Basin biLDİRİSİ

Sizin üçün oyun:

Google Play'də əldə edin


Yüklə 7.37 Kb.
tarix21.11.2017
ölçüsü7.37 Kb.

2016/65

logo27iso logo maviakredite oda logosu


(06.12.2016)

BASIN BİLDİRİSİ
‘’GEBZE TİCARET ODASI’’ Yönetim Kurulu Başkanı NAİL ÇİLER

‘’10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ’’nü Bir Açıklama İle Kutladı.


‘’10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’’nde, insanların doğuştan itibaren eşit haklara sahip olduğunu ifade eden İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabulünün 68. Yıldönümünü kutluyoruz.
Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komisyonu tarafından Haziran 1948'de hazırlanan İnsan Hakları Bildirisi, 10 Aralık 1948'de Paris'te kabul edilmiştir. Türkiye, Birleşmiş Milletler’in kurucu üyelerinden birisi olarak İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'ni ilk onaylayan ülkeler arasında yer almış ve insan hakları konusundaki önemli sözleşmelerin büyük bölümüne taraf olmuştur.
10 Aralık gününün ‘’Dünya İnsan Hakları Günü’’ olarak kabul edilmesi, insan hakları bilincinin yaygınlaştırılması yönüyle dikkat çekici olduğu gibi, insan haklarının güvence altına alınması, bu fikirlerin daha ileri götürülmesi, FARKINDALIK yaratılması adına önemlidir.

10 Aralık günü ve bu günü takip eden hafta içerisinde kutlanan ‘’Dünya İnsan Hakları Haftası’’nın tüm insanlığa, milletimize; birlik, beraberlik, barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni eder, tüm vatandaşlarımızın bu özel gününü en içten dileklerimle kutlarım.

Dostları ilə paylaş:
Orklarla döyüş:

Google Play'də əldə edin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə