Idare mahkemesi

Sizin üçün oyun:

Google Play'də əldə edin


Yüklə 9.17 Kb.
tarix02.08.2018
ölçüsü9.17 Kb........... İDARE MAHKEMESİ

SAYIN BAŞKANLIĞI'NA
YÜRÜTMEYİ DURDURMA TALEPLİDİR

..........İPTAL KARARI

İSTEYEN (DAVACI) :
VEKİLİ :


DAVALI :
KONU : ........................ Belediye Encümeni'nin inşaatın durdurulması ve yıktırılmasına ait ../../.... tarih ve .... sayılı kararının iptaline ilişkin talebimizdir.
TEBELLÜĞ TARİHİ : ../../....
AÇIKLAMALAR :
1- Müvekkilim ........................'de bulunan ve tapuda .... pafta, ....ada, .... parselde kayıtlı arsanın malikidir.
2- Davalı ..................... Belediye Başkanlığı'na bağlı Belediye Encümeni'nin yukarıda belirttiğimiz kararıyla müvekkilim ada parsel numarası belirtilmiş arsasında yaptığı inşaatın İmar Mevzuatına aykırı yapıldığından bahisle durdurularak yıktırılmasına karar vermiştir.
3- Davalı idarenin kararı hukuka aykırıdır. Çünkü müvekkilimin yaptığı inşaat Belediye'ye ibraz ettiğimiz plan ve proje sonucu verilen İnşaat Ruhsatı'na göre yapılmaktadır.
4- Dolayısıyla ortada İmar Mevzuatı'na aykırı bir durum bulunmamaktadır. Davalı idarenin aldığı bu karar kanunsuz olup, iptali gerekmektedir.
5- İnşaat Ruhsatı ............... İmar Müdürlüğü tarafından verilmiş olup bir örneği ekte yer almaktadır. Yukarıda arz ve izah ettiğimiz sebeplerden ötürü işbu iptal davasını açmak zarureti doğmuştur.
HUKUKİ SEBEPLER : İlgili Mevzuat.
DELİLLER : İnşaat Projesi, İnşaat Ruhsatı, Tapu Kaydı, Belediye Encümeni Kararı ve Sair Deliller.
CEVAP SÜRESİ : 30 gündür.
TALEP SONUCU : Yukarıda arz ve izah ettiğim nedenlerden ötürü yargılama yapılarak ....... Belediye Encümeni tarafından verilmiş olan İnşaatın yıktırılmasına ilişkin ../../.... tarih ve .... sayılı kararın yürütmesinin durdurulmasına, İnşaatın yıkılması kararının iptaline, Yargılama giderleriyle vekalet ücretinin davalıya yükletilmesine karar verilmesini vekaleten saygıyla talep ederiz.
DAVACI VEKİLİ

Dostları ilə paylaş:
Orklarla döyüş:

Google Play'də əldə edin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə