Taşinmazin açik artirma ilani antalya 11. İCra müDÜRLÜĞÜndenYüklə 13,65 Kb.
tarix27.12.2018
ölçüsü13,65 Kb.
#87294

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI ANTALYA 11. İCRA MÜDÜRLÜĞÜNDEN

DOSYA NO: 2011/4984 E. Bir borçtan dolayı ipotekli bulunan:

Tapu Kaydı: Antalya Merkez, Konyaaltı ilçesi, Hurma Mah., Cilt: 101, Sayfa: 9953, Ada: 20082, Parsel: 1'de kayıtlı D blok 5. kat, 26 numaralı mesken niteliğindeki bağımsız bölüm. Özellikleri: Taşınmaz, Antalya Merkez, Sarısu Mahallesi, 155. Sok. Teniz-1 Örnek Sitesi D Blok 5. kat No: 26 adresindedir. Bulunduğu site Sarısu mahallesinde Fort Otomotiv Plazanın 350 mt kuzeydoğusundadır. Bölgede yapılaşma kısmen olup tam olarak gelişmemiştir. Yol, su, elektrik, kanal gibi alt yapı hizmetleri mevcuttur. Taşınmaza toplu ve özel ulaşım imkanlarıyla ulaşılmaktadır, yakınında okul, park, alışveriş merkezi gibi sosyal donatı alanları vardır. Taşınmazın bulunduğu bina ihate duvarı çekilmiş site içerisinde, çift asansörlü, otoparklı, yüzme havuzlu, çocuk oyun gruplu, betonarme karkas inşaat sisteminde 2 bodrum +zemin+8 katlı olarak inşa edilmiş binanın dış cephe kaplaması sıvalı ve akrilik boyalı taşınmazın 2. bodrum katında müştemilat, 1. bodrum katta 3 daire zemin ve diğer her normal katta 4 daire olmak üzere D blok binada toplam 39 bağımsız bölüm vardır. Bina merdiven duvarları sıva üzerine yağlı boyalı, kat sahanlıkları mermer kaplamalı 1-2 yıllık yeni binadır. Taşınmaz binanın 5. katımdadır. Çelik dış kapılı dairede 3 oda, 1 salon, antre, banyo, açık mutfaklı, lavabo-wc ve 1 balkon vardır. Taban döşemeleri seramik ve ahşap lamine parke kaplı, duvar yüzeyleri saten alçı üzerinde sedef boyalı, ıslak alanları seramik, iç doğramalar ahşap amerikan panel (pres) kapı pencereler pvc ısıcamlı, kartonpiyerli, kat kalorifer tesisatlı kuzey-doğu cepheli brüt 115m2dir.

İmar Durumu: 1/1000 ölçekli, ayrık nizam, emsal: 1,20 yapılanma koşullu, konut alanı. Değer: 120.000,00 TL Satış Saati: 14.45-14.55 İpotekten ari olarak satılarak paraya çevrilecektir.1 - Satış 16.04.2012 günü yukarıda yazılı saatler arasında Antalya Adliyesi 11. İcra Müdürlüğü çalışma odasında açık artırma suretiyle yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen kıymetin % 60'ını ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları mecmuunu ve satış masraflarını geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa en çok artıranın taahhüdü baki kalmak şaıtiyle 26.04.2012 günü yukarda yazılı saatler arasında aynı yerde ikinci artırmaya çıkarılacaktır. Bu artırmada da bu miktar elde edilememişse gayrimenkul en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak üzere artırma ilanında gösterilen müddet sonunda en çok artırana ihale edilecektir. Şu kadar ki, artırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin % 40'ını bulması ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  1. Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetinin % 20'si nispetinde pey akçesi veya bu miktar kadar geçerli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Teminat olarak döviz kabul edilmeyecektir. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Tellaliye resmi, tapu satım harcı satış bedelinden ödenecek, damga resmi, tahliye ve teslim masrafları ile KDV, tapu alım harcı alıcıya aittir. Birikmiş vergiler satış bedelinden ödenir.

  2. ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile on beş gün İçinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.

  3. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak suretiyle İhalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ınae beoefc ara&naaw ianaan ve oğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden muteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın Dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  4. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için masrafı verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

  5. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin yukarıda yazılı dosya numarası ile Müdürlüğümüze başvurmaları ile satış ilanın tebliğ edilemeyen alakadarlara tebliğ edilmiş sayılacağı ilan olunur. (*) ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. g. •) 5^ Örnek No: 27 (www.bilL90v.tr)

Yüklə 13,65 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin