KöPRÜKÖY İLÇe miLLİ EĞİTİm müDÜRLÜĞÜYüklə 0,89 Mb.
səhifə1/13
tarix07.08.2018
ölçüsü0,89 Mb.
#68398
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13KÖPRÜKÖY İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
kapak

açıklama: http://img440.imageshack.us/img440/8700/ataturkvebayrakresmi8.jpg
"En mühim ve feyizli vazifelerimiz milli eğitim işleridir. Milli Eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin hakiki kurtuluşu ancak bu suretle olur.

Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı ve yüce bir toplum halinde yaşatır ya da onu esaret ve sefalete terk eder.’’

M. Kemal ATATÜRK


açıklama: http://www.evodevcim.com/wp-content/uploads/2012/02/37857istiklal.jpg
İSTİKLAL MARŞI


Korkma, sönmez bu Şafaklarda yüzen al sancak

Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.

O benim milletimin yıldızıdır parlayacak!

O benimdir, o benim milletimindir ancak!


Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!

Kahraman ırkıma bir gül... Ne bu Şiddet, bu celâl?

Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal.

Hakkıdır, Hakk'a tapan milletimin istiklal.


Ben ezelden beridir hür yasadım, hür yasarım;

Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!

Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, asarım.

Yırtarım dağları, enginlere sığmam, tasarım


Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar.

Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.

Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,

Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?


Arkadaş, yurduma alçakları uğratma sakın;

Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın-

Doğacaktır sana vaat ettiği günler Hakk'ın,

Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak' diyerek geçme, tanı!

Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.

Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı.

Verme, dünyaları alsan da bu cennet vatanı

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?

Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda!

Canı, cananı, bütün varımı alsın da Huda,

Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.


Ruhumun senden İlahî, sudur ancak emeli:

Değmesin mad' bedimin göğsüne nâr-mahrem eli!

Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli-

Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli.


O zaman vecde ile bin secde eder -varsa- tasım.

Her cerihamdan, ilâhî, boşanıp kanlı yasım;

Fışkırır ruh-ı mücerret gibi yerden naaşım;

O zaman yükselerek arsa değer belki basım!


Dalgalan sen de şafaklar gibi ey sanlı hilâl!

Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helâl.

Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlâl;

Hakkıdır, hür yaşamış bayrağımın hürriyet,

Hakkıdır, Hakk'a tapan milletimin istiklâl!
Mehmet AKİF ERSOY


c:\users\deneme\desktop\dsc02468%20(copy).jpg
ÖNSÖZ
Çok hızlı bir değişimin ve gelişimin yaşandığı dünyamızda, her alanda olduğu gibi yönetim alanında da yeni yaklaşımlar ortaya çıkmakta ve kurumsal başarının sağlanmasında etkili olan bu yaklaşımları benimsemek günümüz toplumunda gün geçtikçe daha da önem kazanmaktadır. Gelişimin bir parçası olan stratejik yönetim ve kalite anlayışının hızla değer kazanması ve olumlu etkilerinin zaman içerisinde daha da belirginleşmesiyle birlikte tüm kurumlarda stratejik planlama süreci hâkim olmaya başlamıştır.
Stratejik planlama sürecinin sonucu olarak kamu hizmetlerinin; daha nitelikli ve az maliyetli bir biçimde sunulmasını sağlamak ve bu hizmetleri daha denetlenebilir kılmak amacıyla kamunun yeniden yapılandırılmasına yönelik çeşitli düzenlemeler yapılmıştır. Ülkemizde 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu’nda belirtilen stratejik planlama çalışmaları, bu düzenlemeler arasında önemli bir yere sahiptir.

Stratejik planlamanın amacı; kurum kültürünün ve kimliğinin oluşumuna katkı sağlamak, mali yönetime etkinlik kazandırmak, kurum içinde uzak görüş yaklaşımını teşvik etmek, kurum çalışanlarının değişime ayak uydurmalarını sağlamak, alternatifleri ortaya koymak, yükün hep birlikte omuzlanmasını sağlamak, kurumsal misyon, vizyon duygusu ve performans sistemini geliştirmek olmalıdır.


Eğitim planlamasının amacı eğitim sektöründeki problemlerin ortadan kaldırılması için düşünülen çözüm yollarının sonuçlarını kestirmek, uzun dönemli bir planın genel çerçevesini hazırlamak, söz konusu genel çerçeveye dayalı amaçları saptamak ve bu amaçları gerçekleştirmek için ayrıntılı bir plan hazırlamak ve işlevsel hale getirmektir.
Bu amaca ulaşabilmek için ilçemiz eğitimdeki amaç ve hedeflerinin yer aldığı İlçe Milli Eğitim stratejik planın hazırlanarak uygulanması büyük önem taşımaktadır. Köprüköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırladığı 2015-2019 Köprüköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Stratejik Planı’nda yer alan hedeflerin kararlılıkla gerçekleşeceğine inanıyor, Köprüköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yönetici ve çalışanları ile planın hazırlanmasında katkı sağlayan tüm stratejik plan ekiplerini tebrik ediyor, başarılar diliyorum.
Osman BİLİCİ

KÖPRÜKÖY KAYMAKAMI
k_24145154_20141124_140833

SUNUŞ
21. yüzyılda meydana gelen hızlı teknolojik gelişme ve değişmelere bağlı olarak insan ihtiyaçları ve beklentileri değişmiştir. Bu süreçte sürekli olarak artan rekabet ortamı ve küreselleşme karşısında, kamu kurum ve kuruluşları; stratejik kararlar alma faaliyetlerine daha fazla önem vermek zorunda kalmıştır.

Stratejik planlama, bir kurumda görev yapan her kademedeki personelin katılımını ve kurum yöneticisinin tam desteğini içeren sonuç almaya yönelik çabaların bütününü oluşturur. Stratejik planlama, şu anda alınacak kararların geleceği ile ilgilenir. Gelecekte arzu edilen durumu ve ona ulaşmanın yollarını tasarlar. Mevcut kaynakların eğitimsel ihtiyaçların giderilmesi amacıyla dengeli bir dağılımını yapmak, ancak iyi bir planlamayla gerçekleştirilebilir. Eğitim sistemini planlamadan, ülkenin kalkınmasını sağlamak mümkün değildir.

Köprüköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2015-2019 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Stratejik Planı ile eğitim-öğretim süreçlerinin sürekli geliştirilmesi, iyileştirilmesi, verimliliğin artırılması; eğitim kurumlarımızın fiziksel ve donanım yeterliliklerinin geliştirilmesi; hizmetiçi eğitim yoluyla okullarımızda eğitim-öğretim kalitesinin artırılması; çalışanlarımıza kalite bilincinin kazandırılması için İlimizin tüm kaynaklarını harekete geçirilmesi ve yaygın eğitim yoluyla İlçemizde yaşayan her bireyin eğitim olanaklarından yararlanmalarının sağlanması amaçlanmaktadır.

2015-2019 Erzurum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Stratejik Planı’nda yer alan tüm faaliyetler; Atatürk İlke ve İnkılâpları, Milli Eğitim Temel Kanunu'nda belirlenen ilke ve amaçlar, kalkınma planları, ilgili programlar, ilgili mevzuat ve benimsediği temel ilkeler doğrultusunda belirlenmiştir.

Hazırlanan Stratejik Planın İlimizin eğitimde marka bir ilçe olmasına destek olacağına inanıyor, bu çalışmada emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Letif BAĞAÇLIİlçe Millî Eğitim MüdürüYüklə 0,89 Mb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin