Belediye başkani süleyman çELİk göreve başladi

Sizin üçün oyun:

Google Play'də əldə edin


Yüklə 12.71 Kb.
tarix07.01.2019
ölçüsü12.71 Kb.


YENİŞEHİR

BELEDİYESİ

BELEDİYE BAŞKANI SÜLEYMAN ÇELİK GÖREVE BAŞLADI

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, 02 Nisan 2014 Çarşamba günü saat 14.30'da mazbatasını alarak Yenişehir Belediye Başkanlığı görevine başladı.

Şehir merkezinde bir düğün salonunda yapılan törenle İlçe Seçim Kurulu yetkilileri tarafından mazbatasını alan Süleyman Çelik daha sonra Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Yenişehir Belediye Binasına geldi.

Burada eski belediye başkanı, eski belediye meclis üyeleri, partililer, belediye çalışanları, çok sayıda vatandaş ve basın mensupları tarafından karşılanan Başkan Süleyman Çelik yaptığı konuşmada;

" SEVGİLİ KARDEŞLERİM, KIYMETLİ HEMŞERİLERİM...

Hepinizi hürmetle, muhabbetle selamlıyorum, alınlarınızdan öpüyor ve bağrıma basıyorum. Yenişehir sevdalıları olarak, saygıyla, sizlere en büyük sevgilerimi sunuyorum. Hepinizden Allah razı olsun duasıyla, Cenab-ı Hakka sonsuz şükürler ederek sözlerime başlıyorum. ÇOK KIYMETLİ KARDEŞLERİM.

Bugün tarihi bir gün yaşıyoruz. Burada, Yenişehir'imizin tam merkezinden, inşallah hizmet odağına çevireceğimiz Belediye binamızdan, tüm arkadaşlarımla, hepinizi muhabbetle selamlıyorum. Artık, 71 mahallemizin, şehrimizin her bir zerresini, hemşerilerimizin tamamını, sevgiyle, saygıyla kucaklıyorum. Bizi izleyen, takip eden, Bursa'mızın tüm ilçeleri, Bursamız, Tüm Türkiye ve Ankara'daki tüm dost ve kardeşlerimizi, özellikle Başbakan yardımcımız Bülent Arınç ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı hürmet ve muhabbetle selamlıyorum. 30 Mart Yerel seçim sonuçlarımız ülkemize, milletimize, Yenişehir'imize, bütün coğrafyamıza, tüm dünyaya hayırlı olsun. Bu sonuçlar inşallah bölgemizde ve dünyada, barışa, adalete, huzur ve istikrara katkı sağlasın. Çok önemli bir vazifeyi ifa ederek oy kullanan kardeşlerimize, şükranlarımı sunuyorum. Siz, kıymetli hemşerilerim; Bize olan güveninizden dolayı ayrıca teşekkür diyorum. Tüm samimiyetimle ifade ediyorum ki, bizlere oy vermiş olsun olmasın, 30 Mart yerel seçimlerinin galibi inşallah hiç şüphesiz Yenişehir'dir. Kazanan aziz milletimizdir. Bugün bir kez daha Yenişehir kazanmıştır. Bugün bir kez daha milli irade kazanmıştır. Bugün milletimiz bütün soru işaretlerine net olarak son noktayı koymuştur.

KARDEŞLERİM, KIYMETLİ HEMŞERİLERİM;

Sandıktan çıkan sonucu, sandığın verdiği mesajı en doğru şekilde okumanın çabası içinde olacağız. Hemşerilerimiz, bize Yenişehir'i idare etme yetkisiyle birlikte Büyük, Güçlü ve Müreffeh Yenişehir'i inşa etmek için de görev verdi.

DEĞERLİ KARDEŞLERİM; Meydanlarda ifade ettiğimiz gibi, Yenişehir'imizi hep birlikte marka kent yapacağız. Yapacağımız çalışmalarda herkes kendini bulacak ve herkes BÜYÜK YENİŞEHİR sürecine katkı koyacak. Şuandan itibaren partili partisiz tüm Yenişehir'in Belediye Başkanı olarak, birlik içerisinde geleceğimizi inşa etmeye başlayacağız.

KARDEŞLERİM; Biz bu seçim sonuçlarını hesaplaşma değil kucaklaşma ve helalleşme olarak görüyoruz. Tüm çalışmalarımızı kardeşlik, dayanışma, paylaşma, birlik ve beraberlik üzerine tesis edeceğiz.

SEVGİLİ DOSTLAR; Bir kez daha tekrar etmek istiyorum; kazanan, Yenişehir'dir, demokrasimizdir, kardeşliktir. Hiç kimse hüzünlenmesin; hiç kimsenin sevinci, coşkusu diğerlerini üzmesin. Çünkü biz hep birlikte Yenişehir'iz. Biz beraberiz, kardeşiz, bunu unutmayın. Az evvel ifade ettiğim gibi bugün hesaplaşma değil kucaklaşma ve helalleşme günüdür.

Seçim kampanyamız sürecinde istemeden, kalbini kırdığımız, üzdüğümüz kardeşlerimiz varsa hepsinden başta şahsım ve tüm arkadaşlarım adına helallik diliyorum. Kampanya sürecinde yaşananların, söylenenlerin, yanlış anlamaların, incitici kelamın meydanlarda kalmasını diliyorum. İstemeden incettiğimiz siyasiler varsa onlardan da helallik istiyorum. Ben, ilçe halkıma, tüm siyasi partilere hakkımı helal ediyorum, hakkımızı helal ediyoruz.

Çok kıymetli Başbakan yardımcımız sayın Bülent Arınç beye, Bursa milletvekili arkadaşlarıma, il ve ilçe başkanlarımıza, bütün belediye meclis üyesi adaylarımıza, kadın kolları teşkilatıma, gençlik kolları teşkilatıma, sandık müşahitlerimizle birlikte, tüm gönüldaşlarıma teşekkür ediyorum. Seçim kampanyaları sürecinde görev alan ilçe seçim kurulu görevlileri ile tüm resmi kurum ve kuruluşlarla güvenli bir ortamda çalışmamızı sağlayan tüm Emniyet mensuplarına huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Bugüne dek ilçemiz için hizmet eden tüm il genel meclis üyelerimize, belediye meclis üyelerimize ve belediye başkanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Tüm arkadaşlarımdan istirham ediyorum; bugün kazananın Yenişehir olduğu bilinciyle, sevinç ve coşkularında kimseyi hüzünlendirmemelerini diliyorum.

Belediyecilik bayramımız, ülkemize, milletimize, şehrimize, tüm insanlığa hayırlı olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun. Yolumuz, bahtımız açık olsun. Her şey Türkiye için, Her şey Yenişehir için, her şey kardeşlik için! Allah'ın selamı, rahmeti, bereketi üzerinize olsun. Tüm Yenişehir'imizi bir ve beraber olarak kucaklıyor, hepinizi Allaha emanet ediyorum" dedi.

Belediye Başkanı Süleyman Çelik'in konuşmasının ardından dualar eşliğinde kurban kesildi. Daha sonra Başkanlık Makamına geçen Süleyman Çelik burada tebrikleri kabul etti.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Yenişehir Belediye Başkanı seçilen ve 1981 yılında Gazi Üniversitesi'nden Elektrik Mühendisi olarak mezun olan Belediye Başkanı 1958 Yenişehir doğumlu Süleyman Çelik, evli ve 3 çocuk babası.


KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ
Yenişehir Belediyesi Eski Hizmet Binası

Tel: 0224 773 0016(5 Hat) Faks: 0224 773 0029


www.bursa-yenisehir.bel.tr basin_yayin@bursa-yenisehir.bel.tr
Dostları ilə paylaş:
Orklarla döyüş:

Google Play'də əldə edin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə