Nef’ten Gençlere Yönelik Yepyeni Bir Yaşam Konsepti: novuYüklə 21,3 Kb.
tarix29.10.2017
ölçüsü21,3 Kb.
#20919

Basın Bülteni 23 Haziran 2016

Nef’ten Gençlere Yönelik

Yepyeni Bir Yaşam Konsepti: NOVU
Türkiye’nin lider gayrimenkul markası Nef, Novu markasıyla gençlere benzersiz bir yaşam konsepti sunmaya hazırlanıyor. Nef, Novu markalı öğrenci rezidans konseptinin ilk örneğini Eylül ayında Merter'de hizmete açacak. Hedef 10 proje ve 15 bin yatak kapasitesine ulaşmak.

Yenilikçi yaklaşımları ve konseptleriyle uluslararası gayrimenkul sektörüne yeni bir bakış açısı sunan Nef, öğrenciler, akademik çevre ve genç profesyoneller için Novu markasıyla benzersiz bir konsept sunuyor. Paylaşım ekonomisine dayalı bu sistemle gençler için de lüksü ve özgürlüğü ulaşılabilir kılmayı hedefleyen Nef, İstanbul başta olmak üzere 750 milyon lira yatırımla 10 proje ve 15 bin yatak kapasitesine ulaşacak. İlk Novu projesi ise Eylül ayında 28 bin metrekare kapalı alanda 840 yatak kapasitesiyle Nef Merter 12’de hizmet vermeye başlayacak.


En öncelikli ihtiyaçlar belirlendi

Hem Türkiye’de hem de dünyada öğrencilerin ve gençlerin ihtiyaç ve beklentilerini uzunca bir süredir araştıran Nef, çıkan sonuçlar doğrultusunda Novu projesini hayata geçirdi. Öne çıkan birçok projeyi de yerinde incelediklerini anlatan Erden Timur, projenin ortaya çıkışını şöyle anlattı: “Gördük ki dünyada ve Türkiye’de gençlerin ihtiyaç ve beklentilerini tam anlamıyla karşılayacak ve onların hayatlarına bir değer katacak bir marka maalesef yok. İyi olan örnekler de tabii ki varken, bu projeler de bir takım ihtiyaçları maalesef karşılayamıyor. Yaptığımız inceleme ve araştırmalarda gördük ki; renkli ve sosyal bir yaşam, hayatlarını kolaylaştıracak ve zamanlarını genişletecek servisler, içinde yaşamaktan mutluluk duyacağı ve çevresi ile paylaşmak isteyeceği tasarımlarıyla öne çıkan alanlar, güvenlik önlemleri ve basit kullanıma uygun yüksek teknolojik uygulama ve çözümler gençler için en önemli ihtiyaçlar. Biz de Nef olarak, bu 5 alanı da kapsayan yepyeni bir marka oluşturalım istedik. Novu’yla tasarımı ve işlevsellik bakımından dünyanın en iyi öğrenci rezidanslarından birini inşa ettik”


Öğrencilerin yaşam standardını yükseltecek

Türkiye’de üniversite öğrencileri ve genç profesyoneller için nitelikli yurt ve rezidans eksikliğine dikkat çeken Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, “Novu ile öğrencilerin yaşam standartlarıını yükseltececeğiz” dedi. Türkiye’de öğrencilerin çoğunun depreme dayanıksız, eski apartmanlarda yaşadıklarını belirten Timur, “Öğrencilerimizin kettle’larda makarna pişirdiği, ütülerin üstünde pizza ısıttığı günler geride kalacak” dedi. Novu projelerinde öğrencilere özel tasarlanmış ortak sosyal alanlar, kafeler, özel mutfaklar, çalışma odaları ve hobi alanları olacak.


Nef’in tüm projelerinde olduğu gibi, Novu’da da merkezi lokasyonun en önemli kriterlerden biri olduğuna değinen Timur, tüm Novu projelerinin gençlerin rahat ulaşımına imkan veren, üniversitelere ve iş merkezlerine yakın lokasyonlarda konumlanacağı bilgisini verdi.
İlk projenin daha çok öğrencilere yönelik olduğunu, ancak ‘’genç bir yaşam alanı’’ olan Novu’nun önümüzdeki dönemde genç profesyonelleri de kapsayan, farklı lokasyonlarda da şubeleri olacağının altını çizdi.
750 Milyon TL’lik yatırım yapacak

Yatırım hakkında bilgi veren Nef Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kozlu, ilki Merter’de hizmete girecek Novu’nun dünyanın sayılı gençlere yönelik rezidans zincirlerinden biri olacağını bildirdi. Kozlu şöyle devam etti: “Novu ile hem Türkiye’de önemli sosyolojik bir problemin çözülmesine katkıda bulunuyoruz, hem de yurtdışına taşıyabileceğimiz bir marka yaratıyoruz. Türkiye'de açık öğretim hariç üniversite öğrenci sayısı son 10 yılda 1 milyondan 3 milyona çıktı. Ancak toplam yurt kapasitesi 600 binde kaldı. Yani, öğrencilerin çoğu evlerde kalıyor. Biz Novu ile bu ihtiyacı karşılamayı hedefliyoruz. Bizimle bu alanda yatırım yapmak isteyen hem yerli hem de yabancı kurumsal yatırımcılar var. 750 milyon TL yatırımla 15 bin yatak kapasitesine ulaşmayı hedefliyoruz. Merter'deki projemizin ardından, Novu’yu Anadolu'ya ve sonra da yurtdışına da taşıyacağız.”


Ön-Kayıt almaya başladı

Novu hakkında bilgi veren Novu Genel Müdürü Kahraman Yiğit, “Novu Merter metro ve metrobüs durağına çok yakın mesafede bulunuyor, burası İstanbul Avrupa yakasının tam merkezi, ister Zincirlikuyu’ya ister diğer istikamette Avcılar-İstanbul üniversitesine 20 dakika da ulaşmak mümkün” dedi. Novu’nun üstün bir teknoloji ile donatıldığına dikkat çeken Yiğit, “Novu da konaklayan misafirler telefonlarına indirecekleri bir uygulama marifetiyle oda servisi, temizlik, teknik servis, gibi hizmetlerden faydalanabilecekler, bütün çalışma masalarında duvar tipi USB şarj cihazları bulunuyor. Konsepti, öğrencilere ders saatlerinin dışında kişisel gelişimlerine destek olacak, hobi edinmeyi teşvik eden bir sosyal tasarım anlayışıyla geliştirdik. 2016-2017 öğretim yılı için kayıt almaya başladık, bir, iki ve dört kişilik odalarda kişi başı fiyatlarımız 920 TL den başlıyor”dedi.


İlki Merter’de yer alan proje için ön talepleri toplamaya başladıklarını belirten Yiğit, henüz tanıtım faaliyetlerine başlamayan projenin gerek gençler gerekse aileler nezdinden ciddi bir merak uyandırdığını ve çok ciddi talep aldığını ekliyor.
Gençlere Konfor, Ailelere Güven

Merter’de yer alacak ilk Novu projesi 1 kız bloğu, 1 erkek bloğu olmak üzere 2 ayrı blok olarak hayata geçecek. Novu’nun gençlere sunduğu özgürlük ve konforun yanı sıra, ailelere de sağladığı güvenle farklılaştığını belirten Kahraman Yiğit sözlerine şöyle devam etti: “Novu’yu hayata geçirirken üniversite öğrencilerinin yanı sıra, ailelerinde beklentilerini maksimum düzeyde karşılayan hem de onların kaygılarını ve endişelerini düşünerek tasarladık. Ailelerin güven içerisinde çocuklarını emanet edebilecekleri, çocuklarının akademik başarılarını da üst düzeyde olmasını sağlayacak şekilde imkanların olduğu sesli / sessiz çalışma ortamı, fotoğraf stüdyosu gibi pek çok farklı ortam olacak.


NEF Hakkında

Nef, Timur Holding’in bünyesi altında yer alan bir gayrimenkul markasıdır. 2010 yılından bu yana en küçük alanları değerlendirerek yaşama katan ve insanlar için ince düşünülmüş yaşam alanları tasarlamayı amaçlayan Nef, bu hedefle çıktığı yolda kısa sürede büyük işlere imza attı. Türkiye’de ve dünyada 6 ülkedeki büyük metropollerde sektörel ihtiyaçları analiz etmek için uzman kişi ve kurumlarla çeşitli anketler ve araştırmalar yapan Nef, hedef kitlenin beklentilerine en uygun şekilde tasarımı odak noktası  haline getirerek çalışmakta ve gayrimenkul sektörüne yeni bir soluk kazandırmak için satıştan pazarlamaya bütün katma değer zincirini yeniden  tasarlamaktadır. Dünyanın en iyi 10 mimarlık firmasından 4’ü ile aynı anda çalışan dünyanın sayılı  gayrimenkul firmasından biri olan Nef, projelerinde iç mekan ve dış cephenin yanı sıra elektrik anahtarlarından kapı kollarına kadar en ince ayrıntılarda bile tasarımı ön planda tutmakta ve dünyaca ünlü tasarımcılarla çalışmaktadır.

Erden Timur Hakkında

Foldhome ve Foldoffice konseptlerinin yaratıcısı, aynı zamanda Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur, 1982’de Mersin’de doğdu. Orta öğrenimini Tarsus Amerikan Koleji’nde tamamlayan Timur, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2005 yılında mezun oldu. Ardından London School of Economics’te Ekonomi eğitimi alan Timur, Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. bünyesinde profesyonel yaşama başladı. Timur, 2010 yılında kurduğu Nef markası ile gayrimenkul sektörüne, sektörün çalışma ve üretim anlayışını yönlendirecek ilkler kazandırdı. 24 odalı ev konsepti Foldhome/Foldoffice ile Türkiye’de ve dünyada bir ilke imza atarak, 2011 yılında Nef markasını, dünyanın en önemli tasarım fuarlarından “%100 Design London”a katılan dünyadaki ilk gayrimenkul firması yaptı.Selçuk Çelik Hakkında

1982 doğumlu Selçuk Çelik, ortaokul ve lise öğrenimini Tarsus Amerikan Lisesi’nde tamamladı. Ardından Boğaziçi Üniversitesi’nden Endüstri Mühendisliği eğitimi alan Çelik, üniversite eğitiminin bir kısmını Illınois Üniversitesi’nde sürdürdü. HSBC, Innova, IBM, Accenture, Philip Morris şirketlerinin yurtiçi ve yurtdışı ayaklarında kariyer yapan Çelik, 2012’den beri Nef’te Satış ve Pazarlama Direktörlüğü’nü sürdürüyor.Bülent Kozlu Hakkında

Ortaokul ve lise öğrenimini Özel Koç Lisesi’nde, Harvard Üniversitesi’nde lisans eğitimini 2003 yılında, yine Harvard Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini (MBA) 2009 yılında tamamlayan Bülent Kozlu, 2003 – 2005 yılları arasında uluslararası yatırım bankacılığı firması Lazard’ın New York ofisinde, 2005 – 2007 yılları arasında uluslararası fon The Carlyle Group’un Washington ofisinde, 2009 – 2010 yıllarında ise uluslararası fon Bain Capital’in Londra ofisinde çalışmıştır. 2010 yılı sonrası çalışma hayatına Türkiye’de devam eden Kozlu, 2010 – 2015 yılları arasında Türkiye’nin önde gelen en büyük özel sermaye fonu olan Türkven’de çalışmıştır. Türkven’deki görevi boyunca Koton, Ziylan ve Medical Park gibi kendi sektörlerinde lider olan firmaların yönetim kurullarında görev alan Kozlu, 2015 Mart ayında Nef ailesine Yönetim Kurulu Danışmanı olarak katılmıştır. Kozlu Nef’teki görevine Nisan 2016’dan itibaren Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir.Kahraman Yiğit Hakkında

Ortaokul ve lise öğrenimini İskoçya’da Gordonstoun’da tamamlayan Kahraman Yiğit, üniversite eğitimini Amerika’da Bryant Üniversitesi’nde işletme üzerine tamamladı. 12 yıldır gayrimenkul geliştirme üzerine odaklanan Yiğit, birçok öğrenci yurdu projesi geliştirme ve yönetim tecrübesine sahiptir. Kahraman Yiğit, Novu’nun genel müdürlük görevini yürütmektedir.

  

Daha fazla bilgi için:

Arif BayraktarKIMIZ and KIMIZ

arif@kimiz.com.tr / 0537 891 00 12
Yüklə 21,3 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin