Autoport Limanı'na İlk Gemi İki Yıl Aradan Sonra Yanaştı

Sizin üçün oyun:

Google Play'də əldə edin


Yüklə 4.43 Kb.
tarix28.10.2017
ölçüsü4.43 Kb.

c:\users\serkan.inal\desktop\autoport.png

Autoport Limanı'na İlk Gemi İki Yıl Aradan Sonra Yanaştı

Autoport Limanı, 2013 yılının Eylül ayından beri verdiği aradan sonra, Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından kullanım izni sözleşmesinin 2058 yılına kadar yenilenmesiyle yeniden hizmete başladı.

2008 yılında faaliyete geçen Autoport Limanı müteakip, üçüncü bir şahsın Maliye Bakanlığı’na karşı açtığı dava nedeniyle 2013 yılının Eylül ayında hizmetlerine bir süre ara vermek durumunda kalmıştı. Dava sonuçlandıktan sonra Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından Mahkeme kararındaki gerekçeler yerine getirilerek kullanım izni sözleşmesi 2058 yılına kadar geçerli olmak üzere yenilendi. Söz konusu dolgu ve iskele alanı Autoport’a tahsis edildi. Sözleşmenin yenilenmesiyle Autoport işletme faaliyetlerine yeniden başladı ve ilk gemi 1 Nisan’da limana yanaşarak yüklerin tahliyesine başlandı. Autoport sektörün önemli bir çözüm ortağı olarak hizmet verecek.

AUTOPORT

Autoport, otomotiv sektörünün özel liman ihtiyacını karşılamak üzere inşa edilen Türkiye'nin ilk “araba terminali”dir. Kocaeli'nin Başiskele ilçesine bağlı Yeniköy Beldesi'nde 150 bin metrekare alan üzerine kurulu terminal konumu itibari ile Doğu ve Güney Marmara'da yerleşik otomotiv üreticileri ve distribütör firmaların depolama alanlarının kesişme noktasında yer alıyor. İthal ve ihraç edilen tüm markalara hizmet veren terminal, otomotive özel olarak tasarlandı. Söz konusu tasarım mevcut limanlarda farklı elleçleme hizmetlerini birlikte ve aynı alanda yapılmasının getireceği risk ve kısıtlamalardan da arındırılıyor.c:\users\serkan.inal\pictures\autoporthakkinda.jpg

Kaynaklar: Deniz Haber Ajansı, www.autoport.com.tr

Dostları ilə paylaş:
Orklarla döyüş:

Google Play'də əldə edin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə