Prefabrik karkas bina yapimi sözleşmesi

Sizin üçün oyun:

Google Play'də əldə edin


Yüklə 28.25 Kb.
tarix15.01.2018
ölçüsü28.25 Kb.


TEK KATLI PREFABRİKE EV İNŞAATI YAPIMI YAPIM İŞİ
İNŞAAT

TEKNİK ŞARTNAMESİ

İŞİN TARİFİ

Uşak İli İzmir-Ankara Asfaltı Üzeri’nde idarenin belirleyeceği araziye prefabrik ev inşaatı yapılacaktır. Prefabrik evin subasmanı idare tarafından yapılacaktır.GENEL 1. Tüm bu şartname karşısındaki tüm işler TS500 ile belirtilen teknik şartnameler kapsamında yapılacaktır. İhaleyi alan yüklenicinin bu ihale kapsamındaki tüm imalatlarda yetkin ve hakim olduğu kabul edilecektir.
 1. Yüklenicinin yapacağı imalatlardaki bozukluklar (malzeme dahil) tamamen yüklenicinin sorumluluğunda olup, bu gibi imalatlar idarece söktürülür ve yenisi bedelsiz olarak yükleniciye yaptırılır. Geçici kabulde tüm mahaller kullanıma hazır halde temiz, tozsuz, lekesiz, pürüzsüz halde hemen kullanıma hazır bir şekilde, hiç bir inşaat pisliği ve tozu olmaksızın, ek bir temizliğe gerek kalmayacak şekilde teslime hazır olacaktır.
 1. Kullanılacak tüm malzemeler tercihen TSE ve ISO belgeli olacaktır.
 1. İdarece kullanılması istenmeyen malzemeler iş başına getirilmeyecek getirilmesi halinde en kısa sürede iş yeri dışına yüklenici tarafından çıkarılacak bundan dolayı İdare asla sorumlu olmayacaktır.
 1. İşçilik, birinci sınıf olacak ve en kaliteli işçilik şartlarına uygun olacaktır. Teknik Şartnamelerdeki standartlara minimum uygunluk sağlanacaktır.
 1. İşin başlayışından bitişine kadar tüm iş ve işçi güvenliği yükleniciye ait olacaktır.
 1. “Malzeme” terimi, Yüklenici tarafından temin edilen ve işe göre, her cins ham, işlenmiş veya imal edilmiş bütün malzeme, teçhizat ve makine anlamına gelecektir. Yüklenici, tüm imalatlarda (inşaat, mekanik, elektrik) kullanacağı malzemeleri idareye, üretim veya şantiyede kullanmadan önce onaylatacaktır. Yüklenici, idarenin talep etmesi durumunda, malzeme numunelerini, bedeli kendisi tarafından karşılanmak üzere idarenin onaylayacağı bir laboratuar yada kuruluşta tahkikini yaptıracak ve neticelerini İdare onayına sunacaktır. Bu gibi tahkikler için her türlü alet , malzeme ve teçhizat Yüklenici tarafından sağlanacaktır.
 1. Malzemelerin seçimi esnasında Yüklenicinin sunacağı en az üç çeşit malzeme numunesinin birisini idare seçebilecektir.
 1. Kesin kabul yapılana kadar müteahhit malzemeden ya da yapım hatasından kaynaklanan her türlü sorunu gidermek ve malzemeyi değiştirmekle yükümlüdür.
 1. Betonarme demiri alınırken kontroller tarafından onaylanıp ondan sonra alınacak ve inşaat sahasına nakledilecektir. Çelik sınıfı S 420 olacaktır. Betonarme çeliği üreticisi firmanın kütük üreticisi olması tercih sebebidir. Hurda demirden çekilen betonarme çeliği kabul edilmeyecektir.
 1. İhale kapsamındaki bütün işler Yapım İşleri Genel Şartnamesindeki esaslara göre yapılacaktır. İhaleye giren her istekli Yapım İşleri Genel Şartnamesini kabul etmiş sayılır.
 1. Yüklenici firma oluşacak her türlü imalat ve montaj hatalarından sorumlu olacaktır. Montaj işi yüklenici tarafından işin ehli kişilere yaptırılacaktır. Oluşacak değişik imalat ve uygulama zorunluluklarında “Müteahhit” gerekli tüm yaklaşımlarını ve detay resimlerini “Kontrollük”e onay için sunacaktır. Onaylanan değişiklik isteklerinin getireceği tüm mali yükümlülükler “Müteahhit” tarafından yüklenilecektir.
 1. “Kontrolluk”un imalatı kontrol etmiş olması “Müteahhit”i sorumluluktan kurtarmaz. “Kontrolluk”un kontrollük teşkilatı imalattaki kusurlu işleri hemen veya kesin kabule kadar geçen zaman içinde reddetme hakkına sahiptir. Aksine bir talimat verilmedikçe son kontrollün yapılıp işin proje ve şartnamelere uygunluğu tespit edildikten sonra müsaade edilecektir. 1. Kontrolluk” , “Müteahhit”in imalat sahasına serbestçe girip çıkabilecektir. imalatın proje ve şartnameye göre yapılıp yapılmadığını kontrol edecek ve yapılan işten tatmin olabilmesi için “Müteahhit” kendisine gereken imkan ve kolaylığı sağlayacaktır. “Müteahhit” imalat sırasında yapılan işlerle ilgili bilgiyi “Kontrolluk”a kesintisiz verecektir.
 1. Sabit tesisler için gerekli, ağaç, çalı ve otlar,beton veya benzeri kaplama ile diğer sakıncalı maddeler temizlenip idarenin göstereceği sahaya atılacaktır.
 1. Nakliye ve nakliye sigortası bedeli belirtilen iş içerisindedir.
 1. Prefabrik bina malzemeleri kesit tayini yapılacaktır. Mimari, mekanik elektirk ve statik çizmler yüklenici tarafından yapılacak idareye onaylattırılacaktır. Ruhsat işlemeleri idare tarafından tamamlanacaktır.
 1. Tüm bina elemanları ( duvar panelleri ve birleişm elamanları, tavan kaplaması, tavan yalıtımı, çatı kaplaması ) yüklenici tarafından yapılacaktır.
 1. İşin montajı, cam dahil kapı ve pencere doğramaları yüklenici tarafından yapılacaktır.
 1. Bina içi elektirk tesisatı malzeme ve uygulamaları ( prizler, anahtarlar, sigortalar, floresan aydınlatma armatürleri, kablolama işlemeleri yüklenici tarafından yapılacaktır.
 1. Bina içi Sıhhi Tesisatı malzeme ve uygulamaları yüklenici tarafından yapılacaktır.
 1. İç ve Dış Tavan, Metal Aksam Boya ve Astarlama İşlemleri ( birleşim elamanlarının kendi içinde silikolanması) yüklenici tarafından yapılacaktır.
 1. Teknik açıdan gerekli ise uygun nitelikte vinç temini yüklenici tarafından yapılacaktır. 1. Ankraj çukurlarının verilen beton planına göre açılması ve beton ile doldurulması yapımı yüklenici tarafından yapılacaktır. ( idare yardım edecektir.) 1. Malzemelerin şantiyede kamyondan indirilmesi, malzemelerin şantiyede depolanması , malzemelerin şantiyede her türlü dış etkene karşı korunması işlemi ve bu işlemler sırasında oluşabilecek her türlü risk yükleniciye aittir.MALZEME TEKNİK ÖZELLİKLERİ

TAŞIYICI SİSTEM
350 N / mm² akma mukavemetine sahip ( St52) galvaniz rula saçdan makineden çekilmiş panel karkası, çatı makasları ve aşıklar ile çarprazlardan oluşacaktır.Prefabrik yapı imalatları kar yükü 80 kg/m², rüzgar hızı 90 km/h., 1.derece deprem bölgesi ve 3.iklim bölgesi dikkate alınarak yapılacaktır. Isı yalıtım değeri 0,64 kcal/m²hc. Çelik malzeme ST 37- Hesap kriteri : TS 648, TS 498, TS 11372

Betopan : TSEN 634-2, Cam Yünü: TS 901, DIN 18165- Polistren Köpük: TS 7316 olacaktır.


DIŞ VE İÇ DUVARLAR

Diş ve iç duvar kalışnlığı 8 cm. olacaktır. Duvarların her iki yüzeyi 8*1250*2500 mm ( fiber cement levha-yanmaz ) EN 13051-1 A1 sınıfı, 64x50x1,2 mm makineden çekilmiş yüksek standartta galvaniz C / U kesitli cold formed profil karkas olacaktır. Dış ve İç duvar panelleri 60 mm kalınlığında polistren köpük (EPS) B1 sınıfı yalıtım malzemesi kullanılarak imal edilecektir.Fibercement levhalar 250 cm yükseklikte,125 cm eninde ve 8 mm kalınlığında,yanmaz,su ve nemden etkilenmez,ısı-ses yalıtımı sağlayacaktır. Bina Duvar Birleşimleri Cıvata Somun Bağlantılı olup,Duvar Birleşimlerinde Sızdırmazlık İçin PVC H yapı profilleri kullanılacaktır.

Dış duvarlar ahşap görünümlü fibercement levhalardan oluşacaktır. Renkler idare tarafından belirlenecektir.


ÇATI:
Beşik çatılı,125 cm ara ile Yüksek standartta renkli galvaniz rulo saçtan üretilmiş C ve U kesitli Çelik makaslardan ve Açılı omega kesitli (80x50x0,9 mm) galvaniz rulo saçtan C kesitli cold formed profil aşıklardan oluşacaktır.Saçak 20 cm. fibercement kaplamalı olacaktır .Çatı kaplaması 0,45mm boyasız galvanize trapez sac olaktır.Saçak altı ve mahya altında yalıtım için siyah sünger kullanılacaktır.
TAVAN:
6 MM fibercement tavan malzemesi,galvaniz sacdan omega,PVC kılıf ve metal takviyeli PVC H profil (Pas ve terlemeyi önlemek için) birleşim elemanları kullanılacaktır.Tavan yalıtımında 8 cm şilte cam yünü olacaktır.
DIŞ KAPILAR:

Dış ölçüleri 845/1965mm sac kapı (0,50mm üzeri film kaplı coil coating sistem ral 9002 hazır boyalı galvaniz sac kaplamanın içinde çift tarafı sunta EPS dolgulu)İÇ KAPILAR:

Dış ölçüleri 840/1965 mm mdf-lam pres kapı (ahşap karkaslı kraft dolgulu ) kanat kalınlığı 42 mm

kullanılacaktır.

PENCERELER:
Pencereler 830/1190 mm ebatlı PVC,4+9+4 mm çift camlı olacaktır.

Vasistaslar 830/400 mm ebatlı PVC ,4+9+4 mm çift camlı olacaktır.
SIHHİ TESİSAT:

Planda belirtilen yerler için gerekli pis su ve temiz su tesisatlarında PVC borular sıva üstü tesisat olarak kullanılacaktır.Soğuk-Sıcak su tesisatlı,lavabodan çıkışlı bataryalar kullanılacaktır.Vitrifiye malzemeleri,Plastik rezervuar,Alaturka hela taşı,taharet muslukları,duşlar,50/100 cm evye krom malzemeden,Laminant kapaklı,suntalam gövdeli ikili alt mutfak dolabı olacaktır.ELEKTRİK TESİSATI:
Tavanda döşenecek olan elektrik kablolaması için PVC kablo kanalı kullanılacaktır.Sıva üstü tesisat yapılacaktır.Tüm elektrik malzemeleri 1. sınıf ve TSE standartlarında olacaktır.Normal mekanlarda Floresan TMS Armatür,ıslak mekanlar ve dış kapı üstünde Glop-IP 44 armatür kullanılacaktır. TSE belgeli priz ve anahtarlar kullanılacaktır.
BOYA:
Dış cephede 2 kat Silikonlu dış cephe boyası,İç cephede 2 kat Plastik esaslı iç cephe boyası kullanılacaktır.
GARANTİ SÜRESİ:
Malzemeler işçilik ve imalat hatalarına karşı 1 (bir) yıl garantili olacaktır.
Mustafa DAYIOĞLU Tuncay YILMAZ

İnşaat Mühendisi Fen İşleri Müd. V.


Muhammet GÜR

Belediye Başkanı A.

Belediye Başkan Yrd.

Dostları ilə paylaş:
Orklarla döyüş:

Google Play'də əldə edin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə