İyileştirilmiş veri iletişimi sayesinde enerji tasarrufu

Sizin üçün oyun:

Google Play'də əldə edin


Yüklə 23.62 Kb.
tarix30.01.2018
ölçüsü23.62 Kb.

c:\users\klemens\desktop\fronius logos\en_hg_weiß_din.emf

BASIN BÜLTENİ

Fronius sistem denetiminde yeni atılımlarİyileştirilmiş veri iletişimi sayesinde enerji tasarrufu
(Wels, 11.09.2014) Fronius, sistem denetimi işlevini geliştirme yolunda yeni adımlar atıyor. Rağbet gören DATCOM ürünleri Fronius Solar.web, Fronius Solar.web App ve Fronius Datamanager iyileştirildi ve daha da geliştirildi. Profesyonel sistem denetimi, öz tüketim analizi ve kapsamlı görüntüleme sistemi ile verimin iyileştirilmesi sayesinde enerji tasarrufu ön plandadır.
"Halihazırda çok rağbet gören sistem denetimi işlevine sahip ürünlerimizi müşterilerimiz için nasıl daha fazla iyileştirebiliriz sorusunu kendimize sorduk. Bunun sonucunda Fronius Solar.web Premium, Fronius Solar.web Pro App ve Fronius Datamanager 2.0 ortaya çıktı. Bununla da kalmadık, ürünlerimizi sürekli geliştiriyoruz. Önümüzdeki yıllarda bu konuda Fronius çok sayıda yeniliğe imza atacak," diye açıklıyor Fronius International GmbH Solar Enerji Bölüm Müdürü Martin Hackl.
Fronius Solar.web için yeni premium fonksiyonlar

2014 Eylül ayı itibarıyla fotovoltaik izleme portalı Fronius Solar.web'e adım adım yeni premium fonksiyonları eklenecektir. Çevrimiçi portal, fotovoltaik tesisi sahiplerine kapsamlı bir öz tüketim analizi, pratik maliyet kontrolü için enerji maliyet tüketimine sürekli genel bakış ve depolama sistemlerinin görüntülenmesi ve analizini olanaklı kılar.


Ayrıca maksimum güç noktası düzleminde bir öz tüketim veri ihracı1 ile bir kontrol1 mümkündür. Bireysel raporlama da aynı şekilde geliştirildi1. Fotovoltaik tesisin toplam işletim süresi hakkında tüm günlük seyir eğrileri de dahil olmak üzere arşiv verileri, bütün verilerin eksiksiz biçimde arşivlenmesini mümkün kılar. Bu özellik ve diğer birçok yeni özellik, Fronius Solar.web Premium'u ilgili fotovoltaik tesis sahiplerinin nezdinde olmazsa olmaz konuma getirecektir.
Fronius Solar.web kullanıcıları, 1 Ekim 2015 tarihine kadar yeni Premium fonksiyonlarını ücretsiz deneyebileceklerdir.² Fronius Solar.web, tüm fonksiyonlarıyla günlük gözetleme için Solar.web Classic olarak ücretsiz kullanılmaya devam edecektir.
Fronius Solar.web App, Pro App'e dönüşüyor

Eylül 2014 itibarıyla mevcut Fronius Solar.web App, Fronius Solar.web ³Pro App'e dönüşecektir. Eş zamanlı olarak, Fronius Solar.web Live App uygulaması da başlatılacaktır.


Fronius Solar.web Pro App, bilinen işlevselliklerine ek olarak, yıl sonu itibarıyla, enerji maliyetlerini düşüren profesyonel bir öz tüketim analizi de sunacaktır. İyileştirilmiş görüntüleme, verim kaybını engellediği için hesaplıdır. Fonksiyonlar, gelecekte de sürekli geliştirilecek ve Pro-App kullanıcıları için düzenli ve ücretsiz güncelleme mümkün olacaktır.
Pro App çok sayıda başka pratik uygulama sunmaktadır, örneğin birden fazla fotovoltaik tesisi aynı anda tanımlamakta ve tesis verilerini birbiriyle karşılaştırmaktadır. Güncel değerler ve arşiv değerleri, açık bir şekilde tanımlanır. Pro App, fotovoltaik tesisle ilgili, inşa edilmiş inverter tipleri, bağlı kWp sayısı ve günlük düzlemde CO2 verileri gibi ayrıntılı bilgiler verir.
Her fotovoltaik tesisin görseli optik olarak göz alıcıdır ve genel bakışı kolaylaştırır. Ek olarak sunulan harita, çalışma yerlerini ayrı ayrı gösterir. Görüntüleme donanımı yeni invertere standart olarak monte edilmiştir ve ayrıca satın alınmasına ihtiyaç yoktur.
Fronius Smart Meter, öz tüketimi optimize eder

Fronius Smart Meter, çift yönlü bir sayaçtır; yani şebekeden eve giden ve şebekeye giren enerjiyi ölçer. Öz tüketimi optimize etmeye yarar ve evin yük eğrilerini kaydeder. Fronius Smart Meter, Eylül 2014 başından bu yana mevcuttur.


Sistem denetimi, Fronius Datamanager 2.0 sayesinde kolaylaşıyor

Fronius Datamanager 2.0, 2014 sonbaharından itibaren temin edilebilir. Fronius Smart Meter'a ilk kez sayaç bağlantısı yapılıyor. Bu, bir Modbus RTU arabirimi sayesinde gerçekleşir ve Fronius Solar.web çevrimiçi izleme portalında öz tüketimi kaydeder. Bu veriler sayesinde evdeki elektrik tüketimi optimize edilerek elektrik maliyeti asgariye indirilir. Bunun yanı sıra, üçüncü parti bileşenleri4 de çok kolay şekilde sisteme bağlanır.


1 Kasım 2014 tarihinden itibaren, SnapINverter Fronius Galvo ve Fronius Symo'da Datamanager 2.0 seri şekilde monte edilmiş olacaktır. Fronius Datamanager 2.0, her Fronius inverterine takılabilir kart olarak sonradan entegre edilebilir. Ürün, uygulamada kutu olarak her Fronius IG TL, Fronius Agilo ve Fronius Agilo TL ile kullanılabilir.
1 Bu fonksiyon 2015 yılından itibaren mevcut olacaktır.

² Deneme süresinin sona ermesinden sonra Fronius Solar.web Premium, tüm fonksiyon paketinin bütün avantajlarıyla birlikte aylık 1,90 € (yıllık 19 € ödeme koşuluyla) kullanılabilir.

³ Ücretli, 2,90 €

4entegre edilmiş Modbus RTU arabirimleri vasıtasıyla, SunSpec, Modbus TCP SunSpec ve Fronius Solar API (JSON, aktüel değerler için)

Sözcük sayısı: 617

Karakter: 4.181 (boşluksuz)

Resimlere genel bakış:c:\users\baldinger.richard\desktop\screenshots eigenverbrauch\tag_verbrauchshistogramm_en.png

Fronius Solar.web Premium, fotovoltaik tesisin öz tüketimini tüm ürün ömrü boyunca gösterir.c:\users\schartner.andrea\asc\pr-maßnahmen\presseaussendungen\presseaussendungen 2014\09_datamanager_2.0\pictures\se_hrpic_system_monitoring-family-07_7425_0.jpg

Fronius Solar.web Pro App, önsezisel bir servis gibi bilindik işlevselliklerin yanı sıra, birden fazla fotovoltaik tesisin profesyonel tanımlanmasını ve karşılaştırmasını da sağlar.c:\users\schartner.andrea\asc\pr-maßnahmen\presseaussendungen\presseaussendungen 2014\09_datamanager_2.0\pictures\se_hrpic_fronius_smart_meter.jpg

Fronius Smart Meter, öz tüketimi optimizasyonda yardımcı olur ve evin yük eğrilerini kaydeder.c:\users\schartner.andrea\asc\pr-maßnahmen\presseaussendungen\presseaussendungen 2014\09_datamanager_2.0\se_hrpic_fronius_datamanager_2.0.jpg

Fronius Datamanager 2.0, 2014 sonbaharından itibaren temin edilebilir ve Fronius Smart Meter ile birlikte evde elektrik tüketiminin optimizasyonunun temelini oluşturur.


Fotoğraflar: Fronius International GmbH, kopyalanması serbesttir


Fronius International GmbH hakkında


Fronius International ist ein österreichisches Unternehmen mit Firmensitz in Pettenbach und weiteren Standorten in Wels, Thalheim, Steinhaus und Sattledt. Das Unternehmen mit global 3.344 Mitarbeitern ist in den Bereichen Schweißtechnik, Photovoltaik und Batterieladetechnik tätig. Der Exportanteil mit rund 92 Prozent wird mit 20 internationalen Fronius Gesellschaften und Vertriebspartnern/ Repräsentanten in mehr als 60 Ländern erreicht. Mit innovativen Produkten und Dienstleistungen sowie 1.008 aktiven Patenten ist Fronius Innovationsführer am Weltmarkt.

Medya için iletişim bilgileri:

Andrea SCHARTNER, +43 664 88536765, schartner.andrea@fronius.com, Froniusplatz 1, 4600 Wels, Avusturya


Züleyha CELIK, +90 (216) 581 59 00, celik.zuleyha@fronius.com, Aydınlı Mah. BOSB 3. Sk. No:1, 34953 Tuzla, İstanbul.


09/2014 /


Dostları ilə paylaş:
Orklarla döyüş:

Google Play'də əldə edin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə