Küresel İnsan Sermayesi TrendleriYüklə 7.58 Kb.
tarix30.10.2017
ölçüsü7.58 Kb.

PERYÖN Trakya Şubesi 9. İnsan Yönetimi Kongresi

Küresel İnsan Sermayesi Trendleri” Türk şirketleri ‘geleceğin organizasyonunu inşa etme’ yolunda

İnsan Kaynakları Trendleri araştırmasına göre kurumların mevcut ve gelecekteki en önemli önceliği ‘geleceğin organizasyonunu inşa etmek’ olarak öne çıkıyor. Türkiye’deki gündemin diğer iki maddesini doğru yetenekleri kazanmak ve performans yönetimi oluşturuyor.

Bu yıl gerçekleştireceğimiz kongrenin temasını belirlerken yapmış olduğumuz araştırmalar, bilgi paylaşımları ile, bölgemizin ve ülkemizin insan sermayesi ve geleceğin organizasyonlarını inşa etme konusunda sıkıntılı bir yapıda olduğunu gördük.

PERYÖN Türkiye İnsan Yönetimi Derneği, İstanbul Merkez ofise bağlı 5 şubesi ve 3 bine yaklaşan üye sayısı ile, istihdama katkı sağlayan, mesleki gelişimi destekleyen platformların oluşturulmasına öncülük etmektedir.  İş dünyası, kamu, üniversite üçgeninde bağlayıcı, güçlendirici çalışmalar gerçekleştiren PERYÖN, uygulamaları ile mesleki eğitimin yaygınlaşmasına ve istihdamın arttırılmasına katkı sağlıyor.  İnsan kaynağı profesyonellerinin yanı sıra, her sektördeki yöneticiler, insan kaynakları alanında danışmanlık yapanlar, akademisyenler ve üniversite öğrencileri PERYÖN’e üye olabiliyor.

PERYÖN Trakya Şubesi olarak, bu ilkeler doğrultusunda, birçok konuda eğitimler, organizasyonlar ve toplantılar gerçekleştirmekteyiz. Ülke ve bölgemiz çalışma koşullarında “iyileştirme” ilkeli bir misyon izlemekte olduğumuzu belirtmek isteriz. Her yıl düzenlediğimiz İnsan Yönetimi Kongreleri ile yönetim alanında gündem yaratan etkinliklere imza atıyoruz.

Sizlerin de desteği ile bu güzel günde, farklı alanlarda kendilerini kanıtlamış, işveren, uzman, bilirkişi, yönetici vb. birçok sıfatları kendilerine görev edinmiş konuşmacılarımız ile “Yürekten Bağlılığı” tanıyalım, nasıl sağlayabileceğimizi sorgulayalım ve günün sonunda hem bizleri hem de ülke ve bölge çalışma koşullarını aydınlatacak veriler ortaya çıkartalım.

Unutmamalıyız ki insan bir “değer”, insan yönetimi de bir “sanat”tır…

07 Ekim 2017 tarihinde Çorlu’da düzenleyeceğimiz 9. İnsan Yönetimi Kongresinde birlikte olmak dileğiyle,

Sevgi ve Saygılarımla,

 

Murat Bülent ÖZKANPERYÖN Trakya Şubesi

Yönetim Kurulu Başkanı

Dostları ilə paylaş:


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə