Otobüslü Büyük Balkan Turu gece gün (7-15 eylüL)Yüklə 57.62 Kb.
tarix08.01.2019
ölçüsü57.62 Kb.

logoaltınyldz-page-001Otobüslü Büyük Balkan Turu

7 gece 9 gün

(7-15 EYLÜL)

FİYAT: 379 €

Tur boyunca gezilecek ülkeler:

Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Bosna Hersek, Hırvatistan, Sırbistan,Bulgaristan

NOTLAR:


 • Ekstra yatak bedeli: 379 €

 • Single konaklama bedeli: 479 €

 • 0-6 yaş çocuk bedeli: 189 €

 • 6-12 yaş çocuk: 289 € 1. GÜN

Yunanistan

SELANİK

 • 18:30 ÜÇKUYULAR (Shell Benzin İstasyonu Önü)

 • 18:45 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü)

 • 19:00 LOZAN (Atatürk Lisesi Karşısı),

 • 19:25 KARŞIYAKA (Anıt, Yunuslar)

 • 19:30 KARŞIYAKA BOSTANLI İSKELE (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü)

Yukarıdaki belirtilen saatlerde, belirtilen yerlerden siz misafirlerimizi alıp Selanik`e dogru yola cikiyoruz. Selanik'e varışın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Gezimize öncelikle Selanik’i tepeden görebilecek olduğumuz Selanik Kalesini ziyaret ederek baslıyoruz. Selanik şehir turu esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli,  Rotanda, Bedesten - Hamza Bey Cami, Ag.Sophia, Ag.Dimitrios kilisesi,  Egnatia ve Tsimski bulvarları ve Kale görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Sehir turunun ardindan otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Öğle Yemeği: Yerel Restoran (ekstra)

Akşam Yemeği:  Otelde alınacak

Konaklama:  4* otel
Rota: Selanik

 1. GÜN

Makedonya

SELANİK – OHRİD

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından özel otobüsümüzle otelimizden ayrılarak Ohri’ ye doğru yola çıkıyoruz. Makedonya’ya girişimizle ilk önce yolumuzun üzerinde bulunan Bitola (Manastır) şehrini ziyaret ediyoruz. Manastır şehir turumuzun ardından Ohri’ye hareket. Varışımızla birlikte Ohri şehir turumuz baslıyor. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’ deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruzç Ardından otele varışımızla birlikte odalara yerleşme. geceleme otelimizde.Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Makedon gecesine katılabilirler
Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak

Öğle Yemeği: Yerel Restoran (ekstra)

Akşam Yemeği:  Otelde alınacak

Konaklama:  4* otel
Rota: Üsküp, Ohrid


 1. GÜN


Makedonya ve Arnavutluk
OHRİD – TİRANA - İŞKODRA
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp Ohri şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. . Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’ deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz. Ardından Arnavutluk’un başkenti Tiran’ a doğru yola çıkıyoruz. Tiran’a varışımızla birlikte panoramik Tiran turumuz başlıyor. Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından İşkodra’ya hareket. Geceleme ve akşam yemeğı Iskodrada otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak

Öğle Yemeği: Yerel Restoran (ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak

Konaklama:  4* otel
Rota:  Ohrid, Tirana, İşkodra


 1. GÜN


Arnavutluk, Karadağ ve Bosna Hersek
İŞKODRA – BUDVA – KOTOR – TREBINYE
Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından İşkodra’dan ayrılıp Karadağ’a dogru yola çıkıyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından, Muriqan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp sonrasında dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Ardından Karadağ’ da son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından Trebinye’deki otelimize transfer.Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.
Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak organize edilecek olan Dubrovnik Akşam Turuna katılabilirler. (Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli kullanılabilir Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir.)

Turumuz sırasında Dubrovnik Şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.


Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak

Öğle Yemeği: Yerel Restoran (ekstra)

Akşam Yemeği:  Otelde alınacak

Konaklama:  4* otel
Rota:  İşkodra, Budva, Kotor, Trebinye 1. GÜN


Bosna Hersek
TREBİNYE – MOSTAR – SARAYBOSNA
Sabah kavaltısının ardından otelimizden ayrılıp Bosna Hersek’in mostar şehrine doğru yola çıkıyoruz. Mostara varışımızla birlikte şehir turumuz başlıyor. Yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Bosna-Hersek’te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz Sonrasında, Blagaj Bölgesini 1446 yılında hakimiyetine alan Osmanlı orduları tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz. Turumuzun bitişi ile Saraybosna’ya doğru yola çıkıyoruz. Saraybosna’da otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.
Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlecek olan Boşnak gecesine katılabilirler.
Sabah Kahvaltısı: Otelde alinacak

Öğle Yemeği: Yerel Restoran (ekstra)

Akşam Yemeği:  Ekstra alınacaktır

Konaklama:  4* otel
Rota:  Trebinye, Mostar, Saraybosna 1. GÜN


Bosna Hersek ve Sırbistan
SARAYBOSNA – BELGRAD
Otelde alınacak kavhaltının ardından otelimizden ayrılıp Saraybosna şehir turuna başlıyoruz.  Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra Sırbistan’ın başenti Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Belgrad’a varışımızla birlikte otelimize yerleşme. Dileyen misafirler rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek akşam yemeğine katılabilirler. Geceleme otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Otelde alinacak

Öğle Yemeği: Yerel Restoran (ekstra)

Akşam Yemeği:  Ekstra alınacaktır

Konaklama:  4* otel
Rota: Saraybosna, Belgrad


 1. GÜN


Sırbistan ve Makedonya
BELGRAD – ÜSKÜP
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp Makedonya’nın başkenti Üsküp’ e doğru yola çıkıyoruz. Üsküp’e varış ve panoramik şehir turu: Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15. yy’ın ikinci yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisi’ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Cami’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk Çarşısı’nda alışveriş için bir saat serbest zaman verilecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak

Öğle Yemeği: Yerel Restoran (ekstra)

Akşam Yemeği:  Otelde alınacak

Konaklama:  4* otel
Rota: Belgrad, Üsküp 1. GÜN


Selanik üzerinden İzmire dönüşFiyata Dahil Olan Hizmetler :

*Lüks otobüs ile ulaşım ve programdaki tüm turlar

* 4* Otellerde 7 Gece Otel Konaklaması

* Otellerde 7 Sabah Kahvaltıları

* 7 Akşam Yemeği Otelde veya Yerel Restaurantlarda

*Otobüsteki Sıcak ve Soğuk ikramlar

*Gümrük vergileri

*Tüm şehir giriş Ücretleri

*Türkçe Rehberlik Hizmeti

* Zorunlu Seyahat Güvence Paketi Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Vize Ücreti ve Servis Ücreti ( 120 Euro+Seyahat Sigorta Bedeli) Yeşil Pasaporta vize yoktur

*Yurtdışı çıkış harcı bedeli- 15 TL ( Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır yada havalimanında ödenir.)

*Öğle Yemekleri

*Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri

*İsteğe bağlı Ohrid Tekne Gezisi ( 10 €)

*İsteğe bağlı Selanik’te Taverna Eğlencesi limitli içki /Aperatif Mezeler/ (yemeksiz) ( 25 €)

*Her türlü otel ekstraları ve yerel restaurantta alınan tüm içecekler

*65 -80 Yaş arası yolcular için ek sigorta ücreti farkı alınır.

*1 Akşam Yemeği geleneksel restaurantta Balkan müziği eşliğinde verilecektir (7 Akşam yemeğinden bir tanesi)
ALTINYILDIZ TURİZM SEYAHAT ACENTASI

Gaziosmanpaşa Bulvarı İsmet Kaptan Mah. No:9 D: 407 Konak/İZMİR

Tel : +90 232 445 2000 Fax : +90 232 765 90 99

Tic. Sicil No : 1018271 Ege V.D. 2140335739www.altinyildiztur.com info@altinyildiztur.com


Каталог: Files
Files -> Fövqəladə hallar və həyat fəaliyyətinin təhlükəsizliyi”
Files -> Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi Azərbaycan Dövlət Aqrar Universiteti adau-nun 80 illik yubileyinə həsr edilir adau-nun elmi ƏSƏRLƏRİ g əNCƏ 2009, №3
Files -> Ümumi məlumat Fənnin adı, kodu və kreditlərin sayı
Files -> Mühazirəotağı/Cədvəl I gün 16: 40-18: 00 #506 V gün 15: 10-16: 30 #412 Konsultasiyavaxtı
Files -> Mühazirə otağı/Cədvəl ivgün saat 13 40 15 00 otaq 410 Vgün saat 13 40 15 00
Files -> TƏDRİs plani iXTİsas: 050407 menecment
Files -> AZƏrbaycan respublikasi təHSİl naziRLİYİ XƏZƏr universiteti TƏHSİl faküLTƏSİ
Files -> Mühazirə otağı/Cədvəl Məhsəti küç., 11 (Neftçilər kampusu), 301 n saylı otaq Mühazirə: Çərşənbə axşamı, saat 16. 40-18. 00


Dostları ilə paylaş:


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2019
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə