Kurban Bayramı’ nda! Mega Yelkenli panorama ile İzlanda türk Hava Yolları ve Icelandair ileYüklə 28.17 Kb.
tarix17.01.2019
ölçüsü28.17 Kb.


Kurban Bayramı’ nda!...

Mega Yelkenli PANORAMA ile İZLANDA

Türk Hava Yolları ve Icelandair ile

09 Ağustos 2019 / 9 Gece – 10 Gün
REYKJAVIK (1) – AKUREYRI – HUSAVIK – ISAFJORDUR –

PATREKSFJORDUR – AKRANES – REYKJAVIK (1)
İzlanda’yı en iyi döneminde, üstelik çok özel bir yelkenli olan ve sadece 25 kabini ile oldukça çekici güzellikteki Mega Yelkenli Panorama ile.

Uğrayacağımız neredeyse el değmemiş limanlarda macera dolu bir keşif yolculuğuna var mısınız!
1.Gün - 09 Ağustos 2019 - Cuma İstanbul - Londra – Reykjavik

İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’nda buluşma. Türk Hava Yolları, TK 1963 no’lu seferi ile saat 08.40’da Londra Gatwick Havalimanı’na hareket. Yerel saat ile 10:50’de Londra’ya varış. Kısa bir aktarmanın ardından saat 13.05’te Icelandair Fl471 sefer sayılı uçuşu ile Reykjavik’e hareket. Yerel saat ile 15:15’te Reykjavik’e varış sonrası otele transfer. Geceleme otelde.


2.Gün - 10 Ağustos 2019 - Cumartesi Reykjavik - Akureyri

Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrası özel araçla Akureyri Limanı’na transfer. Gemiye biniş işlemleri sonrası dileyen misafirlerimiz, limanda kısa keşif gezileri yapabilirler. Geceleme Akureyri Limanı’nda demirli kalacak olan Panorama Yelkenli gemimizde.


3.Gün - 11 Ağustos 2019 - Pazar Akureyri - Husavik

Sabah kahvaltı sonrası gemi şirketinin veya rehberimizin düzenleyeceği Myvatn Gölü & Godafoss Şelalesi turlarına katılabilirsiniz. Bu turlarda Myvatn Gölü, Namarksard ve Dimmuborgir’i, lav sahalarındaki volkanik dünyaya ait mükemmel örnekleri, kaynayan, buhar çıkaran çamur havuzlarını, doğal buhar bacalarını ve kraterleri görebilirsiniz.

Yaklaşık genişliği 30 m ve yüksekliği 12 m olan Godafoss Şelalesi (Tanrı Şelaleleri) turunda ise Hristiyanlığın gelişi ve Paganizmin sona ermesini anlatan Krsitni Saga hakkında bilgi edinebilirsiniz. Öğle saatlerinde Panorama Yelkenlisi ile Husavik’te buluşup, limanda keşif gezisi yapabilir, dilerseniz ekstra düzenlecek olan Balina İzleme turuna katılabilirsiniz. Tura katılmayacak misafirlerimiz Akureyri'den gemi ile getirileceklerdir. Geceleme Husavik Limanı’nda.
4.Gün - 12 Ağustos 2019 - Pazartesi Husavik – Siglufjordur - Isafjordur

Sabah saatlerinde Skjafandi Körfezi’ni geçerek İzlanda’nın en kuzeyinde yer alan, kuzey kutup dairesine en yakın şehri ve İzlanda’nın en güzel limanı olan Siglufjordur için yola çıkıyoruz. Yol üzerinde kaptanımızın yönlendirmesi ile görebileceğiniz balinalar için dikkat kesilirken bu macera dolu yolcuğun tadını çıkarmayı lütfen unutmayın (Bölge, balina izleme deneyimi yaşama konusunda Avrupa’nın en önemli yeridir). Gün ortasında varacağımız Siglufjordur bir zamanlar Ringa balıkçığının da başkenti olarak biliniyordu. Burada gemi firmasının veya rehberimizin düzenleyeceği ekstra kara turuna katılarak bu şirin balıkçı köyünü keşfedebilirsiniz. Akşam saatlerinde Isafjordur için yola çıkıyoruz. Geceleme seyir esnasında denizde, Panorama Yelkenli gemimizde.


5.Gün - 13 Ağustos 2019 - Salı Isafjordur – Patreksfjordur

Gece geç saatlerde İsafjorfur Limanı’na demirliyoruz. Sabah, gemide kahvaltı sonrası, gemi firmasının veya rehberimizin düzenlediği Thingeri Köyü ve Viking Müzesi turlarına katılabilirsiniz. Isafjordur Westfjords’un büyük balıkçı limanı olup, korunan geleneksel yapısı ile Viking tarihini özümseyebileceğiniz atmosferi ile seyahatinizin en akılda kalan limanlarından biri olacaktır. Akşam üzeri Westfjords çevresinden dolanarak Patreksfjordur için yola çıkıyoruz. Geceleme seyir esnasında denizde, Panorama Yelkenli gemimizde.


6.Gün - 14 Ağustos 2019 - Çarşamba Patreksfjordur – Akranes

Gece geç saatlerde Patreksfjordur Limanı’na demirliyoruz. Sabah, gemide kahvaltı sonrası, gemi firmasının veya rehberimizin düzenlediği Macera Dolu Westfjord veya Dynjandi Şelalesi turlarına katılarak keşfedebilirsiniz. Westfjord turunda yüksekliği 450 m’ye ulaşan Latrarbag tepelerini, kuzey Atlantik’in en büyük kuş kolonisi olan, Puffin kuşlarını anavatanında görebilirsiniz. Dynjandi Şelalesi turunda ise İzlanda’nın en güzel manzaralarından birini görerek Bildudalur çevresini dolaşıp deniz canavarları müzesini gezebilirsiniz. Akşam üzeri tur sonrası gemiye dönüş ve Akranes için hareket. Geceleme seyir esnasında denizde, Panorama Yelkenli gemimizde.


7.Gün - 15 Ağustos 2019 - Perşembe Akranes – Reykjavik

Gece geç saatlerde vardığımız Akranes Limanı’na demirliyoruz. Sabah, gemide kahvaltı sonrası gemi firmasının veya rehberimizin düzenlediği The Viking Saga veya Langjokull Buzulu turları ile keşfedebilirsiniz. The Viking Saga turunda Avrupa’nın en etkili kaplıcası olan Deildartguhver ile Hraunfossar ve Barnafoss Şelaleri’ni, bir zamanlar adanın entelektüel merkezlerinden biri olan ve çok uzun yıllar boyunca ülkenin en önemli okullarından birine ev sahipliği yapan Reykholt’u ziyaret edeceğiz. Langjokull Buzulu turunda ise; 360 m yüksekliği ile İzlanda’ nın en büyük ikinci buzulunu oldukça yakından görebilecek, insan yapımı buz mağaralarını ziyaret ederken iklim değişikliğinin buzulların üzerindeki etkisini gözlemleyeceksiniz. Öğle yemeği sonrası Hraunfossar ve Barnafoss şelalelerine giderek en güzel manzaraları hafızanıza kazıyıp, çektiğiniz fotoğraflarla ölümsüzleştirebileceksiniz. Akşam üzeri tur sonrası gemiye dönüş ve Reykjavik için hareket. Geceleme seyir esnasında denizde, Panorama Yelkenli gemimizde.


8.Gün - 16 Ağustos 2019 - Cuma Reykjavik

Gece geç saatlerde vardığımız Reykjavik Limanı’na demirliyoruz. Sabah, gemide kahvaltı sonrası gemi firmasının veya rehberimizin düzenlediği Golden Circle turuna katılabilirsiniz. 300 km bir çapa sahip, Güney İzlanda’nın en ilgi çekici yeri olan Golden Circle turuna; Thingvellir Ulusal Parkı ziyareti ile başlayıp, büyüleyici şelaleri, sıcak masmavi termal suları, aktif bir gayzer olan Strokkur’u ziyaret edeceğiz. Tur sonrası gemiye dönüş, geceleme Reykjavik Limanı’nda, Panorama Yelkenli gemimizde.


9.Gün - 17 Ağustos 2019 - Cumartesi Reykjavik

Kahvaltı sonrası gemiden ayrılış ve özel araçlarla dönüş yolu öncesi konaklayacağımız otelimize transfer. Otele yerleşme sonrası serbest zaman. Serbest zamanınızda dilerseniz Reykjavik’teki son keşif turlarınızı yapabilir, camdan bir kubbe olan ve şehri ısıtan doğa kaynak su tankının üzerine inşa edilmiş Perlan kubbesini ziyaret edebilirsiniz.


10.Gün - 18 Ağustos 2019 - Pazar Reykjavik – İstanbul

Sabaha karşı otelden özel araçlarla Reykjavik Havaalanına transfer. Icelandair Fl 568 no’lu seferi ile saat 07:20’de Zürih’e hareket. Yerel saat ile 13:00’da Zürih’e varış sonrası kısa bir aktarmanın ardından saat 14:40’ta Türk Hava Yolları’nın TK 1914 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul Atatürk Havaalanı’na hareket. Yerel saat ile 18:35’te İstanbul’a varış. HOŞGELDİNİZ!


UÇUŞ DETAYLARI:

İstanbul Havalimanı – Londra Gatwick 09 Ağustos 2019 TK 1963 08:40 (Kalkış) 10:50 (Varış)

Londra Gatwick – Reykjavik 09 Ağustos 2019 Fl 471 13:05 (Kalkış) 15:15 (Varış)
Reykjavik - Zürih 18 Ağustos 2019 Fl 568 07:20 (Kalkış) 13:00 (Varış)

Zürih – Istanbul Havalimanı 18 Ağustos 2019 TK 1914 14:40 (Kalkış) 18:35 (Varış)


Paket Fiyatlarımız:

İki kişilik C Kategori Kabinde Kişi başı : 2.950 EUR

İki kişilik B Kategori Kabinde Kişi başı : 3.150 EUR

İki kişilik A Kategori Kabinde Kişi başı : 3.650 EUR


+ Kişibaşı Havaalanı ve Liman Vergileri + Seyahat & Sağlık ve İptal Sigortası : 525 EUR

Paket Fiyatımıza Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul – Londra Gatwick // Zürih – İstanbul Türk Hava Yolları Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

 • Londra – Reykjavik // Reykjavik – Zürih Icelandair Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

 • Reykjavik’te 2 Gece otel konaklaması

 • Mega Yat Panorama’ da 7 Gece - 8 Gün Tam Pansiyon konaklama (karşılama kokteyli, havanın uygunluğuna göre BBQ partisi, Açık Büfe Kahvaltı, Günde 2 Ana Yemek dahil olup içeçekler hariçtir)

 • Gemide düzenlenen tüm animasyon ve aktiviteler

 • Kaptan’ın Veda Gecesi

 • Soft içecekler (gün boyu çay, kahve, su)

 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri ( Grup kişi sayısı 20 olduğu takdirde)

 • Transferler


Paket Fiyatımıza Dahil Olmayan Hizmetler

 • Havaalanı ve Liman Vergileri

 • Seyahat & Sağlık ve İptal Sigortası

 • Her türlü kişisel harcama ve bahşişler

 • Alkollü ve alkolsüz içecekler

 • Wifi

 • Gemi şirketinin düzenlemiş olduğu Ekstra liman gezileri

 • Schengen ve İngiltere Vize Ücretleri


MEGA YELKENLİ PANORAMA DETAYLARI

 • Uzunluğu : 54 metre

 • Misafir kapasitesi : 49

 • Yapım Yılı : 1993

 • Yenilenme Yılı : 2014

 • Personel Sayısı : 16-18

image result for mega yelkenli panorama

​ ​DR. ŞEVKET BEY SOK. NO:12/ 2 ​​​ 34360 ŞİŞLİ / ISTANBUL / TURKEY0 212 291 61 41Dostları ilə paylaş:


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2019
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə