Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsinin və şəbəkəsinə daxil olan

Sizin üçün oyun:

Google Play'də əldə edin


Yüklə 208.66 Kb.
tarix20.01.2017
ölçüsü208.66 Kb.
Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsinin və şəbəkəsinə daxil olan

mədəniyyət müəssisələrinin 20 Yanvar faciəsinin iyirmi beşinci ildönümü

ilə əlaqədar

TƏDBİRLƏR PLANI



Müəssisənin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsi

20 Yanvar faciəsinin 25-ci ildönümünə həsr olunmuş “İstedad Mərkəzi” üzvlərinin çıxışlarından ibarət tədbir


17 yanvar

Saat 18:00



Azərbaycan Dövlət Filarmoniyasının Kamera və Orqan Musiqi Zalı


“20 Yanvar” günü ilə əlaqədar Ziyarət

20 yanvar

Saat 12:00



Şəhidlər Xiyabanı

Kitabxanalar



Mədəniyyət müəssisəsinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

Nəsimi rayon MKS

“Tarixin qan yaddaşı” adlı sərgi-söhbət

14- 20 yanvar
19 yanvar

Saat 13:30



Kitabxana

2

1 saylı filial

“Qan yaddaşımız” adlı sərgi

15-20 yanvar

Kitabxana

3

2 saylı filial

“Qanlı və şanlı qara yanvar “ adlı sərgi

14-20 yanvar

Kitabxana

4

4 saylı filial

“20 Yanvar unudulmayacaq tarix” adlı sərgi

15-20 yanvar

Kitabxana

5

X.R.Ulutürk adına kütləvi kitabxana

“Tariximizin qan yaddaşı” adlı sərgi

14-20 yanvar

Kitabxana

6

Səbail rayon MKS


“Qatil gülləsinə qurban gedənlər” adlı söhbət

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

7

2 saylı filial

“Bir yumruğa döndük o gecə biz də...” adlı sərgi

15-20 yanvar

Kitabxana

8

4 saylı filial

“İnsan insan olur öz hünəriylə” adlı söhbət-sərgi

14-20 yanvar
19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

9

6 saylı filial

“O şənbə gecəsi, o qətl günü” adlı sərgi

15-20 yanvar

Kitabxana

10

N.Hikmət adına uşaq kitabxanası

“Şərəf və qürur günümüz” adlı ədəbi-bədii kompozisiya

15 yanvar

Saat 14:00




Kitabxana

11

M.Ə.Sabir adına Mərkəzi Şəhər kitabxanası

“Hər zaman qəlbimizdə yaşar şəhidlər” adlı söhbət- sərgi

15-20 yanvar
19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

12

Yasamal rayon MKS

“Ucalıq zirvəsi” adlı sərgi

14-20 yanvar

Kitabxana

13

1saylı filial

“Şəhidlər ölmür” adlı söhbət-sərgi

15-20 yanvar
19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

14

2 saylı filial

“Qanlı şənbə axşamı” adlı sərgi

14-20 yanvar

Kitabxana

15

3 saylı filial

“Qanlı yanvar” adlı sərgi

15-20 yanvar

Kitabxana

16

4 saylı filial

“Azadlıq toxumu səpdi şəhidlər” adlı sərgi

14-20 yanvar

Kitabxana

17

Sabunçu rayon MKS 

“Qəhrəmalıq səhifəsi-20 Yanvar” sərgi və “Qəhrəmanlıq salnaməsi” adlı tədbir

10 -20 yanvar

19 yanvar

Saat 13:00


Kitabxana

18

3 saylı filial

“Şənbə gecəsinə gedən yol” adlı dəyirmi masa

17 yanvar

Saat 14:00



Kitabxana

19

4 saylı filial

“Qanlı Yanvar-25” adlı sərgi və tədbir

15 -20 yanvar

19 yanvar

Saat 11:00


Kitabxana

20

5 saylı filial

“Tariximizin qan yaddaşı” adlı sərgi

14 -20 yanvar

Kitabxana

21

6 saylı filial 9 saylı filial ilə birgə

“20 Yanvar- yaddaşımızın əbədi ağrısı” adlı sərgi və tədbir

10 -20 Yanvar
19 Yanvar

Saat 13:00



6 saylı Filial

22

7 saylı filial

“Tariximizin acı həqiqətləri” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 12:30



Kitabxana

23

8 saylı filial

“Ağla qərənfil ağla” adlı sərgi

15 -20 yanvar


Kitabxana


“Müqəddəs and yerimiz-Şəhidlər Xiyabanı” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 12:00




113 saylı orta məktəb

24

10 saylı filial

“Vətən oğullarının xatirəsi ürəklərdə yaşayacaq” adlı tədbir

20 Yanvar

Saat 14:00



Kitabxana

25

11 saylı filial

“Unudulmayan tarix “ adlı sərgi- tədbir

14-20 yanvar
20 Yanvar

Saat 11:00




Kitabxana

26

12 saylı filial

“Mərdlik günü, qürur günü” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 13:30



Kitabxana

27

M.Dilbazi adına uşaq kitabxanası

“25 yaşlı 20 Yanvar” adlı sərgi

“Qanlı gecə qanlı tarix” adlı söhbət




15-20 yanvar

19 Yanvar

Saat 12:00


Kitabxana

28

M.Şəhriyar adına uşaq kitabxanası

“Ölməzlik zirvəsi” adlı sərgi- kompozisiya

14-20 yanvar
19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

29

Suraxanı rayon MKS

“Qəmli gözlər qan ağlar” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 13:30



Kitabxana

30

1 saylı filial

“Azadlıq yolunda qurban şəhidlər” adlı sərgi

15-20 yanvar

Kitabxana

31

2 saylı filial

“Yazmışıq təqvimə qan ilə bu yanvar gününü” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 14:00



Kitabxana

32

3 saylı filial

“Sizə laylay dedim şəhidlərim” adlı ədəbi-bədii gecə

17 Yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

33

4 saylı filial

“Şəhid qanına boyanmış qərənfillər” adlı sərgi-tədbir

14-20 yanvar
19 yanvar

Saat 11:30



Kitabxana

34

5 saylı filial

“Qanlı şənbə gecəsi” adlı sərgi

14-20 yanvar

Kitabxana

35

Binəqədi rayon MKS

«20 Yanvar – xalqımızın azadlıq mübarizəsinin zirvəsidir” adlı sərgi- tədbir

15-20 yanvar

19 yanvar

Saat 14:00


Kitabxana

36

1 saylı filial

“Qanlı Yanvar gecəsi” adlı sərgi -tədbir

15-20 yanvar

19 yanvar

Saat 14:00


Kitabxana

37

2 saylı filial

“20 Yanvar faciəsi” adlı sərgi- dəyirmi masa

14-20 yanvar

19 yanvar

Saat 14:00


Kitabxana

38

3 saylı filial 4 saylı filial ilə birgə

“Qəhrəmanlıq salnaməsi” adlı sərgi- tədbir

14-20 yanvar

19 yanvar

Saat 14:00


4 saylı Filial

39

5 saylı filial

“Şəhidliyin zirvəsi” adlı

sərgi və ədəbi-bədii kompazisiya



15-20 yanvar

19 yanvar

Saat 14:00


Kitabxana

40

6 saylı filial

“20 Yanvar faciəsinə gedən yol” adlı sərgi- tədbir

14-20 yanvar

19 yanvar

Saat 14:00


Kitabxana

41

Qaradağ rayon MKS

“Qara yanvar” adlı sərgi və Ziyarət


15-20 yanvar

19 yanvar

Saat 11:00


Kitabxana

Şəhidlər xiyabanı



42

1 saylı filial

“Qara yanvar” adlı sərgi-tədbir

14-20 yanvar

19 yanvar

Saat 12:00


Kitabxana

43

2 saylı filial

“Ağla qərənfil ağla” adlı sərgi-tədbir

15-20 yanvar

19 yanvar

Saat 12:00


Kitabxana

44

3 saylı filial 4 saylı filiala birgə

“20 Yanvar” adlı sərgi- tədbir

14-20 yanvar

19 yanvar

Saat 12:00


3 saylı Filial

45

5 saylı filial

“Qan yaddaşımız” adlı sərgi- tədbir

15-20 yanvar

19 yanvar

Saat 12:00


Kitabxana

46

6 saylı filial

“20 Yanvar” adlı sərgi- tədbir

15-20 yanvar

19 yanvar

Saat 12:00


Kitabxana

47

7 saylı filial

“Qanlı Yanvar” adlı sərgi- tədbir

15-20 yanvar

19 yanvar

Saat 12:00


Kitabxana

48

8 saylı filial 9 saylı filial

“20 Yanvar” adlı sərgi- söhbət

14-20 yanvar
17 Yanvar

Saat 14:30



8 saylı Filial

49

Xətai rayon MKS 

“Qara buludlu gecə” adlı dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

50

2 saylı filial

“Şəhidlik əbədi bir həyat deməkdir” adlı sərgi

14-20 yanvar

Kitabxana

51

3 saylı filial

Zirvələr zirvəsidir- şəhidlər” adlı söhbət

17 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

52

4 saylı filial

“İstiqlal mübarizəsinin zirvəsi” adlı sərgi

14-20 yanvar

Kitabxana

53

Nizami rayon MKS

“Odlar ölkəsinin mərd igidləri” adlı tədbir

15 yanvar

Saat 13:00



Kitabxana

54

1 saylı filial

“20 Yanvar sınaq anı” adlı tədbir

14 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

55

2 saylı filial

“Şəhidlik qürur zirvəsidir” adlı tədbir


16 yanvar

Saat 13:00




Kitabxana

56

3 saylı filial

“ Şəhidlik ucalıqdır” adlı sərgi

14-20 yanvar

Kitabxana

57

5 saylı filial

“Şərəfli ömür yolları” adlı sərgi

15-20 yanvar

Kitabxana

58

M.Ə.Sabir adına kütləvi kitabxana

“Unudulmaz tarix” adlı ədəbi-bədii kompozisiya

18 yanvar

Saat 15:00



Kitabxana

59

Xəzər rayon MKS

“Əsarətin son gecəsi” adlı ədəbi-bədii kompozisiya

19 yanvar

saat 12:00



Kitabxana

60

1 saylı filial

“Qanlı gecə” adlı sərgi

15-20 yanvar


Kitabxana

61

3 saylı filial

“Unutmadıq unutmarıq” adlı söhbət

19 yanvar

Saat 13:00



Kitabxana

62

4 saylı filial

“20 Yanvar – Qəhrəmanlıq Salnaməmiz” adlı söhbət

19 yanvar

saat 11:00



Kitabxana

63

5 saylı filial

“Qanlı və şanlı gecə” adlı sərgi

14-20 yanvar


Kitabxana

64

6 saylı filial

“Qatil gülləsinə qurban gedərkən gözünü sabaha dikdi şəhidlər” adlı sərgi

15-20 yanvar


Kitabxana

65

7 saylı filial

“Şəhidlər ölməz,Vətən bölünməz” adlı sərgi

14-20 yanvar


Kitabxana

66

Pirallahı rayon kütləvi kitabxana

“20 Yanvar qan yaddaşımız” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



V.Mustafazadə adına Mədəniyyət sarayı

67

Nərimanov rayon MKS

 "Şəhidlər unudulmur" adlı ədəbi-bədii gecə

19 yanvar

Saat 14:00



Kitabxana

68

1 saylı filial

" Qərənfil ağlar" adlı ədəbi-bədii gecə

19 yanvar

Saat 14:00



Kitabxana

69

2 saylı filial

"Qanlı yanvar,qanlı gecə" adlı ədəbi-bədii gecə

19 yanvar

Saat 14:00



Kitabxana

Mədəniyyət evi və klublar



Mədəniyyət müəssisəsinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

A.M.Şərifzadə adına Mədəniyyət Mərkəzi

“Qara Yanvar” adlı dəyirmi masa

16 yanvar

saat 14:00



Mədəniyyət Mərkəzi

2

Əmircan qəsəbə Mədəniyyət Evi

“Şəhidlər ölmür” adlı ədəbi-bədii tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



97 saylı tam orta məktəb

3

Zığ qəsəbə Mədəniyyət Evi

“Torpaq sizə laylay çalır şəhidlərim” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 11:00



65 saylı tam orta məktəb

4

Bibiheybət qəsəbə Mədəniyyət Evi

“Şəhidlər unudulmur” adlı tədbir

17 yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət Evi

5

Xoca-Həsən qəsəbə Klubu

“Qanlı Yanvar” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 13:00



103 saylı tam orta məktəb

6

Kürdəxanı qəsəbə Mədəniyyət Evi

“Ağla qərənfil, ağla” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət Evi

7

Binə qəsəbə Mədəniyyət Mərkəzi

“Şəhid qanı ilə sulanan torpaq” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 14:00



Mədəniyyət Mərkəzi

8

Xətai rayon Mədəniyyət Mərkəzi

“Şəhidlər ölmür” adlı tədbir

17 yanvar

Saat 12:00



249 saylı tam orta məktəb

9

Zirə qəsəbə Mədəniyyət Mərkəzi

“Ağlayan qərənfillər” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



120 saylı tam orta məktəb

10

Ə.Paşayev adına Mədəniyyət Evi

“Tarixin qan yaddaşı” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



71 saylı tam orta məktəb

11

A.R.Qobustanlı adına Mədəniyyət Evi

“Şəhidlər ölmür” adlı dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət Evi

12

Müşviqabad qəsəbə Mədəniyyət Evi

“Əbədi haray” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət Evi

13

Səngəçal qəsəbə Mədəniyyət Evi

“Qanlı Yanvar faciəsi” adlı dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 11:00



Mədəniyyət Evi

14

Badamdar qəsəbə Mədəniyyət Evi

“20 Yanvar faciəsi”nə həsr olunmuş dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət Evi

15

Ş.Ələkbərova adına Mədəniyyət Evi

“Azadlığa gedən yola çıraq oldu şəhidlər” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 13:00



Mədəniyyət Evi

16

Nizami rayon Mədəniyyət Mərkəzi

“Qanlı Yanvar günü” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət Mərkəzi

17

Şağan qəsəbə Klubu

“Ağla qərənfil, ağla” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



123 saylı tam orta məktəb

18

Nizami adına Mədəniyyət Mərkəzi

“At o qara örpəyi” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



124 saylı orta məktəb

19

H.Sarabski adına Mədəniyyət Evi

“20 Yanvar ümumxalq hüzn günü”nə həsr olunmuş dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 13:00



Mədəniyyət Evi

20

R.Axundov adına Mədəniyyət Evi

“Yollarda qalan gözlər” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 14:30



Mədəniyyət Evi

21

İ.Əbilov adına Mədəniyyət Mərkəzi

“20 Yanvar şəhidlərinin anım günü”nə həsr olunmuş tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Respublika Mədəniyyət Müəssisələri işçilərinin hazırlıq və ixtisasartırma Mərkəzi

22

V.Məmmədov adına Mədəniyyət Evi

“Unudulmaz 20 Yanvar faciəsi” adlı mühazirə- tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



64 saylı tam orta məktəb

23

Binəqədi Mərkəzi Mədəniyyət Evi

“Azadlığa gedən yol” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət Evi

24

Qala qəsəbə Klubu

“Ümumxalq hüzn günü” adlı anım tədbiri

19 yanvar

Saat 14:00



Klub

25

Şüvəlan qəsəbə Mədəniyyət Evi

“Yaddaşlarda yaşayan faciə” adlı ədəbi-bədii kompozisiya

19 yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət Evi

26

Türkan qəsəbə Mədəniyyət Mərkəzi

“Qanlı Yanvar” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



6 saylı İnternat məktəbi

27

Ramana qəsəbə Mədəniyyət Evi

“20 yanvar faciəsi”nə həsr olunmuş dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 14:00



Mədəniyyət Evi

28

H.Abbasov adına Mədəniyyət Evi , Nardaran qəsəbə Klubu ilə birgə

“Qanlı Yanvar” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 16:00



Mədəniyyət Evi

29

Pirşağı qəsəbə Mədəniyyət Evi

“20 Yanvar-mərdlik məktəbi” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



112 saylı tam orta məktəbi

30

Bilgəh qəsəbə Mədəniyyət Evi

“Qanlı Yanvar-qan yaddaşımızdır” adlı ədəbi-bədii kompozisiya

19 yanvar

Saat 12:00



255 saylı tam orta məktəb

31

M.Ə.Sabir adına Balaxanı qəsəbə Mədəniyyət Evi

“Biz sizə borcluyuq igid şəhidlər” adlı ədəbi-bədii kompozisiya

20 yanvar

Saat 10:00



Sabunçu rayon Şəhidlər xiyabanı

32

Mərdəkan Mədəniyyət Sarayı

“Şəhidlik zirvəsi” adlı rəsm müsabiqəsi

17 yanvar

Saat 14:00



Mədəniyyət Sarayı

33

M.Ə.Sabir adına Bülbülə qəsəbə Mədəniyyət Evi

“20 Yanvar- qan yaddaşımızdır” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 13:00



Mədəniyyət Evi

34

M.A.Əliyev adına Mədəniyyət Evi

“Qanlı yaddaş” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət Evi

35

Q.Abbasov adına Mədəniyyət Sarayı

“Qəhrəmanlıq salnaməmiz” adlı dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət Sarayı

36

V.Mustafazadə adına Mədəniyyət Mərkəzi

“20 Yanvar” faciəsinə həsr olunmuş tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



168 saylı tam orta məktəb

37

Gürgən Mədəniyyət Evi

“Vətən uğrunda ölüm həyatın davamıdır” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 11:00



Mədəniyyət Evi

38

S.Bəhlulzadə adına Mədəniyyət Sarayı

“Şəhidlərin xatirəsi əbədidir” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 14:00



Mədəniyyət Sarayı

39

Korgöz qəsəbə Mədəniyyət Evi

“20 Yanvar” faciəsinə həsr olunmuş tədbir

19 yanvar

Saat 13:00



Mədəniyyət Evi

40

Çeyildağ qəsəbə Klubu

“20 yanvar” faciəsinə həsr olunmuş tədbir

20 yanvar

Saat 12:00



Klub

41

Ə.Əmirov adına Mədəniyyət Sarayı

“Şəhidlər unudulmur” adlı ədəbi-bədii kompozisiya

19 yanvar

Saat 15:00



Mədəniyyət Sarayı

42

“8 Mart” adına Mədəniyyət Evi

“Azadlığa gedən yollar” adlı dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 14:00



Mədəniyyət Evi

Uşaq musiqi və incəsənət məktəbləri



Mədəniyyət müəssisəsinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

3 nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi

“Tökər qan çeşmi-giryanım” adlı tədbir

17 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

2

4 nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi

“Qanlı 20 Yanvar” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 14:00



Məktəb

3

5 nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi

“Qanlı 20 Yanvar” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 15:00



Məktəb

4

4 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

“Qanlı Yanvar” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

5

17 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

“Qanlı 20 Yanvar” faciəsinin 25 illiyinə həsr olunmuş tədbir

19 yanvar

Saat 14:00



Məktəb

6

24 nömrəli 11 illik Musiqi Məktəbi

“20 Yanvar ”faciəsinə həsr olunmuş tədbir

17 yanvar

Saat 14:00



Məktəb

7

Ə.Bədəlbəyli adına 23 nömrəli 11 illik Musiqi Məktəbi

“20 Yanvar” faciəsinin anım gününə həsr olunmuş tədbir

19 Yanvar

Saat 12:00



Məktəb

8

R.Babayev adına 25 nömrəli 11 illik Musiqi Məktəbi

“20 Yanvar” faciəsinə həsr olunmuş bədii musiqili tədbir

17 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

9

Gözdən əlil uşaqlar üçün 38 nömrəli 11 illik Musiqi Məktəbi

“Şəhidlər unudulmur”

adlı tədbir



19 yanvar

Saat 14:00



Məktəb

10

30 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

“20 Yanvar” faciəsinə həsr olunmuş tədbir

17 yanvar

Saat 11:00



Məktəb

11

Niyazi adına 22 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

“20 Yanvar” faciəsinə həsr olunmuş tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

12

37 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

“20 Yanvar” ümumxalq hüzn gününə həsr olunmuş tədbir

19 Yanvar

Saat 15:00



Məktəb

13

R.Hacıyev adına 15 nömrəli 11 illik Musiqi Məktəbi

“20 Yanvar” faciəsinin 25-ci ildönümünə həsr olunmuş tədbir

19 yanvar

Saat 13:00



Məktəb

14

10 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

“20 Yanvar şəhidlərinin xatirəsinin yad edilməsi” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 14:00



Məktəb

15

F.Əmirov adına 6 nömrəli 11 illik İncəsənət Məktəbi

“20 yanvar faciəsinə həsr olunmuş”-rəssamların əl işlərindən ibarət sərgi

15-20 yanvar

Məktəb

16

R.Behbudov adına 2 nömrəli 11 illik Musiqi Məktəbi

“20 Yanvar” faciəsinə həsr olunmuş tədbir

19 yanvar

Saat 13:00



Məktəb

17

C.Hacıyev adına 3 nömrəli 11illik Musiqi Məktəbi

“Qanlı Yanvar” adlı tədbir

19 yanvar

saat 15:00



Məktəb

18

T.Quliyev adına 12 nömrəli 11 illik Musiqi Məktəbi

“20 Yanvar” şəhidlərinin xatirəsinə həsr olunmuş tədbir

19 yanvar

Saat 15:00



Məktəb

19

14 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

“20 Yanvar” faciəsinə həsr olunmuş tədbir

19 yanvar

Saat 15:00



Məktəb

20

Ş.Ələkbərova adına 20 nömrəli 11 illik Musiqi Məktəbi

“Şəhidlərin xatirəsinə həsr olunmuş” tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

21

28 nömrəli

Uşaq Musiqi Məktəbi



“20 Yanvar faciəsi” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 15:00



Məktəb

22

M.Maqomayev adına 26 nömrəli 11 illik Musiqi Məktəbi

“20 Yanvar faciəsi” adlı ədəbi musiqili tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

23

34 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

“20 yanvar-qanlı yanvar” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

24

33 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

“20 Yanvar faciəsi”nə həsr olunmuş tədbir

18 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

25

G.Şaroyev adına 35 nömrəli 11 illik Musiqi Məktəbi

“20 Yanvar faciəsi”nə həsr olunmuş tədbir

19 yanvar

Saat 15:00



Məktəb

26

Q.Qarayev adına Mərkəzi İncəsənət Məktəbi

“20 Yanvar faciəsinin 25-ci ildönümü”nə həsr olunmuş tədbir

19 yanvar

Saat 15:00



Məktəb

27

H.Sarabski adına 7 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

“Qanlı Yanvar” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

28

K.Səfərəliyeva adına 16 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

“Qanlı Yanvar” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 14:00



Məktəb

29

C.Qaryağdıoğlu adına 9 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

“Ağla qərənfil” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

30

Ə.Bakıxanov adına 6 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

“20 Yanvar” faciəsinə həsr olunmuş tədbir

19 yanvar

Saat 14:00



Məktəb

31

V.Mustafazadə adına 2 nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi

“20 Yanvar şəhidlər günü” nə həsr olunmuş tədbir-məruzə

19 yanvar

Saat 13:00



Məktəb

32

S.Rüstəmov adına 13 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

“20 Yanvar” faciəsinə həsr olunmuş tədbir

19 Yanvar

Saat 11:00



Məktəb

33

36 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

“20 Yanvar” faciəsinə həsr olunmuş tədbir

19 Yanvar

Saat 12:00



Məktəb

34

S.Ələsgərov adına 1 nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi

“20 Yanvar” faciəsinə həsr olunmuş sərgi

18-19 yanvar

Məktəb

35

11 nömrəli 11 illik Musiqi Məktəbi

“20 Yanvar” faciəsinə həsr olunmuş tədbir

19 yanvar

Saat 15:00



Məktəb

36

L. və M. Rostropoviçlər adına 21 nömrəli 11 illik Musiqi Məktəbi

“Qanlı Yanvar” adlı ədəbi-bədii kompozisiya

18 yanvar

Saat 15:00



45 saylı tam orta məktəb

37

27 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

“20 Yanvar” faciəsinə həsr olunmuş tədbir

18 yanvar

Saat 12:00



142 saylı tam orta məktəb

38

32 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbi

“20 Yanvar” faciəsinə həsr olunmuş tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

Heydər Əliyev mərkəzləri, muzeylər və qoruqlar



Mədəniyyət müəssisəsinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

C.Cabbarlının ev muzeyi

“Qanlı Yanvar” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 14:00



Muzey

2

Yasamal rayon Heydər Əliyev Mərkəzi

“Tarixin qan yaddaşı” adlı tədbir

16 yanvar

Saat 12:00



Mərkəz

3

Qaradağ rayon Heydər Əliyev Mərkəzi

“20 Yanvar xalqımızın qəhrəmanlıq salnaməsi” adlı tədbir

17 yanvar

Saat 11:00



Mərkəz

4

N.Nərimanovun xatirə muzeyi

“Milli mücadilə tariximizin şanlı səhifəsi ” adlı tədbir

16 yanvar

Saat 12:00



53 saylı tam orta məktəb

5

C.Məmmədquluzadənin ev muzeyi

“20 Yanvar” günü ilə əlaqədar ziyarət

16 yanvar

Saat 11:00



Şəhidlər Xiyabanı

6

Suraxanı rayon Heydər Əliyev Mərkəzi

“20 Yanvar ”faciəsinə həsr olunmuş tədbir

19 yanvar

Saat 11:00



Mərkəz

7

Ə.Əzimzadənin ev muzeyi

“Unudulmaz şəhidlər” adlı tədbir

18 yanvar

Saat 12:00



Azərbaycan Dövlət Rəssamlar Akademiyası

8

M.S.Ordubadinin xatirə muzeyi, Azərbaycan Dövlət Din tarixi muzeyi ilə birgə

“Şəhidlər unudulmur” adlı dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 13:00



Muzey

9

Nardaran Tarix və Mədəniyyət qoruğu

“20 Yanvar” faciəsinə həsr olunmuş tədbir

19 yanvar

Saat 11:00



130 saylı tam orta məktəb

Mədəniyyət və İstirahət Parkları



Mədəniyyət müəssisəsinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

Nizami adına Mədəniyyət və İstirahət Parkı

“20 Yanvar” günü ilə əlaqədar ziyarət

20 yanvar

Saat 10:00



Şəhidlər Xiyabanı

2

S.Xasıyev adına Mədəniyyət və İstirahət Parkı

“20 Yanvar” günü ilə əlaqədar ziyarət

20 yanvar

Saat 11:00



Şəhidlər Xiyabanı

3

M.Şəhriyar adına Mədəniyyət və İstirahət Parkı

“Şəhidlər ölmür” adlı mühazirə-ziyarət

19 yanvar

Saat 19:00


20 yanvar

Nərimanov rayon Qarabağ veteranları və əlilləri şöbəsi

4

“Gənclik” Mədəniyyət və İstirahət Parkı

“20 Yanvar” günü ilə əlaqədar ziyarət

20 yanvar

Saat 12:00



Şəhidlər Xiyabanı

5

R.Aboyev adına Mədəniyyət və İstirahət Parkı

“Ölməzlik zirvəsi” adlı tədbir

16 yanvar

Saat 12:00



Binəqədi rayon 99 saylı orta məktəb

6

Neftçilər adına Mədəniyyət və İstirahət Parkı

“Qəhrəmanlıq salnaməsi ” adlı 20 Yanvar faciəsinə həsr olunmuş dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 12:00



Q.Abbasov adına Mədəniyyət Sarayı

7

Bakı Şəhər Heyvanat Parkı

“20 Yanvar” günü ilə əlaqədar ziyarət

20 yanvar

Saat 14:00



Şəhidlər Xiyabanı

Teatr və konsert təşkilatları



Mədəniyyət müəssisəsinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

Bakı Uşaq Teatrı

“Qəhramanlıq salnaməmiz” adlı 20 Yanvar faciəsinin 25-ci ildönümünə həsr olunmuş dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 12:00



Q.Abbasov adına Mədəniyyət Sarayı


Dostları ilə paylaş:
Orklarla döyüş:

Google Play'də əldə edin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə