TƏDBİRLƏr plani mədəniyyət evi və klublar

Sizin üçün oyun:

Google Play'də əldə edin


Yüklə 181.21 Kb.
tarix20.01.2017
ölçüsü181.21 Kb.
Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsinin şəbəkəsinə daxil olan mədəniyyət müəssisələrinin 20 Yanvar faciəsinin iyirmi ikinci ildönümü münasibətilə
TƏDBİRLƏR PLANI

Mədəniyyət evi və klublar




Mədəniyyət evinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer



Bibi-Heybət qəsəbə Mədəniyyət evi

“Şəhidlər unudulmur" adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 13:00



Mədəniyyət evi



Badamdar qəsəbə Mədəniyyət evi

“Şəhidlər qazilik nişanəmizdir” adlı ədəbi-bədii kompozisiya

19 Yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət evi



H.Sarabski adına Mədəniyyət evi

“Qəhrəmanlıq zirvəsi” Araz poeziya teatrının kompozisiyası

19 Yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət evi



İ.Əbilov adına Mədəniyyət Mərkəzi

20 Yanvar şəhidlərinin xatirəsinə həsr olunmuş “Mədəniyyət inciləri” uşaq teatrının tamaşası

19 Yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət mərkəzi



Şərifzadə adına Mədəniyyət evi

“Qətl günü” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 14.00



53 saylı orta məktəb



V. Məmmədov adına Mədəniyyət evi

20 Yanvar faciəsinə həsr olunmuş sərgi

18 Yanvar

Mədəniyyət evi



Nizami rayon Mədəniyyət Mərkəzi

“O şənbə gecəsi” adlı kompozisiya

20 Yanvar

Saat 12.00



Mədəniyyət evi



Ş.Ələkbərova adına Mədəniyyət evi

“Torpağın uğrunda azadlıq toxumu əkdi şəhidlər” adlı ədəbi-bədii kompozisiya

19 Yanvar

Saat 12:00




Mədəniyyət evi



Xətai Rayon Mədəniyyət Mərkəzi

20 yanvar faciəsinə həsr olunmuş ədəbi – bədii kompozisiya

19 Yanvar

Saat 13.00



249 saylı orta məktəb



Binə qəsəbə Mədəniyyət Mərkəzi

“Şəhidlik zirvəsinə ucalan xalqım” adlı kompozisiya

18 Yanvar

Saat 14.00



Mədəniyyət evi



Binə qəsəbə Mədəniyyət Mərkəzi

Şəhidlər xiyabanına ziyarət

19 Yanvar

Saat 11.00



Şəhidlər xiyabanı



Zirə qəsəbə klubu

“Qanlı Yanvar” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 12.00



241 saylı məktəb



V. Mustafazadə adına Mədəniyyət Mərkəzi

“20 yanvar - qanlı və şanlı tarix” adlı tədbir

18 Yanvar

Saat 14.00



Mədəniyyət mərkəzi



Kürdəxanı qəsəbə Mədəniyyət evi

“Qanlı Yanvar” ədəbi – bədii kompozisiya

19 Yanvar

Saat 12.00




Mədəniyyət evi



Zığ qəsəbə Mədəniyyət evi

“Qəfil əsdi qəm küləyi o gecə” adlı tədbir

18 Yanvar

Saat 13:00



Mədəniyyət evi



M.Əzizbəyov adına Əmircan qəsəbə Mədəniyyət evi

“Ağla qərənfil ağla” adlı tədbir

17 Yanvar

Saat 12:00




226 saylı məktəb



Xoca-Həsən qəsəbə klubu

“Qanlı Yanvar -1990-cı il” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 13:00



Klub



Nizami adına Mədəniyyət Mərkəzi

“Qanlı şənbə gecəsi” adlı ədəbi-bədii gecə

19 Yanvar

Saat 12:00



125 nömrəli məktəb



Türkan qəsəbə Mədəniyyət evi

“Qanlı Yanvar” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 13.00



262 nömrəli məktəbdə



Şüvəlan qəsəbə Mədəniyyət evi

Bakı Uşaq Teatrının təqdimatında “Vətən” adlı tamaşa

18 Yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət evi



Qala qəsəbə Klubu

“Tarixin qan yaddaşı” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 15.00



Klub



Ə. Paşayev adına Mədəniyyət evi

“Əbədiyyətə qovuşanlar” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 13.00



71 saylı orta məktəb



Pirşağı qəsəbə Mədəniyyət evi

“20 Yanvar” mərdlik məktəbidir” adlı tədbir

18 Yanvar

Saat 11.00



Mədəniyyət evi



R. Axundov adına Mədəniyyət evi

“Qanlı tarix unudulmur” adlı tədbir

18 Yanvar

Saat 13.30



Mədəniyyət evi



Bilgəh qəsəbə Mədəniyyət evi

“Qan yaddaşımız, müstəqilliyə aparan yol ” adlı təbdir

19 Yanvar

Saat 14:00



H. Abbasov Mədəniyyət evi



M.Ə.Sabir adına Bülbülə qəsəbə Mədəniyyət evi

“Azadlıq mübarizəsi” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət evi



H. Abbasov adına Mədəniyyət evi

“Qan yaddaşımız” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 14:00



Mədəniyyət evi



Ramana qəsəbə Mədəniyyət evi

“Qanlı 20 Yanvar” adlı ədəbi – bədii kompozisiya

19 Yanvar

Saat 13.00



198 saylı orta məktəb



Nardaran qəsəbə klubu

“Qan yaddaşımız, müstəqilliyə aparan yol ” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 14:00



H. Abbasov Mədəniyyət evi



A.R.Qobustanlı adına Mədəniyyət evi

“Şəhidlər ölmür” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 12:00



223 saylı orta məktəb



Müşfiqabad qəsəbə Mədəniyyət evi

“20 yanvar - şəhid ruhlarının harayı” adlı teatrlaşdırılmış kompozisiya”

19 Yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət evi



Səngəçal qəsəbə Mədəniyyət evi

“1990-cı il Qanlı yanvar” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 11:00



222 saylı orta məktəb



Çeyildağ qəsəbə klubu

20 Yanvar faciəsinə həsr olunmuş anım tədbiri

20 Yanvar

Saat 12:00



Klub


Kitabxanalar




Mədəniyyət müəssisəsinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1.

Səbail rayon MKS və Filiallar

“Şəhidlər unudulmur” adlı söhbət

19 Yanvar

Saat 13.00



Kitabxana

2

Filial 1

“Tarixin sınaq günü” adlı dəyirmi masa

19 Yanvar

Saat 13.00



Kitabxana

3

Filial 2

“Şəhid qanı ilə yazılan tarix” adlı sərgi

19 Yanvar


Kitabxana

4

Filial 3

“Qəhrəmanlıq, məğrurluq, qürur və sınaq günü” adlı sərgi

19 Yanvar


Kitabxana

5

Filial 4

“Şəhidlər unudulmur” adlı ədəbi-bədii gecə

19 Yanvar

Saat 13.00



Kitabxana

6

Yasamal rayon MKS 1 nömrəli filial

“Şəhidlər xiyabanına ziyarət, sərgi”

19 Yanvar

Kitabxana

7

4 nömrəli filial

“Qanlı yanvar” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

8

5 nömrəli filial

“Ağlama qərənfilim” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

9

Nəsimi rayon MKS

“Qanlı və şanlı gecə” adlı sərgi

19 Yanvar

Kitabxana

10

1 nömrəli filial

“Qara yanvar” adlı sərgi, söhbət

18 Yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

11

2 nömrəli filial

“Ümumxalq hüzn günü” adlı sərgi, söhbət

19 Yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

12

3 nömrəli filial

“Qanlı Yanvar” adlı sərgi, söhbət

11 Yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

13

4 nömrəli filial

“Tarixin qan yaddaşı” adlı sərgi, söhbət

18 Yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

14

Qaradağ rayon MKS

Şəhidlər xiyabanına ziyarət

19 Yanvar

Saat 11:00



Şəhidlər xiyabanı

15

1 nömrəli filial

“Şəhidlər” adlı sərgi

11 Yanvar

Kitabxana

16

2 nömrəli filial

“Qara yanvar” adlı sərgi

18 Yanvar

Kitabxana

17

3 nömrəli filial

"Qanlı yanvar" adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 12:00



184 saylı məktəb

18

4 nömrəli filial

“Şəhidlər unudulmur” adlı sərgi

18 Yanvar

Kitabxana

19

5 nömrəli filial

“Şəhidlər heç vaxt unudulmur” adlı tədbir

19 Yanvar Saat 12:00

Kitabxana

20

6 nömrəli filial

“Şəhidlər ölmür” adlı tədbir

20 Yanvar Saat 11:00

Kitabxana

21

7 nömrəli filial

“Qara yanvar” adlı sərgi

22 Yanvar

Kitabxana

22

8 nömrəli filial

“Qara yanvar” adlı sərgi

18 Yanvar

Kitabxana

23

9 nömrəli filial

“Qanlı yanvar” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 15:00



Kitabxana

24

Suraxanı rayon MKS

“Cəsur vətən övladları” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 13:00




Kitabxana

25

1 nömrəli filial

“Şəhidlər unudulmur” adlı xatirə gecəsi

19 Yanvar

Saat 15:00



Kitabxana

26

2 nömrəli filial

“Unudulmaz xalq hüzn günü” adlı sərgi

17 Yanvar


Kitabxana

27

3 nömrəli filial

“Qan yaddaşı” adlı bədii gecə

17 Yanvar

Saat 12:00



Məktəbdə

28

4 nömrəli filial

“Şəhidlər zirvəsi” adlı tədbir

15 Yanvar

Saat 14:30



Kitabxana

29

5 nömrəli filial

Əmircan qəsəbəsində yerləşən şəhidlər xiyabanına ziyarət

20 Yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

30

Sabunçu rayon MKS


“Şəhidlər ölməz, vətən bölünməz” adlı anım gecəsi

19 Yanvar

Saat 12:00



2 saylı orta məktəb

31

1 nömrəli filial

“Oldular xalqın andı şəhidlər” adlı anim gecəsi

19 Yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

32

2 nömrəli filial

“Ölərkən dünyaya gələn oğullar” adlı anim gecəsi

19 Yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

33

3 nömrəli filial

"Qanlı yanvar” adlı sərgi

19 Yanvar

Kitabxana

34

4 nömrəli filial

“Şəhidlik günü” adlı söhbət

19 Yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

35

5 nömrəli filial

“20 yanvar - şəhidlik zirvəsi” adlı sərgi

19 Yanvar

Kitabxana

36

6 nömrəli filial

Şəhid ailələri ilə anım gecəsi

19 Yanvar

Saat 11.00



Kitabxana

37

8 nömrəli filial

“Vətənin ruhudur, şəhid ruhu” adlı anım gecəsi

18 Yanvar

Saat 14:00



113 saylı məktəbdə

38

11 nömrəli filial

“Biz sizə borcluyuq igid şəhidlər” adlı ədəbi- bədii kompozisiya

19 Yanvar

Saat 10:00



Kitabxana

39

12 nömrəli filial

“Əbədiyyətə qovuşanlar” adlı ədəbi-bədii kompozisiya”

19 Yanvar

Saat 14:00



Kitabxana

40

Nizami rayon MKS

“Harada vətən var, orada şəhidlik var, qəhrəmanlıq var” adlı tədbir

17 Yanvar

Saat 11:00



Kitabxana

41

2 nömrəli filial

“Şəhidlər ölməz, vətən bölünməz” adlı sərgi

16 Yanvar


Kitabxana

42

3 nömrəli filial

“O, müdhiş gecə” adlı sərgi

18 Yanvar

Kitabxana

43

6 nömrəli filial (uşaq kitabxanası)

“Qanlı şənbə gecəsi” adlı sərgi

18 Yanvar

Kitabxana

44

Xəzər rayon MKS

“Azadlıq mübarizləri” adlı kompozisiya

18 Yanvar

Saat 14.00



Kitabxana

45

1 nömrəli filial

“Şəhidlik zirvəsi, mərdlik məktəbi” adlı sərgi

19 Yanvar

Kitabxana

46

2 nömrəli filial

“Qanla yazılan tarix” adlı sərgi

18 Yanvar


Kitabxana

47

3 nömrəli filial

“Şəhidlik və qəhrəmanlıq zirvəsi” adlı söhbət

18 Yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

48

4 nömrəli filial

“Vətənin qəlbinə dəyən yaralar” adlı söhbət

19 Yanvar

Saat 11:00



Kitabxana

49

5 nömrəli filial

“Qanlı qətl” adlı sərgi

19 Yanvar

Kitabxana

50

6 nömrəli filial

“Əsrə bərabər gecə” adlı sərgi

15 Yanvar

Kitabxana

51

7 nömrəli filial

“Şəhidli, şahidli gecə” adlı sərgi

15 Yanvar

Kitabxana

52

Binəqədi rayon MKS

Şəhidlər xiyabanına ziyarət

19 Yanvar

Saat 14:00




Kitabxana

53

1 nömrəli filial

“Qanlı Yanvar” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 13:00



Kitabxana

54

2 nömrəli filial

“Ağla qərənfil ağla” adlı söhbət

19 Yanvar

Saat 14:00



Kitabxana

55

3 nömrəli filial

“Şəhidlər ölmür” adlı söhbət

19 Yanvar

Saat 14:00



Kitabxana

56

4 nömrəli filial

“Ümumxalq hüzn günü” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 14:00



Kitabxana

57

5 nömrəli filial

“Tarixin qanlı yaddaşı” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 14:00



Kitabxana

58

6 nömrəli filial

“Şəhidlər günü” adlı söhbət

19 Yanvar

Saat 14:00



Kitabxana

59

Xətai rayon MKS

“Qanla yazılmış şərəf salnaməsi” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 15:00


Kitabxana

60

1 nömrəli filial

“Vətən uğrunda əbədiyyətə qovuşanlar” adlı söhbət

19 Yanvar

Saat 15:30



Kitabxana

61

2 nömrəli filial

“Milli faciənin ibrət dərsləri” adlı sərgi

19 Yanvar


Kitabxana

62

4 nömrəli filial

“Şəhidlik zirvəsinə yüksələnlər ölməzlər” adlı söhbət

17 Yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

63

Nərimanov MKS

“Vətən şəhidləri unutmur” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

64

1 nömrəli filial

“Gözlərdən axan yaş” adlı tədbir

17 Yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

65

2 nömrəli filial

“20 Yanvar xalqımızın şanlı səhifəsi” adlı tədbir

18 Yanvar

Saat 12:00



Kitabxana



Uşaq musiqi və incəsənət məktəbləri




Məktəbin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1.

S. Ələsgərov adına 1 saylı uşaq incəsənət məktəbi

20 Yanvar faciəsinə həsr olunmuş sərgi

17 Yanvar

Məktəb

2.

3 saylı uşaq incəsənət məktəbi

“Ağla qərənfil ağla” adlı tədbir

17 Yanvar

Saat 12:00



226 saylı məktəb

3.

4 saylı uşaq incəsənət məktəbi

Anım gününə həsr olunmuş mühazirə

19 Yanvar

Saat 12:00



Məktəb

4

5 saylı uşaq incəsənət məktəbi

20 yanvar faciəsinə həsr olunmuş bədii gecə

18 Yanvar

Saat 14:00



Məktəb

5.

R.Behbudov adına 2 saylı 11 illik uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar faciəsinə həsr olunmuş tədbir

19 Yanvar

Saat 14:00



Məktəb

6.

10 saylı uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar faciəsinə həsr olunmuş tədbir

19 Yanvar

Saat 15:00



Məktəb

7.

T.Quliyev adına 12 saylı 11 illik uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar faciəsi ilə bağlı anım mərasimi

19 Yanvar

Saat 12:00



Məktəb

8.

R. Hacıyev adına 15 saylı 11 illik uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar faciəsi ilə bağlı mühazirə

19 Yanvar

Saat 13:00



Məktəb

9.

Ş.Ələkbərova adına 20 saylı uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar faciəsi ilə bağlı ədəbi - bədii gecə

19 Yanvar

Saat 17:00



Məktəb

10.

F.Əmirov adına 6 saylı uşaq incəsənət məktəbi

20 yanvarla bağlı sərgi

20 Yanvar

Məktəb

11.

L. və M.Rostropoviçlər adına 21 saylı uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar faciəsi ilə bağlı ədəbi - bədii gecə

19 Yanvar

Saat 13:00



Məktəb

12

11 saylı uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar faciəsi ilə bağlı tədbir

19 Yanvar

Saat 16:00



Məktəb

13

24 saylı musiqi məktəbi

20 Yanvara həsr olunmuş tədbir

19 Yanvar

Saat 14:00



Məktəb

14

17 saylı uşaq incəsənət-musiqi məktəbi

Qanlı 20 Yanvar faciəsinə həsr olunmuş ədəbi gecə

19 Yanvar

Saat 14:00



Məktəb

15

M.Maqomayev adına 26 saylı uşaq musiqi məktəbi

“Qanlı yanvar” adlı tədbir

19 Yanvar

Saat 12:00



Məktəb

16

28 saylı uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar faciəsinə həsr olunmuş tədbir

19 Yanvar

Saat 14:00



Məktəb

17

2 saylı uşaq incəsənət

Şəhidlər xiyabanına ziyarət

20 Yanvar

Saat 13:00



Məktəb

18

38 saylı gözdən əlillər üçün uşaq musiqi məktəbi

“Şəhidləri anırıq” adlı tədbir

19 Yanvar Saat 14:00

Məktəb

19

23 saylı Bədəlbəyli adına uşaq musiqi məktəbi

Şəhidlər xiyabanına ziyarət

19 Yanvar

Saat 13:30



Məktəb


Muzeylər



Muzeyin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

M.S.Ordubadinin ev muzeyi, Nəriman Nərimanovun xatirə muzeyi ilə birlikdə

“Torpaq uğrunda ölən varsa vətəndir” adlı tədbir

18 Yanvar Saat 13:00


M.S.Ordubadinin Xatirə Muzeyi




Dostları ilə paylaş:
Orklarla döyüş:

Google Play'də əldə edin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə