Creo Parametric 0 Öne Çıkan Geliştirmeler

Sizin üçün oyun:

Google Play'də əldə edin


Yüklə 18.74 Kb.
tarix18.03.2018
ölçüsü18.74 Kb.

Creo Parametric 4.0 Öne Çıkan Geliştirmeler

Creo Parametric 4.0 ile bugün ve yarın daha üretken olun. Eklemeli üretim, model bazlı tanımlama (MBD) ve akıllı bağlı tasarımdaki atılım yeteneklerinin dışında, yüzlerce çekirdek geliştirme ekledik. Artık harika ürünler yaratmaya odaklanmaya hazırsınız.Yeni etkileşim iş akışı artan üretkenlik demektir

Daha hızlı çalışmak istiyorsunuz, bu sebeple bizde çok kullanılan komutlarınızı ne zaman ve nerede ihtiyaç duyarsanız oraya yerleştirdik. Yeni zeki mini-araç çubuğu durum-sezgisel komutları parmağınızın ucuna getiriyor – model ağacına veya ribon menülere gitmeye gerek yok. Aynı zamanda araç çubuğunu özelleştirip tam ekran grafik pencerede kullanabiliyorsunuz. Ayrıca kutu seçim ile tam olarak istediğiniz geometri veya bileşeni seçimini sunuyoruz.Konsept Tasarım

Creo’nun Unite teknolojisi kendisine ait olmayan geometrileri kolaylıkla açmanıza izin veriyor, fakat kompleks yüzeyleriniz olduğunda ne oluyor? Creo Parametric içindeki yeni Freestyle kabiliyetleri ile diğer subdivisional modelleyicilerin tasarımlarını kolaylıkla import ediyor. Freestyle bundan sonra alt bölümlü ağı yeniden inşa ediyor, imal edilebilir geometriyi yeniden inşa ediyor ve size bütünüyle kontrol edilebilir bir ağ veriyor. Ek olarak istediğiniz yerde hassas detayları eklemeniz için daha fazla kontrol sağlıyorYeni zeki mini-araç çubuğuAlt bölümlü yüzeyleri kolaylıkla yeniden oluştur

Flexible Modeling Geliştirmesi

Flexible modeling artık sac metal içinde kullanılabilir. Sac metal bükümleri, büküm ayırmaları, köşe ayırmaları, köşe bağlantıları ve formları düzenlenebilir ve kolaylıkla tasarım karakteristiği bölgesel veya tümüyle değiştirilebilir. Sac metal ile çalışmak asla bu kadar kolay olmadı.

Creo’nun en güçlü kabiliyetlerinden bir tanesi, flexible modeling, doğrudan modellemeyi Parametrik ortamda kullanma imkanı sağlar. Sonuç? Son dakika değişiklikler daha kolay ve hızlı, import data düzenleme zahmetsiz, ve tasarımları atölye için basitleştirme analizleri sadece dakikalarınızı alıyor.


Modeleme geliştirmeleri

Çekirdek mdelleme kabiliyetleri her zamankinden daha iyi.  • Montaj için Akıllı aynalama. Montajları aynalarken artık çok sayıda dublike model oluşturmanıza gerek yok. Creo artık sadece aynalanması gerekli parçaları akıllıca aynalar ve herhangi simetrik parçayı otomatik olarak konumlandırır.

  • Katı kaynak. Katı kaynakları kütle özelliği bilgileri ile oluşturun. Creo Simulate bu malzemelerin karakteristiğini anlar ve gerekli bağlantıları otomatik olarak oluşturur.

  • Malzeme kütüphanesi. Hazır olarak gelen yüzden fazla yeni malzeme ve geliştirilmiş iş akışı ile her zamankinden daha hızlı malzeme atama.

  • Sketcher. Bu çekirdek kabiliyete sektch ve sketch nesnelerinde, mevcut geometrilere doğrudan kenetlenme ve modeli sketch düzleminde kesme ile birlikte geliştirilmiş görsellik ve önemli üretkenlik ve kullanım geliştirmeleri yaptık.

  • Çekirdek modelleme unsurlarında geliştirme. Delik yerleşim geliştirmesi, orta düzlem oluşturma, gruplar ile daha sezgisel ve esnek etkileşim, geliştirilmiş draft unsur kabiliyetleri ve daha fazlası
Creo’nun en önemli bir diğer özelliği, flexible modeling ile parametrik ortamda doğrudan modellemeye imkan vermesidir. Sonuç ? Son dakika değişiklikleri daha kolay ve hızlı, import data düzenleme zahmetsiz ve alt işlemler için modeli basitleştirme analizleri sadece dakikalar alıyor.Eklemeli İmalat (3D Printing) için Tasarım

Çok sayıda yazılım paketi ile hataya açık, bağlantısız süreçlere elveda deyin; Creo ile ne tasarlarsanız onu print edersiniz. Tek bir ortamda genel süreçleri ve hata risklerini azaltacak şekilde tasarlayabilir, optimize edebilir, onaylayabilir ve print edebilirsiniz.Print tepsinizi zaman ve para tasarrufu için optimize edip kaydedin.


Eklenen yeni yetenekler:

  • Kafes oluşturma. Artık parametrik olarak kontrol edilebilen sabit ve değişken kafes yapıları oluşturabilirsiniz. Analiz ile birlikte kullanıldığında çok sayıda tasarım gereksinimini çözecek kafes yapısı optimizasyonu sağlar. Önceden üretilemeyecek kadar karmaşık, çok maliyetli veya çok zaman alıcı ürünler tasarlanabilir.

  • Bağlı printer desteği. Doğrudan Stratasys ve 3D Sistem printer’larına bağlanarak üretim süresini ve malzeme kullanımını anlar.

  • Print tepsisini oluştur ve yönet. İşleri neden tekrar yapalım? Print işlerini inşa et, takip et, onayla ve yönet sonra da saklayıp tekrar kullan. Otomatik pozisyonlama ve yerleşim ile çok sayıda bileşeni print tepsisinde optimize ederek zaman, malzeme ve para tasarrufu yapın.
IOT potansiyelinin farkına varmak sadece daha fazla ürün kullanım bilgisi edinmek değil, bu bilgiden elde edeceğimiz değerdir.

Bu değeri-varsayımları değil; kullanarak, iyileştirerek ve analiz ederek daha iyi ve daha akılcı tasarım elde edebilirsiniz.

Akıllı ve Bağlı Ürün Tasarımı

Artık bağlanabilirlik için tasarlayın –

Gerçek sensörler ile 3 boyutlu tasarımdaki dijital sensörleri birbirine bağlayarak ürünlerin sahadaki kullanımını anlayabilirsiniz. Dünya IOT platformu lideri ThingWorx ile sıkı entegrasyonunuz sayesinde ürünlerinizi ihtiyacınız olan bilgi akışını sağlayacak şekilde tasarlayabilirsiniz.

Dijital ve fizikseli Creo Product Insight ile bağlayın.


Creo 4.0 başarılı bir Model Bazlı Tanımlama (MBD) uygulamasıyla aranızdaki zorlukları ortandan kaldırır.

Model Bazlı Tanımlama (MBD) ile, ürününüze dair tüm bilgiler 3D modelle bağlantılı olarak sadece mühendislik departmanı değil tüm birimler tarafından erişilebilir olacaktır. Geliştirilmiş iş akışları sayesinde model bazlı tanımlama oluştumak ve yayınlamak hiç olmadığı kadar kolay olacaktır.

Yeni Creo GD&T (Geometrik Ölçü & Tolerans) Danışmanı uzantısı MBD stratejisinin son adımıdır. Sigmetrix'teki ortaklarımızla geliştirilen bu eklenti, ilgili, güncellenmiş standardın doğru bir şekilde uygulanması konusunda size rehberlik etmek ve eğitmekle kalmamakta aynı zamanda tam olarak belgelendirilmiş ve kısıtlanmış bir modelin teslim edilmesini sağlamaktadır. Tasarımlarınızı mühendisler dışındaki meslektaşları ile paylaşmak basittir: STEP AP242 ve JT dosya formatlarına aktarın veya Creo Görünümü için eksiksiz bir WYSIWYG yayınlayın. Kuruluşun 2D merkezli süreçleri kullanan bölümlerini desteklemek için her bir 3D görünümü yazdırabilirsiniz.

Ürününüzün tam açıklamalı, eksiksiz bir dijital tanımını oluşturun

Tasarımınıza dair daha çekici ve bilgilendirici görsel deneyimler oluşturun. Belki bir tasarım incelemesi hazırlıyorsunuz ve çoklu renk çalışmaları veya sahneler sunmak istiyorsunuz. Belki ambalajlama ya da


pazarlama malzemesi için en üst düzeyde fotogerçekçi görüntülere ihtiyacınız var. KeyShot® tarafından desteklenen yeni Creo Render Studio Uzantısı ile, hepsini kolaylıkla yapabilirsiniz. Dünyadaki bir numaralı AR / VR platformu olan Vuforia’nın yerel entegrasyonu ile CAD modelinizin erişimini arttırılmış ve sanal gerçeklikle genişletin.Artık doğrudan Creo'dan bir Vuforia deneyimi yayınlayabilirsiniz.

KeyShot® tarafından desteklenen Creo Render Studio Extension, fotogerçekçi görüntüleri mümkün kılmaktadır.

© 2016, PTC Inc. (PTC). All rights reserved. Information described herein is furnished for informational use only, is subject to change without notice, and should not be taken as a guarantee, commitment, or offer by PTC. PTC, the PTC logo, and all PTC product names and logos are trademarks or registered trademarks of PTC and/or its subsidiaries in the United States and other countries. All other product or company names are property of their respective owners. The timing of any product release, including any features or functionality, is subject to change at PTC’s discretion.

J7934–CreoParametric4.0–EN–1016
Dostları ilə paylaş:
Orklarla döyüş:

Google Play'də əldə edin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə