Saruhanli belediye başkani dr hüseyin yarali’nin “anneler güNÜ” etkiNLİĞİnde yaptiği konuşMA

Sizin üçün oyun:

Google Play'də əldə edin


Yüklə 14.36 Kb.
tarix27.10.2017
ölçüsü14.36 Kb.

SARUHANLI BELEDİYE BAŞKANI DR HÜSEYİN YARALI’NIN

ANNELER GÜNÜ” ETKİNLİĞİNDE YAPTIĞI KONUŞMA

Sayın Milletvekillerim

Sayın İlçe Başkanım

Sevgili Misafirler

Kıymetli Hanımefendiler

En değerli varlığımız olan annelerimiz ve siz değerli kadınlarımızla bir arada olmak için düzenlediğimiz, “Anneler Günü” programımıza hoş geldiniz, şeref verdiniz…

Değerli Konuklar

Analarımız sevgi, şefkat, sabır ve hoşgörünün sembolü, aile ve toplumumuzun temel direğidir. Bizleri yetiştirmek için her türlü güçlüğe katlanan, her an varlığına ihtiyaç duyduğumuz başımızın tacı annelerimiz, aynı zamanda bizim ilk öğretmenimizdir.

Onların haklarını asla ödeyemeyiz. Onlara olan sevgi, saygı ve desteğimizi sadece Anneler Gününde değil, hayatımız boyunca göstermeli ve hayır dualarını almalıyız.

Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan, ilgiye ve sevgiye en çok ihtiyaç duyduğumuz anlarda şefkatle bağrına basan annelerimize hak ettikleri saygıyı ve sevgiyi göstermekte asla kusur etmemeliyiz.

Annelik yeri doldurulamayan, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyen, dünyadaki en yüce duygulardan biridir. Karşılıksız sevginin en güzel örneklerini veren annelerimiz sonsuz bir sevgi ve özveri ile bizlere geleceğimize uzanan yolda rehberlik eder.

Bu vatana ve millete hayırlı evlatlar yetiştiren, iyi ve kötü günümüzde bizi yalnız bırakmayan, güldüğümüzde bizimle gülen, ağladığımızda bizimle ağlayan, yegane varlığımız olan fedakar annelerimizi ne kadar sevsek azdır. Bizim her şeyimiz olan annelerimizi yılın bir gününde değil yılın her günü baş tacı etmeli, gereken saygı ve sevgiyi onlardan esirgememeliyiz. Bizlerin sevgi ve saygı dolu yaklaşımı onların en büyük mutluluğu olacaktır.Şairin, dediği gibi: (Yavuz Bülent Bakiler)

Ne güzel hayatı analarla yaşamak

Yürekleri temiz, alınları ak.

Duyguları bile haramdan uzak,

Sıcak analar bilirim.

Yurdumuzun, yuvamızın orta direği…

Dünyadaki varlıkların en mübareği.

Elimize diken batsa yüreği,

Yanacak analar bilirim.

Bendedir öksüzlerin çektiği çile…

Gözyaşımı oya yaptım mendile.

Ağlasam, sesimi yattığı yerden bile

Duyacak analar bilirim.

Sevgili Misafirler

Bugün burada sevgimizi, kardeşliğimizi ve dostluğumuzu pekiştirmek için toplandık. Annelerimiz burada, çocuklarımız, gençlerimiz burada… Güzel bir akşam geçiriyoruz. Saruhanlı Belediyesi olarak bizler her zaman sizlerin yanında olduk ve olmaya devam ediyoruz.

Bildiğiniz gibi artık “Yeni Türkiye” diyoruz. Ülke olarak büyük hedeflerimiz, büyük projelerimiz var. Bunun için her şeyden önce birlik ve beraberliğimizi korumalı, kardeşlik bağlarımızı güçlendirmeliyiz. Bizler Yeni Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz. Burada herkes elini taşın altına koyacak ve ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacağız. Bu doğrultuda 7 Haziran’da yeni bir demokrasi sınavı vereceğiz. Millet olarak bu sınavdan da başarıyla çıkacağımıza inanıyoruz.

Aydınlık yarınlar için el ele ve omuz omuza çalışacağız. Bu mücadelenin sekteye uğratılmasına ve Türkiye’de huzurun bozulmasına izin vermeyeceğiz. Güçlü bir demokrasi, güçlü bir ekonomi, aktif bir dış politikayla hep birlikte geleceğe yürüyeceğizKardeşlerim

Saruhanlı Belediyesi olarak ilçemiz ve sizler için yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Her yeni yılımız, bir önceki yıldan daha verimli, daha dinamik geçiyor. Kentsel hizmetlerde kente ve kent halkına en iyi hizmetleri sunmaya çalışıyoruz. Bütün çabamız Saruhanlı’nın daha çağdaş ve daha rahat yaşanabilir kent olması içindir.

İnsan odaklı hizmet anlayışımız ile yaşlılar, gençler, kadınlar, çocuklar ve engelliler gibi toplumun her kesiminden kişilere yönelik sağlık, eğitim, istihdam, girişimcilik, kültür, sanat, teknoloji gibi hayatın her alanında, katılımcı demokrasi anlayışı ile faaliyet ve projeler yaparak, toplumsal kalkınmaya katkı sağlamaktayız.

Göreve başlarken öncelikle alt yapı dedik ve kanalizasyon atık su arıtma ve içme suyu şebekesi yenileme çalışmaları ile bozulan yollarımızın yeniden düzenleme çalışmalarının büyük bir kısmını bitirdik. Hep birlikte büyük işler başardığımızı görüyorum.”

Örnek Belediyeciliği Saruhanlı’da hayata geçirdik. Milletimizin sevgisine mazhar olduk ki 3 dönemdir bu millet bu makama bizleri seçti. Biz millete, millet de bize inanıyor ve güveniyor. Ne biz milletin ne de millet bizim güvenimizi boşa çıkarmayacak.

Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit ve gazi anneleri olmak üzere tüm annelerin ve anne adaylarının ve annelik duygusu taşıyan tüm kadınlarımızın anneler gününü kutluyor, sağlık, huzur ve mutluluk dolu günler diliyorum.Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Allah’a emanet olun.

Dostları ilə paylaş:
Orklarla döyüş:

Google Play'də əldə edin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə