tft ekranlı mp4 Oynatıcı Kullanma KılavuzuYüklə 258,18 Kb.
tarix06.03.2018
ölçüsü258,18 Kb.
#44879
MP409


1.8” TFT Ekranlı MP4 Oynatıcı
Kullanma Kılavuzu

ve

Garanti Belgesi


KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN ÖNEMLİ BİLGİLER

Ürününüzü kullanmadan önce “TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU’’ dikkatlice okuyunuz ve ürününüzü kullanım kılavuzunda tarif edildiği şekilde kullanınız.

Ürününüzü ısı kaynaklarından uzak tutunuz.

Ürününüzün üzerine herhangi bir sıvı dökülmemesi ve sıvı teması olmaması konusunda dikkatli olunuz.

Ürününüzü asla toz, su ve neme maruz bırakmayınız. Aksi takdirde elektrik çarpma tehlikesi ortaya çıkabilir.

Ürün batarya ömrü farklı kullanımlarda ve farklı modellerde değişmektedir.


 1. Aşağıda belirtilen durumlarda lütfen ürünü şarj ediniz:

  1. Batarya göstergesinin düşük batarya uyarısı vermesi,

  2. Oynatıcının otomatik olarak kapanması ve tekrar açıldığında yeniden kapanması,

  3. Tuşlar basıldığı halde çalışmaması,

  4. Oynatıcı açılmıyor ise.

 2. Formatlama veya bilgi yüklenmesi sırasında oynatıcınızı PC bağlantısından çıkarmayınız, aksi takdirde işlemler hatalar oluşturabilir.

 3. Oynatıcınızı veri depolama amacı ile kullandığınızda, lütfen dökümanları düzenli olarak klasör içinde saklayınız, aksi takdirde bilgi kaybı yaşanabilir.

1. Ttec Plus MP409 MP4 Oynatıcı Hakkında

Ttec Plus MP4 oynatıcı ürünümüzü satın aldığınız için siz değerli müşterimize teşekkür ederiz. Ürünümüzün ergonomik tasarımı ve kolay kurulumu ile kişisel kullanımınıza yepyeni bir soluk katacağını umuyoruz. Lütfen ürünü çalıştırmadan önce bu kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyunuz, ilerideki başvurular için saklayınız.
2. Paket İçeriği


 • MP4 oynatıcı

 • USB ara kablosu

 • Kullanma kılavuzu ve garanti belgesi

 • Yazılım ve uygulama CD’si

 • Kulaklık

3. Kullanım Kılavuzu

Bu kitapçığı okumak sadece birkaç dakikanızı alacaktır. Kurulumu başarılı bir şekilde tamamlayabilmeniz için yapmanız gerekenleri açıklamaktadır.
4. Paketten Çıkarma

Dikkatli bir şekilde paketi açınız. Parçaların paketlerini ve kutusunu saklamanızı tavsiye ederiz. Taşımanız sırasında ya da servise götürmeniz sırasında size yardımcı olacaktır. Hasarı önlemek için radyatör yakınında bırakmayınız, güneş ışığından, fazla nem ve su olan yerlerden uzak tutunuz.


4.1 MP4 Oynatıcı Genel Özellikleri

 • 2GB ve ya 4GB dahili hafıza (Kutuda yazılı olan veya satın alınan hafıza geçerlidir.)

 • 1,8” renkli TFT ekran

 • Dahili şarj edilebilir Li-ion batarya

 • Çoklu dil desteği, Türkçe yazılım

 • AVI, MPG, MPEG, RM, RMVB, WMV, DAT video formatlarının CD’de yer alan uygulama ile .avi formatına dönüştürülerek oynatılması

 • MP3, WMA, WAV müzik formatları desteği

 • JPG, BMP fotoğraf formatları desteği

 • Yazılım güncellemesi

 • Vista ve MAC OS uyumlu, kolay kullanım

 • USB 2.0 arayüzü ile yüksek hızda veri iletimi, USB porttan şarj edebilme

 • Sürücüsüz, tak çalıştır U disk (Windows 2000 işletim sistemi veya üzeri)

 • Kayıt/ Tekrar oynatma

 • 7 adet gerçek EQ

 • Otomatik kapanma modu

 • Çoklu tekrar modu

 • Senkronize şarkı sözleri görüntüleme, ID3 tag desteği

 • E-book, TXT dosya formatı desteği

Not: Bellek büyüklüğüne bağlı olarak, cihazın açılma süresi uzayabilir.

 • Fotoğrafları ve e-kitap metinlerini gösterir, canlı ses kaydı yapar, müzik ve video dosyalarını oynatır. Cihazınıza aktarılmadan önce, bu dosyaların bilgisayarınıza yüklenmiş olması gerekir.

 • Müzik dosyaları genellikle “MP3” dosyaları halindedir. MP3, en yaygın kullanılan ve cihazınız için de önerilen ses formatıdır. Sevdiğiniz şarkıların MP3 dosyalarını internet üzerinden satın alabileceğiniz gibi, sahip olduğunuz CD’lerden MP3 dosyalar yaratabilirsiniz.

 • Cihazınız, video formatlarının ekranda görüntülenmesine olanak sağlayacak video yazılımı ile birlikte gelmektedir.

 • Fotoğraflar JPG, BMP formatında olmalıdır.

 • E-kitaplar metin (veya .txt) belgeleri şeklinde olmalıdır

4. MP4 Oynatıcı Tuş Gösterimi

 1. O

  ynat/Duraklat/Dur/Açma/Kapama

 2. Önceki/REW

 3. Ekran

 4. Menü M

 5. İleri/FF

 6. Kayıt tuşu (REC)/A-B tekrar

 7. Kulaklık girişi

 8. Reset

 9. USB girişi

5.1 Ttec Plus MP409 MP4 Oynatıcı Sistem Gereksinimleri • Pentium III 500MHz veya üstü önerilir

 • Windows 2000 veya üstü

 • Yazılım için 250MB veya daha fazla boş disk alanı

 • 256MB RAM (512MB önerilir)

 • Sayısal ses çıkış olanağına sahip optik sürücü

 • USB yuvası (2.0 önerilir)

 • Dahili ses kartı ve 16-bit renkli görüntü kartı

5.2 Dosyaların Bilgisayarınızdan Cihazınıza Aktarılması

Eğer cihazınız bilgisayarınıza bağlı değilse, USB kablosunu kullanarak bağlayınız. Bilgisayarınızın ekranında yeni aygıt ile ne yapmak istediğinizi soran bir pencere açılabilir. Bu pencereyi kapatınız. İkinci olarak aşağıda belirtilen yolu izleyerek MP oynatıcı sürücünüzü açabilirsiniz.
“Bilgisayarım” (My Computer) penceresini (Vista’da “Bilgisayar” (Computer)) açınız. Bu ikon genellikle masa üstünüzde bulunur. Bu pencereyi açmak için “Başlat/ Bilgisayarım” (Start/My Computer) seçeneklerini de tıklayabilirsiniz. Bu pencerede bilgisayarınıza bağlı çeşitli sürücüleri göreceksiniz. “C:” sürücüsü, bilgisayarınızın sürücüsüdür. “D:” ve bazen “E:” sürücüsü, CD veya DVD sürücünüzdür. Cihazınızı PC’nize bağladığınız zaman, bilgisayarınız ona otomatik olarak bir “sürücü harfi” tahsis eder. Bu herhangi bir harf olabilir, fakat büyük olasılıkla F, G veya H olacaktır.

5.3 Dosya Yönetimi

Dosyalarınızı kolay bir şekilde yönetmek için, dosyalarınızı değişik klasörlerde saklayınız. Örneğin, müzik dosyalarınızı “Müzik” klasörüne, video dosyalarını “Video” klasörüne, fotoğraf dosyalarını “Fotoğraf” klasörüne, ses kayıt dosyalarını “Ses” klasörüne ve “TXT” dosyalarını “Metin” klasörüne yerleştirebilirsiniz.

Dosyaları PC’nizden cihazınıza aktarmak için, bir pencereden diğerine sürüklemeniz yeterlidir. Örneğin, eğer MP3 dosyalarınız “Müziğim” (My Music) klasöründe duruyorsa, onları “Müziğim” (My Music) klasöründen MP3 sürücüsü penceresindeki “Müzik” klasörüne sürükleyebilirsiniz. Eğer tercih ederseniz, dosyaları bir pencerede kopyalayıp diğer pencereye yapıştırabilirsiniz.

Bir dosyayı kopyalamak için, dosya adının üzerini sağ tuş ile tıklayınız ve “Kopyala” (Copy) seçeneğini seçiniz. Sonra, oynatıcınızın içindeki “Müzik” dosyası içerisinde sağ tuşla tıklayınız ve “Yapıştır” (Paste) seçeneğini seçiniz. Dosya, cihazınıza kopyalanacaktır. Videoları, fotoğrafları ve belgeleri de aynı şekilde aktarabilirsiniz. Her birini doğru klasöre yerleştirmeye özen gösteriniz. Bütün medya dosyalarınızın aktarılmasını tamamladığınız zaman cihazınızı bilgisayarınızdan çıkarınız, çalıştırınız.
5. 4 Temel Kullanım

5.4.1 Açma/Kapama

A). Açık: Cihazı açmak için “” tuşunu basılı tutunuz. ekranda logo resmi belirir ve cihaz daha sonra ana ekrana geçer.

B). Kapalı: “” tuşunu basılı tutunuz, oynatıcı kapanır.


5.4.2 Şarj Etme

USB kablosu ile: Cihazı USB kablosu vasıtası ile bilgisayara bağlayınız, oynatıcı otomatik olarak U-disk moduna geçer. U-disk modundan çıkınız, oynatıcı şarj moduna geçecektir.


Not: Güvenlik amacıyla şarj süresi 8 saati geçmemelidir. Pil ömrü şarj olma sayısına bağlı olduğundan bataryası ancak tamamen boşaldıktan sonra ve her seferinde tam olarak şarj ediniz. Tam şarj, genellikle 3-4 saat sürer. USB yuvasının yüksek hızlı bir USB 2.0 yuva olmasına ve bilgisayarınızın açık olmasına dikkat ediniz.

5.4.3 TuşlarAna menüde istediğiniz menüyü seçmek için” veya “” tuşlarına, menüye girmek için “M” tuşuna basınız. Menülerde ana ekrana geri dönmek için “M” tuşunu basılı tutunuz.
5.4.4 Müzik Oynatma

Bu oynatıcı yüksek kaliteli ses işlemcisi sayesinde MP3/WMA formatındaki şarkıların keyfini çıkarmanızı sağlar.


1). Oynatma

Ana menüden “Müzik” menüsünü seçiniz, menüye girmek için “M” tuşuna basınız.


2). Tuşlar

A). Ses dosyalarını seçmek için “” veya “” tuşuna basınız.

B). Oynatmak için “M” tuşuna basınız.

C). Ana menüye dönmek için “M” tuşuna basılı tutunuz.


3). Ses ayarı

Şarkı oynatma modunda iken sesi ayarlamak için “” veya “” tuşlarına basılı tutunuz.


4). Önceki dosya/Sonraki dosya; FF/RW (ileri/geri sarma)

Bir sonraki dosyaya geçmek için “”, bir önceki dosyaya geçmek için “” tuşuna basınız.

İleri veya geri sarma (FF / RW )için “” veya “” tuşunu basılı tutunuz.
5). Duraklatma

Şarkı oynatma modunda iken duraklatmak için “” tuşuna basınız. Tekrar “” tuşuna bastığınızda cihaz müzik parçasını oynatmaya devam edecektir.


6). Çalma listesi

Çalma listesine girmek için “M” tuşunu basılı tutunuz. Dosyaları seçmek için “” veya “” tuşuna, dosya içine girmek ve oynatmayı başlatmak için “M” tuşuna basınız.


7). EQ modu ayarı

Ana ekrana dönmek için “M” tuşunu basılı tutunuz. “Araçlar> Müzik> EQ Seçim” menüsünü seçiniz. EQ seçimi 8 adet EQ modu içerir. “” veya “” tuşuna basarak bu modlar arasında gezinebilirsiniz. En son onaylamak ve geri dönmek için “M” tuşuna basınız.


8). Tekrar moduAna ekrana dönmek için “M” tuşunu basılı tutunuz. “Araçlar> Müzik> Tekrar modu” menüsünü seçiniz. “” veya “” tuşuna bastığınızda oynatma modu aşağıdaki sırada değişir: Bir kere, şarkı tekrar, dosya bir kere, dosya tekrar, hepsi bir kere, hepsi tekrar ve giriş (intro). En son onaylamak ve geri dönmek için “M” tuşuna basınız.
9). Oynatma modu

“Araçlar> Müzik > Oynatma modu” menüsünü seçiniz. “” veya “” tuşuna basarak, istediğiniz oynatma modunu seçiniz. En son onaylamak ve geri dönmek için “M” tuşuna basınız. Son seçtiğiniz oynatma modu düzenli veya karışık olarak oynatılacaktır.


10). A-B tekrar

Şarkı çalarken başlangıç noktası “A”yı belirlemek için “VOL” tuşuna bir defa basınız, ekranda “A-” görüntülenir. Daha sonra “B” noktasını belirlemek için “VOL” tuşuna tekrar basınız, ekranda “A-B” görüntülenir ve oynatıcı seçilen kısmı sürekli olarak çalmaya başlar. Çıkmak için üçüncü defa “VOL” tuşuna basınız.

“A-B” tekrar fonksiyonu duraklatma durumunda çalışmaz.

Not: “A-” veya “A-B” durumunda ileri sarma (FF) veya geri sarma (REW) fonksiyonları için “” veya “” tuşunu basılı tutunuz. Bu durumda A-B tekrar iptal olacaktır.

11). Frekans spektrumu

Şarkı oynatma modunda iken “VOL” tuşuna basılı tutunuz, ekranda frekans spektrumu veya şarkı sözleri görüntülenecektir. Şarkı sözlerinin görüntülenmesi için şarkı sözleri dosyasının mutlaka Mp4 oynatıcı da bulunması gerekmektedir.


5.4.5 Video Oynatma

1). Oynatma

Ana menüden “Video” seçiniz ve menüye girmek için “M” tuşuna basınız. İstediğiniz dosyayı seçiniz ve oynatmak için seçiniz.
2). Tuşlar

A). Ses dosyalarını seçmek için “” veya “” tuşuna basınız.

B). Oynatmayı başlatmak için “M” tuşuna, ana menüye dönmek için “M” tuşuna basılı tutunuz.
3). Ses Ayarı

Video oynatma modunda iken sesi ayarlamak için “” veya “” tuşuna basılı tutunuz.


4). Önceki dosya/Sonraki dosya; İleri Sarma /Geri sarma (FF/RW)

Sonraki dosyaya geçmek için “” tuşuna ve önceki dosyaya geçmek için “” tuşuna basınız.

FF veya RW için, video duraklatılmışken “” veya “”tuşuna basılı tutunuz.


5). Duraklat

Oynatırken duraklatmak için “” tuşuna basınız. Tekrar “” tuşuna bastığınızda cihaz videoyu oynatmaya devam eder.


6). Çalma Listesi

Çalma listesine girmek için “M” tuşuna basınız. Dosyaları seçmek için “” veya “” tuşuna, menüye girmek ve oynatmaya başlamak için “M” tuşuna basınız.

5.4.6 Fotoğraf Görüntüleme

1). Ana menüden “Fotoğraf” menüsünü seçiniz ve menüye girmek için “M” tuşuna basınız. Oynatıcı resimleri görüntüleme moduna geçer. İstediğiniz resmi seçebilir ve tam ekranda izleyebilirsiniz.


2). Fotoğraf görüntüleme

A). Görüntülemek istediğiniz resmi seçmek için “” veya “” tuşuna basınız.

B). Dosyayı seçtikten sonra “M” tuşuna basarak resmi tam ekranda izleyebilirsiniz.

C). Bir önceki veya sonraki resme geçiş yapmak için “” veya “” tuşuna basınız.

D). Fotoğraf menüsüne geri dönmek için “M” tuşuna basınız.

E). Çıkmak ve ana menüye geri dönmek için “M” tuşunu basılı tutunuz.

5.4.7 Metin (E-kitap)

1) “Metin” menüsününe giriniz: Ana menüden “Metin” menüsünü seçiniz ve menüye girmek için “M” tuşuna basınız. Metin dosya listesine girecektir.


2). Metin (E-kitap) okuma

A). İstediğiniz dosyayı seçmek için “” veya “” tuşuna basınız.

B). Okumaya başlamak için “M” tuşuna basınız.

C). Bir önceki veya bir sonraki sayfaya geçiş yapmak için “” veya “” tuşuna basınız.

D). “Sayfa işaretini kaydet” listesini görüntülemek için “VOL” tuşunu basılı tutunuz. “” veya “” tuşuna basarak sayfa işaretini seçiniz ve kaydetmek için “M” tuşuna basınız.

F). “Sayfa işaretini bul” listesini görüntülemek için “VOL” tuşuna basınız. “” veya “” tuşuna basarak sayfa işaretçisini seçiniz ve görüntülemek için “M” tuşuna basınız.

G). Bir metin (E-kitap) okurken dosya listesine geri dönmek için “M” tuşuna basınız. Çıkmak için “M” tuşunu basılı tutunuz.
Not: Sayfa işareti sadece mevcut dosya için geçerli olup diğer metin dosyaları okunurken yeniden ayarlanmalıdır.

5.4.8 Ses Kaydı

1). Ses kaydına girme

Ana ekranda “kayıt” menüsünü seçiniz ve menüye girmek için “M” tuşuna basınız.


2). Kayda başlama

Kayıt menüsüne girdikten sonra ekranda “Hazır” görüntülenir, kaydetmeye başlamak için “VOL” tuşuna basınız.


3). Kaydı duraklatma

Kayıt sırasında duraklatmak için “VOL” tuşuna basınız, tekrar devam etmek için aynı tuşa tekrar basınız.


4). Kaydetme ve kayda devam etme

Kayıt yapılan dosyayı kaydetmek ve tekrar kayıt durumuna geri dönmek için “VOL” tuşuna basılı tutunuz.


5). Kaydedilen dosyayı oynatma

A). Müzik menüsüne giriniz ve dosya listesini görüntülemek için “M” tuşuna basınız.

B). Kayıt dosyalarını (Örneğin: “KAYIT001”:1. ses kaydı) seçmek için “” veya “” tuşuna basınız.

C). Menüye girmek için “M” tuşuna basınız ve oynatmak istediğiniz dosyayı seçmek için “” veya “” tuşlarını kullanınız.

D). Oynatmak için “M” tuşuna basınız.
5.4.9 Dosya

1). Dosyaya girme

Ana menüden “Dosya” menüsünü seçiniz ve menüye girmek için “M” tuşuna basınız.
2) Dosya listesi

Oynatıcıdaki tüm dosyaları listeler.


3). Dosya seçme

A). Klasör veya dosya seçmek için “” veya “” tuşuna basınız.

B). Seçimden sonra dosyaya girmek için “M” tuşuna basınız. Eğer dosya tanınmazsa “M” tuşuna basınca bir işlem gerçekleştirilmez.

C). Ana menüye dönmek için “M” tuşunu basılı tutunuz.

4). Dosya silme

A). Silmek istediğiniz dosyayı seçtikten sonra “VOL” tuşunu basılı tutunuz, bir iletişim kutusu belirir. “Evet” seçeneğini seçmek için “” veya “” tuşuna ve silmeyi onaylamak için “M” tuşuna basınız.

B). Çıkış için “M” tuşuna basılı tutunuz.

Not: Herhangi bir dosya silindikten sonra oynatılan müzik duracaktır.


5.4.10 Ayarlar

1). Ayarlar menüsüne girme

Ana menüden “Ayarlar” menüsünü seçiniz ve menüye girmek için “M” tuşuna basınız.
2). Tuşlar

A). Menüleri seçmek için “” veya “” tuşuna basınız.

B). Menüye girmek için “M” tuşuna basınız.

C). Önceki menüye dönmek için “VOL” tuşuna basınız.

D). Ana menüye dönmek için “M” tuşunu basılı tutunuz.

3). Müzik oynatma ayarları

Bu menü içinde tekrar modu, oynatma modu, EQ seçim, manuel EQ isimli menü seçenekleri bulunmaktadır.

A). Tekrar modu: Şarkı tekrar, dosya bir kere, dosya tekrar, hepsi bir kere, hepsi tekrar ve Intro seçenekleri bulunmaktadır.


B). Oynatma modu: Düzenli, karışık seçenekleri bulunmaktadır.

C). EQ seçimi: Normal, MS FX, rock, pop, classic, bass, jazz, manuel EQ seçenekleri bulunmaktadır. D). EQ ayar: Beş frekans, her bir frekansta ayarlanabilir farklı seviyeler bulunmaktadır.


4). Kayıt ayarı

Bu ayarda iki seçenek vardır: Kayıt kalitesi, kayıt ses seviyesi.

A). Kayıt kalitesi

Bu menüde iki seçenek vardır: Yüksek kalite, standart kalite

B). Kayıt ses seviyesi

Bu menüde beş seçenek vardır: +1, +2, +3, +4, +5. Seviye ne kadar yüksek ise kayıt ses seviyesi o kadar yüksek olur.

5). Otomatik görüntü süresi (Oto. görüntü sü.)

Fotoğrafları veya metinleri görüntülerken otomatik izleme zamanını ayarlar.


6). Ekran ayarı

Bu menüde üç seçenek bulunur: Fon ışık süresi, parlaklık, fon ışık modu

A). Fon ışık süresi

Bu menüde seçilebilecek 6 seçenek vardır: 5 saniye, 10 saniye, 15 saniye, 20 saniye, 30 saniye, her zaman açık

B). Parlaklık

Bu menüde beş seçenek vardır: 1, 2, 3, 4 ve 5. Seviye yüksek ise parlaklık da o kadar fazla olur.

C). Fon ışık modu

Bu menüde iki seçenek vardır: Normal ve güç tasarrufu


7). Sistem ayarı

Bu menüde seçilebilecek üç seçenek vardır: Hakkında, güncelleme ve fabrika ayarı

A). Hakkında

“M” tuşuna basarsanız sadece okunabilir olan sistem yazılım versiyonu, toplam hafıza kapasitesi, kalan hafıza kapasitesini öğrenebilirsiniz. Çıkmak için “M” tuşuna basınız.


B). Güncelleme

Bu açılan iletişim kutusunda “Evet” veya “İptal” seçeneğini seçmek için “” veya “” tuşuna sonra “M” tuşuna basınız ve oynatıcıyı USB kablosuyla PC’ye bağlayınız; sistem güncelleme durumuna geçecektir.


C). Fabrika ayarı

Bu öğeyi seçerseniz bir iletişim kutusu açılır. “Evet” seçeneğini seçmek için “” veya “”tuşuna ve onaylamak için “M” tuşuna basınız. Oynatıcı varsayılan fabrika ayarlarına dönecektir.


8). Otomatik kapatma

Bu menüde altı seçenek vardır: Kapalı, 10 dakika, 15 dakika, 30 dakika, 60 dakika ve 120 dakika.


9) Dil ayarı

Desteklenen diller: Türkçe, Çince, İngilizce, Almanca, İsveçce, Tayca, Korece, Polca, Danca, Fransızca, Flemenkce, Portekizce, Japonca, İtalyanca, Rusça, Yunanca, Çek dili, İspanyolca, İbranice ve Arapça dilleri


5.5 Video Dosyası Dönüştürme

AVI formatı taşınabilir oynatıcılarında ve internette popüler video formatlarından birisidir. Video dosyası çok küçük, ama bunun yanında video dosyasının kalitesi çok yüksektir. AVI, MPG, MPEG, RM, RMVB, WMV, DAT video formatlarının CD’de yer alan uygulama ile .avi formatına dönüştürülerek oynatılması

Sistem gereksinimi:

Dönüştürücü yazılımı aşağıdaki temel yapılandırmalara ihtiyaç duyar:

CPU: Intel veya AMD kernel, Intel Pentium 3 veya üstü, Intel Celeron serisi dâhil.


Çalıştırma adımları:

1). CD’de yer alan dönüştürme araçlarını çalıştırınız ve AVI Converter (AVI Dönüştürücü) programını kurunuz.


2). Kurulum tamamlandıktan sonra “Başlat” menüsünden AVI Converter (AVI Dönüştürücü) programını çalıştırınız.

3). Ara birim gösterimi:

Çalıştırma adımları:

A). Aşağıdaki resimde görüldüğü şekilde dönüştürülecek bir dosya ekleyiniz. “Add” (Ekle) seçeneğini seçiniz.
B). Kaynak dosyayı (Source file) seçiniz, kaynak dosyanın sağındaki kutuya tıklayınız.C). Hedef dosyayı seçiniz ve hedef dosyanın sağındaki kutuya tıklayınız.

D). Dönüştürme kalitesi (Convert quality) ve görünüm oranını (Aspect ratio) seçiniz.

E). Her bir parametreyi seçtikten sonra “Save” (Kaydet) tuşuna basıp dönüştürülecek dosya eklemeye devam ediniz veya “Close” (Kapat) tuşuna basarak önceki menüye dönünüz.

F). “Convert Now” (Şimdi dönüştür) seçeneğini seçerek mevcut dosyayı dönüştürünüz.

Dönüştürme %100 ilerlemeye geldikten sonra dosyanın başarılı şekilde dönüştürüldüğünü gösterir. Daha sonra dosyayı oynatıcıya aktarmak için USB kabloyu kullanınız. Bu şekilde videoyu oynatıcıda seyredebilirsiniz.
5.6 Sorun Giderme

1). Oynatıcınız açılmıyor ise:

.Cihazın açık olup olmadığını kontrol ediniz.

.Cihazın bataryasının şarjı olup olmadığını kontrol ediniz.

.Oynatıcınızın USB kablo bağlantısını kontrol ediniz.

·USB kablosunun çalışıp çalışmadığından emin olunuz.

·Eğer şarjdan sonra hala çalışmıyor ise yetkili teknik servis ile temasa geçiniz.
2). Kulaklıktan ses gelmiyor ise:

·Ses seviyesini kontrol ediniz, ses kapalı olabilir.

·Kulaklık bağlantısını kontrol ediniz.

.Kulaklık fişinin kirlenmiş veya oksitlenmiş olup olmadığını kontrol ediniz.

3). Ses cızırtılı geliyor ise:

.Kulaklık kablolarını ve bağlantısını kontrol ediniz.

·Kulaklık giriş soketinin kirlenmiş veya oksitlenmiş olup olmadığını kontrol ediniz.

·Müzik dosyasının bozuk olup olmadığını kontrol ediniz. (Başka bir müzik dosyası oynatarak deneyebilirsiniz.) Eğer dosya bozuk ise cızırtılı sese yol açabilir veya durabilir.


4). Ekrandaki yazılar anlaşılmıyor ise:

Lütfen dilin doğru seçildiğinden emin olunuz. Dili seçmek için sistem ayarı>dil ayarı menüsünden kontrol ediniz.


5). Dosya yükleme sırasında sorun yaşanıyor ise:

·Bilgisayar ile oynatıcı arasındaki bağlantının doğru düzenlendiğinden emin olunuz.

·Hafızanın tamamen dolu olup olmadığını kontrol ediniz.

.USB kablosunun hasarlı ve doğru şekilde takılmış olup olmadığını kontrol ediniz.

.Sürücünün doğru şekilde yüklenmiş olup olmadığını kontrol ediniz.

.Bilgisayarınızı yeniden başlatıp tekrar deneyiniz.


6). Oynatıcı hata mesajı “Dosya format hatası uyarısı” veriyor ise:

.Cihazın “Açık/kapalı” tuşundan “kapalı” konumuna getiriniz.

.Oynatıcınızı bilgisayara takınız ve oynatıcınızdaki bozuk ya da standart olmayan ses dosyalarını siliniz.

.Oynatıcınızı bilgisayardan çıkarınız ve tekrar deneyiniz.
SORU: “Dosya format hatası uyarısı” neden olur?

CEVAP: Dosya formatı oynatıcınız desteklenmediği zamanlarda, bu uyarı mesajı görüntülenir.


5.7 Mp4 Oynatıcı Teknik ÖzelliklerEkran

1.8” TFT ekran

PC bağlantısı

USB 2.0

Kayıt

Örnekleme oranı

8KHz/16KHz

 

Kayıt formatı

WAV(32 Kbps/64 Kbps)

MP3, WMA

MP3 bit oranı

8 Kbps+320 Kbps

 

WMA bit oranı

32 Kbps-384 Kbps

 

Frekans aralığı

20Hz-20KHz

Müzik formatı

MP1, MP2, MP3, WMA, WAV

 

Çalışma sıcaklığı

-5°C ~ 40°C

 

Desteklenen diller

Türkçe, Çince, İngilizce, Almanca, İsveçce, Tayca, Korece, Polca, Danca, Fransızca, Flemenkce, Portekizce, Japonca, İtalyanca, Rusça, Yunanca, Çek dili, İspanyolca, İbranice ve Arapça dilleri

İşletim sistemi

Windows98/SE/ME/2K/XP, Mac OS 10, Linux 2.4.2

6. Enerji Tüketimi Açısından Verimli Kullanıma İlişkin Bilgiler

Müzik dinlemediğiniz zaman medya oynatıcınızı kapatınız ve gereksiz enerji harcamasına engel olunuz.
7. Kullanım Hataları


 • Ürünün kılavuzda belirtilen şekilde kullanılmamasından kaynaklanan hatalar.

 • Sıcak ve aşırı nemli ortamlarda çalıştırıldığı zaman ürünün kısa devre yapması.

 • Ürün kutusu içinde üretici firma tarafından verilen bağlantı kabloları dışında ek bağlantı kabloları kullanmak.

 • Kullanıcı ya da yetkili olmayan servisler tarafından yapılan müdahaleler veya parça eklenip çıkartılması.

 • Ürünlere dışarıdan yapılan fiziksel darbeler ve kırılma gibi hasarlar.

 • Ürünün seri numarasının tahrip edilmesi ya da sökülmesi.

 • Orijinal sarf malzemesi kullanılmamasından meydana gelen arızalar.

 • Yangın, yıldırım, sel, su basması, deprem gibi doğal afetlerden oluşan hasarlar.

7.1 Hasar Teknik Desteği

Garanti kapsamındaki ürünün yetkili servisi dışında herhangi bir teknik serviste ya da bir başkası tarafından açılması veya aşağıdaki şartlardan birinin ya da hepsinin olması durumunda ürün garanti kapsamından çıkmaktadır. Aşağıdaki şartlardan birinin veya birkaçının olması durumunda ürünü güç kablosundan ve bağlantı kablolarından çıkartınız ve yetkili teknik servisinizden destek alınız:


 • Çalıştırma talimatları uyulmamasından dolayı ürünün çalışmaması.

 • Performansında beklenmedik bir değişiklik görülmesi.

 • Ürünün düşürülmüş ya da zarar görmüş olması.

 • Yanlış, dikkatsiz ya da özensiz kullanımdan kaynaklanan durumlar.

 • Güç kaynağı ya da bağlantı kablosu zarar görmesi.

 • Sıvı dökülmesi ya da içine obje kaçması.

 • Etiketlerden herhangi birinin açılması veya çıkarılması.

 • Ürünü açmaya çalışmak ve/veya üzerinde değişiklik yapılmaya çalıştığını gösteren belirti.

7.2 Periyodik Bakım Gerektiren Durumlar

Ürün kullanım kılavuzunda belirtilen koşullara dikkat edildiği müddetçe bakım gerektirmemektedir. Ürünün ancak normal dışı bir çalışma gösterdiğinde veya hiç çalışmadığında yetkili servisler tarafından bakımı yapılmalıdır.
7.3 Tüketicinin Kendi Yapabileceği Bakım Onarım ve Ürün Temizliğine İlişkin Bilgiler

Ürününüzün içerisinde bakım yapılabilecek bir kısım yoktur, arıza durumunda yetkili servis istasyonlarına (Bkz:Yetkili servis istasyonlarını gösterir liste) veya ürününüzü temin etmiş olduğunuz yetkili satıcıya müracaat ediniz.


7.4 Bağlantı ve Montaj

Bağlantı ve montaj tüketici tarafından kullanma kılavuzunda gösterildiği şekilde yapılır. Bağlantı ve montajda yaşanabilecek sorunlara karşı yetkili servis istasyonu ile irtibata geçiniz.(Bkz:Yetkili servis istasyonlarını gösterir liste)


7.5 Taşıma Sırasında Dikkat Edilecek Hususlar

Ürününüzü taşıma sırasında herhangi bir darbeye maruz bırakmayınız. Ürünü dikkatlice kutusundan çıkarınız ve tüm aksesuarları kaybolmamaları için kutunun içinde muhafaza ediniz. Ürünü nakliye hasarı ihtimaline karşı kontrol ediniz. Eğer ürününüz hasarlıysa ve çalışmıyorsa derhal satın aldığınız yeri bilgilendiriniz. Eğer ürününüz doğrudan size gönderildiyse, gecikmeden gönderen firmaya bilgi veriniz. Yalnızca alıcı (ürünü alan müşteri veya firma) nakliyat zararı için hak talep edebilir.
7.6 Garanti Koşulları


 • 2 yıl içinde herhangi bir problem olduğunda, ürünü fatura ve garanti belgesi ile ana servisimize gönderiniz.

 • Hatalı kullanım sonucu ortaya çıkan problem veya arızalar garanti koşulları dışında kalır.

 • Ürün üzerindeki darbe, kırık, yanık ve bilgimiz dahilindeki servisler dışında sisteme herhangi bir teknik müdahale ürünün garanti dışı sayılmasına yol açar.

 • Taşıma esnasında doğabilecek herhangi bir aksaklıktan firmamız mesul değildir.

 • Servise getirilen ürünlerin arıza durumu ve arızalanma şekillerini açık ve detaylı biçimde belirtiniz.

 • Servise gönderilen ürünlerin en geç bir ay içerisinde geri alınması gerekmektedir.

7.7 Güvenlik Talimatları • Ürün çalıştırılmadan önce tüm güvenlik uyarıları ve kullanım talimatları okunmalıdır.

 • Ürünü nemli ortamlardan uzak tutunuz. Sert kullanıma ve neme karşı koruyunuz.

 • Ürün içine obje sokmayınız, sıvı dökmeyiniz. Ürünü suya yakın yerlerde kullanmayınız.

 • Kablosunu aşırı güçle çekerek kablonun zarar görmesine neden olmayınız.

 • Doğrudan güneş alan ortamlardan uzak tutunuz ve direkt güneş ışığına bırakmayınız.

 • Başka bir objenin üstüne ya da sabit olmayan bir masanın üstüne ürününüzü koymayınız. Ürün düşebilir, zarar görebilir.

 • Temizlemeden önce ürün PC bağlantısından çıkarılmalıdır. Sıvı temizleme malzemeleri kullanmayınız. Temizlik için nemli bez kullanınız.

7.8 İnsan ve Çevre Sağlığına İlişkin Uyarılar

Ürününüzü radyatör, fırın gibi ısı kaynaklarından uzak tutunuz. İnsan ve çevre sağlığına ilişkin içerdiği zararlı bileşenlerin olumsuz yan etkilerinden dolayı, elektronik ürününüzün çöp kutusuna değil, geri dönüşüm kutularına atılması gerekmektedir.
7.9 Kullanım ve Ömrü ve TSE No

Cihazınızın işlevlerini yerine getirebilmesi için gereken yedek parça temini açısından ‘’KULLANIM ÖMRÜ’’ 7 yıldır.

TS 10956 ELEKTRONİK CİHAZLAR GÖRÜNTÜ VE/VEYA SES CİHAZLARI İÇİN UYGUN KURALLAR STANDARDINA UYGUN YETKİLİ 40 SERVİS

İTHALATÇI FİRMA ÜRETİCİ FİRMA

TESAN İletişim A.Ş. Jingwah Digital International Ltd.

Çobançeşme Mahallesi Unit 2111,21/Fl., Technology Park,

Bilge Sok. No:17 18 On Lai St, Siu Lek Yuen,

Yenibosna / İSTANBUL Shatin, N. T., HONG KONG

Tel: 0212 454 60 00 TEL :( 852)2144 6226

Fax: 0212 454 60 20 FAX :( 852)2144 6221

www.tesan.com.tr

www.ttecplus.com

EEE Yönetmeliği’ne uygundur.

Ürünlerimiz sürekli olarak gelişmektedir. Bu nedenle tanımlamalar ve özellikler bilgi verilmeden değiştirilebilir. Yazım ve basım sırasında oluşacak hatalardan firmamız sorumlu değildir.

Tesan İletişim A.Ş. ve tüm ürünleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.tesan.com.tr ve www.ttecplus.com.tr adresini ziyaret ediniz.


SERVİS İSTASYONLARI

İTHALATÇI / İMALATÇI-ÜRETİCİ FİRMA

ÜNVANI: TESAN İLETİŞİM A.Ş.

MERKEZ ADRESİ: ÇOBANÇEŞME MAH. BİLGE SOKAK NO:17 34196 YENİBOSNA/İSTANBUL

TEL / FAKS NO.:0212 454 60 00 / 0212 454 60 20

VERGİ NUMARASI: BOĞAZİÇİ KURUMLAR / 8400048069

HİZMET KAPSAMI: TS 10956 ELEKTRONİK CİHAZLAR GÖRÜNTÜ VE/VEYA SES CİHAZLARI İÇİN UYGUN KURALLAR STANDARDINA UYGUN YETKİLİ 40 SERVİSYETKİLİ SERVİS İSTASYONU : TESAN İLETİŞİM A.Ş.

ÇOBANÇEŞME MAH. BİLGE SOK NO:17 34196 YENİBOSNA-İSTANBUL

Tel no.: 0212 454 60 00 Fax no.: 0212 454 60 20

BOĞAZİÇİ KURUMLAR 8400048069

YETKİLİ KİŞİ: MUSTAFA KORKMAZ

E-MAIL: teknik.servis@tesan.com.tr
Yetkili Servis İstasyonları

No.

Ünvan

Adres

İl

Tel no.

1

POLEN BİLGİSAYAR ELEKTRONİK TAAHHÜT İTHALAT İHRACAT LTD.ŞTİ

REŞATBEY MAH.ORDU CAD.BARLA APT.NO:33/A 1120

ADANA

0322 3597776

2

POLEN BİLGİSAYAR ELEKTRONİK TAAHHÜT İTHALAT İHRACAT LTD.ŞTİ

ÇINARLI MAH.ATATÜRK CAD.AZİZNACİ İŞ MERKEZİ
NO:5/B 1060 SEYHAN/

ADANA

0322 3597776

3

POLEN BİLGİSAYAR ELEKTRONİK TAAHHÜT İTHALAT İHRACAT LTD.ŞTİ.

BELEDİYE EVLERİ MAH.DOKTOR AHMET SADIK
BULVARI ERDEM İNŞAAT ALTI ZEMİN KAT NO:52

ADANA

0322 3597776

4

POLEN BİLGİSAYAR ELEKTRONİK TAAHHÜT İTHALAT İHRACAT LTD.ŞTİ.

ATATÜRK BULVARI NO:79/A MERKEZ/

GAZİANTEP

0322 3597776

5

SES ELEKTRONİK SERVİS HİZMETLERİ SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ.

İSMETPAŞA MAH. BURSA CAD. NO.4/A

ÇANAKKALE

0286 2126264

6

HABER TELEFON TELEKOMİNİKASYON TURİZM İNŞ SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ

ŞAZİBEY MAH.STAD CAD.1.SOK.ZİRVE APT.ALTI NO:19/A

KAHRAMANMARAŞ

0344 2353607

7

UĞUR TELEVİZYON

TERME CAD. HUKUKÇULAR PASAJI NO:11

KIRŞEHİR

3862131354

8

ER‐EL ELEKTRONİK SÜLEYMAN YABANLI

HAMİDİYE MAH KAYSERİ CD BİRLİK APT NO:3 MUCUR

KIRŞEHİR

0386 8124159

9

SEÇKİN ELEKTRONİK CİHAZLARI TİC.VE SERVİS HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.

İNÖNÜ MAHALLESİ YAVUZ SELİM BULVARI 253/D

TRABZON

0462 3222519

10

RİZE ELEKTRONİK İSMAİL ZAİMOĞLU

EKREM ORHON MAH. SÜLÜN SOKAK NO. 7 / A

RİZE

464 213 12 53

11

KALYON SOĞUTMA NUH KALYON

GÜLBAHARHATUN MAH. MUMCULAR SOK NO:11 / A

TRABZON

0462 2234762

12

RECEP BOĞA‐JAPON RECEP


YENİ MAH. 19 MAYIS CAD. NO:80 ÇINAR/

DİYARBAKIR

0412 5112107

13

RECEP BOĞA‐JAPON RECEPYENİ MAH. 19 MAYIS CAD. NO:74 ÇINAR/

DİYARBAKIR

0412 5112107

14

HALİM PARÇİKANLI‐HALİM ELEKTRONİK

SARAY MAH.DEVECEL SOK. NO:3

MALATYA

0422 3218608

15

ABDULLAH ÖZTÜRK‐ÖZTÜRK ELEKTRONİK

Çevre Yolu Boztepe Cad.Kapusuz Kardeşler İş Hanı Kat:1 No:24

MALATYA

0422 3243352

16

TUĞ‐KAN İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

HACIİLYAS MAH. ULUYOL TEZCAN SK.ŞENOCAK ŞH.NO:1 BÜRO NO:21 OSMANGAZİ

BURSA

 

17

SADIK UZUN MACROCOM BİLGİSAYAR

SELÇUKBEY MH SELÇUKBEY CADDESİ NO:59/A YILDIRIM

BURSA

0224 3677353

18

ÖMER ÇOŞKUN ‐ ÇOŞKUN MAKİNA

MERKEZEFENDİ MAH. FATİH CAD. SABIR APT. NO:14/A

DENİZLİ

0258 2651278

19

HASAN SOYMAÇ ‐ SOYMAÇ ISITMA SOĞUTMA

MURATDEDE MAH. 379/1 SOK. 7/A

DENİZLİ

0258 2616707

20

MEHMET GÖKÇE ‐ GÖKÇE TEKNİK TİCARET

KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ 143 SOKAK NO.53

MUĞLA

0252 2147847

21

FERDİ CAN - CAN TEKNİK

KEMERALTI MAH. 60.SOK. ÖNİZ APT. NO:6 MARMARİS

MUĞLA

0252 4129883

22

İLKAY ÇİFTÇİ ‐ MERT KAY SOĞUTMA

EMİR BEYAZIT MAH. HASAN ALİ YÜCEL CAD. IŞIK APT. 9/16

MUĞLA

0252 2129914

23

HASAN TEZCAN ‐ TEZCAN ELEKTRİK

MÜŞTAKBEY MAH. RAGIPBEY CAD. TOPALOĞLU APT. B BLOK B/13

MUĞLA

0252 2123980

24

BİLAL KIZILHAN ‐ VİZYON BİLGİSAYAR

GÜRPINAR MAH. LOZAN CAD. NO:86

DENİZLİ

0 258 2654543

25

SULTAN BULUT - İPM KARTUŞ

SALTAK MAH. SALTAK CAD. NO:59/1

DENİZLİ

0 258 2641234

26

ŞAHİN ELEKTRONİK RAZİ KÖMEÇ

AŞAĞI MUMCU CAD.ERZURUM İŞ MERKEZİ 2/57‐

ERZURUM

0442 2333607

27

ATA BİLİŞİM SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.

YENİ KAYSERİ CAD.NO:17/B

NEVŞEHİR

0384 2141900

28

OPAX MÜH.KAMERA ALARM VE GÜV.SİST.ELN.DAY.TÜK.MAL.İLET.İTH.İHR.DIŞ TİC.PAZ.LTD.ŞTİ.

RAGIP ÜNER MAH. ZÜBEYDE HANIM CAD. NO:55

NEVŞEHİR

0384 2151800

29

VEZİROĞLU ELEKTRONİK ‐ MEHMET VEZİROĞLU

BAHÇELİ MAH. NEVŞEHİR CAD. NO:22 ACIGÖL

NEVŞEHİR

0384 3112679

30

EMİN ELEKTRONİK‐YUSUF ERSİN

DUMLUPINAR CAD. NO:1 ÜRGÜP

NEVŞEHİR

0384 3416630

31

MURAT ELEKTRONİK‐MURAT TEVİK

ATİK MAH. H.GALİP EFENDİ CAD. NO:96 ORTAHİSAR KASABASI ÜRGÜP

NEVŞEHİR

0384 3432253

32

EGEMEN ELEKTRONİK‐CÜNEYT TERLEMEZ

ATATÜRK CAD. BELEDİYE İŞH.ALTI NO:2/A AVANOS

NEVŞEHİR

0384 5115268

33

ÜNAL ELEKTRONİK‐MUSTAFA ÜNALGÜZELYURT MAH. ÜRGÜP CAD.NO:37/A

NEVŞEHİR

0384 2122075

34

YAŞAR SOĞUTMA‐İLYAS YAŞAR

İBRAHİM PAŞA MAH. OSMAN GAZİ SOK. NO:22

NEVŞEHİR

0384 2121628

35

ÇİFT GÜÇ ELEKTRİK‐MUSTAFA YAHYA YÜCEİL

YENİ SANAYİ SİTESİ 8.BLOK NO:53

NEVŞEHİR

0384 2131996

36

AS ELEKTRONİK‐DERVİŞ KAYACIK

ATATÜRK CAD. NO:58 AVANOS

NEVŞEHİR

0384 2155625

37

MSK TURİZM SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.

SİVRİTAŞ MAH. FABRİKA CAD. NO:19 ÜRGÜP

NEVŞEHİR

0384 3414213

38

SOLMAZ SOGUTMA‐AHMET SOLMAZ

DUMLUPINAR CAD. ESKİ SANAYİ SİTESİ NO:4 ÜRGÜP

NEVŞEHİR

0384 3416727

39

DAMLA SOĞUTMA‐SEMAHAT İVEN

KAPUCUBAŞI MAH. SEFERİ SOK. NO:10

NEVŞEHİR

0384 2121738

40

PAL ELEKTRONİK‐KEMAL AÇIKGÖZ

CAMİCEDİT MAH. GAZHANE CAD. NO:25

NEVŞEHİR

0384 2132396


UYGUNLUK BEYANI

Biz, Jingwah Digital International Ltd., Unit 2111,21/Fl., Technology Park, 18 On Lai St, Siu Lek Yuen,Shatin, N.T., HONG KONG

Aşağıdaki ürünün tamamen kendi sorumluluğu altında olduğunu beyan ederiz:

Ürün ismi: MP4 oynatıcı ; Ticari ismi: Ttec Plus; Tip veya model: MP409

Konu ile ilgili ilave bilgi: Jingwah Digital International fabrikasında üretilen PMP-3535 modelinden değiştirildi.

Bu beyanın ilişkili olduğu ürün EMC Directive (2004/108/EC)’nin temel gereksinimleri ve konu ile ilgili diğer gereksinimleriyle uyumludur.

B


İlave bilgi:

Test Yapan Kuruluş:

Shenzhen Setek Technology Co., Ltd.

2/F, A3 Bldg, East Industry Zone, Oversea Chinese Town,

Shenzhen China

Te: 86-755-26966362 Fax: 86-755-66966270


u ürün aşağıdaki standartlar ve/veya diğer normatif dokümanlarla uyumludur:

Test report no : ECE0911025R

EN 55022:2006+A1:2007

EN 55024:1998+A1:2001+A2:2003

EN 61000-3-2 :2006

E


N 61000-3-3 :2008

CE İŞARETİ İLİŞTİRİLME TARİHİ: 2009


İlave bilgi:

Jingwah Digital International Ltd

Unit 2111,21/Fl., Technology Park, 18 On Lai St, Siu Lek Yuen,Shatin, N.T., HONG KONG
03.12.2010 / Çin,

D


İthalatçı Firma: TESAN İLETİŞİM A.Ş

Çobançeşme Mah. Bilge Sok. No: 17

34196 Yenibosna / İstanbul

Tel: 0 212 454 60 00


avid Liu

(Yetkili kişi imzası)

Ünvan : Satış Yöneticisi

Tarafından veya üretici için imzalandı.
Yüklə 258,18 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin