GöNÜlden esiNTİler: terzi baba (5) İSTİŞare dosyasi necdet ardiç İrfan sofrasi necdet ardiç tasavvuf seriSİ (80)

Sizin üçün oyun:

Google Play'də əldə edin


Yüklə 0.71 Mb.
səhifə1/10
tarix03.08.2018
ölçüsü0.71 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


GÖNÜLDEN ESİNTİLER:


TERZİ BABA (5)

İSTİŞARE DOSYASI


NECDET ARDIÇ

İRFAN SOFRASI

NECDET ARDIÇ

TASAVVUF SERİSİ (80)

ÖN SÖZ:

BİSMİLLÂHİRRAHMÂNİRRAHÎM:

Bu kitabın oluşumu, NECDET ARDIÇ (20 şubat 2009 Cuma) günü çevremize göderdiğimiz bir “mail” ile şöyle başlamaktadır.

----------

Selâmün aleyküm. Sevgili kardeş-ihvan ve evlâtlarımız. (Terzi Baba 1 ) kitabını düzenleyerek yazan, (Ç.H.U) oğlumuzun sizden bir ricası var! şöyleki:

---------- 
  Muhterem, yolumuzun ehli, büyüklerim ve kardeşlerim. Epey zamandır düzenleme ve yazılımlarına başladığım (Terzi Baba 2) kitabımızın oluşumuyla meşgulüm. Kitabı-mızın için de muhtelif başlıklar değişik bölümler vardır, bunlardan bir tanesinin başlığı da  (dost katından inen) ismini taşıyacaktır. Ve ya benzeri bir isim olacaktır. Bu bölümü sizlerden gelecek gerçek bilgiler ile oluşturmak istiyorum. Bu vesile ile, Sizlerin Efendi Baba mı tanıdıktan sonra,

(1) hayatınızdaki değişiklikleri,

(2) hayata bakışınızı,

(3) kendinizdeki idrâkî gelişimleri,

(4) zaman içinde halinizde, üzerinizde yaşadığınız varsa, olağan üstü özel hallerinizi, 

(5) son idrak yaşantılarınızı,

(6) şu anda Efendi Babamı hangi vasıfta gördüğünüzü ve hakkında ne düşündüğünüzü, özet olarak yaklaşık 10 gün içinde yine Efendi Babamın mail adresine göndermenizi en içten saygı hörmet ve sevgilerimle rica ediyorum. Bu yazıların isimleri bizde mahfuz kalacaktır. Sonsuz selâmlar. Ayrıca bende sizleri zahiren, tanımadığım halde çok seviyorum. Kardeşiniz Hüsamettin çelebi.

1

   Yukarıda bahsedilen (Terzi Baba 2 ) den sonra ki Kitaplarımız bize gelen Mektup ve zuharatların arşivimizdeki malzemelerini de bilgisayar ortamına (az bir kısmı kaldı) geçirmiş bulunuyoruz bunların ismi ise (Terzi Baba istişare dosyaları (3-4-5-) bitti, (6) devam ediyor (7 Terzi Baba 13 biismi has selâm) da bitti en son olarakta (Terzi Baba Mektuplar ve zuhuratlar) kitabtaplarımızın yazılımları devam ediyor. (Şu anda 55)i geçmiş vaziyette. Vaktimiz oldukça da devam eder İnşeallah. Bizlerdende sizlere sonsuz selâmlar. Bu mail-i kardeş ve evlâtlarımıza ayrı ayrı gönderiyorum ancak unutulan kimseler olursa kusura bakılmasın bilgisayarı olmayanlarada iletirsiniz onlarda yakın bir arkadaşları vasıtasıyla düşündüklerini bildirebi-lirler. Ancak bu istek, bir emir ve hüküm mahiyetinde değil sedece ricadır. Her kese başarılar dilerim. Terzi Babanız.(20 şubat 2009 Cuma) günü istenen bu yazılar o gün-den beri gelmeye devam etmekteler bende onları dosya-sında muhafaza ediyor idim onlara bakmaya ancak vakit bulabildim ve düzenlemeye çalışıyorum. Oldukça dikkate değer ve ilgi çekici, safiyetle yazılmış yazılar olduğundan sizlerinde istifade etmenizi istedim. Terzi Baba (2) ye konanların dışında dikkate değer yazıları burada kayda alıp belirli bir sayfa sayısına ulaşınca daha başka kitaplarda da sıra ile toplamayı düşünüyorum. Cenâb-ı Hakk her işlerimizde her birerlerimize kolaylıklar nasib etsin. Âmîn.

Yazı gönderen dost, kadeş ve evlâtlarımızın açık olarak tanınmaması için sadece isimlerinin baş harfleri konacaktır. Oldukça değerli olan bu yazı ve cevaplarda, umarım benzer olan soru ve düşüncelerinizin cevaplarının benzerlerini bulabileceğinizi tahmin ediyorum. Zahmet edip yazı gönderenlere ayrıca teşekkür ediyorum sağolsunlar varol-sunlar. Cenâb-ı Hakk okuyanlarıda faydalandırsın İnşeallah.Sevgili okuyucum, bu kitabın yazılışında, düzenle-nişinde, basılışında, bastırılışında, tüm oluşumunda emeği ve hizmeti geçenleri saygı ile yadet, geçmişlerine de hayır dua et, ALLAH (c.c.) gönlünde feyz kapıları açsın. Yarabbi; bu kitaptan meydana gelecek manevi hasılayı, evvelâ

2

acizane, efendimiz Muhammed Mustafa, (s.a.v.) in ve Ehl-i Beyt Hazaratı’nın rûhlarına, Nusret Babamın ve Rahmiye annemin de ruhlarına, ceddinin geçmişlerinin de ruhlarına hediye eyledim kabul eyle, haberdar eyle, ya Rabbi.Muhterem okuyucularım; yine bu kitabı da okumaya başlarken, nefs’in hevasından, zan ve hayelden, gafletten soyunmaya çalışarak, saf bir gönül ve Besmele ile okumaya

başlamanızı tavsiye edeceğim; çünkü kafamız ve gönlümüz, vehim ve hayalin tesiri altında iken gerçek mânâ da bu ve benzeri kitaplardan yararlanmamız mümkün olamayacaktır.

Gayret bizden muvaffakiyyet Hakk’tandır.

Terzi Baba NECDET ARDIÇ Tekirdağ: (12/12/2012) Çarşamba.

NOT=(20 şubat 2009) daki günlerde yaşanarak kaydedilen bu duygu ve tespitler o günlere aittir bu gün ise bu tespitler çok daha gelişmiş sahiplerini daha ileri derecelere götürmüştür. O günlerin feyzi ve bereketleridir. Her an ilerlemede olan bir gönül tabiî ki daha başka gelişmelere de sahne olacaktır. Eğer olmuyorsa yerinde sayılıyor demektir. Devamı olacak kitaplarımızda bunların yenilerini de göreceğiz. İnşeallah. Cenâb-ı Hakk cümle yaranımızın akıl gönül ve idraklerini Hakikati İlâhiyyenin hakikatinde açıp idraklerimizi genişletsin. İnşeallah.

Bu tür çalışmalar bazı kimseler için hiçbir şey ifade etmeyebilir, ancak kendini/nefsini ve oradan Hakk’ı tanıma yolunda olan kimseler için, çok büyük hakikatleri ortaya koymaktadır. Gayemiz bazı şeyleri ispatlamaya çalışmak değil, bu yolla çevremize, ve bu sahadan faydalanmak isteyenlere, misallerle faydalı olmaya, ve hayatın çok başka yönlerinin de varlığını, bildirmek için, örnek çalışmalara teşvik etmek için yapılan çalışmalardır. Cenâb-ı Hakk cümlemizi arzu ettiği menziline ulaştırsın İnşeallah. T.B.

3
TERZİ BABA(5) İSTİŞARE DOSYASI. 80

Bu kitabımız da, S……. A….. isimli oğlumuzdan 22 şubat 2012 tarihinde gelen bir mail ile başlamaktadır.-------------------

Hayırlı akşamlar, S…. bey kardeşim. Dosyayı aldım kaydettim teşekkür ederim sağolasınız. Herkeze selâmlar Nüket annenizin de selâmları vardır, hoşça kalın Efendi Babanız.

-------------------

Saygıdeğer babacığım ve anneciğim,

kızınızın yazdığı dosyayı gönderiyoruz.

Selâm ve hürmetlerimizle ellerinizden öperiz. S.A.

-------------------

Selâmün Aleyküm.

Canım anneciğim, babacığım.

Yarım asırlık bir ömrün ardından elde kalan nedir? diye kendi kendime sorduğumda, aklıma ilk gelen cevap:

Gerçek hayat sahibi ile beraber olmanın getirdiği mutluluk ve farkındalıktır”

Sizlerle, hür olmanın nasıl bir şey olduğunu, hayali yaşantı ile gerçek yaşantı arasındaki farkı öğrenmeye çalışıyorum.

4

Sizden nefes-i rahmani ile aldığım ilim ile her geçen gün nefsimin oyunlarını görüp, tanıdıkça hakikatime bir adım daha yaklaşıyorum.Biliyorum henüz yolun başındayım. Lâkin şu an bile içimdeki rahatlık ve huzuru kelimelerle ifade etmekten acizim. Cenâb-ı Hakk’ın sizin elinizi tutmakla bahşettiği lütuf, sonsuza dek sürer inşallah. Ellerinizden hürmetle öpüyorum.

Us…. Kı…..

20 / 02 / 2012

-------------------Kızınız, Te…. Kı… El… Ca…. Ar…. Uş….

YOLCULUKTAKİ HİKMETLER

04.03.2012 Saat 10:00 THY uçağı ile İstanbul yolculuğumuz başladı. Bilet numaralarımız benim “24B” ve Nihal’ in “24C” idi. Ancak “24A” numaralı biletin sahibi bir bey, cam kenarına “siz geçin” dedi. Böylece “24A” numaraya Ni… ve “24B” numaraya da Ke… oturmuştu.

THY yollarının seçilmiş olması ve uçak numaralarımız bize ne söylüyor olabilir diye düşünmeye başlamıştım. Ancak düşündürülenler ne hikmettir ki (şu anda yazarken fark ettirildi) yola çıktıktan tam 13 gün sonra yazdırıldı. Biletlerimiz THY ‘ dan ve Abdullah ismi ile alındı. Peki THY ne olabilirdi acaba? Türkçe olan THY kelimesindeki harflerin arapça harf olarak karşılıkları ت ح ي gibi gönlüme gelmişti. Bunun üstüne Efendi Baba’mın “on üç ve hakikat-i ilâhiyye” kitabındaki ebcet hesap cetveline baktım. Birden hayretim bir kat daha artmıştı. Çünkü bana yol gösteren “13 kitabı” idi ve harflerin sayısal değerleri idi. ت (400) , ح (8) , ي (10). Bu değerleri toplarsak

5

400+8+10=418 =4+1+8=13 idi. Bu bizi neyin taşıdığını gösteriyordur herhalde. Bir de yola çıkış tarihimiz olan 04.03.2012 ’ye bakalım. 4+3+2+1+2=12. Bu bize o gün itibariyle Abdullah eliyle Hakîkat-i Muhammed-i ‘den yola çıktığımızı ve Hakîkat-i Ahmediyeye bindirildiğimizi gösteriyormuş. A ve B koltuklarına oturuşumuzu düşününce ise “ab” sudur ve su da hayattır, o zaman biz gerçek hayata mı geçmiştik? Aman Allah’ım cümleler arka arkaya aklıma getiriliyor. Gittik diye niye seviniyorsunuz ki “yola çıkanlar sadece Ke… ve Ni… ismiydi.” Gönlüme neden böyle gelmişti acaba? Hemen Ke… ve Ni…. isimlerinin Arapça yazılışlarına baktım. Ni… (nun+he+elif+lam) (50+5+1+30=14=5) , Ke…. (kef+ra+mim) (20+200+40=26=8) 5+8=13 Bu demek ki biz birer araçmışız, ne giden varmış ne de binilen bir vasıta. Hepsi O…O zaman biz nereye ve neden gitmiştik?

Bir saatlik bir aradan ve araştırmadan sonra cevap yine Efendi Baba’mın “13 ve Hakîkat-i İlâhiyye” kitabından geldi. Yukarıda yola çıkış tarihimizi hesaplarken (4+3+2+1+2=12) Hakîkat-i Muhammed-i ‘den yola çıktığı-mızı yazmıştım. Oysa Efendi Baba’m kitabının 33 nolu sayfasında Hakikat-i Muhammediyye=Mef’ul=yani tesir edilen (memur) gibidir, diyor. Demek ki isimlerimizin toplamı olan 13 yani Elifin bâtın noktası, yani asıl fâil, âmir, tesir eden olarak Elifin 12 zahir noktasına olan tesir etti ve Abd-ullah ile bizi kendinde yolculuğuna kabul etti. Kendinde yolculuk diyorum çünkü gittiğimiz bir yer yoktu.

Bize göre yani beşeriyetimize göre gittiğimiz yer gibi görünen Efendi Baba’mdı. Ancak Efendi Baba’m 53 ile Ahmed ismini bünyesinde taşıyan bir Mürşid-i Kâmil yani Arîf-i Billâh yani 13 ün yeryüzündeki zuhur mahallidir. O halde ne yola çıktığımız mekân, ne yolculukta kullandığımız araç, ne de varılan nokta kalmıştı. Orada geçen dört günü neden anlamadığımız şimdi aklıma getiriliyor. Zâhir ve bâtın 13’ün içinde olunca mekân, araç ve zaman kalmamıştı.

Efendi Baba’m ve Nüket Anne’m bize 4 gün yani 4

6

mertebeden kapılarını açtılar. Bu 4 günü inanın biz bir an olarak yaşadık. Birlikte olduğumuz süre içerisinde Peygamber Efendimizin (s.a.v.) sünnet ve farzları nasıl yaptığını yani yaşadığını müşâhede ettik diyebilirim. Yine şu anda aklıma getirilen son bir şeyi daha yazmak istedim. Efendi Baba’mın oradan ayrılmadan önce âcizâne Terzi Kızına verdiği bir isim vardı. “EL.. Ca.. AR…”. Bu isim ile ilgili bir başka yazı yazmak istiyordum ancak çıkan bu yazının ardından şunu da ilâve etmek istedim. Efendi Baba’m Elifin zuhur mahallidir. O zaman terzi kızına “Elifcan” demekle Elifin zâhir ve bâtınına “CÂN” eylemiş. Hamdolsun şükründen âcizim.Bu zamansızlık ve mekânsızlık içerisinde bize gönüllerinde bir saray bağışlayan, kızım deyip bağrına basan ve silsilesinde bize bir yer verip isim ve soy ismini veren Efendi Baba’ma ve Nüket Anne’me ne diyebilirim bilemedim. Bu noktada kelimeler kifâyetsiz kaldı. Allah’a hamdolsun…

Efendi Baba’cım ve Nüket Anne’cim hürmetle saygı ve sevgilerimi gönderiyorum. Sizleri çok seviyorum…

Kızınız, Te…. Kı… El… Ca…. Ar…. Uş….

-------------------

Mu… Ca… (30/04/2012)

SCADA talimat’ı bu dergahı ilâhiye ve silsileye Secde talimatı.. Efendi Babamızın her kararı ve emrine karşı boyun bükeriz.. 6 Madde ve 4 kişi 64 Vahid, Müdür, Terzi Baba’nın Oğlu Mahmud ve Hamid Esmasının temsilcisi.. Şu an Hamid Esmasının tam temsilcisi Efendi Babam’dır. Bu konuda da görev kime verilirse takdiri başımızın üzerinde her emrine tam manasıyla ittiba ederiz. 64+1= 65 esma Ahad ve Allah, Rahman ,Rahim ile 68 ve 11,12,13,14..

MAHMUT; d ile 99 T ile 495= 18

7

Görevli dört kişinin isimleride ilginç sırasıyla, Me… Ak…, Ce… Yı…, Ay… Ka…., En… Ke….

Ömer; 310 ve 13, NACAR, 51 ve CAR Kabe’nin 5, 1 ve 4 köşesi..   NC= 53 253, 255 ve Elif 13 ile 277

Ömer’in Tuğra yüzüğü TUR, Ay yıldızlı yüzüğü TUR ve NECM..  Ayın 11’ini 12sine bağlayan gece ise üzerinde Tuğra yanlarında Ay yıldız’lı yüzük ile geldi.. NACAR saatini takmıştı. 850 Lira vermiş..

SCADA Bilgisayar talimatının 6 madde olması .. Silsilemizde 1, 7, 19, 31, 41 ve 53’lere delâlet etmekte.. SCADA Asli harfleri ile 67 ve 13.. Ve Secde ve Asanın Cem olması ile Zat mertebesi..

Bİ-LG-İSA-YAR

4 kişi ise yolumuzda bulunan, Şahsi Halife, Rehber Halife, Vekil Halife, Mutlak Halifedir.. En alta bulunan ise Halife-i Haktır.. Allah başımızdan eksik etmesin, Hayırlı uzun ömürler versin Efendi Babamızdır..  

Bu scada talimatı ve silsile ile Yaptığım hesaplara göre Efendi Babamın 1 değil 6 tane silsile sırası var..

Velâyet sırasında; 53

Cüneydi yolunda; 47

Halvet-i Yolunda; 35

Uşşakiye Yolunda; 23

Hakikat-i Muhammedi Yolunda; 13

Bunların toplamı olan Yol;  171 1 Ahadiyyet, 71, Nuh ve Necat olması ve 8 ve 9 ile bu yolun Mücmel ve Tafsili olmasıdır..  Bunların bir önceki ve Sonraki sıraları ile bağlantı.. Ve bu sıraların başka hesaplamaları vardır.. Tefarauta girmeyelim..-------------------

8

Mi…. Du…. (4/7/2012)

Aaaah Sevgili Efendim !..Sizden haber getirmeyen bilgisayarı ne yapayım, nerelerdesiniz ?..Kanayan gözümün yaşını kim dindirebilir ?...Yüreğime dokunmuş sevginizi, önceki yazdıklarınızı tekrar ederek dindirmeye çalışsam da, yana yana sizden bir satır teveccüh alamamanın ıstırabı yakıyor, donduruyor, kanatıyor..Himmet Efendim, himmet..Hiç Ankara'ya gelmiyor musunuz?..Hakk nasip etmeyince ben derviş olamıyorum, dervişliğe talip olmak, haddim deyil belkide.. Sanırım bir ukalâlık yaptım ve siz benim cevaba lâyık olmadığımı düşündünüz.. Hürmet ve hasretle mübarek ellerinizden öperim..Nükhet Anacığımada çok selam ve hürmetler ederim.

-------------------Terzi Baba.

Hayırlı akşamlar E,m… kızım, takma ismini ne zaman idrak edebileceksin diye düşünüyordum, Cenâb-ı Hakk'tan hayırlısı. Bu dünyada hiç bir şey hemen olmaz her şeyin bir vakti vardır, yavaş yavaş ve sabırla hayata devam edilir. Günlük işler yapılıp kalanı Hakk'a teslim edilir ertesi gün ömür varsa tekrar yeni güne devam edilir. Gelmeyen ve yaşanmayan günden sorumlu da değiliz. Şehir dışında olduğumuzdan maillere pek bakamıyorum. Hayırlı akşamlar hoşça kalın. Terzi Baba.

-------------------

Mi… du…. (12/5/2012)

Hayatımın en parlak ışığı, ahengi ve ihtişamı EFENDİM

Bana dalgınlıkla E,m… dediğinizi sanmıştım..E'm… diye adlandırdığınızı küçük aklımla yeni anladım..Artık ben kendimi ne yapacağımı size soruyorum Sevgili çok sevgili Efendim, karanlıkta düşmekte olan, aşağıda çakılı kalmış ruhumu aydınlıkta yükselen ruhlar arasına katmak sorumluluğunu almış olduğunuzu beni adlandırmanızdan anladım. Sizinle aynı resimde olmak üstünlüğünü kazanmış

9

olmak isterim..Eğer siz yanımdaysanız hayatın bilmecesiyle korkusuzca yüzleşip kabulleniyorum. Beni kendi küçük hayatıma kapatmayacağınıza inanmak isterim.. Varoluşu-mun en iyi biçimini almak isterim Efendim. Aman vermeyen egomdan kurtarın beni Efendim.. Öyle bir dua edin ki bana bir anda sigara ve diğer kötülükler bir çırpıda çıksın gitsin benden..Kapınızda yatan bir dilenci gibi yalvarıyorum size Pek Sevgili, Çok Sevgili EFENDİM..Haydi hayatıma dokunun duanızla...Nefsimin ayartıcı manevralarını bir nazarınızla silip süpürebileceğinizi biliyorum.. Haydi Efendim himmet.. Yolda tek başına yürüyen bu garip yolcuya merhamet, himmet Efendim...Sonsuz hürmetler eder, Nüket Ana ve sizin ellerinizden öperim.. E'm….

-------------------

Hayırlı akşamlar E,m… kızım. Bizde olmayan hasletler yönünden verdiğiniz değer için teşekkür ederim. Sağola-sınız. Gördüğünüz mavi ışığa itibar etmeyin gözüktüğü zaman manzaranızı değiştirin ve unutmaya bakın, ellerinizde yazan yazıyıda ciddiye almayın. esas olan ellerinizin içinde olan, sağ elde (18) sol elin içinde de (81) yazmaktadır, eski rakkamlar ile. toplam (99) ederki esas (Esmâül hüsnâ) ve "cami" ismi olan yüz üncü Allah ismi ile tamamlanır. Bu hakikat ellerimizin içinde batınen aşikârdır, bütün insanlarda Hakk'ın kurgusu  budur, bunun dışında olan görüntüleri ihtiyatla karşılamak gerekir. Böyle normalin dışında bir şey olursa, (Lâ havle velâ kuvvete illâbillâhil aliyyil azim) demeyi tavsiye ederler. Cenâb-ı Hakk her işinizde kolaylıklar nasib etsin, hoşça kalın. Terzi Baba.

-------------------Mi… Du…. (7/5/2012)

Canımdan öte Babacığım

Allah şahittir ki baba kelimesinin içini doldurdunuz. Ruhumu huzura erdiriyor her harfiniz.. içimdeki hayvanın gücünü ehlileştiriyor. Her harfiniz acılarıma nufuz edip beni

10

iyileştiriyor. Ressamın hikâyesinde bütüne bakınca sizi gördüm.. Siz Yukardaki'ni taklit ettiniz, çerçevesi çizilmiş bir öykü verdiniz ve ressama verilen görev gibi öğrencileri-nizden öykünün içinin doldurulmasını istediniz yani teknik olarak bir terapist bir mürşit gibi yaptınız.. Size verilmiş bilgiyi hayret ve hayranlıkla okudum, kitaplarınız bana verilmiş en muhteşem hediyelerdir.. Bendeki etkiniz şudur ki, kaygı, suçluluk ve eksikliklerimin farkına vardırıyorsu-nuz. Geçmiş alışkanlıklarımın kurtuluşu sizdedir, duaları-nızdadır. Kendimi size şikâyet ederken buldum kendimi.. Görmediğim baba ilgisini gösterdiğiniz için binlerce teşekkür ederim..Sevgili, çok sevgili Efendim ben uyanıkken sürekli mavi bir ışık görüyordum bu bir göz yanılması sanırdım hep, ama bu gece rüyamda bu mavi ışık neredeyse tüm görüş alanımı kapatacaktı, hayretle uyandım. uyanıkken nokta halinde gözüküyor. Bir de efendim sağ ve sol elimi yumruk yaptığımda arapca çok belirgin harflerle elimin dış yüzünde ALLAH yazıyor ve bunu herkes farkediyor, ellerimi kirli bir şeye veya alçak bir seviyeye indirmemeye çalışıyorum.. Beni, kendimi inceleme ve gözleme sürecine başlattığınızı hayretle görüyorum.. Sizinle iletişim halinde olmak mertebesinde, kendi evimde hissettirdiğiniz için binlerce teşekkür ederim.. Sizinle iletişim halinde olabilmek şerefine nail eden ALLAH'a sonsuzluklar kadar  şükrederim... Bitmek bilmez selam, hürmet Efendim..

-------------------Terzi Baba. (5/5/2012)

Hayırlı günler E,M… hanım kızım Cevaplarınızın hiç olmazsa bir kısmını ressam dosyasında okuduğunuzda bulacağınızı zannediyorum Cenâb-ı Hakk her işnizde kolaylıklar nasib etsin İnşeallah. Bahsettiğiniz  sigara illetinden acilen kurtulmanız gerekiyor. Çünkü kişinin kendisini tanıma yolunda en çok ihtiyacı olan (berrak aklın) en büyük bulandırıcısı ve tefekkür kabiliyyetini zaafa oğratıcı en büyük sebebtir. Bence yapılacak ilk iş evvelâ bu

11

illetten kurtulmanın iradesinin oluşturulması olacaktır. Daha sonra fiziki tedavisinin başlanması gerekecektir. Üçüncüsü ise samimiyyetle Hakk'a niyaz etmektir. Dördüncüsü ise, daha evvelce bu durumda olan bazı kimselere olan tavsiyemizdir, tutup tutmamak kişinin iradesine kalmış bir şeydir. O da şudur, demiştim ki, sigarayı çıkardınız çakmağı veya kibriti yaktınız, sigaranın ucuna doğru yavaş yavaş getirdiniz, bir santim kadar yaklaştırdınız, sigaranın ucu oldukça fazla ısınmaya başladı, işte o zaman aklınıza bir kıyaslama geldi ki, sizi o halde biraz daha tefekküre yönel-terek durdurdu, o anda şöyle düşünmektesiz. Gördüğünüz manzara o anda sigara diye diğer elinizde tuttuğunuz nesne en çok sevdiğiniz bir kişinin 0rta parmagı oluverdi, ve size işaret ederek, parmağımı yakıyorsun söndür, o sigaranın ateşini, diye bütün nefret ateşiyle, size bağırmakta, bu durumda irkildiniz, sigarayı da ateşini de ayağınızın altına alıp, hem fiziken hemde aklen ezip gittiniz.Bu tatbikat-ı yapacak gücün sizde olduğunu biliyorum İnşeallah bırakırsınız, gerçi alışkanlıklardan kurtulmak biraz zordur, ancak imkânsız değildir. Aksi halde o sizin dünya ve ahret hayatınızı yakmaya devam edecek, daha sonra sizi bir tarafa atıp bırakacaktır. Daha sonra siz sigaranın bıraktığı tortularla, bedeni rahatsızlıklarla, ızdırapla, yaşamaya
devam edeceksiniz, sakın o zaman benim kaderim bu, diye suçlayacak, bahane üretecek bir merci aramayın. Bazen eve gitmek için, otobüs durağında beklerken, durağın diğer başında, açık havada, birisi sigara içerken, rüzgarın sovurduğu, dağılmış halde olan sigara dumanını duymamak için, kişi o sigarasını bitirinceye kadar, oradan dumanın ulaşamayacağı yere kadar uzaklaşıyorum. Bizim evde hiç sigara içilmez ve ikram edilmez. Galiba biraz abarttım ama olsun söylemesi bizden, Cenâb-ı Hakk hertürlü işlerinizde kolaylıklar nasib etsin İnşeallah. Hoşça kalın Terzi Baba.  

-------------------Mi… Du…. (4/5/2012)

Çok Sevgili Efendim. Bilgisayar ekranından güneşten

12

daha parlak doğdunuz yüreğime, hoşgeldiniz Efendim ne hoş geldiniz, sizden gelen haberle, ne hoş oldu yaşamak. Yokluğunuzda anlamsız zamanlar geçti, hatta geçemedi zaman. Bilgisayarı açmak bile gereksizdi. Hz Rumi şöylece ifade etti beni. ''İşte şimdi, ben bana meçhul iken, ne yapmalıyım Allah aşkına?Ne haça taparım, ne hilâle. Ne Hıristiyanım, ne Yahudi.

Ne Doğu, ne Batı; ne kara, ne deniz, benim evim. Ne melekle, ne cüceyle, akrabalığım var.

Ne ateşle. ne köpükle yazıldım; ne tozdan, ne çiğden şekil aldım.

Ne bu dünyada, ne öte dünyada; ne cennette, ne cehennem de

Ne Adn'den, ne cennetten düştüm, ne de soyum  Âdem' den

En âlâdan da âlâ bir yerde, gölgesi ve izi, olmayan bir yoldaş

Bedenim ve ruhum sevgilinin ruhunda yeniden diriliyor.''

Yokluğunuzda kliseye gittim papazdan yazdığım kitap için bilgiler almak için ama cevabı bulamadı. İşte yeryüzün de yaratılış amacını keşfetmek için dolaşan bir seyyahım ben, ben bana meçhul Şeyh'im..

Bana beni anlatır mısınız şeyh'im bu meczup bu deliye.. Sigara illetinden kurtulamayan bu günahkara duadır istirhamım.. Bunca değersiz birine kitabınızla şeref verdiniz, minnettarım. Ellerinizden öper, bitip tükenmeyecek hürmet-lerimi arz ederim efendim..

-------------------

Herkeze hayırlı geceler, nihayet ressam hikâyesi neticelendi, alfebe sırasına göre gönderiyorum. Cenâb-ı Hakk faydalandırsın İnşeallah. Terzi Baba.

-------------------

13

Aaaah Sevgili Efendim !..Sizden haber getirmeyen bilgisayarı ne yapayım, nerelerdesiniz ?..Kanayan gözümün yaşını kim dindirebilir ?...Yüreğime dokunmuş sevginizi, önceki yazdıklarınızı tekrar ederek dindirmeye çalışsam da, yana yana sizden bir satır teveccüh alamamanın ıstırabı yakıyor, donduruyor, kanatıyor..Himmet Efendim, himmet..Hiç Ankara'ya gelmiyor musunuz?..Hakk nasip etmeyince ben derviş olamıyorum, dervişliğe talip olmak, haddim deyil belkide..Sanırım bir ukalalık yaptım ve siz benim cevaba layık olmadığımı düşündünüz..Hürmet ve hasretle mübarek ellerinizden öperim..Nükhet Anacığımada çok selam ve hürmetler ederim.

From: terzibaba13@hotmail.com


To: minedurukan@hotmail.com
Subject: RE: kitap
Date: Thu, 17 May 2012 18:52:07 +0300

Hayırlı akşamlar E,mine kızım, takma ismini nezaman idrak edebileceksin diye düşünüyordum, Cenâb-ı Hakk'tan hayırlısı. Bu dünyada hiç bir şey hemen olmaz her şeyin bir vakti vardır, yavaş yavaş ve sabırla hayata devam edlir. Günlük işler yapılıp kalanı Hakk'a teslim edilir ertesi gün ömür varsa tekrar yeni güne devam edilir. Gelmeyen ve yaşanmayan günden sorumlu da değiliz. Şehir dışında olduğumuzdan maillere pek bakamıyorum. Hayırlı akşamlar hoşça kalın. Terzi Baba.From: minedurukan@hotmail.com


To: terzibaba13@hotmail.com
Subject: RE: kitap
Date: Sat, 12 May 2012 08:31:21 +0300

Hayatımın en parlak ışığı,ahengi ve ihtişamı EFENDİM

Bana dalgınlıkla emine dediğinizi sanmıştım..E'mine, diye adlandırdığınızı küçük aklımla yeni anladım..Artık ben kendimi ne yapacağımı size soruyorum Sevgili çok sevgili Efendim, karanlıkta düşmekte olan, aşağıda çakılı kalmış ruhumu aydınlıkta yükselen ruhlar arasına katmak sorumluluğunu almış olduğunuzu beni adlandırmanızdan anladım. Sizinle aynı resimde olmak üstünlüğünü kazanmış olmak

isterim..Eğer siz yanımdaysanız hayatın bilmecesiyle korkusuzca yüzleşip kabulleniyorum. Beni kendi küçük hayatıma kapatmayacağınıza inanmak isterim..Varoluşumun en iyi biçimini almak isterim Efendim. Aman vermeyen egomdan kurtarın beni Efendim..Öyle bir dua edin ki bana bir anda sigara ve diğer kötülükler bir çırpıda çıksın gitsin benden..Kapınızda yatan bir dilenci gibi yalvarıyorum size Pek Sevgili ,Çok Sevgili EFENDİM..Haydi hayatıma dokunun duanızla...Nefsimin ayartıcı manevralarını bir nazarınızla silip süpürebileceğinizi biliyorum..Haydi Efendim himmet...Yolda tek başına yürüyen

bu garip yolcuya merhamet , himmet Efendim...

Sonsuz hürmetler eder ,Nükhet Ana ve sizin ellerinizden öperim..E'mineFrom: terzibaba13@hotmail.com


To: minedurukan@hotmail.com
Subject: RE: kitap
Date: Mon, 7 May 2012 23:24:37 +0300

Hayırlı akşamlar E,mine kızım. Bizde olmayan hasletler yönünden verdiğiniz değer için teşekkür ederim. Sağolasınız. Gördüğünüz mavi ışığa itibar etmeyin gözüktüğü zaman manzaranızı değiştirin ve unutmaya bakın, ellerinizde yazan yazıyıda ciddiye almayın. esas olan ellerinizin içinde olan, sağ elde (18) sol elin içinde de (81) yazmaktadır, eski rakkamlar ile. toplam (99) ederki esas (Esmâül hüsnâ) ve "cami" ismi olan yüz üncü Allah ismi ile tamamlanır. Bu hakikat ellerimizn içinde batınen aşikârdır, bütün insanlarda Hakk'ın kurgusu  budur, bunun dışında olan görüntüleri ihtiyatla karşılamak gerekir. Böyle normalin dışında bir şey olursa, (Lâ havle velâ kuvvete illâbillâhil aliyyil azim) demeyi tavsiye ederler. Cenâb-ı Hakk her işinizde kolaylıklar nasib etsin, hoşça kalın. Terzi Baba.


 

From: minedurukan@hotmail.com


To: terzibaba13@hotmail.com
Subject: RE: kitap
Date: Mon, 7 May 2012 08:45:08 +0300

Canımdan öte Babacığım

Allah şahittir ki baba kelimesinin içini doldurdunuz. Ruhumu huzura erdiriyor her harfiniz..içimdeki hayvanın gücünü ehlileştiriyor.Her harfiniz acılarıma nufuz edip beni iyileştiriyor.Ressamın hikayesinde

bütüne bakınca sizi gördüm..Siz Yukardaki'ni taklit ettiniz, çerçevesi çizilmiş bir öykü verdiniz ve ressama verilen görev gibi öğrencilerinizden öykünün içinin doldurulmasını istediniz yani teknik olarak bir

terapist bir mürşit gibi yaptınız..Size verilmiş bilgiyi hayret ve hayranlıkla okudum,kitaplarınız bana verilmiş en muhteşem hediyelerdir..Bendeki etkiniz şudur ki, kaygı,suçluluk ve eksikliklerimin farkına vardırıyorsunuz. Geçmiş alışkanlıklarımın kurtuluşu sizdedir,dualarınızdadır. Kendimi size şikayet ederken buldum kendimi..Görmediğim baba ilgisini gösterdiğiniz için binlerce teşekkür ederim..

Sevgili,çok sevgili Efendim ben uyanıkken sürekli mavi bir ışık görüyordum bu bir göz yanılması sanırdım hep,ama bu gece rüyamda bu mavi ışık neredeyse tüm görüş alanımı kapatacaktı,hayretle uyandım. uyanıkken nokta halinde gözüküyor. Bir de efendim sağ ve sol elimi yumruk yaptığımda arapca çok belirgin harflerle elimin dış yüzünde ALLAH yazıyor ve bunu herkes farkediyor, ellerimi kirli bir şeye veya alçak bir seviyeye indirmemeye çalışıyorum..Beni, kendimi inceleme ve gözleme sürecine başlattığınızı hayretle görüyorum..Sizinle iletişim halinde olmak mertebesinde,kendi evimde hissettirdi

ğiniz için binlerce teşekkür ederim..Sizinle iletişim halinde olabilmek şerefine nail eden ALLAH'a sonsuzluklar kadar  şükrederim...Bitmek bilmez selam,hürmet Efendim..

From: terzibaba13@hotmail.com


To: minedurukan@hotmail.com
Subject: RE: kitap
Date: Sat, 5 May 2012 20:18:30 +0300

Hayırlı günler E,Mine hanım kızım Cevaplarınızın hiç olmazsa bir kısmını ressam dosyasında okuduğunuzda bulacağınızı zannediyorum Cenâb-ı Hakk her işnizde kolaylıklar nasib etsin İnşeallah. Bahsettiğiniz  sigara illetinden acilen kurtulmanız gerekiyor. Çünkü kişinin kendisini tanıma yolunda en çok ihtiyacı olan (berrak aklın) en büyük bulandırıcısı ve tefekkür kabiliyyetini zaafa oğratıcı en büyük sebebtir. Bence yapılacak ilk iş evvelâ bu illetten kurtulmanın iradesinin oluşturulması olacaktır. Daha sonra fiziki tedavisinin başlanması gerekecektir. Üçüncüsü ise samimiyyetle Hakk'a niyaz etmektir. Dördüncüsü ise daha evvelce bu durumda olan bazı kimselere olan tavsiyemizdir, tutup tutmamak kişinin iradesine kalmış bir şeydir. O da şudur, demiştim ki, sigarayı çıkardınız çakmağı veya kibriti yaktınız sigaranın ucuna doğru yavaş yavaş getirdiniz bir santim kadar yaklaştırdınız sigaranın ucu oldukça fazla ısınmaya başladı, işte o zaman aklınıza bir kıyaslama geldi ki sizi o halde birazdaha tefekküre yönelterek durdurdu o anda şöyle düşünmektesiz. Gördüğünüz manzara o anda sigara diye diğer elinizde tuttuğunuz nesne en çok sevdiğiniz bir kişini 0rta parmagı oluverdi ve size işaret ederek parmağımı yakıyorsun söndür o sigaranın ateşini, diye bütün nefret ateşiyle size bağırmakta, bu durumda irkildiniz sigarayıda ateşini de ayağınızın altına alıp hem fiziken hemde aklen ezip gittiniz. Bu tatbikat-ı yapacak gücün sizde olduğunu biliyorum İnşeallah bırakırsınız gerçi alışkanlıklardan kurtulmak biraz zordur ancak imkânsız değildir. Aksi halde o sizin dünya ve ahret hayatınızı yakmaya devam edecek daha sonra sizi bir tarafa atıp bırakacaktır. Daha sonra siz sigaranın bıraktığı tortularla bedeni rahatsızlıklarla ızdırapla yaşamaya


devam edeceksiniz sakın o zaman benim kaderim bu diye suçlayacak bahane üretecek bir merci aramayın. Bazen eve gitmek için otobüs durağında beklerken durağın diğer başında açık havada birisi sigara içerken rüzgarın sovurduğu dağılmış halde olan sigara dumanını duymamak için kişi o sigarasını bitirinceye kadar oradan duman ulaşamayacağı yere kadar uzaklaşıyorum. Bizim evde hiç sigara içilmez ve ikram edilmez. Galiba biraz abarttım ama olsun söylemesi bizden, Cenâb-ı Hakk hertürlü işlerinizde kolaylıklar nasib etsin İnşeallah. Hoşça kalın Terzi Baba.  

From: minedurukan@hotmail.com


To: terzibaba13@hotmail.com
Subject: RE: kitap
Date: Fri, 4 May 2012 22:03:03 +0300

Çok Sevgili Efendim

Bilgisayar ekranından güneşten daha parlak doğdunuz yüreğime,hoşgeldiniz Efendim ne hoş geldiniz, sizden gelen haberle ne hoş oldu yaşamak. Yokluğunuzda anlamsız zamanlar geçti hatta geçemedi

zaman. Bilgisayarı açmak bile gereksizdi. Hz Rumi şöylece ifade etti beni

''İşte şimdi,ben bana meçhul iken,ne yapmalıyım Allah aşkına?

Ne haça taparım,ne hilale.Ne Hıristiyanım,ne Yahudi.

Ne Doğu, ne Batı;ne kara ne deniz benim evim.Ne melekle ne cüceyle akrabalığım var.

Ne ateşle.ne köpükle yazıldım;ne tozdan,ne çiğden şekil aldım.

Ne bu dünyada,ne öte dünyada;ne cennette,ne cehennemde

Ne Adn'den,ne cennetten düştüm,ne de soyum Adem'den

 En aladan da ala bir yerde,gölgesi ve izi olmayan bir yolda

Bedenim ve ruhum sevgilinin ruhunda yeniden diriliyor.''

Yokluğunuzda kliseye gittim papazdan yazdığım kitap için bilgiler almak için ama cevabı bulamadı.İşte yeryüzünde yaratılış amacını keşfetmek için dolaşan bir seyyahım ben,ben bana meçhul Şeyh'im..

Bana beni anlatır mısınız şeyh'im bu meczup bu deliye..Sigara illetinden kurtulamayan bu günahkara duadır istirhamım..Bunca değersiz birine kitabınızla şeref verdiniz,minnettarım.Ellerinizden öper,bitip tükenmeyecek hürmetlerimi arz ederim efendim..From: terzibaba13@hotmail.com


To: lbilgi@hotmail.com; miymhakan@gmail.com; macide_@hotmail.com; manaznet@gmail.com; saunermarie@gmail.com; fakrisemiz@hotmail.com; mehmetpelvan@hotmail.com; mehmetceri@superonline.com; devecim@gmail.com; muhakk@gmail.com; izzetaslin@gmail.com; mehmetkatmer_53@hotmail.com; miratulhak@gmail.com; meral_cftc_ava@hotmail.com; minedurukan@hotmail.com; mufitaltin@hotmail.com; muhsinaydogan@hotmail.com; mujgandikici13@hotmail.com; seyyah.seyyahin@gmail.com; paymurat@yahoo.com; murat.tura@gmail.com; musa@silatur.com.tr; m.akincilar@hotmail.com; berzah53@gmail.com; yakamozdhy@hotmail.com; muzaffer-1965@hotmail.com; mujdatba@yahoo.de; nacit.dileme@cereditsuisse.com; nagehan@iyiisler.com.tr; nedimakgul@hotmail.com; akbiyikmax53@hotmail.com; nevin_kotay@hotmail.com; nevinulker@hotmail.com; nihattuncay134@hotmail.com; nefissen@hotmail.com; nimet.demiroglu@gmail.com; noskal@hotmail.com; nuran5429@hotmail.com; nuray_alpdogan@hotmail.com; nuraytatlidil@hotmail.com; nuriyeinal@hotmail.com; nurperisi@msn.com; bosnaliseyyah@gmail.com; e_kantar@maynet.com; goztepeliokan1925@hotmail.com; omacer79@hotmail.com; orhaneren2001@yahoo.com; osmanmanavgat@gmail.com; okatirci@hotmail.com; mail.erdur@gmail.com; furkan_izmit@hotmail.com
Subject: kitap
Date: Thu, 3 May 2012 21:54:53 +0300

Herkeze hayırlı geceler nihayet ressam hikâyesi neticelendi alfebe sırasına göre gönderiyorum. Cenâb-ı Hakk faydalandırsın İnşeallah. Terzi Baba.

Aaaah Sevgili Efendim !..Sizden haber getirmeyen bilgisayarı ne yapayım, nerelerdesiniz ?..Kanayan gözümün yaşını kim dindirebilir ?...Yüreğime dokunmuş sevginizi, önceki yazdıklarınızı tekrar ederek dindirmeye çalışsam da, yana yana sizden bir satır teveccüh alamamanın ıstırabı yakıyor, donduruyor, kanatıyor..Himmet Efendim, himmet..Hiç Ankara'ya gelmiyor musunuz?..Hakk nasip etmeyince ben derviş olamıyorum, dervişliğe talip olmak, haddim deyil belkide..Sanırım bir ukalalık yaptım ve siz benim cevaba layık olmadığımı düşündünüz..

Hürmet ve hasretle mübarek ellerinizden öperim..Nükhet Anacığımada çok selam ve hürmetler ederim.From: terzibaba13@hotmail.com


To: minedurukan@hotmail.com
Subject: RE: kitap
Date: Thu, 17 May 2012 18:52:07 +0300

Hayırlı akşamlar E,mine kızım, takma ismini nezaman idrak edebileceksin diye düşünüyordum, Cenâb-ı Hakk'tan hayırlısı. Bu dünyada hiç bir şey hemen olmaz her şeyin bir vakti vardır, yavaş yavaş ve sabırla hayata devam edlir. Günlük işler yapılıp kalanı Hakk'a teslim edilir ertesi gün ömür varsa tekrar yeni güne devam edilir. Gelmeyen ve yaşanmayan günden sorumlu da değiliz. Şehir dışında olduğumuzdan maillere pek bakamıyorum. Hayırlı akşamlar hoşça kalın. Terzi Baba.From: minedurukan@hotmail.com


To: terzibaba13@hotmail.com
Subject: RE: kitap
Date: Sat, 12 May 2012 08:31:21 +0300

Hayatımın en parlak ışığı,ahengi ve ihtişamı EFENDİM

Bana dalgınlıkla emine dediğinizi sanmıştım..E'mine, diye adlandırdığınızı küçük aklımla yeni anladım..Artık ben kendimi ne yapacağımı size soruyorum Sevgili çok sevgili Efendim, karanlıkta düşmekte olan, aşağıda çakılı kalmış ruhumu aydınlıkta yükselen ruhlar arasına katmak sorumluluğunu almış olduğunuzu beni adlandırmanızdan anladım. Sizinle aynı resimde olmak üstünlüğünü kazanmış olmak

isterim..Eğer siz yanımdaysanız hayatın bilmecesiyle korkusuzca yüzleşip kabulleniyorum. Beni kendi küçük hayatıma kapatmayacağınıza inanmak isterim..Varoluşumun en iyi biçimini almak isterim Efendim. Aman vermeyen egomdan kurtarın beni Efendim..Öyle bir dua edin ki bana bir anda sigara ve diğer kötülükler bir çırpıda çıksın gitsin benden..Kapınızda yatan bir dilenci gibi yalvarıyorum size Pek Sevgili ,Çok Sevgili EFENDİM..Haydi hayatıma dokunun duanızla...Nefsimin ayartıcı manevralarını bir nazarınızla silip süpürebileceğinizi biliyorum..Haydi Efendim himmet...Yolda tek başına yürüyen

bu garip yolcuya merhamet , himmet Efendim...

Sonsuz hürmetler eder ,Nükhet Ana ve sizin ellerinizden öperim..E'mineFrom: terzibaba13@hotmail.com


To: minedurukan@hotmail.com
Subject: RE: kitap
Date: Mon, 7 May 2012 23:24:37 +0300

Hayırlı akşamlar E,mine kızım. Bizde olmayan hasletler yönünden verdiğiniz değer için teşekkür ederim. Sağolasınız. Gördüğünüz mavi ışığa itibar etmeyin gözüktüğü zaman manzaranızı değiştirin ve unutmaya bakın, ellerinizde yazan yazıyıda ciddiye almayın. esas olan ellerinizin içinde olan, sağ elde (18) sol elin içinde de (81) yazmaktadır, eski rakkamlar ile. toplam (99) ederki esas (Esmâül hüsnâ) ve "cami" ismi olan yüz üncü Allah ismi ile tamamlanır. Bu hakikat ellerimizn içinde batınen aşikârdır, bütün insanlarda Hakk'ın kurgusu  budur, bunun dışında olan görüntüleri ihtiyatla karşılamak gerekir. Böyle normalin dışında bir şey olursa, (Lâ havle velâ kuvvete illâbillâhil aliyyil azim) demeyi tavsiye ederler. Cenâb-ı Hakk her işinizde kolaylıklar nasib etsin, hoşça kalın. Terzi Baba.


 

From: minedurukan@hotmail.com


To: terzibaba13@hotmail.com
Subject: RE: kitap
Date: Mon, 7 May 2012 08:45:08 +0300

Canımdan öte Babacığım

Allah şahittir ki baba kelimesinin içini doldurdunuz. Ruhumu huzura erdiriyor her harfiniz..içimdeki hayvanın gücünü ehlileştiriyor.Her harfiniz acılarıma nufuz edip beni iyileştiriyor.Ressamın hikayesinde

bütüne bakınca sizi gördüm..Siz Yukardaki'ni taklit ettiniz, çerçevesi çizilmiş bir öykü verdiniz ve ressama verilen görev gibi öğrencilerinizden öykünün içinin doldurulmasını istediniz yani teknik olarak bir

terapist bir mürşit gibi yaptınız..Size verilmiş bilgiyi hayret ve hayranlıkla okudum,kitaplarınız bana verilmiş en muhteşem hediyelerdir..Bendeki etkiniz şudur ki, kaygı,suçluluk ve eksikliklerimin farkına vardırıyorsunuz. Geçmiş alışkanlıklarımın kurtuluşu sizdedir,dualarınızdadır. Kendimi size şikayet ederken buldum kendimi..Görmediğim baba ilgisini gösterdiğiniz için binlerce teşekkür ederim..

Sevgili,çok sevgili Efendim ben uyanıkken sürekli mavi bir ışık görüyordum bu bir göz yanılması sanırdım hep,ama bu gece rüyamda bu mavi ışık neredeyse tüm görüş alanımı kapatacaktı,hayretle uyandım. uyanıkken nokta halinde gözüküyor. Bir de efendim sağ ve sol elimi yumruk yaptığımda arapca çok belirgin harflerle elimin dış yüzünde ALLAH yazıyor ve bunu herkes farkediyor, ellerimi kirli bir şeye veya alçak bir seviyeye indirmemeye çalışıyorum..Beni, kendimi inceleme ve gözleme sürecine başlattığınızı hayretle görüyorum..Sizinle iletişim halinde olmak mertebesinde,kendi evimde hissettirdi

ğiniz için binlerce teşekkür ederim..Sizinle iletişim halinde olabilmek şerefine nail eden ALLAH'a sonsuzluklar kadar  şükrederim...Bitmek bilmez selam,hürmet Efendim..

From: terzibaba13@hotmail.com


To: minedurukan@hotmail.com
Subject: RE: kitap
Date: Sat, 5 May 2012 20:18:30 +0300

Hayırlı günler E,Mine hanım kızım Cevaplarınızın hiç olmazsa bir kısmını ressam dosyasında okuduğunuzda bulacağınızı zannediyorum Cenâb-ı Hakk her işnizde kolaylıklar nasib etsin İnşeallah. Bahsettiğiniz  sigara illetinden acilen kurtulmanız gerekiyor. Çünkü kişinin kendisini tanıma yolunda en çok ihtiyacı olan (berrak aklın) en büyük bulandırıcısı ve tefekkür kabiliyyetini zaafa oğratıcı en büyük sebebtir. Bence yapılacak ilk iş evvelâ bu illetten kurtulmanın iradesinin oluşturulması olacaktır. Daha sonra fiziki tedavisinin başlanması gerekecektir. Üçüncüsü ise samimiyyetle Hakk'a niyaz etmektir. Dördüncüsü ise daha evvelce bu durumda olan bazı kimselere olan tavsiyemizdir, tutup tutmamak kişinin iradesine kalmış bir şeydir. O da şudur, demiştim ki, sigarayı çıkardınız çakmağı veya kibriti yaktınız sigaranın ucuna doğru yavaş yavaş getirdiniz bir santim kadar yaklaştırdınız sigaranın ucu oldukça fazla ısınmaya başladı, işte o zaman aklınıza bir kıyaslama geldi ki sizi o halde birazdaha tefekküre yönelterek durdurdu o anda şöyle düşünmektesiz. Gördüğünüz manzara o anda sigara diye diğer elinizde tuttuğunuz nesne en çok sevdiğiniz bir kişini 0rta parmagı oluverdi ve size işaret ederek parmağımı yakıyorsun söndür o sigaranın ateşini, diye bütün nefret ateşiyle size bağırmakta, bu durumda irkildiniz sigarayıda ateşini de ayağınızın altına alıp hem fiziken hemde aklen ezip gittiniz. Bu tatbikat-ı yapacak gücün sizde olduğunu biliyorum İnşeallah bırakırsınız gerçi alışkanlıklardan kurtulmak biraz zordur ancak imkânsız değildir. Aksi halde o sizin dünya ve ahret hayatınızı yakmaya devam edecek daha sonra sizi bir tarafa atıp bırakacaktır. Daha sonra siz sigaranın bıraktığı tortularla bedeni rahatsızlıklarla ızdırapla yaşamaya


devam edeceksiniz sakın o zaman benim kaderim bu diye suçlayacak bahane üretecek bir merci aramayın. Bazen eve gitmek için otobüs durağında beklerken durağın diğer başında açık havada birisi sigara içerken rüzgarın sovurduğu dağılmış halde olan sigara dumanını duymamak için kişi o sigarasını bitirinceye kadar oradan duman ulaşamayacağı yere kadar uzaklaşıyorum. Bizim evde hiç sigara içilmez ve ikram edilmez. Galiba biraz abarttım ama olsun söylemesi bizden, Cenâb-ı Hakk hertürlü işlerinizde kolaylıklar nasib etsin İnşeallah. Hoşça kalın Terzi Baba.  

From: minedurukan@hotmail.com


To: terzibaba13@hotmail.com
Subject: RE: kitap
Date: Fri, 4 May 2012 22:03:03 +0300

Çok Sevgili Efendim

Bilgisayar ekranından güneşten daha parlak doğdunuz yüreğime,hoşgeldiniz Efendim ne hoş geldiniz, sizden gelen haberle ne hoş oldu yaşamak. Yokluğunuzda anlamsız zamanlar geçti hatta geçemedi

zaman. Bilgisayarı açmak bile gereksizdi. Hz Rumi şöylece ifade etti beni

''İşte şimdi,ben bana meçhul iken,ne yapmalıyım Allah aşkına?

Ne haça taparım,ne hilale.Ne Hıristiyanım,ne Yahudi.

Ne Doğu, ne Batı;ne kara ne deniz benim evim.Ne melekle ne cüceyle akrabalığım var.

Ne ateşle.ne köpükle yazıldım;ne tozdan,ne çiğden şekil aldım.

Ne bu dünyada,ne öte dünyada;ne cennette,ne cehennemde

Ne Adn'den,ne cennetten düştüm,ne de soyum Adem'den

 En aladan da ala bir yerde,gölgesi ve izi olmayan bir yolda

Bedenim ve ruhum sevgilinin ruhunda yeniden diriliyor.''

Yokluğunuzda kliseye gittim papazdan yazdığım kitap için bilgiler almak için ama cevabı bulamadı.İşte yeryüzünde yaratılış amacını keşfetmek için dolaşan bir seyyahım ben,ben bana meçhul Şeyh'im..

Bana beni anlatır mısınız şeyh'im bu meczup bu deliye..Sigara illetinden kurtulamayan bu günahkara duadır istirhamım..Bunca değersiz birine kitabınızla şeref verdiniz,minnettarım.Ellerinizden öper,bitip tükenmeyecek hürmetlerimi arz ederim efendim..From: terzibaba13@hotmail.com


To: lbilgi@hotmail.com; miymhakan@gmail.com; macide_@hotmail.com; manaznet@gmail.com; saunermarie@gmail.com; fakrisemiz@hotmail.com; mehmetpelvan@hotmail.com; mehmetceri@superonline.com; devecim@gmail.com; muhakk@gmail.com; izzetaslin@gmail.com; mehmetkatmer_53@hotmail.com; miratulhak@gmail.com; meral_cftc_ava@hotmail.com; minedurukan@hotmail.com; mufitaltin@hotmail.com; muhsinaydogan@hotmail.com; mujgandikici13@hotmail.com; seyyah.seyyahin@gmail.com; paymurat@yahoo.com; murat.tura@gmail.com; musa@silatur.com.tr; m.akincilar@hotmail.com; berzah53@gmail.com; yakamozdhy@hotmail.com; muzaffer-1965@hotmail.com; mujdatba@yahoo.de; nacit.dileme@cereditsuisse.com; nagehan@iyiisler.com.tr; nedimakgul@hotmail.com; akbiyikmax53@hotmail.com; nevin_kotay@hotmail.com; nevinulker@hotmail.com; nihattuncay134@hotmail.com; nefissen@hotmail.com; nimet.demiroglu@gmail.com; noskal@hotmail.com; nuran5429@hotmail.com; nuray_alpdogan@hotmail.com; nuraytatlidil@hotmail.com; nuriyeinal@hotmail.com; nurperisi@msn.com; bosnaliseyyah@gmail.com; e_kantar@maynet.com; goztepeliokan1925@hotmail.com; omacer79@hotmail.com; orhaneren2001@yahoo.com; osmanmanavgat@gmail.com; okatirci@hotmail.com; mail.erdur@gmail.com; furkan_izmit@hotmail.com
Subject: kitap
Date: Thu, 3 May 2012 21:54:53 +0300

Herkeze hayırlı geceler nihayet ressam hikâyesi neticelendi alfebe sırasına göre gönderiyorum. Cenâb-ı Hakk faydalandırsın İnşeallah. Terzi Baba.

Canımın içi annem ve canım babam. Şu anda size ulaşmak için izbandayım, Bu satırlarıda orada yazıyorum, sizleri çok seviyorum. Hem siz olarak, hemde “O” olarak bizlere Allah’ın ilmini vermek için, çektiğiniz bunca çabanın karşılığı olamaz, ve de ödenemez. Hakkınızı helâl ediniz. Bilerek asla olmaz, ancak bilmeden yaptığımız kusurlarımızı affedin. Allah her türlü hata ve kusur kusur işlemekten muhafaza eylesin. Sizlerin yanında kendi için bulunmayı nasib etsin. Sizleri Allah için sevmeyi ve Allah ilmiyle bilmeyi, bana nasib etsin. Sizleri çok seviyorum, Allah sizlerin gönül Kâ’besi’nden düşmekten beni muhafaza eylesin.

Kızınız Terzi, kı.. Ke… El… Ca… Ra… Ar… Uş...

(11/06/2012)

-------------------

Çok kıymetli efendi Babam ve sevgili Nüket annem.

Sizler benim canımsınız, çünkü canıma can kattınız, Verdiğiniz emekleri iki cihan bir araya gelse ödeyemem. Ama biliyorsunuz ki, Adam/Âdem olmak çok zor. Bu yüzden sabrınıza, hoşgörünüze, sığınarak cahilce işler sudur etti. Bana beni gösterdiniz. Daha göreceğim çok şeyler vardır ya, Efendim, Babam, anam, olduğunuz için, kızınızı affe-dersiniz. Olaylara fazla takılmadan, atmaya çalıştım ve sayenizde attım. Geldiğinizdeki Nu.. Ni… ile gittiğiniz andaki N. Ni… çok farklı. Hani “biz insan-ı koştururuz” derdiniz ya, sanki seneler atladım Elhamdülillâh. Sizleri anlamak idrak etmek şu kafa yapımla zor, ileride algılaya bilirim İnşeallah, Anladığım tek gerçek var, “sizler biryana, dünya bir yana” bu gönül dünyasındaki düsturum, elbette ailem çevrem de var. Fakat gönlüm boş olduktan sonra neye yarar. Hepsini dengede tutmaya gayret edeceğim. Her zaman söyledik-lerimi tekrar etmeden geçemeyeceğim. “Allah için sizleri çok seviyorum” İyi ki terbiye ediyorsunuz beni. Allahım razı olsun, ellerinizden hürmetle öpüyorum. Son yazımı size göndereceğim, başlığı “vasbir vecheke” güzelce yazdırdınız. Sizleri çok seven kızınız Nu... N…. (11/06/2012)

------------------- 14

Candan aziz Efendi Babacığım ve Nur âlem Nur Anneciğim. Saygı ve hürmetlerimle yaş alma gününüzü kutlarım, Annemin ve sizin ellerinizden öperim.

Allah erlerinin uykuları, uyku değildir. Belki de uyanıklığın ta kendisidir. Çünkü öyle şeyler vardır ki, uyanıklıkta insan’a gösterilmez. Fakat inceliği dolayısı ile ma’nâ da gösterilirki ona takat getirsin, İnsân-ı Kâmil olunca da artık perdesiz gösterilir.” (Şemsi Tebrizi)

Babacığım bu garip kızınız için, her yanı göze kesmiş gönül sultanı, Pirimizsiniz. Hem Şems’in, hem mevlânâm, Uşşakîm, hem her şeyimsiniz. Bütün kardeşlerimle birlikte ayak izlerinin takipçileriyiz.

-------------------Dostları ilə paylaş:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
Orklarla döyüş:

Google Play'də əldə edin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə