Cartea Federatiei Romane de Natatie



Yüklə 4.46 Mb.
səhifə20/58
tarix16.08.2018
ölçüsü4.46 Mb.
1   ...   16   17   18   19   20   21   22   23   ...   58


CAMPIONATUL NAŢIONAL AL JUNIORILOR


(bazin acoperit 50 m - iarna)
PARTICIPANŢI: juniori legitimaţi în secţiile de înot (fete 13-14/15-16, baieti 14-15-16/17-18 ani).
CONDIŢII TEHNICE: proba de 100m. se desfăşoară după sistemul serii, semifinale şi finale. Probele de 200 m, 400 m şi probele de ştafete se vor desfăşura numai serii şi finale, iar probele de 800 m. şi 1500 m. contracronometru cu seriile slabe dimineaţa şi seria tare dupa-amiaza.
CLASAMENTE: individuale si pe sexe la Juniori OPEN si la JUNIORI II.
TITLURI ŞI PREMII: câştigătorii individuali şi echipele de ştafetă clasate pe primul loc vor primi titlul de CAMPION NAŢIONAL DE JUNIORI, medalie şi diplomă. Locurile II şi III în probele individuale şi în cele de ştafete vor primi medalii şi diplome.
PROBELE COMPETIŢIEI: 100 m, 200 m, 400 m, 800m (fete), 1500 m (băieţi), 4x100 m, 4x200 m liber; 100 m, 200 m bras; 100 m, 200 m spate; 100 m, 200 m fluture; 200 m, 400 m mixt; 4x100 m mixt.
PROGRAMUL CONCURSULUI:

ZIUA I-a
REUNIUNEA I REUNIUNEA II

SERII ora 10.00 SEMIFINALE – FINALE ora 17.00
1. 200 m liber M 101. 200 m liber M - FINALA

2. 100 m liber F 202. 100 m liber F - Semifinala

3. 100 m fluture M 203. 100 m fluture M - Semifinala

4. 200 m fluture F 104. 200 m fluture F - FINALA

5. 100 m bras M 205. 100 m bras M - Semifinala

6. 100 m spate F 108. 400 m mixt F - FINALA

7. 400 m mixt M 107. 400 m mixt M - FINALA

8. 400 m mixt F 206. 100 m spate F - Semifinala

9. 4x100 m liber M 109. 4x100 m liber M - FINALA

10. 4x200 m liber F 110. 4x200 m liber F - FINALA




ZIUA a II-a
REUNIUNEA III REUNIUNEA IV

SERII ora 10.00 SEMIFINALE – FINALE ora 17.00

11. 200 m spate M 103. 100 m fluture M - FINALA

12. 200 m bras F 102. 100 m liber F - FINALA

13. 400 m liber M 105. 100 m bras M - FINALA

14. 800 m liber F – serii slabe 112. 200 m bras F - FINALA

15. 4x200 m liber M 113. 400 m liber M - FINALA

106. 100 m spate F - FINALA

111. 200 m spate M - FINALA

114. 800 m liber F - SERIA TARE

115. 4x200 m liber M - FINALA



ZIUA a III-a
REUNIUNEA V REUNIUNEA VI

SERII ora 10.00 SEMIFINALE – FINALE ora 17.00

16. 100 m bras F 216. 100 m bras F - Semifinala

17. 100 m spate M 217. 100 m spate M - Semifinala

18. 100 m fluture F 120. 400 m liber F - FINALA

19. 200 m fluture M 221. 100 m liber M - Semifinala

20. 400 m liber F 218. 100 m fluture F - Semifinala

21. 100 m liber M 119. 200 m fluture M - FINALA

22. 4x100 m liber F 122. 4x100 m liber F - FINALA


ZIUA a IV-a
REUNIUNEA VII REUNIUNEA VIII

SERII ora 10.00 SEMIFINALE – FINALE ora 17.00

23. 200 m liber F 127. 200 m mixt F - FINALA

24. 200 m bras M 124. 200 m bras M - FINALA

25. 200 m spate F 123. 200 m liber F - FINALA

26. 200 m mixt M 121. 100 m liber M - FINALA

27. 200 m mixt F 116. 100 m bras F - FINALA

28. 4x100 m mixt M 117. 100 m spate M - FINALA

29. 4x100 m mixt F 118. 100 m fluture F - FINALA

30. 1500 m liber M – serii slabe 126. 200 m mixt M - FINALA

125. 200 m spate F - FINALA

130. 1500 m liber M - SERIA TARE

129. 4x100 m mixt F - FINALA

128. 4x100 m mixt M - FINALA

CAMPIONATUL NAŢIONAL DE SENIORI ŞI JUNIORI

( BAZIN acoperit - 25 m)
PARTICIPANŢI: seniori si juniori I, legitimaţi la secţiile de înot.

CONDIŢII TEHNICE: concursul se desfăşoară după sistemul seriilor eliminatorii şi finale.

Excepţie vor face probele de 400 m mixt, 800 şi 1500 m liber precum şi ştafetele, care se vor desfăşura contracronometru.



PREMII: primii 3 clasaţi în probele individuale şi de ştafetă vor primi medalii şi diplome, conform clasamentelor de seniori şi juniori. Primelor trei performanţe individuale dupa tabela internaţională de punctaj, la seniori masculin şi feminin şi juniori masculin şi feminin, li se vor acorda cupe.

CLASAMENTE: individuale si pe sexe , separat la seniori si juniori

PROBELE COMPETIŢIEI:

50 m, 100 m, 200 m, 400 m, 800m (fete), 1500 m (băieţi), 4x50 Liber;

50 m, 100 m, 200 m Spate; 50 m, 100 m, 200 m Bras; 50 m, 100 m, 200 m Fluture.

100 m, 200 m, 4x50m.Mixt



PROGRAMUL CONCURSULUI:


ZIUA I



Reuniunea 1. ora 10.00 Reuniunea 2. ora 17.00

1 50m Bras F Finalele probelor 1 - 8

2 50m Fluture M 9 4x50m.Liber F

3 100m Spate F 10 4x50m.Liber M

4 200m Spate M

5 400m Liber F

6 100m Liber M

7 200m Mixt F

8 200m Mixt M

ZIUA II-a
Reuniunea 3. ora 10.00 Reuniunea 4. ora 17.00

11 50m Bras M Finalele probelor 11 - 16

12 50m Fluture F 17 400m Mixt M seria tare

13 100m Fluture M 18 800m Liber F seria tare

14 200m Spate F

15 200m Liber M

16 100m Bras F

17 400m Mixt M serii slabe

18 800m Liber F serii slabe
ZIUA III-a
Reuniunea 5. ora 10.00 Reuniunea 6. ora 17.00

19 50m Liber F Finalele probelor 19 - 27

20 50m Spate M 28 1500m Liber M seria tare

21 200m Bras F

22 100m Bras M

23 100m Fluture F

24 200m Fluture M

25 200m Liber F

26 100m Mixt M

27 100m Mixt F

28 1500m Liber M serii slabe

ZIUA IV-a
Reuniunea 7. ora 10.00 Reuniunea 8. ora 17.00

29 50m Liber M Finalele probelor 29 - 35

30 50m Spate F 36 400m Mixt F seria tare

31 100m Spate M 37 4x50m Mixt M

32 200m Fluture F 38 4x50m Mixt F

33 200m Bras M

34 100m Liber F

35 400m Liber M

36 400m Mixt F serii slabe



Dostları ilə paylaş:
1   ...   16   17   18   19   20   21   22   23   ...   58


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə