İZMİR – pariS İZMİr thy ile aktarmasiz güN / gece 3* merkezi otel’ de oda+kahvaltiYüklə 41,36 Kb.
tarix18.01.2018
ölçüsü41,36 Kb.
#39119

O M E G A T O U R S
AŞKIN ŞEHRİ PARİS 749€ 699 €
31 NİSAN’ A KADAR YAPILAN REZERVASYONLARDA 50€ İNDİRİM FIRSATI

İZMİR – PARİS - İZMİR THY İLE AKTARMASIZ

7GÜN / 6 GECE 3* MERKEZİ OTEL’ DE ODA+KAHVALTI

1.TUR : 01/07 TEMMUZ 2.TUR : 15/21 TEMMUZ


3.TUR : 19/25 AĞUSTOS (RAMAZAN BAYRAM TURU)

HAVAALANI VERGİLERİ VE TÜM SİGORTALAR,TÜRKÇE REHBERLİ PANORAMİK VE ARTİSTİK ŞEHİR TURU FİYATLARIMIZA DAHİL OLUP, GÖRÜLECEK YERLER ARASINDA

EIFFEL – SEINE NEHRİ TEKNE TURU – MONTMARTE TEPESİ RESSAMLAR MEYDANI – SACRE COEUR ve

NOTRE DAME KATEDRALLERİ TURLARI ÜCRETSİZDİR

PARİS

PARA BİRİMİ : EURO

KONUŞULAN DİLLER : RESMİ DİLİ FRANSIZCA. İNGİLİZCE VE İTALYANCA GENELDE ANLAŞILMAKTADIR.

UÇUŞ SÜRESİ : İZMİR - PARİS AKTARMASIZ 3.5 SAATTİR.

SAAT FARKI : EKSİ BİR SAAT

İKLİM VE SICAKLIK : ÜLKENİN KUZEYİNDE KIŞLARI SOĞUK YAZLARI YAĞMURLU GEÇEN KUZEY AVRUPA İKLİMİ GÜNEYİNDE İSE KIŞLARI ILIK YAZLARI SICAK VE KURAK GEÇEN AKDENİZ İKLİMİ HAKİMDİR.

SAĞLIK : GENEL BİR SAĞLIK PROBLEMİ YOKTUR. MUSLUK SULARI KLORLUDUR.(İÇİLİR)

GİYİM : GİDECEĞİNİZ DÖNEME GÖRE MEVSİMLİK GİYSİLER TAVSİYE EDİLİR. BUNUN YANINDA SONBAHAR AYLARINDA YAĞMURLUĞUNUZU , KIŞ AYLARINDA İSE KALIN KIŞLIK KIYAFETLERİNİZİ ALMAYI UNUTMAMALISINIZ. ŞIK RESTORANLARDA CEKET VE KRAVAT GEREKMEKTEDİR.YAZ AYLARINDA İSE HAFİF GİYSİLER TERCİH EDİLİR.

ÖNEMLİ TELEFONLAR : TÜRKİYE BÜYÜK ELÇİLİĞİ : AVENUE DE LAMBALLE 75016 PARİS TEL : 1 45 24 52 24

POLİS : 17 AMBULANS : 17-0115

TÜRKİYE’YE TELEFON NASIL AÇILIR : 00 + 90 + ALAN KODU + TELEFON NUMARASI

DÜKKANLAR : BÜYÜK MAĞAZALAR 09:00 – 20:00 DİĞER DÜKKANLAR 09:00 – 19:00

VOLTAJ DÜZEYİ : 220 VOLT ÜLKEDE KULLANILAN PRİZLER ÜÇLÜ OLARAK TASARLANMIŞTIR. OTEL RESEPSİYONUNDAN ÖDÜNÇ ALABİLİRSİNİZ.

VERGİ : ALIŞVERİŞLERDE % 13 VERGİ VARDIR. MAĞAZALARDA TURİSTLER TEK SEFERDE 200 € ÜZERİNDE ALIŞVERİŞ YAPTIKLARINDA VERGİ İADESİ HAKKINA SAHİP OLURLAR. BUNUN İÇİN MAĞAZADAN ALINACAK KAŞELİ FATURAYI DÖNERKEN HAVA ALANINA TAX FREE MEMURUNA ONAYLATMAK GEREKİR. VERGİ İADELERİ KREDİ KARTLARINA BİR SÜRE SONRA İŞLENİR VEYA ADRESE BİR ÇEKLE GÖNDERİLR.

BAHŞİŞ : RESTORANLARDA VE KAFELERDE GENELLİKLE ÜCRETİN % 12 Sİ KADAR BİR BAHŞİŞ HESABA DAHİLDİR. DİĞER YERLERDE BAHŞİŞ MİKTARI SİZE BAĞLIDIR. HESABIN % 5 İLE % 10 U ARASINDA BİR BAHŞİŞ BEKLENİR.


F İ Y A T A D A H İ L O L A N H İ Z M E T L E R :

*İZMİR –PARİS / PARİS – İZMİR THY İLE AKTARMASIZ (ÖZEL SEFER)GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ,
*PARİS’TE HAVAALANI–OTEL– HAVAALANI TRANSFERLERİ
* PROGRAMDA BELİRTİLEN PANORAMİK & ARTİSTİK ŞEHİR TURLARI
(SEINE NEHRİ TEKNE TURU, EIFFEL, MONTMARTRE TEPESİ, SACRE COEUR ve NOTRE DAME KATEDRALLERİ, RESSAMLAR MEYDANI)


* PARİS’TE 3* SUPP. OTEL’DE (ŞEHİR MERKEZİ) 6 GECE ODA + KAHVALTI AÇIK BÜFE KONAKLAMA

* OMEGATOURS REFAKATI VE PROFESYONEL TÜRKÇE REHBERLİK

* HAVALİMANI & UÇUŞ VERGİLERİ VE TÜM SİGORTALAR

F İ Y A T A D A H İ L O L M A Y A N H İ Z M E T L E R :* SCHENGEN VİZE ve SERVİS ÜCRETİ : 120 EURO
* YURTDIŞI ÇIKIŞ FONU ( DEVLE TE ÖDENEN ) : 15 TL
* YEŞİL PASAPORTA VİZE YOKTUR VE PASAPORTLAR EN AZ 6 AY’LIK OLMALI


* ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ, İÇECEKLER VE ŞAHSİ HARCAMALAR
* PROGRAMDA BELİRTİLEN EKSTRA TURLAR
* 65 YAŞ ÜZERİ SİGORTA BEDEL FARKI 10 EURO, MÜŞTERİYE AİTTİR

**EKSTRA TURLARA KATILIM ZORUNLULUĞU YOKTUR!!!

***ERKEN REZERVASYON KAMPANYAMIZ 30 NİSAN TARİHİNE KADAR GEÇERLİDİR…

****LÜTFEN DİKKAT: TUR SIRASINDA OTOBÜSTEKİ KOLTUK SIRALAMASI REZERVASYON ÖNCELİĞİNE GÖRE BELİRLENİR.
**** 19/25 AĞUSTOS BAYRAM TURUMUZ İÇİN KİŞİ BAŞI +50 EURO FARK ALINIR

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

699 EURO


TEK KİŞİLİK ODA FARKI

399 EURO


00 – 02 YAŞ ARASI ÇOCUK

349 EURO

03 – 11 YAŞ ÇOCUK

(İKİ BÜYÜK İLE BİRLİKTE)549 EURO*** DÖVİZ KURU ÖDEME ESNASINDA SERBEST PİYASADAN SATIŞA GÖRE AYARLANACAKTIR.***
Acentamızın elinde olmayan sebeplerden dolayı meydana gelecek gecikme, iptal ekstra konaklamalardan acentamız sorumlu tutulamaz. Ekstra turların gerçekleşmesi için Min.20 kişi katılımcının olması gerekmektedir. Charter uçuşlarda saat garantisi verilmez, charter uçuşların uçuş saatlerinin hareket tarihinden 48 saat önce tekrar teyit edilmesi gerekmektedir. Ancak acentamız misafirlerimizin tatilini en konforlu geçirebilecekleri saatler için mümkün olan şartların en iyisini sunma gayreti içinde olacak ve olabilecek saat değişikliklerini mümkün olan en kısa sürede misafirlerine bildirecektir .Programda belirtilen otellerde değişiklik söz konusu ise aynı yada benzer özellik deki otellerde konaklama sağlanacaktır. Turun kalkışından önce yada tur esnasında tur program akışı, içerik aynı kalmak sureti ile acentamız, tur liderimiz yada yerel rehberimizce değiştirilebilir. Turu satın alan

herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.

TEKNİK SEBEPLERDEN DOLAYI PROGRAMDAKİ HER TÜRLÜ DEĞİŞİKLİK HAKKINI OMEGA TOURS SAKLI TUTAR

O M E G A T O U R S


AŞK ŞEHRİ PARİS 7 TAM GÜN – 6 GECE 699€ O.K
HAREKET TARİHLERİ: 1.TUR 1 TEMMUZ / 2.TUR 15 TEMMUZ / 3.TUR 19 AĞUSTOS

01. GÜN : (FİYATA DAHİL) İZMİR / PARİS ( TÜRKÇE REHBERLİK EŞLİĞİNDE ŞEHİR TURU
Sabah erken saatlerde ADNAN MENDERES HAVAALANI dış hatlar terminali OMEGA TOURS kontuarı önünde buluşma. Pasaport, bagaj ve bilet işlemlerinden sonra PARİS e hareket, 3.5 saat süren yolculuğumuzun ardından PARİS CHARLES DE GAULLE havaalanına varış, özel otobüsümüz ve Türkçe rehberimiz eşliğinde panoramik şehir turuna başlıyoruz. Panoramik şehir turunda St. LAZARE, OPERA BİNASI, MADELEINE KATEDRALİ, VENDOME ve CONCORDE MEYDANI, CHAMPS ELYSEES, PETIT PALAIS (Küçük Saray), GRAND PALAIS (Büyük Saray) Paris in en meşhur meydanı CHARLES DE GAULLE MEYDANI – ETOILE i gördükten sonra TROCADERO MEYDANI ne geliyoruz. Buradan EIFFEL kulesinin muhteşem görünüşünü fotoğraflıyoruz. Daha sonra NAPOLYON un askeri eğitimini aldığı ASKERİ AKADEMİ binasının bulunduğu bölgeye hareket ediyoruz. Akademinin hemen arkasında bulunan INVALIDES (Gaziler) aynı zamanda eski bir askeri hastane olup şu anda NAPOLYON un naşı nın bulunduğu bir müzedir. Fotoğraf molasının ardından Fransız edebiyatının meşhur yazarlarının, şairlerinin bulunduğu PANTEON MOZOLES’i, PARİS in meşhur öğrenci semti olan ve Fransa nın en eski üniversitesinin bulunduğu SORBONNE ÜNİVERSİTESİ nin yanından geçerek St. MICHEL ANITSAL ÇEŞMESİ ni görüyoruz. NOTRE DAME KATEDRALİ ni ve LOUVRE MÜZESİ, ORSAY MÜZESİ ALEXANDRE III KÖPRÜSÜ ve BASTILLE MEYDANINI görüldükten sonra CAROUSEL PASAJINDA öğle yemeği için serbest zaman. Daha sonra otelimize hareket ve odalara yerleşme ve dinlenme. Öğleden sonra SEINE NEHRİ gezisine çıkıyoruz. Parisin en muhteşem binalarını yakından görecek tüm köprülerin altından geçerek unutulmayacak anlar yaşayacaksınız. Parisin en ünlü Parfüm Deposu gezisi ardından, şehrin en yüksek noktasındaki MONTMARTRE TEPESİ ne hareket. PARİS in en ünlü katedrallerinden SACRE-COEUR KATEDRALİ ni gördükten sonra RESSAMLAR MEYDANI gezimize devam ediyoruz. Sokaklarda dünyanın dört bir yanından gelen ressamlar, karikatüristler, sanatçılarla aynı meydanda bulunma ve onları görme imkanı. Fransız mutfağını tadacağımız serbest akşam yemeği ardından geceleme otelimizde.


02. GÜN : (EKSTRA TUR) TAM GÜN EURODISNEY

Sabah kahvaltıdan sonra alış-veriş için serbest zaman veya otobüsümüzle EURODISNEY PARİS’e hareket. Burada WALT DİSNEY’in tüm kahramanları sizi bekliyor. PAMUK PRENSES, PİNOKYO, PETER PAN gibi masal kahramanları ile tanışmak, muhteşem FİL JAMBO’nın kanatlarında uçmak ayrıca KARAYİP’Lİ KORSANLAR'ın hazinelerinin korunduğu mağaralarda dolaşabilmek, hayaletler şatosunda korkulu anlar yaşayabilmek, uzayın sonsuzluklarında seyahat etmek istiyorsanız işte size fırsat... Otele dönüş ve geceleme otelimizde.


03. GÜN : ( EKSTRA TUR) YARIM GÜN VERSAILLES SARAYI TURU & LİDO TURU - ALIŞVERİŞ İMKANI
Kahvaltıdan sonra rehber eşliğinde yarım gün VERSAILLES SARAYI’nı gezme imkanı PARIS’e 16 km uzaklıktaki ünlü şatoyu mutlaka görmelisiniz. Fransız mimarisinin şaheserlerinden biri sayılan bu dev şato XIV. LOUIS tarafından inşa ettirilmiş olup, o devirde Fransa’nın idare merkeziydi. MARIE ANTOINETTE‘in ve diğer kraliçelerin daireleri, resepsiyon ve ziyafet salonları şatonun en ilgi çeken bölümleridir. Turumuz esnasında Dünya’nın en güzel bahçelerinden biri olan Versailles Sarayı’nın bahçesini gezme imkanımız olacaktır. (vakit müsaade ettiği takdirde.) Öğleden sonra GALERIE LAFEYETTE’de ve PRINTEMPS’de alış-veriş için serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimizle ekstra olarak 24 saat yaşayan PARİS’in en ünlü gece kulübü LİDO’da ½ şişe şampanya ikramıyla dünyanın en görkemli şovunu izleme imkanı bulacaksınız. Geceleme otelimizde.
04. GÜN : (EKSTRA TUR) TAM GÜN ASTERİX EĞLENCE PARKI

Kahvaltıdan sonra tam gün GALYALI ASTERIX’in efsanevi dünyasını konu alan en önemli FRANSA’nın tematik eğlence parkına gidiyoruz. Burada büyük gölde GOUDURİX ile heyecanlanıp GALYA GONDOLLARIYLA keyifleneceksiniz. Antik Yunan bölümünde ICARUS ile uçacak Roma şehri arenasında İmparatorluğun yıldız dövüşçülerini izleyeceksiniz STYX‘le biraz ıslanıp ZEUS’un şimşeğiyle kuruyacaksınız. POSEIDON tiyatrosunda yunusların büyülü gösterisini izleme fırsatını bulabilirsiniz. Geceleme otelimizde.


05.GÜN : (EKSTRA TUR) TAM GÜN BRUXELLES & BRUGGE TURU

Kahvaltıdan sonra grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile BRUXELLES ’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3,5 saat sürecek bir yolculuktan sonra Panoramik BRUXELLES şehir turumuza başlıyoruz. St. MICHEL KATEDRALİ, NOTRE-DAME KİLİSESİ, ADALET SARAYI, C.E.E AVRUPA TOPLULUĞU PARLAMENTO BİNASI, KRALİYET SARAYI, ZAFER ABİDESİ, ATOMIUM, HEYSEL STADYUMU ve PLATOSU, ÇİN VE JAPON EVLERİ GRANDE PLACE,TARİHİ BORSA VE AVENUE LOUISE (BRUXELLES’ in CHAMPS-ELYSEES’ i ) göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeği için serbest zaman öğleden sonra BRUGGE TURU (KUZEY AVRUPA’NIN VENEDİK’İ) açık hava müzesi ve harika bir ortaçağ kenti. Kanallarda TEKNE TURU dahil romantik BRUGGE şehrinde serbest zaman. Daha sonra PARİS’e dönüş serbest alınacak akşam yemeğinden sonra geceleme otelimizde.06. GÜN : (EKSTRA TUR) TAM GÜN NORMANDİYA TURU HONFLEUR, TROUVILLE, DEAUVILLE TURU

Kahvaltıdan sonra otelden hareketle başlayan bu tam günlük gezimizde, PARİS’ in kuzey-batısında eşsiz güzellikteki NORMANDİYA BÖLGESİNİ tanıyacağız. İlk durağımız NORMANDİYA KÖPRÜSÜ. Hemen yakınında HONFLEUR ŞEHRİ ve TEKNE TURU fiyata dahildir. Tarihi limanı, tuz depoları, balıkçı evleri, ahşap kilisesi ve sanat galerileri ile bizi bekliyor. NORMANDIYA çıkarmasının yapıldığı tarihi plajları gördükten sonra TROUVILLE ŞEHRİNİ ve meşhur balık pazarını gezeceğiz. Öğlen yemeği için enfes balık ve deniz ürünlerini tadabileceğiniz TROUVILLE’ de serbest zaman. Öğleden sonra KUZEYİN MONACO’su diye bilinen, Fransız Jet sosyetesinin mekanı, Casinosu, lüks butikleri, ünlülerin evleri ve starlar plajı ile ünlü DEAUVILLE ŞEHRİNİ gezeceğiz. Geceleme otelimizde.


07. GÜN : (FİYATA DAHİL) PARİS / İZMİR

Kahvaltıdan sonra dileyenlerle rehberimiz eşliğinde LOUVRE MÜZESİ ve ORSAY MÜZESİ’ ne kadar refakat. Gidiş ve müzeye giriş müşteriye aittir (EKSTRA TUR DEĞİLDİR, ACENTAMIZIN REHBERİMİZ EŞLİĞİNDE SİZLERE ÜCRETSİZ SERVİSİDİR) Daha sonra alışveriş için serbest zaman. Akşam bizi bekleyen özel otobüsümüzle hava alanına transfer PARİS CHARLES DE GAULLE havaalanına geliyoruz. Yapılacak olan bilet , pasaport ve bagaj işlemlerinden sonra saat ........Paris’ten ayrılıyoruz. Saat......... İzmir Adnan Menderes Hava limanına varış.

PARİS İSTEĞE BAĞLI TUR FİYATLARI
1- VERSAILLES SARAYI TURU .................. YETİŞKİN : 70 € ÇOCUK: 40 €
2- CHAMPS ELYSEES + LIDO SHOW ........... YETİŞKİN: 100 € ÇOCUK: 50 €
3- EURODISNEY TURU ............................ YETİŞKİN: 80 € ÇOCUK: 60 €
4- BRUXELLES ve BRUGGE TURU ............... YETİŞKİN: 100 € ÇOCUK: 70 €
5- NORMANDIA .................................. YETİŞKİN: 100 € ÇOCUK: 70 €
6- ASTERIX ………………………………. YETİŞKİN: 80 € ÇOCUK: 60 €

(EKSTRA TURLARDA ÇOCUK FİYATLARI 12 YAŞA KADAR GEÇERLİDİR. OTOBÜSLERDE KOLTUK TAHSİS EDİLİR)


O M E G A T O U R S


MERKEZ: MİTHATPAŞA CD. N:146 / 148 D:1 KARATAŞ / İZMİR
TEL : 232-489 14 50 / 483 25 52 FAX : 232- 425 37 28 / 482 26 19
ŞUBE : HALASKARGAZİ CD. N:53 / 3 HARBİYE / İSTANBUL
TEL : 212-240 49 56 / 241 60 07 FAX : 212- 231 18 59

E-MAİL : omega@interomega.com.tr WEB : www.omega-tours.com
Yüklə 41,36 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin