Sömestre özel !! Malezya & Sİngapur 20 – 29 ocak 2017 Kuala Lumpur (1) – LangkawiYüklə 72.35 Kb.
tarix07.01.2019
ölçüsü72.35 Kb.

cid:1654ac5d-a62e-4022-a1a4-443917b89ff8@terrayapi.terraholding.local

SÖMESTRE ÖZEL !!

MALEZYA & SİNGAPUR

20 – 29 OCAK 2017

Kuala Lumpur (1) – Langkawi (3) – Singapur (3)

TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

7 GECE / 9GÜNGidiş

Dönüş

Tarihler

 

Günler

Ist - Kuala Lumpur Kalkış ve İniş Saatleri

Singapur - Ist Kalkış ve İniş Saatleri

Kuala Lumpur

Singapur

20 Ocak

28 Ocak

Cuma – Pazar

18:05 – 10:20+

23:35 – 05:45+

1.Gün : İstanbul – Kuala Lumpur // 20 Ocak 2017 Cuma

Turumuz 20 Ocak 2017 Cuma saat 15:00’ da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY  kontuarı önünde buluşma ile başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK62 tarifeli seferi ile saat 18:05’te Kuala Lumpur’ a uçuş. Geceleme uçakta.

2.Gün : Kuala Lumpur // 21 Ocak 2017 Cumartesi

Yerel saat ile 10:20'de Kuala Lumpur’a iniyoruz. İnişimizi takiben Kuala Lumpur panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Ulusal Anıt, Kral’ın Sarayı, Ulusal Müze, Ulusal Cami, Bağımsızlık Meydanı, Sultan Abdul Samad Binası ve Petronas İkiz Kuleleri şehir turumuz esnasında panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otele transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz öğleden sonra Ekstra olarak gerçekleştirilecek olan Sunway Lagoon Eğlence Parkı turumuza katılabilirler. Malezya ‘nın en büyük eğlence parklarından biri olan Sunway Lagoon’da; Su parkı, eğlence parkı, Doğal yaşam parkı, Extreme park ve Korku parkı bulunmaktadır . Bu parklarda eğlenceli bir gün geçiriyoruz. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Kuala Lumpur’da otelimizde.

Sunway Lagoon Eğlence Parkı Turu : 65$

3.Gün : Kuala Lumpur - Langkawi // 22 Ocak 2017 Pazar

Sabah kahvaltısının ardından Langkawi uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. Kuala Lumpur – Langkawi uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışın ardından otelimize transfer oluyoruz. Tüm gün serbest zaman. Deniz, güneş ve kumun tadını çıkarabilir, Alışveriş yapabilir, çevre gezilerinde bulunabilir ya da dinlenebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Adalar (Island Hopping) turuna katılabilirler. Hopping ada turu size nefes kesen ada manzarasında, pürüzsüz zümrüt denizinin ve eşsiz doğanın eşliğinde huzuru bulmaya davet ediyor. Bu turumuzda teknemizle yola çıkarak Langkawi’nin görülmeye değer en gözde adacıklarını ziyaret ediyoruz. İlk olarak rotamızı Pulau Singa Besar’a çeviriyoruz. Big Leon Adası olarak bilinen bu ada sık ağaçlık alanları ve devasa kayalarıyla vahşi hayvanların yaşam alanı. Bu hayvanlardan özellikle ilgi çekeni bu adanın hakimleri kartallar oluyor. Kıyıya yanaşıp motoru durdurduktan sonra kaptanımızın denize doğru attığı tavuk parçalarıyla, bir anda gökyüzünü kahverengisinden beyazına ihtişamla uçan kartallar dolduruyor. Bu kadar kartalı bir arada görmenin imkânsız olduğunu düşündüğünüz inanılmaz karelere şahit oluyorsunuz. Fotoğraflayabileceğiniz unutulmaz anlardan birine sahip oluyoruz. Tavukların bitmesiyle bir anda göründükleri gibi ani bir şekilde ortadan kayboluyorlar. Bu adanın ardından Pulau Dayang Bunting adasına doğru harekete geçiyoruz. Bu ada da diğerleri gibi sık ağaçlı tropik ormandan oluşuyor. Farklı olarak burada yer alan yer altı krater gölünde serinleme fırsatı yakalıyoruz. Hatta dileyenler bu gölde kanoyla gezi yapabiliyor. Adaya da ismini veren Pregnant Maiden Gölü’nün üzerine söylenen efsanelere göre bu göle giren bakirelerin bile hamile kaldığına inanılıyor. Buradaki doğa turumuzu tamamladıktan sonra son adamıza doğru yola çıkıyoruz. Günün yorgunluğunu atıp, muhteşem deniz, güneş ikilisinin en yakıştığı bu adada bunun tadını çıkarmak için duruyoruz. Asla pişman olmayacağınız bu turun ardından dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz.  Turumuz sonrası otelimize transfer, Geceleme Langkawi’ de otelimizde.

Adalar turu : 50$

4.Gün : Langkawi // 23 Ocak 2017 Pazartesi

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Mangrove Ormanları & Mağaralar Turu’ na katılabilirler. Bu turumuzda, bölgeye özgü Mangrove ağaçları nehir boyunca manzaraya eşlik ediyor. Eko sistemin tüm güzelliklerinin bir arada bulunduğu bu 100 Km2’lik doğal parkta; nehirlerin kıvrımlarında süzülüp, lagünlerin ormanla birleşmesine şahit olabiliyoruz. Yarasa mağarası, timsah mağarası ve balık çiftliğine uğradıktan sonra adanın adını aldığı kızıl kartalların yaşadığı bölgede teknemizle durarak, kartalların avlanmak için suya pike yapmalarına tanık olma fırsatı bulacağız. Güzel bir günün ardından geceleme Langkawi’ de otelimizde.

Mangrove Ormanları ve Mağaralar turu: 80$

5.Gün : Langkawi // 24 Ocak 2017 Salı

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Payar Adası turuna katılabilirler. Sürat teknesiyle gerçekleştireceğimiz bu turumuzda, Malezya’ nın en geniş mercanlarının yer adığı, rengarenk su altı yaşamı ve resifleri ile dikkat çeken Payar Adası’ nın sahip olduğu doğal güzellikleri yakından görme fırsatı buluyoruz. Dalış meraklılarını memnun etmekle kalmayıp unutulmaz bir su altı deneyimi yaşama fırsatı bulabileceğiniz turumuzda şnorkel ve skuba dalışları ile sualtı fotoğrafçılığı da yapılabilirsiniz. Payar Adası turu sonrası otele dönüş, geceleme Langkawi’ de otelimizde.

Öğle Yemekli Payar Adası turu : 150$

6.Gün: Langkawi - Singapur // 25 Ocak 2017 Çarşamba

Sabah kahvaltısının ardından Singapur uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Varışımızı takiben panoramik şehir turuna katılıyoruz. Botanik Bahçesi, Orkide Bahçesi, Çin Mahallesi, meşhur alışveriş caddesi Orchard Road gibi şehrin tarihi ve turistik yerleri görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberinizin Ekstra olarak düzenleyeceği Gece Safarisi turuna katılabilirler. Açık hava bir hayvanat bahçesi olarak düşünebileceğimiz bu parkta keyifli bir gezinti. Parkın en büyük özelliği hayvanlarla insanlar arasında çitler bulunmaması fakat doğal engellerle güvenliğin sağlanması. Park içinde gezinti trende yapılacaktır. Geceleme otelimizde.

Gece Safarisi turu : 75 $7.Gün : Singapur // 26 ocak 2017 Perşembe

Sabah kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Sentosa Adası turuna katılabilirler. Singapur’un en yüksek tepesi olan Mount Faber’den teleferik ile geçerken dünyaca ünlü Singapur Limanını görebilme şansına sahibiz. Sentosa Adasına vardıktan sonra Singapur’un ilk yerleşimini ve tarihini anlatan İmages of Singapore müzesi, Madame Tussaud bal mumu heykeli müzesi, Asya’nın en büyük tüp akvaryumlarından birinin bulunduğu deniz altı dünyasında yunus gösterilerini izleyebilir onlarla yüzüp fotoğraf çektirebilirsiniz ve de son olarak ses, ışık ve lazer gösterilerinin yapıldığı müzikli çeşmeyi göreceğiz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Sentosa Adası Turu : 125 $

8.Gün : Singapur // 27 Ocak 2017 Cuma

Sabah kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman . Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Legoland & Hello Kitty turumuza katılabilirler. Bu turumuzda yaklaşık 40 dakikalık bir yolculuk sonrası ülkenin diğer ucuna, Malezya sınırına geliyoruz. Sınırı seri bir şekilde geçip , Malezya'nın ikinci büyük şehri Johor Bahru'da kurulmuş olan ve Asya'da bu konuda ilk olan Legoland Malezya'ya varıyoruz. Bir çocuk için "yeryüzünde cennet neresidir?" sorusunun cevabını da tam olarak işte burada alıyoruz. Park dahilinde toplamda 30 milyondan fazla lego parçası kullanılmış ve bu parçalarla inşa edilen eserler arasında Asya'nın önemli şehirlerinin yanı sıra Taj Mahal ve Angkor Wat gibi dünyaca ünlü yapılar da var, hatta dev bir Einstein figürü bile mevcut. Japonya dışındaki ilk Hello Kitty tema parkı olan, Sanrio Hello Kitty Town, Sanrio karakterinin hayranları için mutlaka görmesi gereken bir yerdir. Turumuzun ardından Singapur’daki otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Legoland & Hello Kitty turu : 130$

9.Gün : Singapur - İstanbul // 28 Ocak 2017 Cumartesi

Sabah kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Universal Studios turumuza katılabilirler. Shrek, Maadagascar ve Revenge of the Mummy gibi filmlerin nasıl çekildiğini, film hilelerini ve çeşitli film karakterlerini görme imkanı bulacağımız ünlü Universal Film Stüdyoları'nda keyifli bir gün sizleri bekliyor. Tur sonrası kararlaştırdığımız saatte buluşarak İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. Pasaport ve gümlük işlemlerimizin ardından Türk Havayolları’nın TK55 sefer sayılı uçağı ile saat 23:35’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.

Universal Studios turu : 110$

10.Gün : İstanbul // 29 Ocak 2017 PazarTürkiye saati ile sabah 05:45’ te Atatürk Havalimanı’na varışımız ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.


TURUN ARTILARI

* Modernizm ve gelenekselliğin en iyi harmanlandığı şehirlerden biri olan Kuala Lumpur'da devasa Petronas Kuleleri, Jemaq Camisi, Çin Mahallesi'ni keşfedeceğiz.

* Sultan Abdul Samad Binası, Bağımsızlık Meydanı, Ulusal Anıt gibi yapıtlar Kuala Lumpur'u daha yakından tanımamızı kolaylaştıracak.

* 99 adadan oluşan Langkawi’ nin eşsiz plajlarında gezintiye çıkacağız.

* Yedi nesil boyunca Langkawi’ yi lanetlediğine inanılan Mahsuri efsanesini öğrenme fırsatımız oluyor.

* Denize seviyesinde bulunan Maiden Pregnant Krater gölünün olağanüstü manzarasını yakından görme fırsatımız oluyor.

* El değmemiş plajlara ve yem yeşil ormanlara sahip Pulau Beras Basah adasında doğanın tadını çıkarma olanağı buluyoruz.

* Adaya ismini veren kahverengi kartalların avlanmak için suya nasıl pike yaptıklarına şahit olma fırsatı buluyoruz.

* Bir örümcek ağı gibi adanın yer altını saran ve UNESCO’ nun koruması altındaki Mangrove ormanlarının eşsiz manzarasını yakından görme ve o atmosferi yaşama fırsatımız oluyor.

* Pulau Payar adasının egzotik denizaltı yaşamını yakından görme fırsatı buluyoruz.

*Langkawi adasında vergisiz alış-veriş yapma fırsatından yararlanıyoruz.Malezya & Singapur Turu

2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Paket Fiyat

Single Oda Farkı

0-2 Yaş

2-11 Yaş

4* Holiday Villa Beach Resort Langkawi vb. Standart oda, Oda kahvaltı

http://www.holidayvillahotellangkawi.com/
4* Melia Hotel Kuala Lumpur vb. Standart oda, Oda kahvaltı

http://www.melia.com/en/hotels/malaysia/kuala-lumpur/melia-kuala-lumpur/index.html
4* Royal Queen Hotel Singapur vb. Standart oda, Oda kahvaltı

http://www.royalqueens.com.sg/


1890 $

525 $

400$

1850$İÇ HAT BAĞLANTI ÜCRETLERİ

ŞEHİR

ANKARA

İZMİR

ADANA

KIBRIS

FİYAT

170€

170€

170€

170€
 • Bağlantı ücretleri ilgili sınıftan yer olmasına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Paket Fiyata Dahil Hizmetler

 • Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul – Kuala Lumpur gidiş ve Singapur - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve havalimanı vergileri

 • Kuala Lumpur – Langkawi uçak bileti ve vergileri

 • Langkawi – Singapur uçak bileti ve vergileri

 • Langkawi’de 4* otelde 3 gece konaklamalar, Kuala Lumpur’ da 4* otelde 1 gece konaklamalar ve Singapur’da 4* otelde 3 gece konaklamalar.

 • Sabah Kahvaltıları,

 • Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri,

 • Panoramik Kuala Lumpur ve Singapur şehir turu

 • Türkçe rehberlik hizmeti

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)

 • Seyahat Sigortası

 • Kişisel harcamalar,

 • Programda belirtilmeyen turlar ve yemekler


Not: Ekstra turlar min.15 kişilik katılımlarda gerçekleşir.15 kişinin altında olan gruplarda tur rehberi fiyatlarda değişiklik yapabilir.SIKÇA SORULAN SORULARSağk

Malezya’ya ve Singapur’a girişlerde aşı zorunluluğu bulunmuyor. Yemeklerde sağlığınıza etki edecek bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsa mide ve ishal ilaçları, vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğuk algınlığı ve tansiyon has- talıklarına karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız.


Vize Bilgileri

Malezya’ya ve Singapur’a girişlerde Türk vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Pasaport geçerliliğinin seyahat bitim tarihinden itibaren 6 ay olması ve giriş çıkış damgası için boş sayfası bulunması gerekmektedir. Başka bir ülke pasaportu ile seyahat etmeyi düşünüyorsanız lütfen BinrotaTurizm satış departmanı ile iletişime geçin.


Uçuş Süreleri

İstanbul - Kuala Lumpur arası uçuş süresi 10 saat 20 dakikadır. Kuala Lumpur – Langkawi iç hat uçuşumuz yaklaşık 1 saat sürmektedir.


Para Birimi

Malezya’nın para birimi Ringgit’tir. 1 USD yaklaşık 3,25 Ringgit, 1 Euro yaklaşık

4,5 Ringgit’tir.Singapur para birimi dolardır. Dolar veya Euro her ikisi de kullanılabilir para birimleridir.
Saat Dilimi

Malezya ile Türkiye arasında –5 saat, Singapur ile 6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat

12.00 iken Malezya’da saat 17.00.
Telefon Kullanı

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.Kıyafet ve Gerekli

Eşyalar

Önemli: Kadın misafirlerimizin diz altı şortları ve dirseklerine kadar örtecek kıyafetler giymelerini rica ederiz. Kolayca giyilip – çıkarıla- bilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir ka- zak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü

Malezya ve Singapur Avrupa, Çin, Hindistan mutfakları ile kendi yemek kültürlerini harman- lamış bir ülkedir. Pirinç, tropic meyveler, dana eti sofralardan eksik olmayan ürünlerdir.


Elektrik

Malezya’da elektrik 240 volttur ve Singapur’da 230 volttur. Değişik bölgelerde değişik prizler kullanılmak tadır. Ülkede kullanılan örnek prizleri linkten inceleyebilirsiniz. http://www.iec.ch/worldplugs/typeM.htm


Alışveriş

Malezya ve Singapur’da her türden alışverişin gerek AVM’lerde gerek sokak arası dükkanlarında rahatlıkla yapılabildiği bir ülkedir.

Binrota havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Binrota sorumlu tutulamaz. Binrota gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Binrota, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Binrota sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
Каталог: yukleme -> tur -> dosya
dosya -> Kurban bayrami özel fas casablanca(1), marakeş(3) TÜrk hava yollari tarifeli seferi İLE
dosya -> Meksika – cancun mexico City(3), Cancun (4) air france tarifeli seferleri İle 7 Eylül – Ekim 2017
dosya -> Oceania insignia ile akdeniZ & endüLÜS 23 mayis 2017 / gece & 10 GÜN
dosya -> Kurban bayrami özel !! BÜYÜk güney amerika turu
dosya -> Türk hava yollari tarifeli seferi İle 25 Haziran – 02 Temmuz 2017
dosya -> Deluxe amalyra nehir gemiSİ İle pariS, normandiya ve seine nehri 6 Nİsan 2017 / gece & GÜN
dosya -> 6 oceania marina ile benzersiz tahiTİ 01 Şubat 2018 / 15 gece & 16 GÜN
dosya -> Noel pazarlari alsace turu – aralik 2017 GÜN İstanbul – basel –mulhouse colmar
dosya -> 6 oceania marina ile üZÜm bağlari, Şatolar & Şarap rotasi 24 eylüL 2017 / 12 gece & 13 GÜN
dosya -> 2 haziran 2017 / gece & GÜN “Şeker bayrami”


Dostları ilə paylaş:


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2019
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə