Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsinin və şəbəkəsinə daxil olan mədəniyyət müəssisələrinin

Sizin üçün oyun:

Google Play'də əldə edin


Yüklə 248.95 Kb.
tarix20.01.2017
ölçüsü248.95 Kb.
Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsinin və şəbəkəsinə daxil olan mədəniyyət müəssisələrinin 20 Yanvar faciəsinin iyirmi altıncı ildönümü ilə əlaqədar



Müəssisənin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar Ziyarət

20 yanvar




Şəhidlər Xiyabanı
TƏDBİRLƏR PLANI

Kitabxanalar




Mədəniyyət müəssisəsinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

Səbail rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası

“Azadlıq mübarizəsinin qəhrəmanlıq səhifəsi” adlı sərgi-söhbət

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

2

Səbail rayon MKS-nin 1 saylı filialı

“Şəhidlik zirvəsində” adlı sərgi-söhbət

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

3

Səbail rayon MKS-nin 2 saylı filialı

“20 Yanvar-ağrılı,acılı xatirələr” adlı sərgi

19-20 yanvar

Kitabxana

4

Səbail rayon MKS-nin 3 saylı filialı

“Qanlı və şanlı gecə” adlı tədbir

18 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

5

Səbail rayon MKS-nin 4 saylı filialı

“Tarixin qan yaddaşı” adlı sərgi-söhbət

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

6

Səbail rayon MKS-nin 6 saylı filialı

“Şəhidlər heç vaxt unudulmur” adlı məlumat saatı

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

7

Nəsimi rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası, nin 2 saylı filial və 4 saylı filial ilə birgə

"20 Yanvar-şərəf və qürur günümüz”adlı söhbət

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

8

Nəsimi rayon MKS-nin 1 saylı filialı

“Qara yanvar” adlı sərgi

18-20 yanvar

Kitabxana

9

Nəsimi rayon MKS-nin 3 saylı filialı

“Tarixin qanlı yaddaşı” adlı sərgi

17-20 yanvar

Kitabxana

10

Yasamal rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası

“Şəhidlər ölməz,vətən bölünməz” adlı tədbir

18 yanvar

Saat 13:30



Kitabxana

11

Yasamal rayon MKS-nin 1 saylı filialı

“Ağlama qərənfilim” adlı sərgi

18-20 yanvar

Kitabxana

12

Yasamal rayon MKS-nin 2 saylı filialı

“Büründü torpaq al qana” adlı sərgi

18-20 yanvar

Kitabxana

13

Yasamal rayon MKS-nin 3 saylı filialı

“Azadlıq toxumu əkdi şəhidlər” adlı sərgi

18-20 yanvar

Kitabxana

14

Yasamal rayon MKS-nin 4 saylı filialı

“Qara yanvar” adlı sərgi

18-20 yanvar

Kitabxana

15

Nərimanov rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası

“Şəhidlik ölümsüzlük zirvəsidir” adlı dəyirmi masa

18 yanvar

Saat 14:00



Kitabxana

16

Nərimanov rayon MKS-nin 1 saylı filialı

“20 Yanvar-unudulmayan tarix” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 14:00




Kitabxana

17

Nərimanov rayon MKS-nin 2 saylı filialı

“Qanlı gecə rəsmlərdə” adlı sərgi

18-20 yanvar

Kitabxana

18

Sabunçu rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası 

“Şəhidlər yollar açdı, qaranlıqdan sabaha” adlı sərgi

12-20 yanvar

Kitabxana

19

Sabunçu rayon MKS-nin 1 saylı filialı

“Qanlı yanvar gecəsi” adlı sərgi

13-20 yanvar

Kitabxana

20

Sabunçu rayon MKS-nin 2 saylı filialı

“20 Yanvar-tarixdə tarix tək qalan gecə” adlı sərgi

13-20 yanvar

Kitabxana

21

Sabunçu rayon MKS-nin 3 saylı filialı

“Şəhidlər vətənin qələbə rəmzi” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 14:00



Kitabxana

22

Sabunçu rayon MKS-nin 4 saylı filialı

“20 Yanvar-milli qürur günü” adlı sərgi

13-20 yanvar

Kitabxana

23

Sabunçu rayon MKS-nin 5 saylı filialı

“Qəhrəmanlıq tarixi” adlı sərgi

13-20 yanvar

Kitabxana

24

Sabunçu rayon MKS-nin 6 saylı filialı 9 saylı filial ilə birgə

“Tarixin qəhrəmanlıq səhifəsi” adlı sərgi-söhbət


16 yanvar

Saat 14:00



6 saylı filial

25

Sabunçu rayon MKS-nin 7 saylı filialı

“Azadlıq mübarizəsinin şərəfli səhifəsi” adlı sərgi-söhbət

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

26

Sabunçu rayon MKS-nin 8 saylı filialı

“Tarixin qanlı və şanlı səhifəsi” adlı dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

27

Sabunçu rayon MKS-nin 10 saylı filialı

“Əbədi azadlıq yolu” adlı sərgi

14-20 yanvar

Kitabxana

28

Sabunçu rayon MKS-nin 11 saylı filialı

“Haqq-ədalət şəhidləri” adlı sərgi

15-20 yanvar

Kitabxana

29

Suraxanı rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası

“Azadlıq yolunda qurban şəhidlər” adlı anım gecəsi

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

30

Suraxanı rayon MKS-nin 1 saylı filialı

“Qanlı gecə,qanlı tarix” adlı anım gecəsi

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

31

Suraxanı rayon MKS-nin 2 saylı filialı

“Qanlı şənbə gecəsi” adlı sərgi

16-20 yanvar

Kitabxana

32

Suraxanı rayon MKS-nin 3 saylı filialı

“Ağla qərənfil, ağla” adlı anım gecəsi

17 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

33

Suraxanı rayon MKS-nin 4 saylı filialı

“Qanlı gecə” adlı kompozisiya

17 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

34

Suraxanı rayon MKS-nin 5 saylı filialı

“Azadlıq verilmir onu alırlar” adlı sərgi

18-20 yanvar


Kitabxana

35

Binəqədi rayon MKS-nin Mərkəzi Kİtabxanası

“20 Yanvar – xalqımızın azadlıq mübarizəsinin zirvəsidir” adlı sərgi-söhbət

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

36

Binəqədi rayon MKS-nin 1 saylı filialı

“Qanlı yanvar gecəsi” adlı sərgi-tədbir

19 yanvar

Saat 13:00



Kitabxana

37

Binəqədi rayon MKS-nin 2 saylı filialı

“20 Yanvar faciəsi” adlı sərgi-söhbət

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

38

Binəqədi rayon MKS-nin 3 saylı filialı 4 saylı filial ilə birgə

“Qəhrəmanlıq salnaməsi” adlı sərgi-söhbət

19 yanvar

Saat 12:00



3 saylı filial

39

Binəqədi rayon MKS-nin 5 saylı filialı

Şəhidliyin zirvəsi” adlı sərgi-söhbət

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

40

Binəqədi rayon MKS-nin 6 saylı filialı

“20 Yanvar faciəsinə gedən yol” adlı sərgi-söhbət

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

41

Qaradağ rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası

“Qanlı yanvar” adlı sərgi

19-20 yanvar

Kitabxana

42

Qaradağ rayon MKS-nin 1 saylı filialı

“Əbədiləşən tarix” adlı sərgi

18-20 yanvar

Kitabxana

43

Qaradağ rayon MKS-nin 2 saylı filialı

“Analar ağlar, yanar ağlar” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 13:00



Kitabxana

44

Qaradağ rayon MKS-nin 3 saylı filialı

“Qanlı yanvar” adlı tədbir

18 yanvar

Saat 11:00



Kitabxana

45

Qaradağ rayon MKS-nin 4 saylı filialı

“Qanlı yanvar” adlı sərgi

18-20 yanvar

Kitabxana

46

Qaradağ rayon MKS-nin 5 saylı filialı

“Qəhrəmanlıq tariximiz” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 11:00



Kitabxana

47

Qaradağ rayon MKS-nin 6 saylı filialı

“Qarabağın qan izləri” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 11:30



Kitabxana

48

Qaradağ rayon MKS-nin 7 saylı filialı

“20 Yanvar “ adlı sərgi

18-20 yanvar

Kitabxana

49

Qaradağ rayon MKS-nin 8 saylı filialı

“Şəhidlər ölmür” adlı tədbir

18 yanvar

Saat 14:30



Kitabxana

50

Qaradağ rayon MKS-nin 9 saylı filialı

“Qanlı yanvar” adlı sərgi

19-20 yanvar

Kitabxana

51

Xətai rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası, 4 saylı filial ilə birgə

“Şanlı yolun qanlı gecəsi” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

52

Xətai rayon MKS-nin 2 saylı filialı

“Əsarətin son gecəsi” adlı dəyirmi masa

18 yanvar

Saat 14:00



Kitabxana

53

Xətai rayon MKS-nin 3 saylı filialı

“Xalqımızın hünər dastanı” adlı söhbət

15 yanvar

Saat 15:00



Kitabxana

54

Nizami rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası, 4 saylı filial ilə birgə

“Şəhər qan içində üzürdü o gün” adlı tədbir

14 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

55

Nizami rayon MKS-nin 1 saylı filialı

“Qanlı və şanlı gecə” adlı sərgi

15-20 yanvar

Kitabxana

56

Nizami rayon MKS-nin 2 saylı filialı,3 saylı filial və 5 saylı filial ilə birgə

“Şəhidlər ölməz, vətən bölünməz” adlı söhbət

17 yanvar

Saat 12:00



2 saylı filial

57

Xəzər rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası

“ O şənbə gecəsi, o qətl günü” adlı kompozisiya

18 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

58

Xəzər rayon MKS-nin 1 saylı filialı

“Qanlı yanvar, qanlı tarix” adlı dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 14:00



Kitabxana

59

Xəzər rayon MKS-nin 2 saylı filialı

“Qanlı tarix” adlı sərgi

16-20 yanvar

Kitabxana

60

Xəzər rayon MKS-nin 3 saylı filialı

“Ağla qərənfil ağla” adlı sərgi

18-20 yanvar

Kitabxana

61

Xəzər rayon MKS-nin 4 saylı filialı

“Şəhidlər heç vaxt unudulmur” adlı sərgi

18-20 yanvar




Kitabxana

62

Xəzər rayon MKS-nin 5 saylı filialı

“Qara yanvar” adlı sərgi

18-20 yanvar

Kitabxana

63

Xəzər rayon MKS-nin 6 saylı filialı

“20 Yanvar-qürur günümüz” adlı sərgi

17-20 yanvar

Kitabxana

64

Xəzər rayon MKS-nin 7 saylı filialı

“Şəhidliyimizin şəhidlik zirvəsi” sərgi

19-20 yanvar

Kitabxana



Mədəniyyət evi və klublar



Mədəniyyət müəssisəsinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer




1

Bibiheybət qəsəbə Mədəniyyət evi

“Qanlı yanvar” adlı tədbir

16 yanvar

Saat 13:00



Mədəniyyət evi




2

Badamdar qəsəbə Mədəniyyət evi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət evi




3

H.Sarabski adına Mədəniyyət evi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 13:00



Nəsimi rayon İcra Hakimiyyəti




4

A.M.Şərifzadə adına Mədəniyyət Mərkəzi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 13:00



Mədəniyyət Mərkəzi




5

Ş.Ələkbərova adına Mədəniyyət evi 

“Tariximizin 20 Yanvar səhifəsi” adlı tədbir

18 yanvar

Saat 11:00



58 saylı tam orta məktəb




6

V.Məmmədov adına Mədəniyyət evi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

20 yanvar

Saat 15:00



Mədəniyyət evi




7

Xətai rayon Mədəniyyət Mərkəzi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Heydər Əliyev adına lisey




8

Nizami adına Mədəniyyət Mərkəzi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 12:00



123 saylı tam orta məktəb




9

R.Axundov adına Mədəniyyət evi 

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

18 yanvar

Saat 14:00



Mədəniyyət evi 




10

Qala qəsəbə klubu

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 14:00



Klub




11

Şüvəlan qəsəbə Mədəniyyət evi 

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

18 yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət evi 




12

Gürgən Mədəniyyət evi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar sərgi

15 yanvar

Mədəniyyət

evi





13

Mərdəkan Mədəniyyət Sarayı

20 Yanvar günü ilə əlaqədar ədəbi-bədii kompozisiya

19 yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət Sarayı




14

Türkan qəsəbə Mədəniyyət Mərkəzi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 11:00



Mədəniyyət

Mərkəzi





15

Zirə qəsəbə Mədəniyyət Mərkəzi

“Qəlbimizdən silinməyən iz” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



120 saylı tam orta məktəb




16

S.Bəhlulzadə adına Mədəniyyət Sarayı

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət Sarayı




17

Əmircan qəsəbə Mədəniyyət evi 

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 14:00



Mədəniyyət evi 




18

M.Ə.Sabir adına Bülbülə qəsəbə Mədəniyyət evi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 13:00



Mədəniyyət evi




19

“8 mart” adına Mədəniyyət evi 

“20 Yanvar-bizim qan yaddaşımız” adlı dəyirmi masa

18 yanvar

Saat 15:00



Mədəniyyət evi 




20

Zığ qəsəbə Mədəniyyət evi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

18 yanvar

Saat 13:00



Mədəniyyət evi




21

M.A.Əliyev adına Mədəniyyət evi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

18 yanvar

Saat 13:00



Mədəniyyət evi




22

Q.Abbasov adına Mədəniyyət Sarayı

20 Yanvar günü ilə əlaqədar dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət Sarayı




23

Ə.Paşayev adına Mədəniyyət evi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar ədəbi-bədii kompozisiya

19 yanvar

Saat 14:00



71 saylı tam orta məktəb




24

Bilgəh qəsəbə Mədəniyyət evi, Nardaran qəsəbə klubu,H.Abbasov adına Mədəniyyət evi ilə birgə

20 Yanvar günü ilə əlaqədar dəyirmi masa

20 yanvar

Saat 12:00



255 saylı tam orta məktəb




25

Kürdəxanı qəsəbə Mədəniyyət evi 

20 Yanvar günü ilə əlaqədar dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət evi 




26

Aşıq Rza Qobustanlı adına Mədəniyyət evi 

20 Yanvar günü ilə əlaqədar dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət evi 




27

Xoca – Həsən qəsəbə klubu

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 13:00



103 saylı tam orta məktəb




28

Müşfiqabad qəsəbə Mədəniyyət evi

“Azadlığa gedən yol” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət evi





Heydər Əliyev Mərkəzləri, muzeylər



Mədəniyyət müəssisəsinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

N.Nərimanovun xatirə muzeyi 




20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



46 saylı tam orta məktəb

2

M.S.Ordubadinin xatirə muzeyi 

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

15 yanvar

Saat 14:00



Muzey

3

Yasamal rayon Heydər Əliyev Mərkəzi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 12:00



Mərkəz

Uşaq musiqi və incəsənət məktəbləri



Mədəniyyət müəssisəsinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

S.Ələsgərov adına 1 nömrəli uşaq incəsənət məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar sərgi

18 yanvar


Məktəb

2

V.Mustafazadə adına 2 nömrəli uşaq incəsənət məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

15 yanvar

Saat 13:00



Azərbaycan

 İstiqlal Muzeyi 



3

3 nömrəli uşaq incəsənət məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

18 yanvar

Saat 13:00



Məktəb

4

4 nömrəli uşaq incəsənət məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 15:00



Məktəb

5

5 nömrəli uşaq incəsənət məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 16:00



Məktəb

6

F.Əmirov adına 6 nömrəli 11 illik İncəsənət Məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 16:00



Məktəb

7

R.Behbudov adına 2 nömrəli 11 illik musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

20 yanvar

Saat 13:00



Məktəb

8

C.Hacıyev adına 3 nömrəli 11illik musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar ədəbi-bədii gecə

19 yanvar

Saat 15:00



Məktəb

9

4 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

“Qanlı Yanvar” adlı tədbir

18 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

10

Ə.Bakıxanov adına 6 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

“Qanlı Yanvar” adlı mühazirə

19 yanvar

Saat 14:00



Məktəb

11

Q.Qarayev adına Mərkəzi İncəsənət Məktəbi

“Azadlıq yolunda” adlı tədbir

18 yanvar

Saat 15:00



Məktəb

12

C.Qaryağdıoğlu adına 9 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

16 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

14

T.Quliyev adına 12 nömrəli 11 illik musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 15:00



Məktəb

15

S.Rüstəmov adına 13 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 14:00



Məktəb

16

14 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 14:00



Məktəb

17

17 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 14:00



Məktəb

18

Ş.Ələkbərova adına 20 nömrəli 11 illik musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 15:30



Məktəb

19

Niyazi adına 22 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

18 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

20

Ə.Bədəlbəyli adına 23 nömrəli 11 illik musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 13:30



Məktəb

21

24 nömrəli 11 illik musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

22

R.Babayev adına 25 nömrəli 11 illik musiqi məktəb

20 Yanvar günü ilə əlaqədar məruzə

19 yanvar

Saat 14:00



Məktəb

23

M.Maqomayev adına 26 nömrəli 11 illik musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

24

28 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 15:00



Məktəb

25

30 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

26

33 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

16 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

27

34 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 13:00



Məktəb

28

G.Şaroyev adına 35 nömrəli 11 illik musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar mühazirə

19 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

29

36 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar mühazirə

19 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

30

37 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 15:00



Məktəb

31

Gözdən əlil uşaqlar üçün 38 nömrəli 11 illik musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar ədəbi-bədii kompozisiya

19 yanvar

Saat 14:00



Məktəb


Dostları ilə paylaş:
Orklarla döyüş:

Google Play'də əldə edin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə