Tcdd bölge müDÜRLÜĞÜ tekniK Şartname (İş Kalemleri) İşin Adı : m-n hatti km. 203+950 -204+040 arasi kazi ve taş duvar yapimi iş GrubuYüklə 23,46 Kb.
tarix12.09.2018
ölçüsü23,46 Kb.
#81695


TCDD 5.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
TEKNİK ŞARTNAME (İş Kalemleri)

İşin Adı : M-N HATTI KM.203+950 -204+040 ARASI KAZI VE TAŞ DUVAR YAPIMI

İş Grubu: Ana Grup>İnşaat İmalatları

Sayfa:


GENEL HÜKÜMLER:1)İşin Özeti:

Belirtilen km.de yolun sağında 85 mt kesiti verilen taş duvarların yapımı, tünelin üstünde kesiti verilen 15 mt taş duvar yapımı, mevcut tünel çıkışı duvarda tamirat, bunlara ait kazı işleri, yolun solunda suyun drenajı için kazı ile hendek yapılması
2)Yüklenici işin yapılacağı yeri teklif vermeden önce görmüş ve teklifini buna göre vermiş kabul edilecektir

3) Teklif bedele bütün malzeme, işçilik, nakliye, yükleme boşaltma ve taşıma bedelleri dahildir. Hafriyatın, kazıdan ve beton kırımından çıkan malzemenin taşınması dahildir. Yüklenicinin teklifini bütün nakliyeleri hesap ederek verdiği varsayılmaktadır.


4) İşin yapımı esnasında İş güvenliği ve iş sağlığı ile ilgili her türlü tedbir yüklenici tarafından alınacaktır. Bununla birlikte TCDD İdaresi ve İş Sağl. ve Güv.yetkilileri tarafından talep edilecek güvenlik tedbirlerine de uyulacaktır. Bu konuda İş güvenliği yönetmeliklerinde yer alan kurallar dikkate alınacaktır. İşin yapımı esnasında iş güvenliği ve iş sağlığı hususunda gerekli tedbirlerin alınmadığı tespit edildiği takdirde ilgili kanun ve yönetmelikler gereği işin yapımı kontrol teşkilatınca durdurulabilir. Yüklenici, İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yapacağı masrafları karşılamak zorundadır.
5)İşler tamamlandıktan sonra çevre temiz halde bırakılacak, inşaata ait atıklar bırakılmayacaktır.
6) Yükenici “Demiryolu Altyapısında Yükleniciler Tarafından Yürütülen Yapım, Bakım ve Onarım Faaliyetlerinde Emniyet Gereksinimlerine Dair 551 Numaralı Genel Emir” e uygun olarak çalışacak ve emirde bahsedilen bütün yükümlülüklerini yerine getirecektir. Bu emir şartnamenin ekidir. TCDD internet sitesinden ulaşılabilir. Ulaşılmadığı takdirde ilgili Yol Müd. Personellerinden bilgi alınabilir. Yüklenici bu yönetmelik gereği çalışcak personeline TCDD tarafından verilecek eğitimleri aldırmalıdır.
7)İşin metraj, proje veya şartnamesinin herhangi birinde belirtilen herşey işin yapımına dahildir.
8)İşin yapılacağı yerde karayolu bulunmamaktadır. İnşaatta kullanılacak taş, çimento, kum çakıl ve diğer malzeme ile çalışacak iş makinesi tren yük gabarisi sınırları içerisinde kalmak şartıyla vagonla TCDD tarafından Suçatı veya Doğanşehir İstasyonu’ndan alınarak bedelsiz taşınacaktır. Vagona yükleme boşaltma ve şantiyedeki taşımalar yükleniciye aittir.
9)Barbakan görevi görecek plastik borular kontrolün tarifine uygun olarak ve aynı hizada yerleştirilecektir.
10) Taş, ve kum-çakıl ocakları, su temin yeri yüklenici tarafından temin edilecektir. İdare herhangi bir ocak göstermeyecektir. Teklif bedellere nakliyeler dahildir. Nakliye mesafelerini yüklenici araştırarak teklifini vermiş kabul edilecektir
11)Taş duvarda kullanılacak taş malzene TCK karayolu şartnamesindeki taş özelliklerine uygun olacaktır.

POZ TARİFLERİ

04.V37/11 Aderans teşkilli tamir ve su izolasyonu katkısı (Sıvı) (kg)
Aderans teşkilli harç güçlendirici katkının 1 kg.ının fiyatıdır.

36.09005/A Çapı 100 mm, HER ÇEŞİT PLASTİK [PVC] BORULARIN DÖŞENMESİ (m)

Teknik Tarifi: Poz 08.73201'deki şartlar dâhilinde hazırlanmış her çeşit plastik (PVC) boruların duvar içine barbakan görevi görmek üzere yerleştirilmesi için her türlü malzeme ve işçilik alet ve edevat giderleri ile yüklenici kârı ve genel giderler dâhil her çeşit plastik (PVC) boruların döşenmesinin; herşey dahil 1 metre fiyatı.

ÖLÇÜ: Döşenmiş boru ekseninin boyu ölçülür.

D.101/A. HER CİNS KAZI ve NAKLİ

Proje ve Teknik Şartnamelerde belirtilen esaslar ve şartlar dahilinde, açıkta, kompresör ve patlayıcı madde kullanmadan kuruda ve suda her cins ve klâstaki zeminlerde yarma, yan ariyet, ocak ariyeti, her türlü bitkisel toprak, zayıf, oynak, batak, balçık, heyelan etmiş sahada, köprü altı ve civarında v.s. zeminin kazılması ve kullanılması, yüklenmesi, boşaltılması, kazıdan çıkan (ariyet, yan ariyet, taş ocağı, güzergah vb.) malzemenin dolguya, ara yâda ana depo alanlarına nakli, gerekli servis yollarının yapılması ve bakımı, depo alanlarının çevre ile uyumlu hale getirilmesi ile ilgili her türlü "düzenleme vb." işlerinin yapılması, kazı sahalarındaki temizleme, sökme işlerinin yapılması, dolgu altındaki mevcut zemin yüzeyinin sürülerek kabartılması, kazı alanının kuru tutulması için gerekli her türlü önlemlerin alınması, patlayıcı madde kullanılmadan kazı sahalarında; her cins inşaat, kuru duvar, harçlı duvar, beton veya betonarme yapı (moloz), şose, kaldırım, asfalt, beton ve benzeri yol kaplamalarının yıkılması veya sökülmesi, bunlardan çıkan malzemenin vasıtalara yüklenmesi, depoya taşınması, boşaltılması, idarece öngördüğü şekilde tabaka, tabaka serilmesi veya istif edilmesi, dâhil gerekli işlerin yapılması için gerekli hertürlü işçilik, malzeme, makine, alet ve edevat masrafları ile müteahhit karı ve genel masraflar dâhil, projelere uygun olarak yapılmış kazının Genel Açıklamalar kısmındaki şartları da kapsayan 1 m3'ünün fiyatıdır.

Kazı yapılacak kısımdaki eski duvarın kalan kısmı da kazı metrajına yumuşak vesert kaya olarak dahil edilmiş olup ayrıca bir bedel ödenmeyecektir.

Ölçü : a) Güzergâh yarmaları ve diğer kazılarda kazının metreküp olarak hacmi, projelerindeki boyutlar ve şev eğimleri dikkate alınarak hesaplanır.

Beton veya betonarme yapı (bina) yıkılması veya sökülmesi için yapı dolu hacminin %40'ı m3 olarak ödemeye esas alınarak hesaplanır.

Aç-kapa kazılarında projesinde gösterilen kaplama betonu üstündeki dolgunun üst kotu ile tabi zemin arasına kadar olan bölümün kazısı bu pozdan ödenecektir.

Heyelan etmiş şevlerde tahkimat için yapılan imalatların kazıları bu pozdan ödenir.

Not 1: Şevlerin kesiminden sonra yatırılması (şev eğimlerinin değişmesi) durumunda her hangi bir zam ödenmeyecek olup yapılacak olan kazılar bu pozdan ödenecektir.


D146/A OCAK TAŞI İLE MOLOZ TAŞ İNŞAATI YAPILMASI


Proje ve Teknik Şartnamelerde belirtilen esaslar ve şartlar dahilinde, ocak taşı ile moloz taş inşaat yapılması için gerekli ocak taşının ve harç malzemelerinin temini, iş yerine nakli, taşın uygun boyutlara getirilmesi, 350 doz çimentolu harç ile taş inşaatın yapılması, priz müddetince sulanması yüzeyin düzeltilmesi, gömme oluklu derz yapılması, her türlü işçilik, yükleme boşaltma ve nakliye işleri, malzeme zayiatı, yardımcı malzeme, ekipman, alet edevat masrafları ile bu iş için gerekebilecek her türlü ek giderler ile müteahhit karı ve genel masrafları dahil, proje ve teknik şartnamelere uygun moloz taş inşaat yapılmasının TCK Teknik şartnamesine de uygun olarak imalinin 1 m3'ünün fiyatıdır.

Ölçü : Ocak Taşı ile Moloz Taş İnşaat Yapılması'nın metreküp olarak hacmi, projelerindeki boyutları dikkate alınarak hesaplanır.Oska/012-ytYüklə 23,46 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin