Ktto kobi geliŞTİrme biRİMİ diş Tİcaret 11 Haziran 2016 Cumartesi Eğitmen: Elif Ünal Pekçetin

Sizin üçün oyun:

Google Play'də əldə edin


Yüklə 17.94 Kb.
tarix07.05.2018
ölçüsü17.94 Kb.

antetli 04
KTTO KOBİ GELİŞTİRME BİRİMİ

DIŞ TİCARET
11 Haziran 2016 Cumartesi

Eğitmen: Elif Ünal Pekçetin
Eğitimin Amacı
 

İhracata başlayarak, kalıcı ve sürekli satışın sağlanabilmesi için firmaların alt yapılarının oluşturulması ve ayrıca müşteri memnuniyetini ön planda tutarak satışların artırılması


İhracat- ithalat yapan firmaların teslim şekillerine göre pazarlık şanslarını artırmalarını sağlamak ve malların taşınması sırasında oluşabilecek hasar ve risklerin minimize edilmesinin sağlanması.

Firmaların yurt dışı pazarlarda kalıcı olmalarını sağlamak amacıyla, uluslararası pazarlarda dikkat edilmesi gereken hususların belirlenmesi ve uzun vadeli yüksek karlılığın elde edilerek uluslararası marka olmak.

İhracat-ithalat yapan firmaların akreditif ödeme yöntemini kullanırken dikkat etmesi gerekenler ve pratikte yaşanılan sıkıntıların önlenmesinin sağlanması


Eğitimin İçeriği


 • Dış ticarette teslim şekilleri

 • Incoterms

 • Dış ticaret muhasebesi

 • Akreditif işlemleri

 • KKTC mevzuatlarına uygun dış ticaret işlemlerinin muhasebeleştirilmesi

 • Uluslararası Pazarlama ve Müşteri Bulma Yöntemleri

 • KKTC gümrük mevzuatlarına uygun ihracat

 • İhracat Prosedürleri

 • İthalat Prosedürleri

 • Gümrük Mevzuat ve Uygulamaları

 • Dış Ticarette Kullanılan Belgeler

 • Dış Ticarette Ödeme Yöntemleri

 • Dış Ticarette Nakliye ve Sigorta İşlemleri

 • İhracat Teşvikleri Kapsamında Devlet Destekleri

 • Dış ticarette karşılaşılabilecek riskler ve korunma yöntemleriEğitime Kimler Katılmalı
İthalat/ihracat yapan ya da yapmak isteyen kişiler bu eğitime katılmalıdır.

Eğitimin Tarihi, Yeri ve Saati
11 Haziran 2016 Cumartesi, KTTO, 09:00 - 16:30
Katılımcı Sayısı

Katılımcı sayısı 25 kişi olarak sınırlandırılmıştır. Her işletmeden en fazla iki katılımcı olacaktır.Eğitim Ücreti

Eğitim ücreti kişi başı 150 TL dir. Eğitimin sonunda katılımcılara sertifika verilecektir.
EĞİTMEN ÖZGEÇMİŞİ VE REFERANSLAR
ELİF ÜNAL PEKÇETİN
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümünden 1999 yılında mezun olan Elif Ünal PEKÇETİN Londra’da aldığı eğitimden sonra, çeşitli dış ticaret firmalarında farklı basamaklarda görev aldı. 2003 yılından bu yana, kurucusu olduğu Netfor firması üzerinden, firmalar, dernekler, ticaret odaları bünyelerinde ve Avrupa Birliği projelerinde danışmanlık ve eğitim vermektedir. Bunun yanısıra halen yöneticisi olduğu Netfor üzerinden ekibiyle birlikte, Kobilerimizin uygulamada yaşadığı her türlü ticari sorunlara yönelik, Eğitim, danışmanlık, satış, satınalma gibi anahtar hizmet sunmaktadır. Şu ana kadar, tekstil, ilaç, makine ve techizat, plastik ve plastik ürünleri, inşaat malzemeleri gibi birçok farklı sektörde faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmanın ticari danışmanlığını üstlenmiş olup halen danışmanlık ve eğitim vermeye devam etmektedir. İhracata başlamak isteyen kobilerin ihracata hazırlanarak, ihracat yapabilir düzeye ulaşmalarında birçok referansları bulunmaktadır. Sayısız verdiği açık eğitimlerle Türkiye genelinde 5000’inin üzerinde kişiye ulaşmış ve bu kişilerin iş arama sürecinde, kariyerlerini farklı bir yönde değiştirmelerine ve dış ticaret yapmaya başlamalarına yardımcı olmuştur.

1999 yılından bu yana, yerli yabancı bir çok uluslararası fuara katılmış olup, Amerika, Almanya, İtalya, Belçika, İsviçre, Rusya, Ukrayna, Bulgaristan, Romanya, Dubai, Bahreyn, Irak, Suriye, İngiltere, Kıbrıs, Yunanistan, Lübnan, Kuveyt, Mısır, Libya, Çin, Singapur, Hindistan, Pakistan, Cezayir, Fas, Tunus, Ürdün, Kazakistan, Gürcistan, Türkmenistan Güney Afrika, Fransa, Hollanda, İran, Suudi Arabistan, Tanzanya gibi ülkelerle iş yapmış ve birçoğuna defalarca seyahatlerde bulunmuştur.Halen, kurucusu olduğu ve Turkquality envanterinde olan Netfor firması üzerinden 10 kadar firmanın dış ticaret departmanını ekibiyle birlikte yönetmekte ve ayrıca ihracat yapmaktadır. Bugüne kadar eğitim ve danışmanlık projelerini yürüttüğü kuruluşlar, Adana Ticaret Odası, Gebze Ticaret Odası, Ceyhan Ticaret Odası, Antalya Ticaret Odası, Tuskon, Gidem, Kosgeb gibi kuruluşlardır. Bunun yanısıra, Kobilerin ve yabancı firmaların da danışmanlığını yapmaktadır. Iged akademi, iviad akademi, Kobi Finans’da makaleler yazmaktadır. 2014 Yılı itibariyle Dubai/BAE Netfor şubesini kurmuş olup, Dubai ve İstanbul’da yaşamaktadır.
Referanslar
İstanbul Genç İşadamları Derneği

Gebze Ticaret Odası

Adana Ticaret Odası
Dostları ilə paylaş:
Orklarla döyüş:

Google Play'də əldə edin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə