CzęŚĆ II zapytania ofertowego na: wykonanie usług I dostaw w ramach projektu: „Mobilne Śląskie”. Stworzenie systemu aplikacji mobilnych z wykorzystaniem zdigitalizowanych



Yüklə 0,86 Mb.
səhifə1/12
tarix05.09.2018
ölçüsü0,86 Mb.
#77484
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12





CZĘŚĆ II
ZAPYTANIA OFERTOWEGO NA:
wykonanie usług i dostaw w ramach projektu: „Mobilne Śląskie”. Stworzenie systemu aplikacji mobilnych z wykorzystaniem zdigitalizowanych zasobów kulturowych wraz z rozbudową slaskie.travel celem zapewnienia powszechnego i otwartego dostępu do tych zasobów

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA



Spis treści




Wstęp 4

Założenia ogólne 6

Założenia realizacyjne 11

Klasyfikacja projektu 58

Gwarancja i serwis pogwarancyjny 83




Wstęp

Śląska Organizacja Turystyczna zarządza obecnie Portalem slaskie.travel, który został zaprojektowany w latach 2009-2011, a jego realizacja w rozumieniu prac merytorycznych, programistycznych i uruchomienia przypadła na okres 2012-2014r.

Projekt wówczas realizowany był pod nazwą „Śląski System Informacji Turystycznej” i stanowił wdrożenie zapisów zawartych w Strategii Rozwoju Turystyki Wojewódz­­twa Śląskiego na lata
2004 – 2013 oraz w Programie Rozwoju i Funkcjonowania Śląskiego Systemu Informacji Turystycznej
– będącego programem operacyjnym do Strategii, zgodnych z zapisami RPO WSL 2007 – 2013 Działanie 3.3 Systemy Informacji Turystycznej, poprzez: utworzenie w skali regionu sprawnego systemu informacji turystycznej, obejmującego zintegrowaną sieć punktów informacji turystycznej, platformy informatyczne i bazy danych, stworzenie systemu oznakowania obszarów atrakcyjnych turystycznie
i przygotowanie oraz dystrybucję bezpłatnych materiałów informacyjno – promocyjnych.

Przy realizacji komponentu cyfrowego, ważną rolę odegrało doposażenie i wykonanie infrastruktury informatycznej Punktów Informacji Turystycznej. W Punktach wykonano instalacje lokalnych sieci komputerowych (w tym WiFi) oraz wdrożono konfigurację szyfrowanych połączeń wewnętrznych, umożliwiających zarówno bezpieczne połączenia z serwerami, jak również komunikację wewnętrzną (w tym możliwość przekierowywania rozmów w ramach wdrożonej struktury VoIP). Wyposażenie obejmowało sprzęt multimedialny, infokioski, komputery ze sprzętem peryferyjnym, sprzęt telekomunikacyjny oraz urządzenia turystyczne GPS z audioprzewodnikiem.

W oparciu o powstałą infrastrukturę uruchomiono Intranet, stanowiący podstawę komunikacji wewnętrznej jednostek zaangażowanych w funkcjonowanie systemu. Komunikację wewnętrzną uzyskano zarówno poprzez wdrożenie systemów telefonicznych, jak i poprzez uruchomienie narzędzi dla użytkowników platformy intranetowej oraz ucyfrowiono przepływ informacji w zakresie procesów w strukturach wewnętrznych (raporty, zamówienia, itp.).

Zebrano także dane dot. atrakcji regionu i uruchomiono narzędzia prezentacji w Internecie w postaci portalu slaskie.travel. Dokonano inwentaryzacji i wprowadzenia informacji o walorach (atrakcjach) do nowo utworzonej bazy danych wraz z przygotowaniem materiału fotograficznego dla obiektów. Dane uporządkowano i skatalogowano, co umożliwiło sprawne wyszukiwanie odpowiednich informacji oraz utworzenie serwisów tematycznych (produktowych). Powstały również narzędzia administrowania portalem i treścią (zarówno dla strony internetowej jak i infokiosków), umożliwiające sprawną aktualizację.

W podstawowym zakresie udało się też uruchomić przekazywanie informacji do bazy Polskiej Organizacji Turystycznej oraz danych o obiektach do projektu ORSIP. Podkreślić należy stopień wymiany danych jako mocno ograniczony, pozwalający wyłącznie na przepływ wybranego zakresu danych (tylko informacje na temat obiektów). Portal slaskie.travel jest aktualnie systemem ukierunkowanym na gromadzenie danych i ich prezentację.

Założenia ogólne



Obecne zamówienie jest kontynuacją opisanego wyżej projektu, przy czym należy uwzględnić, iż Śląski System Informacji Turystycznej znajduje się obecnie w okresie trwałości projektu.

1.1Opis założeń projektu

Mając na uwadze potrzeby rozwoju i nowe formy udostępniania i promocji zasobów kulturowych oraz aktywizacji grupy docelowej, zakłada się dobudowanie do projektu slaskie.travel nowych narzędzi. Zakłada się także wygenerowanie jeszcze większego zaangażowania społecznościowego i sieciowania informacji i to zarówno przez użytkowników jak i podmioty działające w branży (co można uzyskać jedynie przez pryzmat szerokiego udostępniania materiałów dotyczących zasobów dziedzictwa kulturowego).

Wynikiem realizacji projektu będzie szersze udostępnienie zasobów kulturowych i wzrost dostępu użytkowników do treści publikowanych przez portal slaskie.travel poprzez stworzenie aplikacji
na najpopularniejsze platformy mobilne
oraz uruchomienie w ramach portalu pełnej responsywności, gwarantującej dostępność treści na dowolnych współczesnych przeglądarkach (w tym urządzeniach mobilnych i zintegrowanych w różnego rodzaju urządzeniach). Aplikacje mobilne będą kreowane w sposób pozwalający użytkownikom na zaawansowaną personalizację oraz wysoki poziom komunikacji społecznościowej. Zostaną wdrożone usługi interaktywne - informacyjne oraz elementy inteligentnej komunikacji z użytkownikiem i podpowiadania treści, a do urządzeń telewizyjnych typu smart prosta obsługa pilotem

Efekt końcowy ma też dać możliwość zaspokojenia potrzeb użytkowników o rozległych zainteresowanych, pozwalając na uzyskanie kompleksowych informacji i wykonania czynności ułatwiających działania z zakresu kultury (dziedzictwa kulturowego) wykorzystywanego


na cele turystyki i rozrywki, zwiększając tym samym atrakcyjność i konkurencyjność zarówno regionu jak i portalu i udostępnianych aplikacji.

Współczynnik udostępniania treści będzie dodatkowo wspomagany nowymi formami prezentacji,


co zostanie osiągnięte poprzez digitalizację zasobów kulturowych województwa z zastosowaniem wyłącznie nowoczesnych technik i form ucyfrowienia miejsc i obiektów (w tym materiałów 360 tj. filmy, zdjęcia i skany 3D obiektów.

Rola turystyki w promocji dziedzictwa kulturowego jest przy tym bardzo wysoka, ponieważ to właśnie turyści odwiedzający region generują największy ruch w obszarze korzystanie z dziedzictwa kulturowego.

Należy zatem podkreślić, że wszędzie, gdzie mowa o turystyce, czy turystach i informacji turystycznej, czy narzędziach informatycznych (i digitalizacji) rozumiemy przez to:



  1. obiekty dziedzictwa kulturowego,

  2. grupę docelową odbiorców walorów kulturowych i oferty obiektów dziedzictwa kulturowego,

  3. narzędzia upowszechnienia informacji o walorach kulturowych i dziedzictwie kulturowym regionu.

Na żądanie Zamawiającego, w każdym momencie ma być możliwe przejęcie pełnego zarządzania systemem, w tym dostępu do zarzadzania wirtualizatorem, systemami serwerów, oprogramowaniem aplikacyjnym oraz uzyskanie dostępu do kodu źródłowego oprogramowania zamawianego w niniejszym projekcie. Oznacza to też, że Zamawiający w każdym momencie po odbiorze końcowym, może uzyskać pełen dostęp do systemów oraz pełne przejęcia nad nimi kontroli i zarządzania.


Yüklə 0,86 Mb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2025
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin