Türkiye İş Bankası Kütahya Şubesi MüdürlüğüneYüklə 17.08 Kb.
tarix15.01.2018
ölçüsü17.08 Kb.11 Ağustos 2017

KÜTAHYA TİCARET VE SANAYİ ODASI

2017/TEMMUZ AYI FAALİYET RAPORU


 1. 06 Temmuz 2017 Perşembe günü, Üniversite-Sanayi işbirliği çalışmaları kapsamında, istişare toplantısı odamızda gerçekleştirilmiştir. Meclis Başkanımız İsmet Özotraç’ın başkanlık ettiği toplantıya, üyemiz işletmelerin yöneticileri ile insan kaynakları birim yetkilileri katılmıştır. İşletmelerin, işe alacakları çalışanlar ve stajyerlerde aradıkları nitelikler ve kriterler konusunda fikir alışverişi yapılan toplantıda, sorunlar ve çözüm önerileri de müzakere edilerek, özet rapor katılımcılara iletilmiştir.

 2. 09 Temmuz 2017 Pazar günü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında gerçekleştirilen Odalar ve Borsalar Ege Bölge Toplantısına, Yönetim Kurulu Başkanımız Nafi Güral ve Genel Sekreterimiz Salih Nafi Alıç katılmıştır. Toplantıda, ülkemizdeki ekonomik göstergeler, büyüme ve istihdam oranları, TOBB tarafından gerçekleştirilen çalışmalar, TOBB Nefes Kredisi, odalar ve borsaların talepleriyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından hayata geçirilmesi sağlanan reform ve düzenlemeler, TOBB Dijital Dönüşüm Projesi, Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş.’nin faaliyetleri gibi konularda, ayrıntılı bilgiler verilmiştir.

 3. 10 Temmuz 2017 Pazartesi günü, İstanbul TOBB Plaza’da gerçekleştirilen, ICC Milletlerarası Ticaret Odası Türkiye Milli Komitesi 63.Genel Kurul Toplantısına, Yönetim Kurulu Başkanımız Nafi Güral katılmıştır. Toplantıda, komite tarafından gerçekleştirilen çalışmalar ve yürütülen faaliyetlere ilişkin bilgi verilmiş, mali raporlar ile dilek ve temenniler sunulmuştur.

 4. 13 Temmuz 2017 Perşembe günü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği koordinasyonunda 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 15 Temmuz Basın Toplantısı, odamız önderliğinde, Kütahya ilçeleri ticaret ve sanayi odaları, ticaret borsası, sendika, dernek ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte, odamızda gerçekleştirilmiştir. Yönetim Kurulu Başkanımız Nafi Güral tarafından, “Gücümüz Milli İrade, Hedef Büyük Türkiye” başlıklı TOBB Ortak Basın Açıklaması sunulmuştur.

 5. 13 Temmuz 2017 Perşembe günü, Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) tarafından yürütülen Zafer İN Projesi kapsamındaki İnsan Kaynakları eğitimi, odamızda gerçekleştirilmiştir. Eğitimde, Liderlik, Etkili İletişim, Motivasyon, Pozitif İş Ortamı, Takım Ruhu, Zaman Yönetimi gibi konularda bilgiler verilmiştir.

 6. 14-15 Temmuz 2017 tarihlerinde, 15 Temmuz şehitleri anısına, Ulucamii ve Alopaşa Camii ile Zafer Meydanında, lokma ikramı yapılmıştır. Yönetim Kurulu Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Meclis Başkanımız ve Meclis Başkanlık divanımız ile meclis üyelerimizin katıldığı etkinliklere, büyük ilgi gösterilmiştir. Ayrıca, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından hazırlanarak tüm oda borsalara iletilen afişler, üyelerimize dağıtılarak işyerlerine asılmıştır.

 7. 14-28 Temmuz 2017 tarihlerinde Kütahya Fuar Alanında gerçekleştirilen 43.Kütahya Fuarında, odamız tarafından stant açılarak temsil gerçekleştirilmiştir. İlimizde düzenlenen fuarların desteklenmesi ve geliştirilmesine yönelik olarak gerçekleştirilen faaliyetlerde, Kütahya Belediyesi ve diğer paydaşlarımız ile işbirliği yapılmıştır.

 8. 24 Temmuz 2017 Pazartesi günü, Adapazarı, Afyonkarahisar, Bilecik, Bursa ve Kütahya illerini kapsayan destinasyon çalışma toplantısı, odamızda gerçekleştirilmiştir. Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkili ve uzmanlarının da katıldığı toplantıda, ilimizin turizm potansiyelinin ortaya çıkarılmasına ilişkin görüş ve öneriler istişare edilmiştir. Ayrıca, 2023 turizm stratejisi hedefleri doğrultusunda, yerel ve bölgesel olarak turizm faaliyetlerinin öne çıkarılması ve turizm imajının oluşturulması yönünde fikir alışverişi yapılmıştır.

 9. 25 Temmuz 2017 Salı günü, sosyal tesisimizde kahvaltılı olarak gerçekleştirilen Temmuz ayı meslek komiteleri toplantısında, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) yetkilileri ve uzmanları konuk edilmiştir. TKDK uzmanları tarafından, IPARD II Destek Programı 2.Başvuru Çağrı İlanı konusunda bilgi verilmiştir.


ODAMIZ ADINA KATILIM SAĞLANAN TOPLANTI VE TEMSİLLER

 1. 04 Temmuz 2017 Salı günü, saat 10.30’da Valilik Kriz Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen İl Trafik Komisyonu toplantısına, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Ahmet Y.Yazaroğlu, odamızı temsilen katılmıştır.

Aynı gün, saat 14.00’te, Valilik Kriz Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen Ahilik Haftası taslak programı değerlendirme ve hazırlık toplantısına, Genel Sekreterimiz Salih Nafi Alıç, odamızı temsilen katılmıştır.

 1. 06 Temmuz 2017 Perşembe günü, saat 14.30’da, İşkur İl Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen, Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği toplantısına, Genel Sekreterimiz Salih Nafi Alıç, odamızı temsilen katılmıştır.

Aynı gün, saat 19.00’da, odamız toplantı salonunda gerçekleştirilen Kütahya Çimento A.Ş. olağan genel kurul toplantısına, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Ahmet Y.Yazaroğlu, odamızı temsilen katılmıştır.

 1. 07 Temmuz 2017 Cuma günü, saat 10.30’da, Defterdarlıkta gerçekleştirilen 30 Ağustos Vergi Dairesi Takdir Komisyonu toplantısına, Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Ahmet Bağırgan ve Yönetim Kurulu Üyemiz Fatih Alkış, odamızı temsilen katılmıştır.

Aynı gün, saat 15.00’te, Dumlupınar Üniversitesi toplantı salonunda gerçekleştirilen İl İstihdam Yürütme Kurulu Olağanüstü toplantısına, Genel Sekreterimiz Salih Nafi Alıç, odamızı temsilen katılmıştır.

 1. 13 Temmuz 2017 Perşembe günü, saat 14.30’da, İl Özel İdaresi toplantı salonunda gerçekleştirilen 2017 Yılı 3.İl Koordinasyon Kurulu toplantısına, Genel Sekreterimiz Salih Nafi Alıç, odamızı temsilen katılmıştır.

 2. 14 Temmuz 2017 Cuma günü, saat 10.30’da, Defterdarlıkta gerçekleştirilen 30 Ağustos ve Çinili Vergi Dairesi Takdir Komisyonu toplantısına, Meclis Başkan Yardımcımız Hasan Öncel ve Yönetim Kurulu Üyemiz Fatih Alkış, odamızı temsilen katılmıştır.

 3. 17-18 Temmuz 2017 tarihlerinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde gerçekleştirilen Akreditasyon Sistemi Denetimler Öncesi Bilgilendirme Eğitimine, Genel Sekreter Yardımcımız Ümran Kertiş, personelimiz Ahmet Orhan Güngör, katılmıştır.

 4. 18 Temmuz 2017 Salı günü, saat 14.30’da, Kütahya Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısına, Yönetim Kurulu Başkanımız Nafi Güral, odamızı temsilen katılmıştır.

 5. 21 Temmuz 2017 Cuma günü, saat 10.30’da, Defterdarlıkta gerçekleştirilen Çinili Vergi Dairesi Takdir Komisyonu toplantısına, Meclis Başkan Yardımcımız Hasan Öncel ve Meclis Üyemiz Hasan Baydar, odamızı temsilen katılmıştır.

 6. 24 Temmuz 2017 Pazartesi günü, saat 14.00’te, Hilton Garden Inn toplantı salonunda ilimizin turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması yönünde müzakere yapılması için gerçekleştirilen, destinasyon çalışması toplantısına, Meclis Başkan Yardımcımız Hasan Öncel, odamızı temsilen katılmıştır.

 7. 26 Temmuz 2017 Çarşamba günü, saat 18.00’de, Gülümser Hatun Termal Otel’de gerçekleştirilen, Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) 2017 yılı yedinci Yönetim Kurulu Toplantısına, Yönetim Kurulu Başkanımız Nafi Güral, ZEKA Yönetim Kurulu Üyesi olarak odamızı temsilen katılmıştır.

 8. 27 Temmuz 2017 Perşembe günü, saat 10.00’da, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde gerçekleştirilen, Oda ve Borsalar Genel Sekreterleri Bilgilendirme Toplantısına, Genel Sekreterimiz Salih Nafi Alıç, odamızı temsilen katılmıştır.


Saygılarımızla.

Yönetim Kurulu BaşkanlığıDostları ilə paylaş:


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə