Ortak programin amaci

Sizin üçün oyun:

Google Play'də əldə edin


Yüklə 14.26 Kb.
tarix07.04.2018
ölçüsü14.26 Kb.MDG-F 2067; “TÜRKİYE’NİN TEKSTİL SEKTÖRÜNDE KOBİ’LER İÇİN SÜRDÜRÜLEBİLİR AĞLAR VE İLİŞKİLER ZİNCİRİ OLUŞTURULMASI” ORTAK PROGRAMI

İŞ TANIMI

İLETİŞİM VE TANITIM HİZMETLERİ

ORTAK PROGRAMIN AMACI

Birleşmiş Milletler Binyıl Kalkınma Hedefleri doğrultusunda hazırlanıp, İspanya hükümeti tarafından finanse edilerek, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ile birlikte, yerel ortak olan ITKIB tarafından yürütülmekte olan Türk Tekstil Sektöründe KOBİ’ ler için Sürdürülebilir Ağlar Oluşturulması Ortak Programı’nın çalışmaları Ekim 2010 tarihinde fiilen başlamıştır. Ortak Programın yürütücüsü ve sorumlusu İTKİB’ dir. Ortak programın çalışmaları 31 Aralık 2012 tarihinde tamamlanacaktır.


Türk tekstil sektöründeki KOBİ’ lerin, öncelikle de pilot iller olarak belirlenen Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya ve Gaziantep’teki KOBİ’ lerin sürdürebilir ağlar ve ilişkiler oluşturabilmesi ve kurumsal sosyal sorumluluk farkındalığının ve uygulamalarının geliştirilerek sektörün rekabet gücünün arttırılması hedeflenmektedir.
Tekstil ve Hazırgiyim sektörünün rekabet gücünün geliştirilmesi amacı ile yürütmekte olan Ortak Program, temelde birbirleri ile yakından ilişkili iki temel hedef üzerine inşa edilmiştir.

 • Tekstil ve Hazır giyim sektöründeki firmaların değer zinciri yönetimi portalı aracılığı ile sürdürülebilir ağlar ve ilişkiler zinciri oluşturarak verimliliklerini ve rekabet güçleri arttırmaktır.

 • Tekstil ve Hazır giyim sektöründeki firmaların kurumsal sosyal sorumluluk kapsamındaki farkındalığı geliştirerek rekabet güçlerini arttırmalarına destek sağlamaktır.


KONTRAT HİZMETİNİN KAPSAMI

Uygulamaları 31 Aralık 2012 yılında tamamlanacak olan Birleşmiş Milletler Ortak Programının yürütmüş olduğu çalışmalara yönelik olarak elde ettiği sonuçları tanıtmak, bu konuda gereken iletişimi ve organizasyonu sağlamak kontrat hizmetleri kapsamı dahilindedir.

Hizmet kontratının kapsamı dahilinde şu faaliyetlerin yapılmasını gerekmektedir.


 1. Tanıtım Faaliyetleri

 1. Ortak Programa ait İletişim Strateji Planının hazırlanması

 2. Ortak Programa ait mevcut web sayfasının içeriğinin revize edilerek güncellenmesinin sağlanması (İngilizce ve Türkçe olarak)

 3. Ortak Programın yürütmüş olduğu çeşitli faaliyetlerin ve elde edilen sonuçların tanıtıldığı bir broşürün ve proje kitapçığının hazırlanması, basımı ve dağıtımının sağlanması (İngilizce ve Türkçe olarak)

 4. Önemli ekonomi gazete ve sektörel dergilerde (Dünya, Ekonomist, Referans, vb…) proje faaliyetlerini ve çıktılarını anlatan yazılarının ve ITKIB yönetimi ile bu konuda yapılan görüşmelerin yayınlanması

 5. Bloomberg TV ve/veya ulusal farklı bir kanalda ortak programa yönelik bir yayın yapılabilmesi için gerekli çalışmaların yürütülmesi 1. Organizasyonel Faaliyetler

 1. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporunun ve Beş İş Modelinin tanıtım toplantısı, İstanbul

 2. Ortak Program Kapanış toplantısı

ZAMANLAMA

Bu hizmet kontratının kapsamına yönelik çalışmaların tamamlanması için son tarih Aralık 2012’dir. Faaliyetlerin yürütülmesine ilişkin zaman çizelgesi ise şöyledir:

A.1 Temmuz 2012

A.2 Ağustos 2012

A.3 Eylül, Ekim, Kasım 2012

A.4 Ekim 2012

B.1 Ekim 2012

B.2 Aralık 2012İSTENİLENLER

 • Gerçekleştirilen tüm çalışmaların CD ve e-mail ortamında iletilmesi,

 • Faaliyet planı kapsamında çalışacak olan personelin konusunu uzmanlık derecesinde iyi bilmesi,

 • Tekstil ve Hazırgiyim sektöründe en az 5 sene basın yayın işlerinde ve metin hazırlamada deneyimli olma

 • Grafik tasarım, editoryal hizmetler ve matbaa takibi konularında hizmet verecek ajans personelinin yeterliliğinin belgelenmesi.

 • Hizmet kapsamında çalışacak grafikerlerin Güzel Sanatlar Fakultesi mezunu olması, Editörlerin İletişim Fakültesi mezunu olması.

 • Yabancı dille ilgili verilecek hizmetlerle ile ilgili yüklenici personelinin yeterlilik belgesi olması.

 • Yüklenici teklif sırasında Tekstil ve Hazırgiyim Sektörüne yönelik daha önce yaptığı işler ile ilgili basılı yayın, doküman, fotoğraflar ve belgeler sunulması

 • Konferans organizasyonu konusunda deneyim

 • İletişim ve tanıtım yöntemleri ve araçları konusunda deneyim

DİL KULLANIMI

İngilizce ve TürkçeİSTENİLEN HİZMET VE DÖKÜMANLAR

 1. İletişim stratejisi planı (İngilizce ve Türkçe olarak)

 2. Web sayfası içeriği (İngilizce ve Türkçe olarak)

 3. Broşür (İngilizce ve Türkçe olarak; 1250 adet)

 4. Proje Kitapçığı (İngilizce ve Türkçe olarak; 1250 adet)

 5. Makale (en az 3) ve mülakat (en az 2)

 6. TV programı

 7. 1 tanıtım toplantısı organizasyonu

 8. 1 kapanış konferans organizasyonu (İngilizce, Türkçe simültane çeviri)

 9. Basın Dosyası

Dostları ilə paylaş:
Orklarla döyüş:

Google Play'də əldə edin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə