Sayi : Vakıf-2011/13 18 Şubat 2011 konu : Vakıf ve Fon Kesintisi duyur u

Sizin üçün oyun:

Google Play'də əldə edin


Yüklə 12.11 Kb.
tarix15.01.2018
ölçüsü12.11 Kb.

modified_logo (1)
SAYI : Vakıf-2011/13 18 Şubat 2011

KONU : Vakıf ve Fon Kesintisi
D U Y U R U
Bilindiği üzere merkezde görevli üyelerimizin yurtiçi aylıklarından Vakıf ve Fon kesintileri, zamanında İKAD’a vermiş oldukları dilekçelere istinaden, Bakanlığımız İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığınca hesaplanarak Türkiye İş Bankası Güvenevler Şubesi aracılığıyla Vakfımız hesabına aktarılmaktaydı.
Ancak Maliye Bakanlığı ile Türkiye İş Bankası Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile Maaş Banka Listelerinin elektronik ortamda aktarılmasına ilişkin “KAMU PERSONELİ ELEKTRONİK MAAŞ ÖDEME SİSTEMİ” projesinin başlatılmasına karar verilmiş ve 2011 Şubat ayından itibaren Bakanlığımızın memur statüsündeki yurtiçi kadrolu personelinin (sözleşmeli personel, sürekli ve geçici işçiler hariç) maaşları Vakıf ve Fon kesintisi yapılmadan Maliye Bakanlığınca doğrudan bankadaki hesaplarına aktarılmaya başlanmıştır. Dolayısıyla Vakıf üyelerimizin maaşlarının Vakıf ve Fon aidat kesintileri yapılarak hesaplarına yatırılması 15 Şubat 2011 tarihinde mümkün olamamıştır. Söz konusu yeni uygulamanın yarattığı aksaklığın giderilmesi için yapılan yoğun çabalar sonucunda, aşağıda kayıtlı kalıcı çözümün uygulamaya konulmasına kadar, sadece Şubat ayı kesintilerinin yine eski sisteme göre kesilmesi sağlanmıştır.
Bu arada İş Bankası yetkilileri ile de görüşülerek, merkezde görevli memur statüsündeki personelimizin Vakıf ve Fon kesintilerinin 2011 Mart ayından itibaren doğrudan Banka tarafından yapılmasını teminen Ek.1’deki “Bankayı Yetkilendirme” dilekçesini vermeleri, Vakfın ise kesinti listelerini her ayın 15’inden önce Türkiye İş Bankası Güvenevler Şubesi’ne intikal ettirmesi, İş Bankası’nın da her üyemizin maaş hesabından Vakıf ve Fon kesintilerini yaparak Vakıf hesabına aktarması konusunda ön mutabakat sağlanmıştır.

Bu doğrultuda Merkezde görevli memur statüsünde Vakıf ve Fon üyesi kadrolu personelimizin (sözleşmeli personel, sürekli ve geçici işçiler hariç) Ek.1’deki dilekçeyi doldurup imzalayarak gereği için Türkiye İş Bankası Dışişleri Bakanlığı Şubesine, bilgi için de Vakfımıza mümkünse ivedilikle (en geç 05 Mart 2011 tarihine kadar) teslim etmeleri gerekmektedir. Merkezde görevli üyelerimizin Fon Kesinti Listeleri 2011 Mart ayından itibaren, Şubat ayındaki fon kesintileri esas alınarak ve kesinti tutarları küsuratsız hale getirilerek Vakfımızca hazırlanacak ve liste 15 Mart 2011 tarihinden önce Bankaya teslim edilecektir.


Öte yandan, halen Bakanlığımız yurtdışı kadrolarında görevli olup merkez kadrosuna atanan memur statüsünde Vakıf ve Fon üyesi kadrolu personelimiz de yurtiçi tam aylığa hak kazandığı ayın 5’inden önce Ek-1’deki dilekçeyi doldurup gereği için yukarıda belirtilen Banka Şubesine, ayrıca Ek-2’deki dilekçesini de Vakfımıza (Fon kesintisi 25,00 TL.’den az olmamak üzere yurt içi aylığını geçemez. Vakıf kesintisi de 2,00 TL.’dir.) intikal ettireceklerdir.
Merkezde ve yurtdışından Merkeze atanan memur statüsünde çalışan Vakıf ve Fon üyelerimize önemle ve saygı ile duyurulur.

F.Fırat TOPÇUOĞLU

Vakıf Başkanı

EKLER: 2
DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI MENSUPLARI SOSYAL GÜVENLİK VE YARDIMLAŞMA VAKFI

ZİYABEY CADDESİ FEN APT. NO: 32/13 BALGAT-ANKARA

TEL: (312) 284 04 45 - 48 FAKS: (312) 284 04 49 Web: www.divak.org.tr

Ek-1TÜRKİYE İŞ BANKASI

(Güvenevler Şubesi Müdürlüğüne)

Dışişleri Bakanlığı Mensupları Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Vakfı’nın …………… üyesiyim.


Vakfımızca her ay Bankanıza gönderilecek Vakıf ve Fon Kesinti Listesinde adıma kayıtlı Vakıf ve Fon aidat tutarının Şubeniz nezdindeki ………………………………………………….. nolu hesabımdaki maaşımdan çekilerek Vakfımızın 4242-0440000 nolu hesabına aktarılmasını arz ederim. …../...../2011

Adı ve Soyadı

(İmza)

Ek-2DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI MENSUPLARI

SOSYAL GÜVENLİK VE YARDIMLAŞMA VAKFI

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA

………. nolu Vakıf ve Fon üyesiyim. ………………………………. ayından itibaren yurtiçi aylığımdan aşağıda belirtilen tutarlarda kesinti yapılmasını saygılarımla arz ederim. …../...../2011

Adı ve Soyadı

(İmza)
Vakıf Aidatı : ………….. TL.Fon Kesintisi : ………….. TL.

Not: Vakıf aidatı 2,00 TL., fon kesintisi ise en az 25,00 TL. olmak üzere yurtiçi aylığını geçemez.

Dostları ilə paylaş:
Orklarla döyüş:

Google Play'də əldə edin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə