Esko Kongsberg yenilikle dolu 50. yılını kutluyor

Sizin üçün oyun:

Google Play'də əldə edin


Yüklə 19.89 Kb.
tarix06.03.2018
ölçüsü19.89 Kb.

esko_logo_positive_rgb

DERHAL YAYIMLANACAK BASIN BİLDİRİSİ
Esko Kongsberg yenilikle dolu 50. yılını kutluyor

Dijital kesim uzmanları için gelecek parlak

Gent (Belçika), 6 Mayıs 2015 – Esko (www.esko.com/tr) Kongsberg markasının 50. yılını kutlayan Esko şirketi, bu önemli kilometre taşına ulaşmanın haklı gururunu yaşıyor. Dünyanın dört bir yanında kullanılan binlerce ürünü ile Esko Kongsberg, bugün dünyanın lider dijital kesim sistemi üreticilerinden biri. Kurulduğu günden bu yana dayanıklılık, güvenilirlik ve hassasiyet daima markanın temel değerlerini oluşturmuş. Esko'nun Norveç Genel Müdürü Emil Skarra, “Bu elli yıl boyunca güçlü becerilere, derin bir bilgi birikimine ve mükemmel bir teknolojiye ulaştık. Tüm bunlar, bizi bir çizim masası üreticisinden dijital kesim sistemleri alanında lider bir tedarikçiye dönüştürdü” diyor.

Esko başkanı Udo Panenka şöyle ekliyor: “Dijital kesim Esko'nun stratejisinin hayati bir parçası ve Esko Kongsberg hem bizim hem de müşterilerimizin gelecekteki başarısı için büyük bir önem taşıyor. Elli yıl boyunca, yenilikten asla ödün vermeyerek güçlü bir prestij ve temel inşa ettik. Müşterilerimizin, başta reklam, afiş ve ambalaj pazarları olmak üzere birçok alanda dijital kesimin sunduğu fırsatlardan en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamak için mükemmel bir teknolojiye ve becerilere sahibiz”.

Yenilikle dolu 50 yılda oluşan güçlü portföy

Kongsberg, ilk kurulduğu dönemde, gemi inşasına yönelik test parçalarının üretimi ve kesim programlarının doğrulanması amacıyla kullanılan ilk çizim masalarını üretiyordu. Kısa süre içinde genişleyen şirket portföyü, harita baskılarına yönelik klişe şekillendirme ekipmanlarından otomobil ve kamyonlar için tam boy tasarımlara kadar uzandı. 1980’li yıllarda geleneksel Kongsberg çizim masaları hem tabela hem de ambalaj pazarlarında kullanılıyordu. Sonraki yıllarda bir dizi tanınmış grafik sanatlar firması arasında el değiştiren şirket, ilk önce Artios tarafından satın alındı ve daha sonra da bugünkü Esko'nun öncülü olan Barco firmasının bünyesine girdi. Skarra, sonraki dönemi şu sözlerle anlatıyor: “Bizi pazarın lideri haline getirecek olan yola, şirketin 2002 yılında Esko tarafından satın alınmasıyla çıktık. Artık sadece total çözümler sunmakla kalmıyor, bizi yeni pazarlara taşıyıp önümüze yeni fırsatlar koyan küresel satış ekibi ve servis ağından da destek alıyorduk”. 2011'de Danaher firmasının Esko'yu Kongsberg işletmesiyle birlikte satın alması, şirket için daha da fazla yenilikle dolu bir geleceğin müjdecisi oldu.

Günümüzde Esko Kongsberg üç ana pazara ürün ve hizmet sunuyor: Ambalaj, tabela ve reklam. Esko'nun CAM Ürün Müdürü Tom Erik Naess, “Yapısal tasarımın erken evrelerinden bitmiş ürüne kadar tüm üretim sürecini müşterilerimiz için olabildiğince kolay, verimli ve kazançlı hale getirmek istiyoruz” diye ekliyor. Şu anda Kongsberg ürün portföyü, hassasiyet ve hız sunan küçük formatlı XE serisi makinelerden, daha esnek ve dayanıklı XN serisi ve yüksek verimli XP serisi makinelere kadar uzanıyor. Kongsberg ailesinin en genç üyeleri ise giriş düzeyinde tabela ve numune yapımına yönelik V serisi ve (çok) geniş formatlarda verimlilik sunan C serisi makineler.

Pırıl pırıl bir gelecek

Esko Kongsberg'ya parlak bir gelecek vaat eden tek şey gelişimini sürdüren dijital baskı pazarı değil. Panenka, "Dijital kesim ekipmanlarımızın sadece prototip veya numune yapımında değil gerçek bitmiş ürün imalatı için de giderek daha yoğun bir şekilde kullanıldığını görüyoruz. Dolayısıyla biz de araştırma ve geliştirme çalışmalarımızın büyük bir kısmını daha fazla otomasyon, yazılım çözümleriyle daha sıkı bağlar, daha endüstriyel bir altyapı (malzeme işleme imkanı gibi) ve diğer makinelerle entegrasyon yoluyla verimliliği ve endüstriyelleşmeyi artırmaya odaklıyoruz" diyor.

Panenka sözlerini şöyle noktalıyor: “Bu yıl ayrıca yalın üretim geliştirme süreçlerine yönelik DBS (Danaher İş Sistemleri) destekli yöntem ve süreçleri hayata geçirmek için Kongsberg sitemizi yenilemeye ve bir İnovasyon Merkezi oluşturmaya başladık.  Bunlar, müşterilerimizin kendilerine özgü ihtiyaçlarını en üst yüksek kalite ve performans düzeyinde karşılayan müşteri yönlendirmeli ürün tasarımları sunmamıza olanak tanıyacak.  Örneğin yeni prototip merkezimiz sayesinde karşılaştırmalı ürün geliştirme süreçleri kullanabilecek ve hızlı prototipleme ve daha gelişmiş test imkanları sunabileceğiz. Gerek şirket, gerekse müşterilerimiz açısından heyecan verici günlerden geçiyoruz ve Kongsberg'in gelecek 50 yılda da birçok yeniliğe imza atacağına inanıyoruz!”

Esko, Kongsberg’in 50. yılını, 18-22 Mayıs tarihleri arasında Köln'de (Almanya) düzenlenecek olan FESPA 2015 fuarında kutlayacak. Tüm fuar ziyaretçileri, 6. Salon R50 numaradaki Esko standında düzenlenecek olan yıldönümünü kutlamalarına davetli.Esko Hakkında (www.esko.com/tr/)

Esko ambalaj ve etiket, tabela ve afiş, ticari baskı ve yayımcılık alanlarında entegre çözümler sunan global bir tedarikçidir. Esko ürünleri ve hizmetleri, piyasaya sunum süresini kısaltarak ve üretkenliği artırarak ambalaj ve baskı tedarik zincirindeki kârlılığı artırmaktadır.Portföy

Esko ürün portföyü marka sahipleri, perakendeciler, tasarımcılar, ambalaj üreticileri ve baskı hizmeti sağlayıcılarının ambalaj ve baskı süreçlerini desteklemekte ve yönetmektedir. Her 10 perakende ambalajından 9'unda ambalaj yönetimi, grafik çalışması hazırlama, strüktürel tasarım, baskı öncesi, 3D görselleştirme, klişe üretimi, iş akışı otomasyonu, kalite güvencesi, numune oluşturma, paletleme, tedarik zincirinde işbirliği ve tabela ve afiş üretimi için Esko çözümleri kullanılmaktadır.

Esko çözümleri geniş kapsamlı bir yazılım paketi ile iki donanım ürün hattından oluşmaktadır: CDI flekso bilgisayardan kalıba pozlandırma ve Kongsberg dijital kesim sistemlerine ek olarak profesyonel hizmetler, eğitim ve danışmanlık hizmetleri de sunulmaktadır.

Matbaacılar, yayımcılar ve grafik tasarımcılar için otomasyon çözümleri ve PDF kalite kontrol araçları sunan Enfocus, Esko şirketinin bir parçasıdır.Çeşitli bilgiler ve rakamlar

Esko'nun dünya çapında yaklaşık 1400 çalışanı vardır. Doğrudan satış ve servis organizasyonu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika, Amerika ile Asya-Pasifik, Japonya ve Çin bölgelerini kapsamakta ve 50'den fazla ülkedeki distribütör ağıyla bölgeler tamamlanmaktadır.

Esko'nun genel merkezi Gent, Belçika'dadır ve beş Avrupa ülkesinde, Birleşik Devletlerde, Çin'de ve Hindistan'da AR-GE ve üretim tesisleri bulunmaktadır. Esko bir Danaher şirketidir (www.danaher.com).

Esko'yu takip edin: eskoartwork blog eskoartwork on facebook eskoartwork on twitter eskoartwork on linkedin eskoartwork on youtube. Daha fazla bilgi için www.esko.com/tr web sitesini ziyaret edebilir veya aşağıdaki yetkililerle iletişime geçebilirsiniz:Halkla İlişkiler ajansları

Kurumsal ve EMEA

Nancy Vermeulen

duomedia

Tel: +32 2 560 21 50

nancy.v@duomedia.com
Esko

Kurumsal

Jef Stoffels

Kurumsal Pazarlama Direktörü

Tel: +32 9 216 90 32

jef.stoffels@esko.com

EMEA

Bruno Vermeulen

EMEA Pazarlama Müdürü

Tel: +32 9 216 93 09

bruno.vermeulen@esko.com

İlgili ürün resimlerinin yanı sıra tüm basın bildirileri www.esko.com/tr adresindeki basın bölümünde bulunabilir.
.doc

Mayıs 2015/


Dostları ilə paylaş:
Orklarla döyüş:

Google Play'də əldə edin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə