Raport o stanie



Yüklə 1.77 Mb.
səhifə3/38
tarix22.01.2018
ölçüsü1.77 Mb.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   38

1.3. Charakterystyka partnerów i sposób rozszerzania/zmiany składu Lokalnej Grupy Działania1




1.3.1. Charakterystyka członków/partnerów LGD

W skład Stowarzyszenia LGD Lider Zielonej Wielkopolski wchodzi 159 członków zwyczajnych, wywodzących się z sektora publicznego, gospodarczego oraz społecznego. Sektor społeczny stanowią organizacje pozarządowe oraz osoby fizyczne. W skład Stowarzyszenia wchodzi również 8 członków wspierających. Tabela 1.1 przedstawia wykaz członków Stowarzyszenia LGD.



Tabela 1.1. Wykaz członków Stowarzyszenia LGD Lider Zielonej Wielkopolski


Lp.

Członkowie LGD Lider Zielonej Wielkopolski

Nazwa

Sektor

Rodzaj prowadzonej działalności

Pełniona w LGD funkcja

Gmina

Członkowie zwyczajni

1.

Brodnica (gmina wiejska) reprezentowana przez Marka Pakowskiego – Wójta

Publiczny

Administracja publiczna

Członek zwyczajny

Brodnica

2.

Dominowo (gmina wiejska) – reprezentowane przez Krzysztofa Pautera – Wójta

Publiczny

Administracja publiczna

Członek zwyczajny

Dominowo

3.

Jaraczewo (gmina wiejska) – reprezentowane przez Dariusza Strugałę – Wójta

Publiczny

Administracja publiczna

Członek zwyczajny

Jaraczewo

4.

Jarocin (gmina miejsko-wiejska) – reprezentowany przez Stanisława Martuzalskiego – Burmistrza

Publiczny

Administracja publiczna

Członek zwyczajny

Jarocin

5.

Kotlin (gmina wiejska) – reprezentowana przez Mirosława Paterczyka - Wójta

Publiczny

Administracja publiczna

Członek Zarządu

Kotlin

6.

Kórnik (gmina miejsko-wiejska) – reprezentowany przez Jerzego Lechnerowskiego – Burmistrza

Publiczny

Administracja publiczna

Członek zwyczajny

Kórnik

7.

Krzykosy (gmina wiejska) – reprezentowane przez Andrzeja Janickiego – Wójta

Publiczny

Administracja publiczna

Członek Zarządu

Krzykosy

8.

Książ Wielkopolski (gmina miejsko-wiejska) – reprezentowany przez Teofila Marciniaka - Burmistrza

Publiczny

Administracja publiczna

Członek zwyczajny

Książ Wlkp.

9.

Mosina (miejsko-wiejska) reprezentowana przez Zofię Springer - Burmistrza

Publiczny

Administracja publiczna

Członek zwyczajny

Mosina

10.

Śrem (gmina miejsko-wiejska) – reprezentowany przez Adama Lewandowskiego – Burmistrza

Publiczny

Administracja publiczna

Członek zwyczajny

Śrem

11.

Środa Wielkopolska (gmina miejsko-wiejska) – reprezentowana przez Wojciecha Ziętkowskiego – Burmistrza

Publiczny

Administracja publiczna

Członek zwyczajny

Środa Wlkp.

12.

Zaniemyśl (gmina wiejska) – reprezentowany przez Krzysztofa Urbasa – Wójta

Publiczny

Administracja publiczna

Członek zwyczajny

Zaniemyśl

13.

Kazimierz Balcerak

Publiczny

Z-ca Wójta

Gminy Brodnica



Wiceprezes Zarządu

Brodnica

14.

Dariusz Buchwald

Społeczny

Sołtys

Członek zwyczajny

Brodnica

15.

Anita Kowalak

Społeczny

Pracownik Urzędu Gminy

Członek zwyczajny

Brodnica

16.

Renata Ratajczak

Społeczny

Osoba fizyczna

Członek Rady

Brodnica

17.

Ewa Mieczysława Lisek

Publiczny

Pracownik Urzędu Gminy

Sekretarz Komisji Rewizyjnej

Brodnica

18.

Elżbieta Matysiak – Grygier

Społeczny

Radna RG w Brodnicy

Członek zwyczajny

Brodnica

19.

Andrzej Szcześniak

Społeczny

Radny RG w Brodnicy

Członek zwyczajny

Brodnica

20.

Alicja Śliwa

Społeczny

Sołtys

Członek zwyczajny

Brodnica

21.

Tomasz Adaszak

Gospodarczy

Działalność gospodarcza

Członek zwyczajny

Dominowo

22.

Halina Dziwińska

Społeczny

Radna RG w Dominowie

Sekretarz Zarządu

Dominowo

23.

Hanna Frąckowiak

Społeczny

Pracownik WODR

Członek Komisji Rewizyjnej

Dominowo

24.

Marek Kistowski

Społeczny

Osoba fizyczna

Członek Rady

Dominowo

25.

Tadeusz Ochowiak

Społeczny

Przewodniczący Gminnego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych

Członek zwyczajny

Dominowo

26

Stanisław Pałczyński

Publiczny

Sekretarz Gminy

Członek zwyczajny

Dominowo

27.

Roman Skrzypczak

Społeczny

Przewodniczący Rady Gminy Jaraczewo

Członek Komisji Rewizyjnej

Jaraczewo

28

Katarzyna Borowczyk

Publiczny

Pracownik Urzędu Gminy

Członek zwyczajny

Jaraczewo

29.

Jerzy Jakubowski

Gospodarczy

Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół

Członek Rady

Jaraczewo

30

Olga Kaczmarek

Publiczny

Pracownik Urzędu Gminy

Członek Zarządu

Jaraczewo

31

Katarzyna Parzysz

Społeczny

Pracownik Urzędu Gminy

Członek Zwyczajny

Jaraczewo

32.

Leszek Bajda

Społeczny

Osoba fizyczna

Członek zwyczajny

Jarocin

33.

Krzysztof Bryll

Gospodarczy

Działalność gospodarcza

Członek zwyczajny

Jarocin

34.

Karol Chlebowski

Społeczny

Wykładowca

Członek zwyczajny

Jarocin

35.

Andrzej Chyba

Społeczny

Osoba fizyczna

Członek zwyczajny

Jarocin

36.

Lucyna Dworzyńska

Społeczny

Nauczyciel

Członek zwyczajny

Jarocin

37.

Maria Grzelak

Społeczny

Sołtys

Członek zwyczajny

Jarocin

38.

Mateusz Idczak

Społeczny

Lekarz weterynarii

Członek zwyczajny

Jarocin

39.

Katarzyna Ignasiak

Społeczny

Osoba fizyczna

Członek zwyczajny

Jarocin

40.

Katarzyna Kowalska

Społeczny

Doradca rolny

Członek zwyczajny

Jarocin

41.

Krzysztof Linkowski

Społeczny

Doradca WODR

Członek zwyczajny

Jarocin

42.

Zygmunt Meisnerowski

Gospodarczy

Technik mechanizacji rolnictwa

Członek zwyczajny

Jarocin

43.

Janusz Michałowicz


Społeczny

Doradca WODR

Członek Rady

Jarocin

44.

Jerzy Pękała

Społeczny

Doradca rolny

Członek zwyczajny

Jarocin

45.

Marcin Półrolniczak

Gospodarczy

Handlowiec

Członek zwyczajny

Jarocin

46.

Janusz Pytlik

Społeczny

Osoba fizyczna

Członek zwyczajny

Jarocin

47.

Jarosław Raś

Publiczny

Pracownik Starostwa Powiatowego

Członek zwyczajny

Jarocin

48.

Agnieszka Rybacka

Gospodarczy

Jarociński Fundusz Poręczeń Kredytowych

Członek Zarządu

Jarocin

49.

Katarzyna Szymkowiak

Gospodarczy

Ekonomista

Członek zwyczajny

Jarocin

50.

Grzegorz Wasilewski

Społeczny

Pedagog

Członek zwyczajny

Jarocin

51.

Kazimierz Wieczorek

Społeczny

Nauczyciel

Członek Komisji Rewizyjnej

Jarocin

52.

Janusz Wojtczak

Gospodarczy

Działalność gospodarcza

Członek zwyczajny

Jarocin

53.

Alicja Andrzejewska

Publiczny

Pracownik Urzędu Gminy

Członek zwyczajny

Kotlin

54.

Monika Błaszczyk

Publiczny

Pracownik Urzędu Gminy

Członek zwyczajny

Kotlin

55.

Dariusz Józefiak

Społeczny

Radny RG Kotlin

Członek zwyczajny

Kotlin

56.

Zdzisława Kasprzak

Publiczny

Pracownik Urzędu Gminy

Członek zwyczajny

Kotlin

57.

Zbigniew Orpel

Społeczny

Sołtys

Członek zwyczajny

Kotlin

58.

Maciej Skowron

Społeczny

Radny RG Kotlin

Członek Rady

Kotlin

59.

Beata Skowrońska

Społeczny

Sołtys

Członek zwyczajny

Kotlin

60

Krzysztof Szyszka

Społeczny

Radny RG Kotlin

Członek Komisji Rewizyjnej

Kotlin

61.

Michał Urbaniak

Publiczny

Sekretarz Gminy

Członek zwyczajny

Kotlin

62.

Radosław Wałkiewicz

Społeczny

Radny RG Kotlin

Członek zwyczajny

Kotlin

63.

Zbigniew Antkowiak

Gospodarczy

Pracownik Urzędu Gminy

Członek Rady

Krzykosy

64.

Sławomir Błaszak

Publiczny

Pracownik Urzędu Gminy

Członek zwyczajny

Krzykosy

65

Ewa Tomczak

Społeczny

Sekretarz Gminy

Członek zwyczajny

Krzykosy

66

Andrzej Paczkowski

Spoleczny

Osoba fizyczna

Członek zwyczajny

Krzykosy

67.

Romuald Pawlik

Gospodarczy

Działalność gospodarcza

Członek Komisji Rewizyjnej

Krzykosy

68.

Włodzimierz Ratajczak

Publiczny

Pracownik Urzędu Gminy

Członek zwyczajny

Krzykosy

69.

Wiesław Zając

Publiczny

Przewodniczący RG w Krzykosach

Członek zwyczajny

Krzykosy

70.

Czesława Zięta

Społeczny

Osoba fizyczna

Członek zwyczajny

Krzykosy

71.

Józef Bartkowiak

Społeczny

Sołtys

Członek zwyczajny

Kórnik

72.

Anna Biernacka

Społeczny

Pracownik Urzędu Miejskiego

Członek Zarządu

Kórnik

73.

Beata Bruczyńska

Społeczny

Sołtys

Członek zwyczajny

Kórnik

74.

Iwona Cupryjak

Społeczny

Radna RM w Kórniku

Członek zwyczajny

Kórnik

75.

Andrzej Duda

Społeczny

Sołtys

Członek zwyczajny

Kórnik

76.

Bartosz Górka

Społeczny

Osoba fizyczna

Członek zwyczajny

Kórnik

77.

Andrzej Nowak

Społeczny

Osoba fizyczna

Członek zwyczajny

Kórnik

78.

Małgorzata Nowicka-Sitek

Gospodarczy

Działalność gospodarcza

Członek zwyczajny

Kórnik

79.

Kamila Pawłowicz-Rolnik

Publiczny

Pracownik Urzędu Miejskiego

Członek Komisji Rewizyjnej

Kórnik

80.

Anna Plucińska

Społeczny

Sołtys

Członek zwyczajny

Kórnik

81.

Maciej Słowiński

Społeczny

Sołtys

Członek zwyczajny

Kórnik

82.

Michał Stecki

Społeczny

Działalność gospodarcza

Członek zwyczajny

Kórnik

83.

Stanisław Waligóra

Gospodarczy

Działalność gospodarcza

Członek zwyczajny

Kórnik

84.

Małgorzata Walkowiak

Społeczny

Radna RM w Kórniku

Członek zwyczajny

Kórnik

85.

Emilia Weinert

Społeczny

Sołtys

Członek Rady

Kórnik

86.

Maria Zięta

Gospodarczy

Działalność gospodarcza

Członek zwyczajny

Kórnik

87.

Marek Grebin

Społeczny

Prezes OSP w Chwałkowie Kościelnym

Członek zwyczajny

Książ Wlkp.

88.

Hanna Ignaszczak-Wojtkowiak

Społeczny

Osoba fizyczna

Członek zwyczajny

Książ Wlkp.

89.

Mariola Kaźmierczak

Publiczny

Dyrektor Centrum Kultury w Książu Wlkp.

Członek zwyczajny

Książ Wlkp.

90.

Agata Julia Weiss-Nowak

Publiczny

Pracownik Urzędu Gminy

Członek Zarządu

Książ Wlkp.

91.

Grzegorz Rabczewski

Publiczny

Pracownik Urzędu Gminy

Członek Komisji Rewizyjnej

Książ Wlkp.

92.

Bogumiła Skiera

Społeczny

Radna RM w Książu Wlkp.

Członek zwyczajny

Książ Wlkp.

93.

Elżbieta Stępa

Społeczny

Sołtys

Członek zwyczajny

Książ Wlkp.

94.

Bogumiła Walczak

Publiczny

Pracownik Urzędu Gminy

Członek zwyczajny

Książ Wlkp.

95.

Paweł Walkowiak

Społeczny

Przewodniczący RM w Książu Wlkp.

Członek zwyczajny

Książ Wlkp.

96.

Bogdan Woliński

Gospodarczy

Działalność gospodarcza

Wice-

przewodniczący



Rady

Książ Wlkp.

97.

Iwona Zegar

Społeczny

Sołtys

Członek zwyczajny

Książ Wlkp.

98.

Karolina Adamczyk

Publiczny

Pracownik Urzędu Miejskiego

Członek Rady

Mosina

99.

Bernadeta Borkowska

Społeczny

Sołtys

Członek zwyczajny

Mosina

100.

Dorota Domagała

Społeczny

Sołtys

Członek zwyczajny

Mosina

101.

Elżbieta Jarecka

Społeczny

Sołtys

Członek zwyczajny


Mosina

102.

Katarzyna Jaszczak

Publiczny

Nauczyciel

Członek zwyczajny

Mosina

103.

Małgorzata Kaptur

Społeczny

Radna RG w Mosinie

Członek zwyczajny

Mosina

104

Małgorzata Kasprzyk

Publiczny

Pracownik Urzędu Miejskiego

Członek Komisji Rewizyjnej

Mosina

105.

Waldemar Andrzej Krzyżanowski

Publiczny

pracownik Urzędu Miasta

Członek zwyczajny

Mosina

106.

Arleta Kijak

Społeczny

Osoba fizyczna

Członek zwyczajny

Mosina

107.

Aleksandra Kołutkiewicz

Społeczny

Sołtys

Członek zwyczajny

Mosina

108

Małgorzata Kubiaczyk

Gospodarczy

Działalność Gospodarcza

Członek zwyczajny

Mosina

109

Marcin Szymczak

Gospodarczy

Działalność Gospodarcza

Członek zwyczajny

Mosina

110.

Katarzyna Barańska

Publiczny

Urzędnik Samorządowy

Członek zwyczajny

Mosina

111.

Agata Lubowicka

Społeczny

Przewodnicząca Rady Osiedlowej

Członek zwyczajny

Mosina

112.

Paulina Mania

Publiczny

Pracownik oświaty

Członek zwyczajny

Mosina

113.

Wiesława Mania

Społeczny

Radna RG w Mosinie

Członek zwyczajny

Mosina

114.

Daniel Markowski

Gospodarczy

Działalność gospodarcza/ Sołtys

Członek zwyczajny

Mosina

115.

Joanna Trzaska

Społeczny

Osoba fizyczna

Członek Zwyczajny

Mosina

116.

Dorota Owoc

Gospodarczy

Działalność gospodarcza

Członek zwyczajny

Mosina

117.

Andrzej Raźny

Społeczny

Osoba fizyczna

Członek zwyczajny

Mosina

118.

Jacek Rogalka

Społeczny

Radny RG w Mosinie

Członek zwyczajny

Mosina

119.

Ryszard Rybicki

Społeczny

Radny RG w Mosinie

Członek zwyczajny

Mosina

120.

Magdalena Olejniczak-Salewicz

Gospodarczy

Działalność gospodarcza / pracownik Urzędu Miasta

Członek Zarządu

Mosina

121.

Jolanta Irena Szymczak

Społeczny

Osoba fizyczna

Członek zwyczajny

Mosina

122.

Beata Tomczak

Społeczny

Sołtys

Członek zwyczajny

Mosina

123.

Małgorzata Twardowska

Społeczny

Radna RG w Mosinie

Członek zwyczajny

Mosina

124.

Waldemar Waligórski

Gospodarczy

Działalność Gospodarcza / Radny RG

Członek zwyczajny

Mosina

125.

Kazimierz Wróbel

Społeczny

Sołtys

Członek zwyczajny

Mosina

126.

Marcin Chwałczyński

Gospodarczy

Działalność gospodarcza

Członek Zarządu

Śrem

127.

Zygmunt Ciołek

Społeczny

Osoba fizyczna

Członek zwyczajny

Śrem

128.

Andrzej Frąckowiak

Gospodarczy

Działalność gospodarcza

Członek zwyczajny

Śrem

129.

Roman Hojak

Społeczny

Osoba fizyczna

Członek zwyczajny

Śrem

130.

Violetta Napieraj

Społeczny

Osoba fizyczna

Członek Komisji Rewizyjnej

Śrem

131.

Urszula Nowicka

Gospodarczy

Działalność gospodarcza

Członek zwyczajny

Śrem

132.

Barbara Ratajczak

Publiczny

Osoba fizyczna

Członek zwyczajny

Śrem

133.

Grzegorz Rypiński

Społeczny

Osoba fizyczna

Członek zwyczajny

Śrem

134.

Maria Stefaniak

Społeczny

Osoba fizyczna

Członek zwyczajny

Śrem

135.

Nina Stępa

Społeczny

Osoba fizyczna

Członek zwyczajny

Śrem

136.

Anna Śniegocka

Społeczny

Pracownik Urzędu Miasta

Sekretarz Rady

Śrem

137.

Halina Biechowiak-Drożak

Społeczny

Dyrektor Biura Stowarzyszenia LZW

Skarbnik Stowarzyszenia

Środa Wlkp.

138.

Andrzej Gniotowski

Społeczny

Radny RM w Środzie Wielkopolskiej

Członek zwyczajny

Środa Wlkp.

139.

Jerzy Janasik

Publiczny

Radny RM w Środzie Wielkopolskiej

Członek zwyczajny

Środa Wlkp.

140.

Anna Kicińska

Społeczny

Sołtys

Członek zwyczajny

Środa Wlkp.

141.

Irena Kropaczewska

Społeczny

Osoba fizyczna

Członek zwyczajny

Środa Wlkp.

142.

Michał Matelski

Publiczny

Radny RM w Środzie Wielkopolskiej

Członek zwyczajny

Środa Wlkp.

143.

Piotr Mieloch

Publiczny

Radny RM w Środzie Wielkopolskiej

Członek Komisji Rewizyjnej

Środa Wlkp.

144.

Rafał Piechowiak

Społeczny

Osoba fizyczna

Członek Zwyczajny

Środa Wlkp.

145.

Iwona Rutkowska-Krauze

Publiczny

Pracownik Starostwa Powiatowego

Członek zwyczajny

Środa Wlkp.

147.

Ernest Iwańczuk

Publiczny

pracownik Urzędu Miasta

Członek Rady

Środa Wlkp.

148.

Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka

Gospodarczy

Pracownik banku

Członek zwyczajny

Środa Wlkp.

148.

Andrzej Żołądkowski

Społeczny

Kierownik Zespołu Powiatowego WODR

Członek zwyczajny

Środa Wlkp.

149.

Justyna Dąbrowska

Gospodarczy

Działalność gospodarcza

Przewodnicząca Rady

Zaniemyśl

150.

Władysława Kałużna

Społeczny

Sołtys

Członek zwyczajny

Zaniemyśl

151.

Michał Kirschke

Publiczny

Prezes OSP

Członek zwyczajny

Zaniemyśl

152.

Antoni Pankowski

Społeczny

Radny

Członek zwyczajny

Zaniemyśl

153.

Wioletta Ritter

Społeczny

Osoba fizyczna

Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej

Zaniemyśl

154.

Alina Sobkowiak

Publiczny

Dyrektor biblioteki

Członek zwyczajny

Zaniemyśl

156.

Dariusz Tomaszewski

Społeczny

Osoba fizyczna

Prezes Zarządu

Zaniemyśl

157.

Beata Świt-Józefowicz

Publiczny

Dyrektor szkoły

Członek zwyczajny

Zaniemyśl

158.

Piotr Walkowiak

Społeczny

Radny RG w Zaniemyślu

Członek zwyczajny

Zaniemyśl

Członkowie wspierający

1

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Zaniemyśl „Wuchta Wiary”

---

Stowarzyszenie

Członek wspierający

Zaniemyśl

2

„Fundacja Innowacyjnych Przedsięwzięć Społecznych”

---

Fundacja

Członek wspierający

Jaraczewo

3

Stowarzyszenie „Wielkopolscy Przyjaciele Francji”

---

Stowarzyszenie

Członek wspierający

Środa Wielkopolska

4

Kórnicki Ośrodek Kultury

---

Instytucja kultury

Członek wspierający

Kórnik

5

Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka – Kórnik”

---

UKS

Członek wspierający

Kórnik

6

Ochotnicza Straż Pożarna




OSP

Członek Wspierający

Zaniemyśl

7

Jarociński Fundusz Poręczeń Kredytowych

---

Spółka z o.o.

Członek wspierający

Jarocin

8

Stowarzyszenie  Na Rzecz Mieszkańców Gminy Dominowo „BONA FIDES”

---

Stowarzyszenie

Członek wspierający

Dominowo

9

Kapela "ŚREDZIOKI"

---

Kapela

Członek wspierający

Środa Wlkp.

10

Potarzyckie Stowarzyszenie Oświatowe

---

Stowarzyszenie

Członek wspierający

Jarocin

11

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Brodnickiej "GNIAZDO"

---

Stowarzyszenie

Członek wspierający

Brodnica

12

Stowarzyszenie "WSPÓŁNY ŚREM"

---

Stowarzyszenie

Członek wspierający

Śrem

13

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Mechlin

---

Stowarzyszenie

Członek wspierający

Śrem

14


Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy Muzeum Rejestrowe

---

Muzeum

Członek wspierający

Łubowo, pow. gnieźnieński

Członkowie honorowi

1

Jan Lubas

---

Osoba fizyczna

Członek honorowy

Dominowo

2

Adam Pawlicki

---

Osoba fizyczna

Członek honorowy

Jarocin

3

Wojciech Ziętkowski

---

Osoba fizyczna

Członek honorowy

Środa Wlkp.

1.3.2. Sposób rozszerzania lub zmiany składu LGD

W Lokalnej Grupie Działania Lider Zielonej Wielkopolski został zapewniony udział wszystkich sektorów, wskazanych w Rozporządzeniu Rady WE nr 1698/2005 z dnia 20 września 2005 roku.


Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Lider Zielonej Wielkopolski jest otwarta na przyjęcie nowych członków pod warunkiem zachowania spójności obszaru.
Zgodnie ze Statutem Stowarzyszenia, członkowie dzielą się na:

  • Członków zwyczajnych,

  • Członków wspierających,

  • Członków honorowych.


Członkiem zwyczajnym może być osoba fizyczna lub prawna, w tym jednostka samorządu terytorialnego.
Osoba fizyczna musi złożyć deklarację członkowską, posiadać pełną zdolność do czynności prawnych oraz:

      1. musi spełniać warunki, określone w ustawie z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach (t. jedn. Dz. U. z 2001 r., Nr 79, poz. 855 z późn. zm.),

      2. musi działać na rzecz rozwoju obszarów wiejskich i przedstawić rekomendację:

    • działającego na obszarze, którego dotyczy LSR, partnera społecznego i gospodarczego w rozumieniu przepisów rozporządzenia Rady (WE) nr 1698/2005 z dnia 20 września 2005 r. w sprawie wsparcia rozwoju obszarów wiejskich przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (Dz. Urz. UE L 277 z 21.10.205, str.1),

    • lub gminy wiejskiej,

    • lub gminy miejsko-wiejskiej,

    • lub związku międzygminnego,

    • lub innej osoby prawnej, której działalność związana jest z realizacją celów Stowarzyszenia.


Osoba prawna, w tym jednostka samorządu terytorialnego powinna złożyć deklarację członkowską, wraz ze wskazaniem osoby reprezentującej osobę prawną w LGD oraz:

  1. działać na obszarze, którego dotyczy LSR,

  2. wykonywać działalność, związaną z realizacją celów Stowarzyszenia,

  3. być jednostką samorządu terytorialnego lub jednym z partnerów gospodarczych i społecznych, w tym organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, zajmującą się zagadnieniami z zakresu środowiska naturalnego lub promowaniem równości szans,

  4. przedstawić uchwałę organu stanowiącego, zawierającą deklarację przystąpienia do LGD oraz wskazanie osoby reprezentującej osobę prawną w LGD.

Członkowie zwyczajni Stowarzyszenia zobowiązani są:



      1. propagować cele Stowarzyszenia i aktywnie uczestniczyć w realizacji tych celów,

      2. przestrzegać postanowień Statutu,

      3. opłacać składki członkowskie,

      4. brać udział w Walnych Zebraniach Członków.

Członkowie zwyczajni mają prawo:



    1. wybierać i być wybieranym do władz Stowarzyszenia,

    2. składać Zarządowi Stowarzyszenia wnioski dotyczące działalności Stowarzyszenia,

    3. brać udział w organizowanych przez Stowarzyszenie przedsięwzięciach o charakterze informacyjnym lub szkoleniowym,

    4. wstępu na organizowane przez Stowarzyszenie imprezy kulturalne.


Członkiem wspierającym Stowarzyszenia może być osoba fizyczna i osoba prawna. W celu przyjęcia w poczet członków wspierających zarówno osoba fizyczna, jak i osoba prawna, powinna złożyć Zarządowi Stowarzyszenia oświadczenie woli. Przyjęcie w poczet członów wspierających dokonuje się w takim samym trybie, jaki został określony w Statucie dla członków zwyczajnych, z tym zastrzeżeniem, że nie jest wymagana rekomendacja, o której mowa w § 9 ust. 2. Statutu LGD. Formę i rodzaj wspierania Stowarzyszenia członkowie wspierający ustalają z Zarządem Stowarzyszenia w odrębnej umowie. Członek wspierający ma prawo osobiście lub za pośrednictwem swojego przedstawiciela brać udział w pracach Stowarzyszenia z głosem doradczym, zgłaszać do władz Stowarzyszenia wnioski i postulaty dotyczące podejmowanych przez Stowarzyszenie zadań i uchwał. Członek wspierający jest zobowiązany do regularnego wywiązywania się z deklarowanych świadczeń i przestrzegania innych ustaleń zawartych w podpisanej umowie. Ustanie członkostwa wspierającego i skreślenie z listy członków wspierających dokonuje się w takim samym trybie jak w przypadku członkostwa zwyczajnego.
Członkiem honorowym może być każda osoba fizyczna i osoba prawna, bez względu na jej miejsce zamieszkania czy obszar działalności, której godność tę nada Walne Zebranie Członków za szczególne zasługi dla Stowarzyszenia. Członek honorowy ma prawo uczestniczyć w pracach organizowanych przez Stowarzyszenie, z głosem doradczym w Walnym Zebraniu.
Skreślenie z listy członków Stowarzyszenia następuje przez:

    1. Rezygnację pisemną złożoną na ręce Zarządu,

    2. Wykluczenie przez Zarząd w drodze uchwały:

  1. za działalność niezgodną ze Statutem lub uchwałami władz Stowarzyszenia,

  2. za działanie na szkodę Stowarzyszenia,

  3. za nieusprawiedliwione nieuczestniczenie w pracach Stowarzyszenia,

  4. z powodu pozbawienia praw publicznych prawomocnym wyrokiem sądu,

  5. cofnięcia rekomendacji, o której mowa w § 9 ust. 2 Statutu,

    1. Śmierć członka Stowarzyszenia lub utratę osobowości prawnej przez członka Stowarzyszenia.

Od uchwały Zarządu w przedmiocie wykluczenia członkowi Stowarzyszenia przysługuje odwołanie do Walnego Zebrania Członków w terminie 21 dni od dnia doręczenia uchwały Zarządu o wykluczeniu. Uchwała Walnego Zebrania jest ostateczna i jest podejmowana na najbliższym Walnym Zebraniu.






Dostları ilə paylaş:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   38


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə