Uzdevumi un vērtēšanaYüklə 68,24 Kb.
tarix21.10.2017
ölçüsü68,24 Kb.
#6966


Pielikums Nr.1
RALLIJA GIDS - VIDZEME

Veicamie uzdevumi un dienas kārtība
Godātās dāmas, cienītās dalībnieces! Šis Sieviešu dienas rallija gids ir paredzēts svarīgāko Nolikuma punktu atgādināšanai un skaidrojumiem, Rallija norises aprakstīšanai, kā arī veicamo uzdevumu paskaidrošanai. Lūdzu, rūpīgi iepazīstieties ar šo informāciju, tā ir svarīga sekmīgai dalībai Rallijā.

Rallija nolikums ir precizēts un papildināts ar vairākiem punktiem. Lūdzu, rūpīgi iepazīstieties ar izmaiņām! Nolikums pieejams http://womensdayrally.com/nolikums/ .


NOKĻŪŠANA UZ STARTA VIETU

Nokļūšana uz Valmieras starta vietu. Starta vieta atrodas uz Katrīnas ielas, blakus Valmieras kultūras centram. Visērtāk nokļūt uz reģistrācijas un starta vietu ir no Rīgas ielas, nogriežoties pa kreisi uz Katrīnas ielu, braucot garām t/c Valleta.

Pirmais tehniskais darbinieks Jūs sagaidīs līkumā uz Katrīnas ielas, aiz t/c Valleta. Šeit Jūs saņemsiet informāciju par noparkošanās vietu. Tālāk Jums ir jādodas novietot auto norādītajā sektorā. Auto novietošanas karti skatīt pielikumā Nr.2. Lūdzam Jums to ņemt līdzi pasākuma norises dienā.
Pie katra sektora būs tehniskais darbinieks, kurš ierādīs un palīdzēs Jums atrast Jūsu ekipāžas stāvvietu.

Pēc auto novietošanas Jums jādodas uz Valmieras kultūras centru. Tur iekšā siltās telpās atradīsies reģistrācija. Reģistrācijā Jūs saņemsiet Rallija Žurnālu ar leģendu, parakstīsiet drošības Vaiveri un saņemsiet nepieciešamo informāciju. Noteikti iesakām atkārtoti noklausīties video instruktāžu, ko varēsiet noskatīties uz TV ekrāniem, kas atradīsies kultūras centra telpās. Tāpat šajās telpās siltumā varēsiet izmantot WC un sagatavoties startam.

Tehniskā komisija tiks veikta pirms paša starta, kur katru ekipāžu apskatīs tehniskās komisijas un starta personāls – 4x4 klubs.
Pirms ierodieties uz reģistratūru, rūpīgi iepazīstieties ar Nolikuma prasībām! Pārliecinieties, vai jūsu auto atbilst CSN prasībām.
Lai organizēti spētu Jūs apkalpot, pasākuma personāls lūdz ievērot ekipāžu ierašanās laikus.

Ekipāžu ierašanās un reģistrēšanās laiki:

grupa/sektors

ekipāžas

ierašanās laiks

1

1-15

8.00

2

16-45

8.00

3

46-70

8.00

4

71-100

8.00

5

101-130

8.00

6

131-140

8.00

7

141-160

8.00

8

161-190

8.00

9

195-205

9.00

10

206-240

9.00

11

241-250

9.00

12

251-280

11.00

13

281-305

11.00

14

306-335

11.00

15

336-350

11.00


REĢISTRĒŠANĀS

Pēc automašīnas novietošanas stāvvietā dalībniecēm jādodas uz Valmieras Kultūras namu, kur atrodas reģistrēšanās. Reģistratūrā saņemsiet visus nepieciešamos materiālus:

* Rallija Žurnālu ar leģendām;

* Kontroles karti;

* Parakstīsiet drošības Vaiveri;

* Tās ekipāžas, kas nebūs vēl saņēmušas numuru, to varēs saņemt reģistratūrā.

Dalībniecēm jābūt līdzi personu apliecinošiem dokumentiem, un dalībnieku reģistrācijas apliecībai (tā tika nosūtīta e-pastā pēc reģistrācijas), pilotei obligāti – autovadītāja apliecība. Personīgi parakstoties pieteikuma anketā (anketu būs izdrukājuši organizatori), Dalībnieces izsaka viennozīmīgu piekrišanu Rallija Nolikumam un tā Pielikumiem un apņemas ievērot visas noteiktās prasības. Pie reģistrācijas dalībnieces saņem sacensību dokumentāciju (izņemot rallija nolikumu un gidu, kuru dalībnieces var izdrukāt no mājas lapas www.womensdayrally.com ). No šī brīža Ekipāžas pašas ir atbildīgas par visu dokumentu klāt esamību. Visu Rallija laiku Dalībniecēm jābūt virs apģērba redzamām Dalībnieču identifikācijas kartēm, kuras tiek izsniegtas reģistrējoties. Dalībnieču identifikācijas kartes aizliegts nodot citām personām (arī līdzbraucējām).
Rekomendējam izmantot brīdi, lai saskaņotu pulksteņus ar oficiālo sacensību laiku. Oficiālo laiku var uzzināt starta zonā.
Jebkādas auto, tā komplektācijas vai dokumentu neatbilstības Nolikuma un/vai CSN prasībām var būt iemesls neatļaut ekipāžai startēt Rallijā.

Pēc reģistrēšanās NAV paredzēta dalībnieču sapulce. Sapulces video Jums tiek izsūtīts kopā ar šo e-pastu un būs iespējams to noskatīties Valmieras Kultūras centrā.SIEVIEŠU DIENAS RALLIJA” ŽURNĀLS

“Sieviešu dienas rallija” žurnālā – rokasgrāmatā Jūs atradīsiet braukšanas leģendas, ekipāžas kontroles karti - zīmogu lapu. Žurnālā Jūs atradīsiet SIA “LATEKO LĪZINGS” krustvārdu mīklu. Šī mīkla dienas laikā Jums ir jāatrisina un atbilde jāieraksta kontroles lapā paredzētajā vietā.


GPS SISTĒMA “POSITRACK”

Sacensību norises kontrolēšanai un koordinēšanai tiks izmantota aplikācijas GPS sistēma “Positrack”. Tā pasākuma rīkotājiem ļaus redzēt dalībnieču atrašanās vietu un sekot līdzi braukšanas ātrumam.

Šis jauninājums “Sieviešu dienas rallijā” ieviests, lai rūpētos par dalībnieču drošību ceļu satiksmē.

Dalībniecēm jāpadomā par mobilo ierīču lādēšanas iespējām. Ierīcei jābūt iespējotam mobilā interneta savienojumam. Aplikācijas darbība katrā mobilajā ierīcē tiks pārbaudīta pirms starta, ko veiks šīs sistēmas pārstāvji Latvijā un atbildīgās personas par tās darbību rallija laikā.Pamācība, kā lejupielādēt šo aplikāciju, un sīkāka informācija pieejama Pielikumā Nr.3
STARTS

10:00 – 12:55

Oficiālais starts ir plkst.10.00. Dalībnieces startē ik pēc 30 sekundēm. 15 minūtes pirms noteiktā starta laika ekipāžai pilnā sastāvā jāatrodas automašīnā un pēc tiesneša uzaicinājuma nekavējoties jādodas uz startu.

Dalībniecēm jāaptur automašīna pie starta līnijas un jāgaida zaļais gaismas signāls. Sākot no starta laika, ekipāžas rīcībā ir 7 (septiņas) stundas, lai veiktu sacensību distanci un nokļūtu finišā. Ja ekipāža maršrutu veic ilgāk par 7 stundām, ekipāžai automātiski tiek piešķirta diskvalifikācija.

Nokavējušās Ekipāžas startē tad, kad tas iespējams, netraucējot laikā startējošajām. Noteiktais starta laiks paliek saistošs un netiek mainīts.


TEHNISKAIS PUNKTS STARTĀ:

Pirms starta tehnisko palīdzību nodrošinās “Sieviešu dienas rallija 2016” oficiālais auto “Ford”. Būs iespējams veikt riepu uzpildi, uzlādēt automašīnas akumulatoru, nomainīt izdegušās lampiņas, kā arī saņemt cita veida tehnisko palīdzību.
KONTROLPUNKTI LĪDZ RĪGAI

Dalībnieces, vadoties pēc Žurnālā esošās leģendas, apmeklēs 4 kontrolpunktus (KP).1. Uzdevums – Kontrolpunkti ārpus Rīgas

Šogad, iebraucot kontrolpunktos, ekipāžai NAV jāreģistrējas pie speciālajiem laika tiesnešiem, kā tas ir bijis iepriekšējos gadus. Iebraucot kontrolpunktā, dalībniecēm ir jāatrod vieta, kur novietot auto, netraucējot citām dalībniecēm, un jādodas pildīt speciālais uzdevums pie uzdevuma atbildīgajām personām (tiesnešiem). Speciālais uzdevums ir darbība, kas jāveic kontrolpunktā. Speciālais uzdevums jāizpilda pēc iespējas ātrāk un precīzāk. Par uzdevuma izpildīšanu tiesneši dalībnieču kontroles lapā konkrētajā vietā iespiedīs zīmogu. Kad zīmogs saņemts, dalībnieces var doties uz mašīnu un pēc leģendas doties uz nākamo KP.

Iebraucot 4. kontrolpunktā, pēc speciālā uzdevuma izpildīšanas un zīmoga saņemšanas ekipāžas dalībniecei (uz kuras identifikācijas kartes ir apaļa uzlīme ar numuru laika fiksēšanai) jādodas pie laika tiesnešiem, kas kontrolpunkta vietā atradīsies Zaļās jakās. Pieliekot kartiņu pie tiesneša telefona, tiek fiksēts laiks. Šajā momentā ekipāža noslēdz posmu par ārpus Rīgas maršrutā pavadīto laiku. Laiks tiek ieskaitīts rezultātu aprēķināšanai.

Laika tiesneši Jums iedos aploksni ar Rīgas kontrolpunktu aprakstu.


Braukšana starp kontrolpunktiem notiek ar organizatoru sastādītas leģendas palīdzību. Leģenda ietver orientieri dabā (krustojums, objekts utt) un attālumu starp orientieriem. Ir uzrādīts kopējais attālums – no konkrētā pārbrauciena starta līdz finišam (Total) un attālums starp atsevišķiem orientieriem (Part). Orientieri ir sakārtoti secībā, kādā notiek brauciens. Pie pirmā orientiera automašīnas kilometru skaitītājs (odometrs) ir jāatjauno uz 0,00km. Leģendā shematiski ir attēlots dabā esošais objekts un norādīts virziens, kurā jādodas. Virziens, kurā jādodas, ir norādīts ar bultiņu. Shematiskajā attēlā ar punktu ir apzīmēta vieta, no kurienes ekipāža pietuvojas orientierim. Sekojot norādēm un kilometrāžai, dalībniecēm ir jāveic paredzētā distance un jāatrod nākamais kontrolpunkts (KP).
RĪGAS KONTROLPUNKTI:

2. Uzdevums - Rīgas kontrolpunkti.

Dalībniecēm Rīgā ir jāapmeklē kopā 9 kontrolpunkti - 5 uzdevumu kontrolpunkti un 4 kontrolpunkti, kuros saņems tikai zīmogus. Dalībniecēm brīvā secībā, izplānojot savu maršrutu, ir jāapmeklē visi Rīgas kontrolpunkti. Kontrolpunkts ir organizatora noteikts objekts, kurā atrodas tiesneši.Uzdevumu kontrolpunkti: Ekipāžas dalībniecēm, ierodoties kontrolpunktos, pirms uzdevuma pildīšanas ir jāfiksē laiks pie laika tiesnešiem, kas kontrolpunkta vietā atradīsies zaļās jakās. Reģistrēšanās pie tiesneša notiek ar laika fiksatora palīdzību, kas atrodas uz vienas ekipāžas dalībnieces identifikācijas kartes (apaļa uzlīme ar numuru). Savienojot identifikācijas karti ar laika tiesneša iekārtu, sākas kontrolpunkta izpildes starta laiks. Laiks tiek fiksēts elektroniski. Laika tiesnesis dalībniecei iedod aploksni ar uzdevuma aprakstu, ar ko ir jāiepazīstas pirms uzdevuma pildīšanas. Pēc speciālā uzdevuma veikšanas, ekipāžas dalībniecei ar laika fiksatora uzlīmi atkārtoti ir jāfiksē laiks par uzdevuma noslēgšanu, izbraukšanu no kontrolpunkta un došanos nākamajā pārbraucienā. Uzdevumu izpildes laiks tiek ieskaitīts rezultātu aprēķināšanai. Kontrolpunktā var atrasties vairāki laika tiesneši. Viens laiks jāfiksē vienu reizi pie jebkura laika tiesneša.

Šajos kontrolpunktos dalībniecēm ir jāveic speciālie uzdevumi, par kuru pareizu un precīzu izpildīšanu Rīgas kontroles kartē tiesnesis iespiedīs zīmogu, kas apliecina, ka komanda ir apmeklējusi konkrēto punktu un veikusi uzdevumu.

Katrā kontrolpunktā atkārtojas aprakstītā kārtība – piebraucot pie KP jāfiksē laiks, jāsaņem aploksne ar speciālo uzdevumu un jādodas veikt speciālais uzdevums. Pēc uzdevuma izpildīšanas atkal jādodas pie laika tiesnešiem fiksēt laiku, tādā veidā fiksējot speciālā uzdevuma izpildes laiku, kas tiek ieskaitīti rezultātu aprēķināšanai.

Zīmogu kontrolpunkti: Šajos kontrolpunktos uzdevums būs atrast atbildīgo personu (tiesnesi). Atbildīgā persona (tiesnesis) iespiež Rīgas kontrolpunktu kontroles kartē zīmogu (tam paredzētajā vietā), kas apliecina, ka komanda ir apmeklējusi konkrēto punktu. Šajos kontrolpunktos NAV jāpiereģistrējas pie laika tiesnešiem.
KONTROLPUNKTU DARBA LAIKS:


Kontrolpunkts (KP)

Darba laiks

1KP

Līdz 14:30

2KP

Līdz 15:30

3KP

Līdz 17:00

4KP

Līdz 18:30

Rīgas KP

Līdz 20:00

FINIŠS:

Kad apmeklēti visi Rīgas kontrolpunkti un aizpildīta Rīgas kontroles karte, dalībniecēm jādodas uz finišu. Finišs atrodas Zaķusalas stāvlaukumā pie Rīgas televīzijas un radio torņa. Iebraucot Finišā, sekojam tiesnešu norādēm. Iebraucot finiša zonā ekipāžai jāuzrāda kartiņa laika tiesnesim un jāfiksē laiks tikai vienu reizi. Dalībniecēm noslēdzas trasē pavadītais laiks. Sekojiet turpmākajām tiesneša norādēm.


Pēc finišēšanas stāvlaukumā, neizkāpjot no mašīnas Jums būs tiesnešiem jāatdod laika kontroles lapa. Tiesnesis Jums iedos aploksni ar pēdējo uzdevumu.
Tālāk dalībniecēm jādodas uz modes un izklaides centru Rīga Plaza otro stāvu, kur ēdināšanas zonā, reģistratūrā pēc aploksnē esošā uzdevuma izpildīšanas, jānodod aploksnē esošā lapiņa.

Ierodoties modes un izklaides centrā Rīga Plaza, auto novietojam daudzstāvu auto stāvvietā. Pie autostāvvietas, sekojam līdzi tiesnešu norādēm. Auto jānovieto brīvi izvēlētās vietās.


Kontrolpunktiem ārpus Rīgas ir norādīti darba laiki. Ja Dalībnieces ierodas kādā no kontrolpunktiem pēc norādītā darba laika beigām, laika kontrole nebūs iespējama un tiks pieskaitīts sods par atlikušo speciālo uzdevumu neveikšanu vai saņemta diskvalifikācija par neveiktu distanci. Kontrolpunktu darba laiki sastādīti balstoties uz braucienam nepieciešamo laiku un kopējo laika normu. Ja kontrolpunkts ir slēgts – rekomendējam doties uz finišu Zaķusalas stāvlaukumā pie televīzijas torņa un pēc tam uz t/c Rīga Plaza.
Uzmanību! Visa brauciena laikā dalībniecēm jāklausās radio SWH, kura ēterā tiks nolasīts uzdevums. Dalībniecēm jāatrisina šis uzdevums un atbilde ir jāieraksta kontroles lapā.
Skatīties Sieviešu dienas rallija tiešraidi varēs mobilās televīzijas lietotnē LMT Straume vai internetā http://straume.lmt.lv. Tiešraides laikā varēs sekot līdzi vairākām sieviešu komandu ekipāžām, sacensību norisei kontrolpunktos, kā arī ieskatīties pasākuma aizkulisēs. http://straume.lmt.lv/sieviesu-rallijs
BALLĪTE UN PELNĪTĀ ATPŪTA

Finišs paredzēts Zaķusalā, savukārt modes un izklaides centrā “Rīga Plaza” nodrošināsim dažādas aktivitātes. Varēsiet relaksēties, atpūsties un nodoties sievišķīgām izklaidēm, lai kavētu laiku, gaidot apbalvošanu. Ieiešana svinību zonā šogad būs īpaša, iesiet pa sarkano paklāju un gozēsieties starmešu gaismās, sumināsim un sveiksim Jūs Sieviešu dienā. Īpaši pārsteigumu sagādās grupa “Mākoņstūmēji” un atrakcijas vadīs UFO. Arī boulinga un izklaides centrā “Fantasy Park” paredzētas dažādas aktivitātes un muzikāla programma tieši par godu “Sieviešu dienas rallija” dalībniecēm.


Uzmanību!

Tehnisko palīdzību vai auto evakuāciju sacensību laikā nodrošina 4x4klubs. Tehniskā palīdzība vai auto evakuācija ir maksas pakalpojums, ko nesedz sacensību organizators. Kontakti - Valmiera 29416695, Dobele - 26630966Ja ekipāža izstājas no sacensībām, par to nekavējoties jāinformē pa tālruni 29365036.

Ja rallija laikā dalībnieces redz klajus pārkāpumus citu ekipāžu izpildījumā, piemēram, automašīnā atrodas vīrietis, ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi, tad pastāv iespēja iesniegt protestus organizatoram. Pārkāpuma faktu apstiprina fotogrāfija. Piemērojamie sodi – līdz diskvalifikācijai no sacensībām.


Šis Rallija Gids ir uzskatāms par neatņemamu Nolikuma sastāvdaļu.
VĒRTĒŠANA:

 1. Pasākuma vērtēšanā par pamatu tiek ņemtas laika vienības (stundas, minūtes, sekundes). Par labāko laiku tiks uzskatīts vismazākā uzdevumu izpildes un soda laika summa. Laiks tiks uzskaitīts vienoti ar tiesnešu datoru palīdzību. Dalībnieces savus pulksteņus ar oficiālo laiku sinhronizē pirms starta tiesnešu sekretariātā.

 2. Attālumu mērīšanai par etalonu ir ņemti autoceļa Rīga-Carnikava 2-4 km stabiņi. Distance sastādīta ar iekārtu Terratrip Eltrip6. Rekomendējam pārbaudīt dalībnieču automašīnas odometra precizitāti norādītajā ceļa posmā, jo dažādu automašīnu odometriem (kilometru skaitītājiem) iespējama kļūda.

 3. Maksimālais iespējamais laiks, kurā ekipāžai jānokļūst no starta līdz finišam, ir 7 (septiņas) stundas (katrai ekipāžai no sava starta brīža). Pārsniedzot laiku ekipāža tiek diskvalificēta.

 4. Ātruma pārkāpumi - par katru ātruma pārkāpumu (pieļaujamā kļūda ir 10 km/h), kas ir ilgāks par 30 sekundēm tiks saņemts signāls. Par katru signālu ekipāža saņems 10 min soda laiku. Pieļaujamais signālu skaits ekipāžai ir 3 signāli. Ja ekipāža saņems ceturto signālu, tā tiks diskvalificēta. Signālus sistēmā saņem tiesneši.

Ja ātrums tiks pārkāpts ilgāk par 2 minūtēm (par ko tiesneši saņems signālu), ekipāža tiks diskvalificēta.

 1. Iespējamie sodi:

 • Ja kontroles kartē nav saņemts kāds zīmogs, komanda par katru neesošo zīmogu saņem soda laiku - 60 (sešdesmit) soda minūtes;

 • Par katru ātruma pārkāpuma signāla saņemšanu komanda saņem soda laiku - 10 (desmit) soda minūtes;

 • Par 4 (četriem) un vairāk ātruma pārkāpuma signāliem komanda saņem diskvalifikāciju;

 • Par tīši izslēgtu navigācijas ierīci komanda saņem soda laiku - 60 (sešdesmit) soda minūtes;

 • Par katru reizi, kad dalībnieču kartiņa nav fiksēta pie laika tiesneša, komanda saņems 60 (sešdesmit) soda minūtes;

 • Par neiekļaušanos maršruta kontrollaikā, kas ir 7 (septiņas) stundas, komanda saņem diskvalifikāciju.
 1. Dalībnieču rezultātu veido:

 • Trasē pavadītais laiks no starta līdz uzdevuma izpildīšanai 4.KP;

 • Rīgas posmā piecu uzdevumu kontrolpunktos pavadītais laiks;

 • Saņemtās soda minūtes (ja tādas ir) par ātruma pārkāpumiem;

 • Saņemtās soda minūtes (ja tādas ir) par neesošiem zīmogiem;

 • Saņemtās soda minūtes (ja tādas ir) par dalībnieču kartiņas nereģistrēšanu pie laika tiesnešiem.

Ja netiek veikta visa distance, dalībnieces saņem sodu par neveiktiem speciālajiem uzdevumiem un kavējumu uz kontrolpunktu laika kontroli. Šādā gadījumā dalībniecēm par izstāšanos ir jāziņo pa tālruni 29365036 vai ierodoties personīgi rallija finišā. Ja dalībnieces nepaspēj apmeklēt kontrolpunktus, norādītajos kontrolpunktu darba laikos, tiek pieskaitīts sods par atlikušo speciālo uzdevumu neveikšanu vai saņemta diskvalifikācija par neveiktu distanci. 1. Ja uzlīme ar numuru laika fiksēšanai ir nozaudēta vai bojāta, tiesneši neuzņemas atbildību par to, ka nav iespējams fiksēt ekipāžas brauciena laikus. Šādā gadījumā ekipāža tiek vērtēta saistībā ar Nolikumu attiecībā pret trasē iespējamajām fiksētajām izpildēm.

 2. Nozaudētas kontroles kartes vai nozaudētas identifikācijas kartes gadījumā komanda tiks diskvalificēta.Pielikums Nr.2


Pielikums Nr.3


Informācija par Positrack GPS sistēmuYüklə 68,24 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə