Lisov Köyü'nde Lisov Müzesi ve'z kosa na seba' Geri Dönüşüm Defilesi

Sizin üçün oyun:

Google Play'də əldə edin


Yüklə 9.94 Kb.
tarix20.02.2018
ölçüsü9.94 Kb.

Lisov Köyü'nde Lisov Müzesi ve'Z KOSA NA SEBA' Geri Dönüşüm Defilesi
EVEHD Gönüllüsü, Adriana Patkova tarafından
Lisov denilen Slovakya güney kesiminde, küçük bir köy bulunmaktadır. Çok güzel ve çok geleneksel. EVEHD projesinde, Birleşik Krallık Slovakya ve Grampus Miras adlı IPEL Eko Avrupa mirasını keşfetmek için fırsatlar sunmak için Lisov Müzesi ile güçlerini birleştirdi.
Slovak Ulusal Müzesi sicil numarası 18.12.2009 tarihinde SMN / 24/2009 altında yürütülen odası, Lisovska'dır müze sunumu karaktere sahip cihaz kayıt altına getirdi. Insanlar nesiller için yaşamak için kullanılan geleneksel ev, geleneksel mobilya, ekipman, dekorasyon ile döşenmiş. Evin çevresinde, tüm araçlar gösterilir ve aynı zamanda geleneksel ön ve arka bahçe ve mahzeni vardır.
Lisov Müzesi, aynı zamanda gerçekten yararlı, dost ve birçok etkinliklere projelerde, gönüllü olarak katılmak ve yeni arkadaşlar yapmak ister köylülerle birlikte, biz Slovakya yerleşimler için gelen gönüllüler ile çalışmak EVEHD, bizim eğitim merkezi haline gelmiştir.
Lisov müzede mirasının bir parçası olarak, bir tezgah bağışlanan oldu - Slovak dilinde krosná; etrafında 1950 yılına kadar 1907 yılından itibaren kullanılan ve sonra da çatı onu sakladığınız Pavlovicova aileden gelen verildi. TKANIN - tekstil yapmak için bir ekipman işaret. Slovak isim - - Geçmişte bu işi yapmak istiyorsanız, size aranmak Verstat veya vršak. Tezgah çapraz çubuk, iki silindir, doku ön anahat ve arkada biri ile bağlantılı tarafta iki ana karelerden inşa edilmiştir. Çerçeveler bütün konuları vardı ve karşısında tüm ayak pedalları ve eller tarafından yapılan geri kalanı tarafından yönetildi. Kullanılan tezgah marangozlar, değirmenciler ve yetenekli sıhhı tarafından yapılacak.


Eski istikrarlı geleneksel beceri ve malzemeleri kullanarak, bir dokuma odasına gönüllüler tarafından dönüştürülür. Anna Dvorsky - Onun nineler tekstil bazıları tarafından dekore bitmiş odasında Jakub. Yeni doğum yapmış tezgahta ile adriana - Krosná restore çalışmalarını tamamlıyor

Köyde insanlar tezgahta hakkındaki sözcüğü yaygınlaştırın sonra biz başka bir hibe edildi, ama aynı zamanda da EVEHD sırasında başka şeyler sergilendi. Tezgah Taxus baccata ağaç ahşap (porsuk) yapılır. Bütün kadınlar bunları nasıl kullanacaklarını biliyorlardı, ancak inşaat ve onarım kocaları ile yapıldı, bu yüzden onları bir araya koymak Kişilere bulmak gerçekten zordu; Bu insanların çoğu zaten öldü. Temas sayesinde tüm hayatını dokuma tezgahında yok Podhájska Mrs. Kazikova bulundu ve o gönüllülerle birlikte çalışmak gerçekten istekli olduğunu ve ilk adımlarını gösterdi. Nancy Devlin, Grampus gönüllü parçaları bir araya bağlanması ve ayarlama ile çok yardımcı oldu.


Tezgah gelmeden önce, biz hayvanlar için bir ahır olarak kullanılan evde eski arka oda restore ve biz'tkačsku dielňu' çalıştay yaptık. Duvarlar geleneksel tekniği ile yapılmıştır - saman ile çamur ve kireç ile boyanmış. Gönüllülerle ikinci el giysi ve tekstil kumaş eski şeritlerinden halıların ilk metre yaptık. Birçok aile krosná olması için kullanılır, ancak günümüzde onları bulmak zordur Birçok yakacak olarak kullanıldı.


Kültür ve Kreasyon- geleneksel becerileri öğrenme – Kültürel mirası keşfettiklerini göstermek için kendi yarattıkları kreasyonlardan anlamlı bir defile

ilk kez geleneksel Slovak becerileri öğrendi. Onlar örgü, tığ yapımı ve dokuma teknikleri dersleri vardı. Biz geri dönüştürülmüş malzeme kullanarak Çünkü onlar plastik şeritler ile örmeye çalıştı ve biz kullanılan çok şey film bant ve biz büyük bir tepki var son defilesinde, için bunun dışında tüm kostüm yaptı. Dokuma bir saat, onlar bizim baş parçasının bir parçası olarak kullanılan küçük kutu, yapmak başardık.


Gönüllüler, farklı malzemeler, moda aksesuarları ve kuyumcu kendi kostümlerini yapmak için birçok geleneksel becerilerini kullanarak edildi - orada ahşap kolye ve desenler oluşturulmaya çalışılır. Onlarla kostümleri oluşturduk - Giyilebilir sanat kendi parçası ve Lisov köy salonunda son olay üzerine sunuldu. Grupta yer alan erkekler de da hevesli ve inanın ister inanmayın, onlar moda gösterisinde olmak istediler ve çok sevdiler. Çevre köylerden gelen çok sayıda kişi avrdı ve onlar gerçekten etkilendi. Roman çocuklar da dahil edildi ve yeni yabancı arkadaşlar ile büyük bir zaman vardı.
Biz geleneksel becerileri öğreterek değil geri dönüşüm önemini gösteren yeni ürün ile mirasını keşfetmek istiyorsanız, ayrıca şeyleri yeniden kullanım ve kendi köy ve gezegenin özen ve beceri sürdürülebilir hale nasıl ziyaretçi ve yerliler öğretmek. Biz de onların arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz Fotoğrafları gelen resim ile sosyal ağ üzerinden kendimizi sunuyoruz.
EVEHD için önemi
Lisov köyünde hafta süren miras keşif tasarlanmış ve yerel Slovakya halk tarafından yönetilen ve gerçekten 5 EVEHD ortak ülkelerden gelen halkı ve ziyaretçileri ile meşgul oldu. Çok da önemlisi Adriana Patkova ve Jakub Dvorsky liderliğindeki Slovakya ekibi, en dezavantajlı grubu, köyde yaşayan Romanların, ve daha birçok Slovakya köy ve kasabalar dahil. Buna yol el sanatları öğrenme yoluyla çünkü miras keşif mümkün olmuştur. Çoğu kişi şeyler yaratmak ister ve yaratılış Poodlefake eylemi geleneksel becerileri gerektirir eğer miras keşif eylemi olur. Bu, kültürel mesajlar vermek utangaç ve çekingen insanları güçlendirmek ve çevresel sürdürülebilirlik ile ilgili öğretmek mümkündür. Lisov de EVEHD eylem başarıyla yerel bir topluluk karşısında halkı yapan ve kullanmak için eski ve yarım unutulmuş eserler koymak. Şimdi köy ve müze geleceğe yaratıcı ve kültürel programlar barındırmak istiyoruz ve yeni mirasını keşfetmek için EVEHD da önemli bir miras bıraktı.
Önemli EVEHD mirası - Lisov müzesi var olan koleksiyonları kullanarak insanları eğitimeyi başardı. Tamamen tezgah dokuyarak ve yaparak öğrenmek ve Avrupa ortak mirasını keşfetmek için yerel ve uluslararası gönüllüler için iyi bir fırsat oldu.

Dostları ilə paylaş:
Orklarla döyüş:

Google Play'də əldə edin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə