Duygu’cuğumYüklə 11.37 Kb.
tarix11.01.2018
ölçüsü11.37 Kb.

SİNPAŞ’IN DEĞER KATTIĞI İSTANBUL’UN YÜKSELEN SEMTİ: KÜÇÜKÇEKMECE
Büyük araziler üzerinde farklı temalarda lüks konut projeleri geliştiren Sinpaş, Çekmeköy’den sonra Küçükçekmece’yi de yeni çekim merkezi haline getiriyor.
Yaklaşık 10 yıl önce Anadolu Yakasında Çekmeköy-Dudullu Bölgesinde gerçekleştirdiği Aqua City, Aqua Manors, Central Life, İstanbul Palace, Avangarden gibi projeleriyle bu bölgenin gelişimine ve bugünkü değerine ulaşmasına öncülük eden Sinpaş, Küçükçekmece’deki Bosphorus City, İstanbul Sarayları ve geliştireceği üçüncü projesiyle burada yeni bir şehir kuruyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Sinpaş olarak farkımız hiç kimsenin girmeye cesaret edemediği veya öngöremediği bölgelerde projeler geliştirip, bölgeyi cazibe merkezi haline getirmek. 1992’de Şile yolu üzerinde Aqua City projesine başladığımızda, o yıllarda Çekmeköy’e kimse giremiyordu. Uzak lokasyon olduğu düşünülüyordu. Biz Aqua City’i başarıyla sattıktan sonra Aqua City 2, Aqua Manors, Central Life projelerimizin tümünü bu bölgede peş peşe hayata geçirdik. Şimdi Çekmeköy doldu. Cazibe merkezi haline geldi. Diğer firmalar da burada proje yaptılar. Aynı durum şu anda Küçükçekmece’de yaşanıyor. Bosphorus City, İstanbul Sarayları projesini yaptığımız bölge de yavaş yavaş dolacak” dedi. Bosphorus City projesi ile Küçükçekmecede’ki yatırım ve gelişim potansiyelini gördüklerini, bu nedenle yine aynı bölgede İstanbul Sarayları ile ikinci bir projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Çelik, proje geliştirme çalışmaları devam eden 3. Projeleri ile bu bölgede 4500 konut ile yeni bir şehir kuracaklarını vurgulayarak, sektörün bölgedeki yatırımlarına da öncülük ettiklerini belirtti. Çelik, “Bosphorus City’nin 2005 yılında proje geliştirme çalışmalarını başlattık. 2008 yılında projemizi lanse ettik. Bu dönemde bölgede önemli 2-3 konut projesi varken, şimdi farklı büyüklükte 25-30 proje mevcut. Bölgeye önemli sektör oyuncularının geldiğini görmek bizim açımızdan sevindirici. Çünkü projelerimize olan yatırımcı ilgisini artırıyor dedi.”
Çelik, “Projelerimiz hava alanına sadece 10 dakika mesafede. Hem yurtdışında yaşayan Türkler hem de Anadolu’da iş yapan ve İstanbul ile bağlantısı olan iş sahipleri için bölge önemli bir cazibe merkezi durumunda diyerek sözlerini sürdürdü. Çelik, Küçükçekmece’nin Sinpaş’ın yatırımlarından sonra farklı firmalar tarafından geliştirilen yeni projeler ile sektör uzmanları tarafından da Avrupa yakasının en çok prim yapan yerleri arasında gösterildiğini vurguladı.
Boğaz’ın ihtişamı Bosphorus City’de
İstanbul Boğazı’nı Küçükçekmece’ye taşıyan, Türkiye’nin ilk temalı konut projesi Bosphorus City’de, 26 bin m2 büyüklüğünde, 720 metre uzunluğunda boğaz, 2 boğaz köprüsü, geleneksel ve modern mimari ile yorumlanan Boğaz’ın yalıları ve İstanbul’un seçkin boğaz semtleri bulunuyor. İstanbul Boğazı’ndaki yerleşkeleri gibi köprülerden biri Ortaköy Meydanı ile Beylerbeyi arasında, diğeri de Anadolu Hisarı Meydanı ile R.Hisarı meydanı arasında yer alıyor. İki köprü arasındaki mesafenin 330 metre olduğu projede köprülerin sadece yaya geçişine açık olması, Boğaz yaşamının keyfini farklı açılardan seyretme imkanı sunuyor.
İstanbul Boğazı’nın mimari değerlerini yansıtan modern ve geleneksel mimarinin birleştiği Bosphorus City’de, 95 farklı ev tipi bulunuyor; İstanbul Boğazı’nın mimari değerlerini yansıtan modern ve geleneksel mimarinin birleştiği Bosphorus City’de, 95 farklı ev tipi bulunuyor; 60 m2 ile 645 m2 aralığında değişen metrekare seçenekleri ve 181.700 TL’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.
www.bosphoruscity.com.tr


Benzersiz mimarisi ile İstanbul Sarayları Küçükçekmece’de
Sinpaş GYO’nun Küçükçekmece’de inşa ettiği ve İstanbul Boğazı’nı yeniden yorumladığı Bosphorus City’ye komşu, İstanbul Sarayları, şehre yüzyıllar boyu hükmeden saraylardan ve çevresindeki semtlerden esinlenilerek modern mimariyle yeniden yorumlandı. Çırağan, Yıldız, Dolmabahçe, Fethipaşa ve Sultantepe Koruları, Kuzguncuk, Paşalimanı gibi özellikle İstanbul'un en önemli saray, kasır ve köşklerinin bulunduğu semtler, İstanbul Sarayları için ilham kaynağı oldu.
Proje, her zevke, beğeniye uygun ve çok çeşitli yaşam seçenekleri, sunduğu alternatif sosyal donatılarla her kesimden yoğun ilgi görüyor. İş adamları için özel toplantı odaları, yine iş adamlarının konuklarını ağarlayabilecekleri Çırağan Residence, 75 metrede fitness keyfi sunan spor merkezi Sporama, İstanbul Sarayları’nı cazip kılan ayrıcalıklardan sadece birkaçı. Projede sadece saraylar değil, saray hayatının diğer güzelliklerini yansıtan yalılar, kasırlar ve köşkler de bulunuyor.
İstanbul Sarayları projesinde, Şehzade Sarayları, Kuzguncuk Yalıları, Çırağan Köşkü, Dolmabahçe Köşkü, Koru Sarayları, Sultan Sarayları, Hünkar Konakları, Hanzade Konakları ve Hisar Kuleleri olmak üzere dokuz farklı yaşam seçeneği bulunuyor. Projede büyüklükleri 75  m2 1+1 ‘den, 315 m2 4 +1’e kadar tam 62 farklı ev seçeneği bulunuyor. Fiyat aralığı ise 236.619 TL ile 1.323.010 TL arasında değişiyor. 
www.istanbulsaraylari.com

Sinpaş GYO imza attığı projelerle kentsel dönüşüme katkı sağlamaya devam edecek.

Dostları ilə paylaş:


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə