In ritmini yakalayan yenilikçi bakış açımız ile harmanlayıp, çocuklarımızın hem geçmişin birikiminden faydalanmasını hem de geleceğe yeni birikimler bırakmalarına destek olmak en önemli hedeflerimizdendir

Sizin üçün oyun:

Google Play'də əldə edin


Yüklə 21.06 Kb.
tarix27.12.2018
ölçüsü21.06 Kb.

Okul Hayattır!’ düşüncesiyle çıktığımız bu yolda, Birikim Hayat Anaokulu olarak 19 yıllık tecrübemizi hızla değişen dünyanın ritmini yakalayan yenilikçi bakış açımız ile harmanlayıp, çocuklarımızın hem geçmişin birikiminden faydalanmasını hem de geleceğe yeni birikimler bırakmalarına destek olmak en önemli hedeflerimizdendir. 

Okul öncesi dönemin insan gelişim süreçleri içindeki önemi bilen, bu süreçleri müm¬kün olan en verimli haliyle çocuklarımıza kazandırmaya çalışan bir anlayışla, onları zihinsel, sosyal ve fiziksel olarak hayata hazırlıyoruz. 
Çocuklarımızın zihinsel, sosyal ve fiziksel olarak olgunlaşmaları onların; kendisini tanıyan, kendisini ifade edebilen, sorumluluk sahibi, özgüven duygusu gelişmiş, sos¬yal etkileşimi aktif, gelişmelere ve değişimlere ayak uydurabilen, öz bakım becerilerini kazanmış, problem çözme ve karar verebilme mekanizmaları gelişmiş bireyler olma¬ları açısından son derece gereklidir. Okul öncesi dönem işte bu yüzden çocuklarımız için hayati önem taşımaktadır. 
Ahlak ve Maneviyat eğitimi misyonumuza göre yapılandırılmış; yeni öğretim yaklaşımlarına, güncel dile ve bilimsel düşünceye uygun olarak oluşturulmuş özgün bir eğitim programı olan ‘Kişilik Gelişimi’ ve ‘ Adab-ı Muaşeret’ Eğitim Programlarımızı Kur-an’ı Kerim, Sevgili Peygamberim ve Temel Dini Bilgiler dersleri ile zenginleştiriyoruz.
Kendi kültürümüz ve değerlerimizi temel alarak, sürekli gelişmekte olan, insanlığa faydalı dünya teknolojilerinin profesyonelce harmanlandığı ve bunların oyun çağın¬daki çocuklarımıza yine oyun oynayarak kazandırıldığı eğitim sistemimizde onlara; yaşamları boyunca üzerine kaliteli binalar inşa edebilecekleri sağlam bir zemin ve inşa becerisini kazandırmak bizim en önemli işimizdir. 

Misyon

Birikim Hayat Anaokulu olarak insanın, yaratılışla sahip olduğu özellikleri dikkate alarak eğitim süreçlerini planlamaktayız. Hayat Denge Modeli eğitim felsefemizle çocuklarımızın akademik (bilişsel), manevi (duyuşsal) ve sosyal gelişimlerine en uygun ortamı fıtri özelliklerini temel alarak sağlamaya çalışıyoruz.
• Her insanın, bazı fiziksel özelliklerinin yanında kişilik özelliklerinin, öğrenme biçimlerinin, düşünme tarzının da farklı ve özel olduğu düşüncesiyle okulumuzdaki her öğrenciye bireysel özelliklerine uygun, parmak izi kadar çeşitli eğitim modelleri sunuyoruz. 
• İnsanın yaratılmışlar içinde farklı ve üstün bir yeri olduğu bilinciyle oluşturduğumuz eğitim anlayışımızda çocuklarımıza yüksek bilinç düzeyini kazandırmaya çalışıyoruz.
• Eğitimimizde sevginin bütünleyici ve sürükleyici gücünden ilham alıyoruz.
• Okul bireylerin sosyal gelişimlerine katkı sağlayan en önemli ortamdır. Okulumuzun kuralları, oyun alanları, atölyeleri ve sınıfları çocuklarımızın sosyal gelişimine en verimli katkıyı sağlamak amacıyla özel olarak tasarlanmıştır.
• Çocuklarımızın merak duygularını yüreklendirerek hayatı keşfetmelerini sağlıyoruz. Hayal güçlerini geliştirecek her türlü faaliyetlerini destekleyerek onlara hayata dair özgün bir bakış açısı kazandırmayı hedeflemekteyiz.
• Öğrenmenin en önemli şartlarından biri olan olguları, kavramları, unsurları, düşünceleri, eylemleri birbiri ile mukayese etme becerisini kazandırarak adil olma davranışını da güçlendiriyoruz.
• Çocuklarımızın yaşamdaki her şeyi güzel görüp, güzel düşünüp, güzel yapmaları için estetik bakış açısı kazandırmaya çalışıyoruz.


Kişilik Gelişimi Programı
Kişilik Gelişimi Programı Ahlak ve Maneviyat eğitimi misyonumuza göre yapılandırılmıştır. Kişilik Gelişimi programının amacı medyanın ve sosyal yapıdaki değişimin etkisiyle, geçmişinden ve değerlerinden, aile kültüründen ve medeniyet bilincinden uzaklaşmış öğrencilerimizin kendi öz değerlerini sadece söylem olarak değil; dil, düşünce, davranış ve eylem olarak sahiplenmelerini ve yaşamalarını sağlamaktadır. Kişilik Gelişimi Programı örtük olarak tüm eğitim süreçlerimizde uygulanmaktadır. 

Adabımuaşeret Programı
Modernleşmenin etkisiyle sosyal hayatın olumsuz bir şekilde değişim göstermesi, insan olmanın inceliklerini bizlere unutturmaktadır. Bir arada yaşayabilmenin değerini yeni nesillere kazandırmayı amaçlayan adabımuaşeret programımız eğitim süreçlerimizde açık bir şekilde uygulanmaktadır. Bizi biz yapan değerleri çocuklarımıza hayata dokunma döneminde kazandırmak hedeflenmektedir.

    Birikim Öğretim Kurumları 1996 yılında bir gurup gönüllü girişimci tarafından kurulmuştur. Aynı yıl bir ilköğretim okulu ve bir dersane eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. Bugün dört ilköğretim okulu, beş lise ve sekiz dershane şubesiyle eğitim öğretim alanında hizmet vermeye, çocuklarımızın geleceklerini aydınlatmaya devam etmektedir.
MİSYONUMUZ

 

 

  


Biz kimiz?

Varlığa, bilgiye ve değerlere kendi medeniyetinin penceresinden bakmanın bilinci ile temel değeri insan olan ve hikmeti kuşanmış nesiller yetiştiren, medeniyet mimarlarıyız.Ne yapıyoruz?

Biz, öğrencilerimize akademik, zihinsel, duygusal, bedensel,  sosyal ve manevi gelişimlerini gerçekleştirecek eğitim ortamları sağlıyoruz. Hayat boyu öğrenme ortamı sağlayarak öğretmenlerimizin, velilerimizin ve toplumumuzun doğru üretim yapabilecekleri nitelikli bir hayatı sürmelerine katkıda bulunuyoruz.Hizmet verdiklerimiz kimlerdir?

Biz, öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize, diğer çalışanlarımıza ve toplumumuza hizmet veriyoruz.Şimdi vermekte olduğumuz hizmetler nelerdir? 

Biz okullarımızda ana sınıfı, ilköğretim, ortaöğretim alanlarında hizmet veriyoruz. 


Biz dershanelerimizde SBS – YGS/LYS Hazırlık, Ara Sınıflar Okula Takviye hizmeti veriyoruz.

DEĞERLERİMİZ

Bizim için önemli olan nedir?

Bizim için Öz kültürümüz ve medeniyetimiz,Öğrenme sürecinde öğrencinin bireysel farklılıklarının dikkate alınması, Hayat boyu öğrenme becerisinin kazanılması, Bir üst kuruma öğrenci seçen sınavlarda yüksek başarının sağlanması,Becerilere dayalı dil öğretimi, Birikim ailesinin mutluluğu önemlidir.    Bizi, en yakın rakibimizden farklı yapan şeyler nelerdir?

Bizi; Öğrenmeyi öğrenmek, Başarıda sürekliliği sağlamak, Bireysel farklılıklara saygı göstermek, İlgi ve yeteneklere uygun gelişimi gerçekleştirmek, Deneyime değer vermek, Yenilikler yaratmak ve model olmak farklı kılar.Nasıl bir kişiliğimiz var?

Öğretme ve öğrenme heyecanımızın sürekli olması, Kardeşlik ve sorumluluk duygumuzun gelişmiş olması, Kurumlarımızda bulunan herkesin sürekli gelişmeye katkıda bulunması bizim kişiliğimizdir. VİZYONUMUZ

Kültür ve medeniyetimizden beslenerek, ihtiyaç duyduğu anda özgün kültür ve medeniyet unsurlarını üretebilen ve umrana ulaşmayı gaye edinmiş bilge insanları, tüm ihtiyaçları giderilmiş eğitim ortamlarında yetiştirmiş olma, hayat boyu eğitim etkisi sağlama. 


Dostları ilə paylaş:
Orklarla döyüş:

Google Play'də əldə edin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə