yazmalıdır.

 4. İnsan ve çevre sağlığına zararlı etkileri olan numunelerin analizi özel izne tabi olacaktır. Dolayısıyla  analiz talep eden kişi/kurum, DAYTAM’a gönderdikleri/getirdikleri numune(ler)nin insan ve çevre sağlığına ve cihaza, zararlı etkilerinin olmayacağını beyan etmiş sayılacaklardır. Aksi takdirde oluşacak olumsuzluklardan analiz talep eden kişi/kurum sorumlu olacağını kabul eder.

 5. Analiz/ücret listeleri ve ödeme şartları web sitesinde (daytam.atauni.edu.tr) ayrıntılı olarak yer almaktadır. Numune kabul kriterleri Ek 1’ de verilmiştir ve numunelerin bu kriterlere göre hazırlanması gerekmektedir.

 6. Beyan edilen analiz süreleri tahmini süre olması sebebi ile elde olmayan nedenlerden dolayı olabilecek gecikmelerden DAYTAM sorumlu tutulamaz. Taahhüt edilen şartlardan sapma olduğunda  analiz talep eden kişi/kurum yazılı veya sözlü olarak bilgilendirilir.

 7. Analiz talep eden kişi randevulu analizlerde, randevu zamanında belirtilmiş olan laboratuvarda hazır olacağını, zorunlu sebeplerden dolayı hazır olamadığı durumlarda en az üç gün önce haber vereceğini, aksi durumlarda deney ücretini ödeyeceğini taahhüt eder.  

 8. Analiz talep eden kişi/kurum tarafından iadesi talep edilen numuneler sonuç raporu ile birlikte iade edilir. Bu numuneler on beş gün içinde teslim alınmadığı takdirde atığa gönderilir.

 9. Her türlü kargo masrafı analiz talep eden kişi/kuruma aittir. Her türlü kargo gönderimi sırasında numunelerde meydana gelebilecek problemlerden DAYTAM sorumlu tutulamaz.

 10. Hizmet ücretinin (proje ödemeleri hariç) ödendiğine dair belge DAYTAM’a ibraz edilmeden sonuç raporu düzenlenmez.

 11. Analiz sonuçlarının bilimsel bir yayında kullanılması halinde bu analiz(ler)in yapıldığı yerin Atatürk Üniversitesi Doğu Anadolu Yüksek Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkez’i olduğunun yapılan yayın(lar)da/tez(ler)de belirtilmesi gerekmektedir. Sunduğunuz yazılı/sözlü, ulusal/uluslararası çalışmalarınızın bir kopyasını da merkezimize vermeniz gerekmektedir.  Analiz talep eden kişi/kurum, deney sonuçlarının sadece deneyi yapılan numuneye ait olduğunu, ticari bir amaçla kullanılmayacağını ve reklamlarda DAYTAM’ın adının zikredilerek ve/veya söz konusu ürünün DAYTAM, Atatürk Üniversitesi Laboratuvarları vb. tarafından onaylandığı anlamına gelecek şekilde kullanılmayacağını taahhüt eder.

 12. Her analizin sonucu analiz talep eden kişi/kuruma teslim edildikten sonra aksi belirtilmediği sürece DAYTAM’da sonuçlar 10 (on) iş günü muhafaza edilecektir.

 13. Analiz talep eden kişi/kurum deney sonuçlarına itirazı durumunda tekrardan yapılan analizlerde aynı sonuçların bulunması durumunda araştırmacıdan tam hizmet bedeli tahsil edilir. Analiz sonuçlarına 10 (on) iş günü içinde itiraz edilmediği durumda sonuçlar kabul edilmiş sayılır.

Anlaşmazlık durumlarında Erzurum Mahkemeleri yetkilidir.


BU FORMDA BELİRTMİŞ OLDUĞUM BİLGİLERİN DOĞRULUĞUNU VE DAYTAM HİZMET SÖZLEŞMESİ’NDEKİ HÜKÜMLERİ AYNEN KABUL ETTİĞİMİ BEYAN EDERİM.

YETKİLİ / PROJE YÜRÜTÜCÜSÜ

ADI SOYADI VE İMZA

EK 1: NUMUNE KABUL KRİTERLERİ

Müşteri numune gönderirken Deney Hizmet Sözleşmesinde yazılan şartlarla birlikte, aşağıda belirtilen şartlara da uymakla yükümlüdür. Uygun olmayan numune gönderilmesi halinde DAYTAM numuneyi kabul etmeme hakkına sahiptir.

 1. Toz numuneler ince öğütülmüş olmalıdır. Ayrıca toz numuneler, çapı 2 cm olan bir dairenin alanını kapatacak miktarda veya en az 50-100 mg arasında olmalıdır.

 2. Filtre, cam ve benzeri geçirgen katı numuneler disk veya plaka formunda olmalıdır. Transmitans ünitesiyle yapılan % T çalışmalarında numune boyutları minimum 1x1 cm olacak şekilde hazırlanmalıdır. Reflektans ünitesiyle yapılan %R çalışmalarında numune boyutları maksimum 1x1 cm olmalıdır. Sıvı numuneler için gerekli olan analiz miktarı en az 20 ml olmalıdır.

 3. Numune içerisinde organik bileşik veya organik çözücüler varsa ayrıntılı olarak belirtilmelidir.

 4. Numune ambalajları numuneyi açıklayacak bilgileri içeren etikete sahip olmalıdır.

 5. Numune kapları kontamine olmamış bir şekilde ve kontaminasyona yol açmayacak şekilde olmalıdır.

 6. Numune kaplarının başka amaçlar için kullanılmış veya yıpranmış (çatlak, kırık vb.) olması halinde numunenin özelliklerini etkileyeceğinden kabul edilmeyecektir.

 7. Bu kriterlerin kapsamadığı numune tipleri için numune kabul birimi/laboratuvar sorumlusu/deney sorumlusuyla görüşülmelidir.

 8. Numunenin ölçüm süresi, analiz sahibinin belirlemiş olduğu “tarama hızı” ve “tarama aralığı” değerlerine göre değişmektedir.

Каталог: uploads
uploads -> Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi Azərbaycan Dövlət Aqrar Universiteti adau-nun 80 illik yubileyinə həsr edilir adau-nun elmi ƏSƏRLƏRİ g əNCƏ 2009, №3
uploads -> Mühaziry riyazi mYntiqin elementlYri
uploads -> AZƏrbaycan respublikasi təHSİl naziRLİYİ azərbaycan döVLƏT İQTİsad universiteti magistratura məRKƏZİ
uploads -> AZƏrbaycan əraziSİNDƏ İBTİDAİ İcma quruluşU
uploads -> АзярбайжАН РЕСПУБЛИКАСЫ ТЯЩСИЛ НАЗИРЛИЙИ азярбайжан дювлят игтисад университети
uploads -> Mövzu Fənnin məqsədi və vəzifələri
uploads -> Marketinq fənni üzrə İŞÇİ TƏDRİs proqrami
uploads -> Asm-nin iqtisadiyyatı və idarə edilməsi
uploads -> Təqdimatların hazırlanması (Powerpoint, Word, Excel)


Dostları ilə paylaş:


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2019
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə