Lxxix concurs de pessebres veredicte del jurat

Sizin üçün oyun:

Google Play'də əldə edin


Yüklə 13.8 Kb.
tarix23.11.2017
ölçüsü13.8 Kb.

LXXIX CONCURS DE PESSEBRES



VEREDICTE DEL JURAT

El jurat qualificador del LXXIX Concurs de Pessebres d’aquest Nadal 2013, convocat per l’Agrupació Ilerdenca de Pessebristes, d’acord amb les Bases del Concurs i les diferents categories, ha efectuat el següent Veredicte



DIORAMES MESTRES PESSEBRISTES

Primer Premi : Francisco Vidal Bleda

Segon Premi : Albert Bertran Carrera

DIORAMES

Primer Premi : Mª Concepción Vidal Baena

Segon Premi : Xavier Pérez Garret

FAMILIARS TRADICIONALS

Primer Premi : Paquita Hernàndez Crespo

Segón Premi : Miguel Àngel Gonzalez Callau

Tercer Premi :Jesús Insa Rufach



Accèssits

Ramón Salud Capdevila, Carme Preixens Forcada, Família García-Pano, Cristina Paniagua González.



Mencions Honoríficas

Familia Godia-Calderó, Alex i Pili Martínez Garcia, Neus Pueyo Payà, Albert Samarra Perpiñà, José Ramón Sanz Santacruz, Dolors Serra Iglesias, Xavier Sirera Sanz, Miki Soriano-Montagut i Mar Bosch, Antonio Silano Olivan i Anna Gracia Silano, Pau Tehas Sanjuan, Enriqueta Vila Torres.



FAMILIARS ARTISTICS

Primer Premi : Família Agudo-Rosales



ESGLÈSIES

Premi Especial per la seva monumentalitat : Parròquia de la Mare de Déu de la Mercè (Mercedaris).

Primer Premi : Parròquia de Sant Pau ( La Mariola)

Segon Premi : Parròquia de la Sagrada Família (Cappont)

Tercer Premi : Santuari de Sant Antoni de Pàdua (franciscans)

Accèssits

Santuari-Parròquia de Santa Teresina de l’Infant Jesús (carmelites), Parròquia de Santa Teresa Jornet (Cappont).



Mencions Honorífiques

Parròquia del Carme, Parròquia de Sant Llorenç.



ENTITATS

Primer Premi : Llar de Sant Josep

Segon Premi : Ass. Dones “Adells” (Casal Generalitat)

Tercer Premi : Associació de Veïns Jaume I el Conqueridor



Accèssits

Hospital Universitari Arnau de Vilanova 6ª Sud, Associació “ La Torxa”, Associació de Veïns Barri Universitat, AVV i Amics de la Plaça de l’Ereta.



Mencions Honorífiques

Casa de Andalucia de Lleida, Casa de Extremadura, Associació de Veïns Cappont, Esplai La Bordeta, Frater Lleida.



MONUMENTALS

Primer Premi : Residència Joana Jugan (Germanetes dels Pobres)

Segon Premi : Col·lectiu Cultural Cappont

CENTRES ESCOLARS

Primer Premi : Col·legi Mater Salvatoris

Segon Premi : Escola Frederic Godàs

Tercer Premi : Col·legi Episcopal de Lleida



Accèssits

Escola Espiga, Col·legi Sagrada Família – Ampa, Col·legi Sagrada Família (Administració)



Mencions Honorífiques

Escola El Segrià (Llívia), Centre Educatiu El Segre



APARADORS

Primer Premi : Floristeria Bonsai

Segon Premi : Pere Saiz Perruquers Tercer Premi : Sabateria Vallcalent

Accèssit : Marisqueria Noray



ORIGINALS

Primer Premi : Federació de Colles de l’Aplec del Caragol

Segon Premi : Emili Elias Pascual

Tercer Premi : Antonio Gil Martínez



Accèssits

Manuel Martín Cabello, Associació de Veïns Partida. Torres de Sanui



LLIURAMENT DE PREMIS

El lliurament de Premis, tindrà lloc el Diumenge 12 de gener de 2014, a les 11’30 del matí a l’Auditori Municipal Enric Granados, en l’acte oficial de Cloenda del Cicle de Nadal, que inclourà la interpretació de la Cantata “Les Joguines de Reis”, a càrrec de diverses corals infantils i juvenils.

Lleida, 31 de desembre de 2013

Dostları ilə paylaş:
Orklarla döyüş:

Google Play'də əldə edin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə