Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsinin şəbəkəsinə daxil olan

Sizin üçün oyun:

Google Play'də əldə edin


Yüklə 162.05 Kb.
tarix20.01.2017
ölçüsü162.05 Kb.
Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsinin şəbəkəsinə daxil olan

mədəniyyət müəssisələrinin 20 Yanvar faciəsinin iyirmi üçüncü ildönümü münasibətilə
TƏDBİRLƏR PLANI




Müəssisənin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsi

Şəhidlər Xiyabanına ziyarət

20 Yanvar

Saat 12:00



Şəhidlər Xiyabanı


Mədəniyyət evi və klublar




Mədəniyyət evinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

Bibi-Heybət qəsəbə Mədəniyyət evi

“Şəhidlər unudulmur” adlı ədəbi- bədii gecə

18 Yanvar

Saat 12:00



50 saylı tam orta məktəb

2

Badamdar qəsəbə Mədəniyyət evi

“Şəhidlər – ölməzlik tarixi” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət evi

3

H.Sarabski adına Mədəniyyət evi

“20 Yanvar günü”nə həsr olunmuş dəyirmi masa

19 Yanvar

Saat 13:00



Mədəniyyət evi

4

A.M.Şərifzadə adına Mədəniyyət Mərkəzi

“Ağla qərənfil, ağla” adlı tədbir

18 Yanvar

Saat 12:00



53 saylı orta məktəb

5

Nizami rayon Mədəniyyət Mərkəzi

“O, şənbə gecəsi” adlı ədəbi-bədii kompozisiya

18 Yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət evi

6

Ş.Ələkbərova adına Mədəniyyət evi

“Unudulmaz tarix –qara bulud ağlar” ” adlı ədəbi-bədii kompozisiya

18 Yanvar

Saat 13:00




Mədəniyyət evi

7

Xətai Rayon Mədəniyyət Mərkəzi

“Ölməzlik abidəsi” adlı ədəbi –bədii kompozisiya

18 Yanvar

Saat 12:00



254 saylı orta məktəb

8

Binə qəsəbə Mədəniyyət Mərkəzi

“İlham –Fərizə məhəbbəti” səhnələşmiş tamaşanın təqdimatı

18 Yanvar

Saat 13:00



Mədəniyyət evi

9

Binəqədi Mərkəzi Mədəniyyət evi

“Qələbəyə səsləyən şəhid ruhları” adlı ədəbi –bədii kompozisiya

18 Yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət evi

10

M.A.Əliyev adına Mədəniyyət evi

“Qanlı 20 Yanvar gecəsi” adlı tədbir

18 Yanvar

Saat 15:00



118 saylı tam orta məktəb

11

V. Mustafazadə adına Mədəniyyət Mərkəzi

“Qanlı tarix” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 14:00



Mədəniyyət mərkəzi

12

Kürdəxanı qəsəbə Mədəniyyət evi

“Anım mərasimi” adlı ədəbi –bədii kompozisiya

19 Yanvar

Saat 12:00




113 saylı tam orta məktəb

13

M.Əzizbəyov adına Əmircan qəsəbə Mədəniyyət evi

“Ağla qərənfil, ağla” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 12:00




97 saylı tam orta məktəb

14

Şüvəlan qəsəbə Mədəniyyət evi

“Şəhidlər ölməz, vətən bölünməz” adlı ədəbi –bədii kompozisiya

19 Yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət evi

15

Qala qəsəbə Klubu

“Tarixin qan yaddaşı” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 14:00



Klub

16

Ə.Paşayev adına Mədəniyyət evi

“20 Yanvar şəhidlərinə” həsr olunmuş ədəbi –bədii kompozisiya

18 Yanvar

Saat 13:00



71 saylı orta məktəb

17

8 mart adına

Mədəniyyət evi



“Qəhrəmanlıq səhifəsi” adlı ədəbi–bədii gecə

18 Yanvar

Saat 14:00



Mədəniyyət evi

18

M.Ə.Sabir adına Bülbülə qəsəbə Mədəniyyət evi

“Azadlıq mübarizəsi” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 11:00



Mədəniyyət evi

19

H. Abbasov adına Mədəniyyət evi

Bilgəh qəsəbə Mədəniyyət evi

Nardaran qəsəbə klubu


“Qanlı Yanvar qan yaddaşımız” ədəbi –bədii kompozisiya

19 Yanvar

Saat 12:00



255 saylı tam orta məktəb

20

Səngəçal qəsəbə Mədəniyyət evi

“20 Yanvar faciəsi qurbanlarının” anım mərasimi

18 Yanvar

Saat 12:00



222 saylı tam orta məktəb

21

Şağan qəsəbə Klubu

“Ağla qərənfil ağla” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 12:00



124 saylı tam orta məktəb

22

M.Ə.Sabir adına Balaxanı qəsəbə Mədəniyyət evi

“Biz sizə borcluyuq igid şəhidlər” adlı ədəbi – bədii kompozisiya

19 Yanvar

Saat 10:00



Mədəniyyət evi

23

Ə.Əmirov adına Mədəniyyət Sarayı

“Qəlbimizdə daim yaşayacaqsınız” adlı ədəbi-bədii kompozisiya,

Sərgi- “20 Yanvar” faciəsinə həsr olunacaq



17 Yanvar

Saat 12:00


18 Yanvar

Mədəniyyət

sarayı



Kitabxanalar




Kitabxananın adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

Səbail rayon MKS

“Yaddaşlardan silinməyən tarix” adlı sərgi

18 Yanvar

Kitabxana

2

1 saylı filial

“Tarixin faciə və qürur günü” adlı sərgi

17 Yanvar

Kitabxana

3

2 saylı filial

“Qanlı yanvar” adlı sərgi –söhbət

18 Yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

4

3 saylı filial

“Qanla yazılmış tarix” adlı sərgi

19 Yanvar


Kitabxana

5

4 saylı filial

“Şəhidlər unudulmur” adlı foto stend

18 Yanvar

Kitabxana

6

6 saylı filial

“Şəhidliyə qovuşanlar ölmür” adlı sərgi

18 Yanvar

Kitabxana

7

Yasamal rayon MKS

“20 Yanvar”a həsr olunmuş sərgi


18 Yanvar

Kitabxana


8

Nəsimi rayon MKS-nin

3 saylı filialı



“20 Yanvar”a həsr olunmuş tədbir

19 Yanvar

Saat 12:00



160 saylı tam orta məktəb


9

Qaradağ rayon MKS

“Qanlı 20 Yanvar faciəsinin” iyirmi üçüncü ildönümünə həsr olunmuş sərgi

19 Yanvar

Kitabxana

10

1 saylı filial

“20 Yanvar faciəsinə” həsr olunmuş tədbir

19 Yanvar

Saat 11:00



Kitabxana

11

2 saylı filial

“Şəhidlər ölmür” adlı foto stend

19 Yanvar

Kitabxana

12

3 saylı filial

“Qanlı 20 Yanvar” adlı sərgi

18 Yanvar

Kitabxana

13

4 saylı filial

“Qanlı 20 Yanvar” adlı sərgi

19 Yanvar

Kitabxana

14

5 saylı filial

“Qanlı 20 Yanvar faciəsinin” iyirmi üçüncü ildönümünə həsr olunmuş sərgi –məruzə

19 Yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

15

6 saylı filial

“Qanlı 20 Yanvar” adlı sərgi

18 Yanvar

Kitabxana

16

7 saylı filial

“Qanlı 20 Yanvar faciəsinə” həsr olunmuş sərgi

18 Yanvar

Kitabxana

17

8 saylı filial

“Qanlı 20 Yanvar faciəsinə” həsr olunmuş sərgi

19 Yanvar

Kitabxana

18

9 saylı filial

“Ümumxalq hüzn günü” adlı sərgi

19 Yanvar

Kitabxana

19

Suraxanı rayon MKS

“20 Yanvar –tarixin yaddaşından silinməyən səhifədir” adlı anım mərasimi

18 Yanvar

Saat 12:00


Kitabxana

20

1 saylı filial

“Yazmışıq təqvimə qan ilə bu yanvar qışını” adlı anım gecəsi

19 Yanvar

Saat 13:00



Kitabxana

21

2 saylı filial

“Bizim qan yaddaşımızdır” adlı ədəbi -bədii kompozisiya

17 Yanvar

Saat 11:00


Kitabxana

22

3 saylı filial

“Tarixin qan yaddaşı” adlı ədəbi –bədii gecə

18 Yanvar

Saat 15:00



Kitabxana

23

4 saylı filial

“Şəhidlik zirvəsi” adlı sərgi

15 Yanvar

Kitabxana

24

5 saylı filial

“Şəhidlik böyük bir zirvədir” adlı sərgi

12 Yanvar

Kitabxana

25

Sabunçu rayon MKS


“Şəhidlər vətənin daşı, yurdun vətəndaşıdır” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

26

1 saylı filial

“Qanlı 20 Yanvar” adlı sərgi

19 Yanvar


Kitabxana

27

2 saylı filial

“Şəhidlik zirvəsi” adlı sərgi

19 Yanvar


Kitabxana

28

3 saylı filial

“Qanlı 20 Yanvar” adlı sərgi

19 Yanvar


Kitabxana

29

4 saylı filial

“Hüzün günümüz” adlı söhbət

19 Yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

30

5 saylı filial

“Hünər nəğməsidir, şəhid məzarı” adlı sərgi

19 Yanvar

Kitabxana

31

6 saylı filial


“Tarixin qan yaddaşı” adlı sərgi

19 Yanvar

Kitabxana

32

7 saylı filial

“20 Yanvar” adlı sərgi

18 Yanvar

Kitabxana

33

8 saylı filial

“Hüzn və qəhrəmanlıq günü” adlı tədbir

18 Yanvar

Saat 12:00



113 saylı tam orta məktəb

34

10 saylı filial

Şəhidlər Xiyabanına ziyarət

20 Yanvar

Şəhidlər Xiyabanı

35

11 saylı filial

“Xalqımızın faciəsi” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 10:00



Kitabxana

36

12 saylı filial

“Qanlı 20 Yanvar” adlı sərgi

19 Yanvar

Kitabxana

37

13 saylı filial

“Azadlıq mübarizəsi” adlı sərgi

19 Yanvar

Kitabxana

38

Nizami rayon MKS

“Azadlıq yolunun 20 Yanvar zirvəsi” adlı sərgi

19 Yanvar

Kitabxana

39

2 saylı filial

“Unudmaq olarmı sizi şəhidlər” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 12:00



Kitabxana


40

3 saylı filial

“Şəhidlər-ölməz qəhrəmanlar” adlı sərgi

18 Yanvar

Kitabxana

41

4 saylı filial

“20 Yanvar –Qanlı və Şanlı tariximiz” adlı sərgi

18 Yanvar

Kitabxana

42

Xəzər rayon MKS

“Şəhidlik daha böyük zirvədir” adlı sərgi

18 Yanvar

Kitabxana

43

1 saylı filial

“Şəhidlik zirvəsi” adlı sərgi

15 Yanvar

Kitabxana

44

2 saylı filial

“Ölümün ən uca məqamı” adlı sərgi

18 Yanvar

Kitabxana

45

3 saylı filial

“Şəhidlik zirvəsinə çatanlar” adlı sərgi

18 Yanvar

Kitabxana

46

4 saylı filial

Şəhidlər Xiyabanına ziyarət

18 Yanvar

Şəhidlər Xiyabanı

47

5 saylı filial

“Şəhidlər ölmür” adlı sərgi

18 Yanvar

Kitabxana

48

6 saylı filial

“Şəhidlər unudulmur” adlı sərgi

18 Yanvar

Kitabxana

49

7 saylı filial

“Şəhidliyə gedən yol” adlı sərgi

18 Yanvar

Kitabxana

50

Binəqədi rayon MKS

“20 Yanvar şəhidlərini yad edək” adlı tədbir

18 Yanvar

Saat 12:00


Kitabxana

51

1 saylı filial

“Qanlı 20 Yanvar” adlı sərgi

19 Yanvar

Kitabxana

52

4 saylı filial

“20 Yanvar qan yaddaşımızdır” adlı sərgi

19 Yanvar

Kitabxana

53

5 saylı filial

“Ümumxalq hüzn günü” adlı sərgi

18 Yanvar

Kitabxana

54

6 saylı filial

“20 Yanvar –Azərbaycan xalqının qan yaddaşıdır” adlı sərgi

18 Yanvar


Kitabxana

55

Xətai rayon MKS

“Qanla yazılmış şərəf səlnaməsi” adlı ədəbi –bədii kompozisiya

17 Yanvar

Saat 12:00




Kitabxana

56

1 saylı filial

“20 Yanvar zirvəsi” adlı dəyirmi masa

19 Yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

57

2 saylı filial

“Şəhid öz qanı ilə yazdı tarixi” adlı tədbir

15 Yanvar

Saat 12:00




Kitabxana

58

3 saylı filial

“Şəhidlik, uca qəhrəmanlıq tarixidir” adlı söhbət

17 Yanvar

Saat 12:00




Kitabxana


Uşaq musiqi və incəsənət məktəbləri


1

S. Ələsgərov adına 1 saylı uşaq incəsənət məktəbi

“20 Yanvar”a həsr olunmuş sərgi

17 Yanvar

Məktəb

2

3 saylı uşaq incəsənət məktəbi

“Ağla qərənfil, ağla” adlı ədəbi –bədii gecə

18 Yanvar

Saat 12:00



Məktəb

3

4 saylı uşaq incəsənət məktəbi

“Şəhidlərimizin anım günü”nə həsr olunmuş tədbir

19 Yanvar

Saat 12:00



Məktəb

4

5 saylı uşaq incəsənət məktəbi

“Qanlı 20 Yanvar” adlı rəsm sərgisi

17 Yanvar

Saat 15:00



Məktəb

5

R.Behbudov adına 2 saylı 11 illik musiqi məktəbi

“20 Yanvar şəhidlərinə” həsr olunmuş tədbir

19 Yanvar

Saat 13:00



Məktəb

6

10 saylı uşaq musiqi məktəbi

“20 Yanvar şəhidlərinə” həsr olunmuş məruzə

19 Yanvar

Saat 14:00



Məktəb

7

36 saylı uşaq musiqi məktəbi

“20 Yanvar”a həsr olunmuş ədəbi –bədii kompozisiya

17 Yanvar

Saat 12:00



Məktəb

8

R.Hacıyev adına 15 saylı 11 illik musiqi məktəbi

“20 Yanvar faciəsinə” həsr olunmuş məruzə

18 Yanvar

Saat 13:00



Məktəb

9

T.Quliyev adına 12 saylı 11 illik musiqi məktəbi

Şəhidlər Xiyabanına ziyarət

19 Yanvar

Şəhidlər Xiyabanı

10

F.Əmirov adına 6 saylı uşaq incəsənət məktəbi

“20 Yanvar”a həsr olunmuş sərgi

17 Yanvar

Məktəb

11

L. və M.Rostropoviçlər adına 21 saylı 11 illik musiqi məktəbi

“20 Yanvara” həsr olunmuş tədbir

18 Yanvar

Saat 13:00



Məktəb

12

11 saylı uşaq musiqi məktəbi

“20 Yanvar”a həsr olunmuş bədii gecə

19 Yanvar

Saat 15:00



Məktəb

13

37 saylı uşaq musiqi məktəbi

“Ümumxalq hüzn günü”nə həsr olunmuş anım gecəsi

19 Yanvar

Saat 14:00



Məktəb

14

17 saylı uşaq incəsənət-musiqi məktəbi

“20 Yanvar günü”nə həsr olunmuş tədbir

18 Yanvar

Saat 14:00



Məktəb

15

M.Maqomayev adına 26 saylı uşaq musiqi məktəbi

“20 Yanvar” şəhidlərinin anım gününə həsr olunmuş tədbir

19 Yanvar

Saat 12:00



Məktəb

16

14 saylı uşaq musiqi məktəbi

Şəhidlər Xiyabanına ziyarət

20 Yanvar

Saat 12:30



Şəhidlər Xiyabanı

17

Gözdən əlillər üçün 38 saylı 11 illik musiqi məktəbi

“20 Yanvar”a həsr olunmuş ədəbi –bədii kompozisiya

19 Yanvar

Saat 14:00



Məktəb

18

Niyazi adına 22 saylı uşaq musiqi məktəbi

Şəhidlər Xiyabanına ziyarət

20 Yanvar

Saat 10:00



Şəhidlər Xiyabanı

19

Ə.Bakıxanova adına 6 saylı uşaq musiqi məktəbi

“Tariximizə qanla yazılmış səhifələr” adlı sərgi

19 Yanvar

Məktəb

20

Q.Qarayev adına 8 saylı 11 illik musiqi məktəbi

“20 Yanvar faciəsinə” həsr olunmuş anım mərasimi

19 Yanvar

Saat 15:00



Məktəb

21

34 saylı uşaq musiqi məktəbi

“Qanlı Yanvar” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 12:00



Məktəb


Mərkəz və muzeylər


1.

M.S.Ordubadinin xatirə muzeyi Azərbaycan Dövlət Din Tarixi muzeyi ilə birlikdə

“Vətən sevgisi uğrunda ölən şəhidlər unudulmur” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 12:00

M.S.Ordubadinin xatirə Muzeyi



2.

N.Nərimanovub xatirə muzeyi

Azadlığa keçən yol “20 Yanvar”dan keçir adlı tədbir

17 Yanvar

Saat 12:00



Muzey

3.

C.Məmmədquluzadənin ev muzeyi

Şəhidlər Xiyabanına ziyarət

18 Yanvar

Saat 14:00



Şəhidlər Xiyabanı

4.

Yasamal rayon Heydər Əliyev Mərkəzi

“Qəhrəmanlıq səlnaməmiz” adlı dəyirmi masa

17 Yanvar

Saat 14:00



Mərkəz


Dostları ilə paylaş:
Orklarla döyüş:

Google Play'də əldə edin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə