Ulu öndər Heydər Əliyevin anım günü münasibətilə Mədəniyyət evi, kitabxana və muzeylərdə keçiriləcək tədbirlərin siyahısı

Sizin üçün oyun:

Google Play'də əldə edin


Yüklə 167.48 Kb.
tarix20.01.2017
ölçüsü167.48 Kb.
Ulu öndər Heydər Əliyevin anım günü münasibətilə Mədəniyyət evi, kitabxana və muzeylərdə keçiriləcək tədbirlərin siyahısı

Mədəniyyət evi




Mədəniyyət evinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer



Bibi-Heybət qəsəbə Mədəniyyət evi

Anım günü

12 dekabr

Saat:11:00



Mədəniyyət evi



Badamdar qəsəbə Mədəniyyət evi

Ulu öndər Heydər Əliyevin anım günü

10 dekabr

Saat:12:00



Mədəniyyət evi



H.Sarabski adına Mədəniyyət evi

“Araz” poeziya teatrının kompozisiyası

11 dekabr

Saat:14:00



Mədəniyyət evi



İ.Əbilov adına Mədəniyyət evi

Ümummilli lider H.Əliyevin xatirə gecəsi

10 dekabr

Saat:12:00



1 nömrəli Tibb kolleci



A.M.Şərifzadə adına Mədəniyyət evi

“Əsrin əfsanəyə çevrilmiş Lideri” adlı ədəbi-bədii kompozisiya

10 dekabr

Saat:15:00



Mədəniyyət Mərkəzi



Ş.Ələkbərova adına Mədəniyyət evi

“Səndən sonra bu məmləkət səninlədir, sənsiz deyil” adlı tematik gecə

11 dekabr

Saat:12:00



Mədəniyyət evi



Xətai rayon Mədəniyyət Mərkəzi

“Heydər Əliyev dühası sönməzdir” adlı söhbət-icmal

12 dekabr

Saat:10:00



Mədəniyyət Mərkəzi



Nizami rayon Mədəniyyət Mərkəzi

Ümummilli lider H.Əliyevin xatirə gecəsi

12 dekabr

Saat:11:00



Mədəniyyət Mərkəzi



Nizami adına Mədəniyyət Mərkəzi

“Dahi şəxsiyyət” adlı ədəbi-bədii gecə
Fəxri xiyabana ziyarət

08 dekabr

Saat 10:00

10 dekabr

Saat 10:00



Mədəniyyət Mərkəzi
Fəxri xiyaban



Binə qəsəbə Mədəniyyət evi

“Heç vaxt unudulmayan öndər” adlı kompozisiya

11 dekabr

Saat:12:00



117 saylı orta məktəb



Şağan qəsəbə klubu

Anım günü

12 dekabr

Saat:10:00



Fəxri xiyaban



Şüvəlan qəsəbə Mədəniyyət evi

Əbədi liderimiz H.Əliyevin anım günü

12 dekabr

Saat:12:30



Mədəniyyət evi



M.Ə.Sabir adına Bülbülə qəsəbə Mədəniyyət evi

“Mənalı ömür” adlı ədəbi-bədii gecə

12 dekabr

Saat 12:00



Mədəniyyət evi



8 Mart adına Mədəniyyət evi

Anım gününə həsr olunmuş tədbir

12 dekabr

Saat 12:00



89 saylı orta məktəb



M.Əliyev adına Mədəniyyət evi

Ulu öndər H.Əliyevin anım günü

12 dekabr

Saat 12:00



Mədəniyyət evi



M.Əzizbəyov adına Əmircan qəsəbə Mədəniyyət evi

“Ulu öndər” adlı xatirə gecəsi

12 dekabr

Saat 11:00



Mədəniyyət evi



Zığ qəsəbə Mədəniyyət evi

Ulu öndər Heydər Əliyevin anım günü

10 dekabr

Saat 13:00




Mədəniyyət evi



Ə.Paşayev adına Mədəniyyət evi

Əbədi yaşar liderimiz H.Əliyevin anım günü

11 dekabr

Saat:13:00



Mədəniyyət evi



Ramana qəsəbə Mədəniyyət evi

Ümummilli lider H.Əliyevin anım günü

12 dekabr

Saat:15:00



Fəxri xiyaban



Nardaran qəsəbə klubu

Anım günü münasibətilə ədəbi-bədii kompozisiya

12 dekabr

Saat:12:00


H.Abbasov adına Mədəniyyət evi



H.Abbasov adına Mədəniyyət evi



Pirşağı qəsəbə Mədəniyyət evi

“Xalqın milli sərvətinə çevrilən ömür” adlı ədəbi-bədii gecə

11 dekabr

Saat:11:00



Mədəniyyət evi



Bilgəh qəsəbə Mədəniyyət evi

Ulu öndər Heydər Əliyevin anım mərasimi

12 dekabr

Saat 13:00



Fəxri Xiyaban



R.Axundov adına Mədəniyyət evi

Ümummilli lider H.Əliyevin anım gününə həsr olunmuş tədbir

10 dekabr

Saat 12:00



Buzovna qəsəbə kütləvi kitabxana



Kürdəxanı qəsəbə Mədəniyyət evi

H.Əliyevin anım günü

11 dekabr

Saat:12:00



Mədəniyyət evi



Binəqədi Mərkəzi Mədəniyyət evi

Ümummilli lider H.Əliyevin anım mərasimi

10 dekabr

Saat 17:00



Mədəniyyət evi



Xoca-Həsən qəsəbə klubu

Ümummilli lider H.Əliyevin anım günü münasibətilə Fəxri Xiyabanı ziyarət

12 dekabr

Saat 15:00



Fəxri Xiyaban



A.R.Qobustanlı adına Mədəniyyət evi

Ümummilli lider H.Əliyevin anım günü münasibətilə

11 dekabr

Saat 12:00



Mədəniyyət evi



Müşfiqabad qəsəbə Mədəniyyət evi

“Ömrün şirin bir nəğmə” adlı kompozisiya

11 dekabr

Saat 11:00



Mədəniyyət evi



Korgöz qəsəbə Mədəniyyət evi

Ulu öndər Heydər Əliyevin anım günü

12 dekabr

Saat 11:00



Mədəniyyət evi



Səngəçal qəsəbə Mədəniyyət evi

Ulu öndər Heydər Əliyevin anım mərasimi

10 dekabr

Saat 12:00

12 dekabr

Saat 12:00



222 saylı

Orta məktəb

Mədəniyyət evi




Çeyildağ qəsəbə klubu

Ulu öndər Heydər Əliyevin anım mərasimi

12 dekabr

Saat 13:00



Klub


Muzeylər



Muzeyin adı

Tədbirin adı

Keçirilmə

vaxtı

1.

M.S.Ordubadinin ev muzeyi

“Sən həmişə bizimləsən” adlı mühazirə

9 noyabr

Saat 14:00



2.

Qaradağ rayonu Heydər Əliyev muzeyi

288 saylı orta məktəbdə

“Ulu öndərimiz” adlı mühazirə



9 noyabr

Saat 12:00



3.

Azərbaycan Dövlət Din Tarixi muzeyi

19 saylı orta məktəbdə

“Dövlət və din” adlı

mühazirə


9 noyabr

Saat 12:00



Kitabxanalar

Səbail rayonu


Kitabxananın adı

Tədbirin adı

Sərgi

Tarix

Saat

M.Qorki adına MSKF

“Tariximizin H.Əliyev dövrü” (ədəbi-bədii gecə)




11.12.2010

12:00

Seyidzadə adına MŞUK

“Qəlblərdə yaşayan dahi “ (Söhbət)

“Qəlblərdə yaşayan dahi”

10.12.2010

13:00

N.Nərimanov adına kütləvi kitabxana




“Mən fəxr edirəm ki, Azərbaycanlıyam”







Bibi-Heybət qəsəbə kütləvi kitabxana

“Xalqım Heydər deyir”.




9.12.2010

13:00

Sabir adına kitabxana

“Yeni Azərbaycanın qurucusu” (Mühazirə)

“Azərbaycan xalqının böyük oğlu”

“Mən fəxr edirəm ki, Azərbaycanlıyam”



11.12.2010

13:00

N.Hikmət adına uşaq kitabxanası

“Unudulmaz rəhbərin xatirəsi əbədidir”(ədəbi kompozisiya)




11.12.2010

14:00


Binəqədi rayonu


Kitabxananın adı

Tədbirin adı

Sərgi

Tarix

Saat

Korolenko adına kitabxana

Oxucularla H.Əliyev haqqında söhbət

“Xalqa bəxş edilmiş ömür”

12.12.2010




Xoca-Həsən qəsəbə kütləvi kitabxana




“Şəxsiyyət və zaman”

10.12.2010




Binəqədi qəsəbə uşaq kitabxanası

“H.Əliyevin anım günü. (Söhbət)

“H.Əliyevin anım günü”

12.12.2010

13:00

8-ci mikro. Kütləvi kitabxana

“Unudulmaz öndər” (Söhbət)

“Unudulmaz öndər”







S.Rüstəm adına kütləvi kitabxana




“Tarixi yaradan şəxsiyyət”







Ş. Qurbanov adına kütləvi kitabxana

“Ümummilli lider unudulmazdır” (Söhbət)

“Ümummilli lider unudulmazdır”




12:30

Biləcəri qəsəbə kütləvi kitabxana

“Əbədi lider” (Söhbət)

“Əbədi lider”

10.12.2010

11:00

H. Cavid adına kütləvi kitabxana




“H.Əliyev tarixi şəxsiyyətdir”








Xəzər rayonu


Kitabxananın adı

Tədbirin adı

Sərgi

Tarix

Saat

C.Cabbarlı adına kütləvi kitabxana

Ürəklərdə daima yaşayan şəxsiyyət (Mühazirə)




11.12.2010

11:30

M.Müşfiq adına kütləvi kitabxana

“Sən uca zirvəsən” (Kompozisiya)




9.12.2010

11:00

Türkan qəsəbə kütləvi kitabxana

“Xalqına həsr edilmiş həyat” (Söhbət)

“Xalqına həsr edilmiş həyat”

11.12.2010

11:30

M.Əzizbəyov adına kütləvi kitabxana

“Bir ömrün sənsizliyi” (Mühazirə)




10.12.2010

12:00

Şüvəlan qəsəbə kütləvi kitabxana




“Nə qədər ki, müstəqil Azərbaycan dövləti var, H. Əliyev ürəklərdə yaşayacaq”







Pirallahı qəsəbə kütləvi kitabxana

“Tarixi yaşadan şəxsiyyət” (Söhbət)




11.12.2010

14:00

Qala qəsəbə kütləvi kitabxana

H.Əliyevin anım gününə həsr edilmiş söhbət

H.Əliyevin anım gününə həsr edilmiş

10.12.2010

10:00

Zirə qəsəbə kütləvi kitabxana

“H.Əliyevin anım günü”(söhbət)




12.12.2010

11:00


Xətai rayonu


Kitabxananın adı

Tədbirin adı

Sərgi

Tarix

Saat

Xətayi rayon MKS

“Müstəqil Azərbaycanın qurucusu”(söhbət)

“Müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı H.Əliyev 87”

10.12.2010

12:00


Nəsimi rayonu


Kitabxananın adı

Tədbirin adı

Sərgi

Tarix

Saat

M.Əzizbəyov adına kütləvi kitabxana




“Ürəklərdə ucalan abidə”







X.Rza adına kütləvi kitabxana




“H.Əliyevin anım günü”







İ. Əbilov adına kütləvi kitabxana




“Tarix yaradan insan”








Suraxanı rayonu


Kitabxananın adı

Tədbirin adı

Sərgi

Tarix

Saat

Yeni Suraxanı qəsəbə kütləvi kitabxana

“Ümummilli liderin anım günü” 89 saylı məktəblə birlikdə




10.12.2010

11:00


Nizami rayonu


Kitabxananın adı

Tədbirin adı

Sərgi

Tarix

Saat

Nizami MKS

“Ölməz liderimiz”

(söhbət)





10.12.2010

12:00


Qaradağ rayonu


Kitabxananın adı

Tədbirin adı

Sərgi

Tarix

Saat

Səngəçal qəsəbə kütləvi kitabxana







10.12.2010

11:00

Müşfiqabad qəsəbə kütləvi kitabxana

“Ömrün Şirin bir nəğmə” (mədəniyyət evi ilə birlikdə)

“Xalqına bağlı ömür”

11.12.2010

11:00


Sabunçu rayonu


Kitabxananın adı

Tədbirin adı

Sərgi

Tarix

Saat

8 Mart uşaq kitabxanası




“Millət atası”







M.Şəhriyar adına uşaq kitabxanası

“Tarixi yaradan şəxsiyyət”(əbədi-bədii kompozisiya)

“Yaradılan qalır, yaradan isə əbədi yaşayır”

10.12.2010

12:00

Ordubadi adına kütləvi kitabxana

“Tarixə salnamə yazdı babamız” əbədi-bədii kompozisiya)

“Xoşbəxt gələcəyimizin uzaq görən bələdçisi”

11.12.2010

12:00

Dilbazi adına uşaq kitabxanası

“Hamımıza örnək olan şəxsiyyət”

(söhbət)


“Xalqa bağışlanan ömür”

12.12.2010

11:00

Zərbəçi uşaq kitabxanası

“Min ildə bir doğulan kəs tarixdə əbədi yaşayacaqdır” (musiqili bədii kompozisiya) mədəniyyət evi ilə birlikdə




11.12.2010

13:00

Sabunçu adına kütləvi kitabxana

“Ümummilli liderimiz H.Əliyevin anım günü” (söhbət)

“Əsrimizin əbədi ehramı”

11.12.2010

12:00

A. Şaiq uşaq kitabxanası




“Gələcəyə baxanların gözüsən







Xətai adına kütləvi kitabxana

“H.Əliyev və xalq” (söhbət)

“H.Əliyev və xalq”

11.12.2010

11:00


Yasamal rayonu


Kitabxananın adı

Tədbirin adı

Sərgi

Tarix

Saat

A.Şaiq adına uşaq kitabxana

“Əbədiyyata qovuşan ömür”




10.12.2010

13:00

Vazeh adına kütləvi kitabxana

“Azərbaycanın unudulmaz oğlu H. Əliyevin anım günü” (məruzə)

“Azərbaycanın unudulmaz oğlu H.Əliyevin anım günü”

12.12.2010




Musabəyov uşaq kitabxanası

“Azərbaycan xalqının ölməz lideri”




10.12.2010

11:00

Vahid adına muzey kitabxana

“Əbədiyaşar lider”




11.12.2010

11:00


baku-art.az

Dostları ilə paylaş:
Orklarla döyüş:

Google Play'də əldə edin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə