T. C. KÜÇÜKÇekmece kaymakamliği toki fulya anaokulu müDÜRLÜĞÜ

Sizin üçün oyun:

Google Play'də əldə edin


Yüklə 0.61 Mb.
səhifə1/11
tarix27.07.2018
ölçüsü0.61 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


STRATEJİK PLAN 2015-2019T.C. KÜÇÜKÇEKMECE KAYMAKAMLIĞI TOKİ FULYA ANAOKULU MÜDÜRLÜĞÜ


d:\ortak klasor\toki fulya logo - kopya.jpg


Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar, önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonrada istiklal ve istikballerini kaybederler”.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
http://www.reklamlaristanbul.com/home/wp-content/uploads/1-1.jpg

c:\users\casper\appdata\local\temp\rar.404\mehmetakif222.jpg

TAKDİM


İçinde bulunduğumuz çağın getirilerinin ve toplumsal beklentilerinin karşılanabilmesi için hayatın her alanında değişim, gelişim ve sürekliliğin arz etmesi gerekir. Bu sebeple bilim ve teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde var olabilmeyi aşıp güçlü bir şekilde kalabilmek, geleceğin inşasında söz sahibi olmak için eğitim sistemimizde ‘bilgiyi kullanan’ değil, ‘bilgiyi üreten’ bireyler yetiştirmemiz gerekmektedir. Toki Fulya Anaokulu olarak en büyük amacımız, çocuklarımıza sadece iyi bir bakım sağlamak değil, girdikleri her türlü ortamda çevresindekilere ışık tutan, hayata hazır, hayatı aydınlatan, bizleri daha da ileriye götürecek bireyler yetiştirmektir. Toki Fulya Ailesi olarak bizler kendine güvenen, kendini her ortamda rahatça ifade edebilen, yaratıcı, sevgi, saygı, iş birliği, sorumluluk, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma gibi davranışları kazanmış, hayal güçlerini, yaratıcı ve eleştirel düşünme becerilerini, iletişim kurma ve duygularını anlatabilen çağa ayak uydurabilen, yeniliklere açık, Türkiye Cumhuriyetini daha da yükseltecek bireyler yetiştirmeyi ilke edinmiş bulunmaktayız.

Bilgiyi üretmek hedefleri belirleyerek uzun vadeli stratejik planlamayla mümkündür. Stratejik planlamanın temelini oluşturan eğitim, amaç ve hedefleri belirlenmiş, anlık kararlarla değil, bir strateji dâhilinde yürütülmelidir. Bu nedenle Toki Fulya Anaokulu olarak 2015-2019 yılları arasında hedeflerimizi belirledik ve bu hedeflere ulaşmak için bütün gücümüzle çalışacağız. Toki Fulya Anaokulu olarak bizler, bilgi toplumunun artan bilgi arayışını karşılayabilmek; eğitim, öğretim, topluma hizmet sorumluluğumuzu eksiksiz bir şekilde yerine getirmek istiyoruz. Stratejik planımız, güçlü yönlerimizi öne çıkaran ve geliştiren, yeni ilişki ağları oluşturan, nitelikli eğitim ve araştırma programlarımızı disiplinler arası anlamda bir araya getiren bir çerçevedir. Okulumuzun akademik ve sosyal alandaki başarıları üzerine inşa edilmiş olan stratejik plan, sorumluluklarımızı yerine getirmede kaynaklarımızın daha etkili kullanılmasına bize rehberlik etmektedir. Vizyonumuz yönünde daha yoğun işbirlikleri oluşturmayı ve paydaşlarımızdan daha çok destek sağlamayı hedefleyen bu plan, okulumuzu daha ileriye götürmek için verdiğimiz ve vereceğimiz çabaların yol haritası olacaktır. Geniş katılımla oluşturulmuş bu planda emeği geçen bütün paydaşlarımıza teşekkür borçluyuz.

Pınar TEMEL

Okul Müdürü
KÜÇÜKÇEKMECE KAYMAKAMLIĞI

Toki Fulya Anaokulu Müdürlüğü

2015-2019 Stratejik Plan Üst Kurulu
Millî Eğitim Bakanlığının 16/09/2013 tarihli ve 2013/26 no’lu genelgesi doğrultusunda Stratejik Plan Hazırlama ve Koordinasyon Ekibi tarafından hazırlanan Toki Fulya Anaokulu Müdürlüğü 2015-2019 Stratejik Planı incelenerek 26/12/2015 tarihinde Stratejik Plan Üst Kurulunca onaylanmıştır.

Pınar TEMEL

Okul MüdürüElif KALFA

Özlem ÇAKER

Nagehan DEDA

Müdür Yardımcısı

Okul Öncesi Öğretmeni

Okul Öncesi ÖğretmeniCanan TOPRAK Sibel EREN

Okul Öncesi Öğretmeni Okul Öncesi ÖğretmeniFulya ALACA Songül ÇAMAĞAÇ

Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Okul Aile Birliği Başkanı


ÖNSÖZ

Her alanda çok hızlı bir değişimin yaşandığı günümüzde, örgütlerin ayakta kalabilmesi ve gelişebilmesi için, değişimleri ve bunlardan dolayı meydana gelecek sonuçları önceden tahmin etmeleri, ortaya çıkacak fırsat ve tehditleri en iyi şekilde değerlendirmeleri gerekmektedir. Örgütlerin kaynakları ve hedefleri ile çevresel şartlar arasındaki uyumu sağlayan, güçlü bir vizyon oluşturan stratejik planlamadır. Stratejik planlama yapan örgütlerin, yapmayan örgütlere nazaran geleceğe daha hazır oldukları, ani olaylar karşısında, önceden hazırlanan alternatif strateji planları sayesinde, daha hızlı ve etkin bir değişimi gerçekleştirdikleri bilinmektedir.

Stratejik planlama, bir örgütün kendisi için belirlenmiş olan yüksek amaçlara ulaşabilmesi için devamlı olarak kendini geliştirmeye yönelik bir araçtır Ayrıca stratejik planlama, örgütün belli bir amaç doğrultusunda sahip olduğu tüm enerji, kaynak ve faaliyetlerinin odak noktası olarak ele alınabilir. Stratejik planlama örgütlerin yaşamının devamını sağlamak için bir gerekliliktir. Aynı zamanda örgütün temel amaçlarına ulaşılabilmesini sağlayan bir araçtır.

Ülkenin nitelikli insan gücünü yetiştiren kurumlar eğitim kurumlarında hazırlanacak stratejik planlamalar ile kurum kültürü ve kurum kimliği gelişimi sağlanacak diğer yandan da kamu mali yönetimine etkinlik kazandırılmış olacaktır.

Toki Fulya Anaokulu 2015–2019 Stratejik Planında belirtilen amaç ve hedeflere ulaşmamızın Okulumuzun gelişme ve kurumsallaşma süreçlerine önemli katkılar sağlayacağına inanmaktayız.


Toki Fulya Anaokulu

Stratejik Plan Hazırlama EkibiDostları ilə paylaş:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11
Orklarla döyüş:

Google Play'də əldə edin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə