Yüksek mimar memnune turkan

Sizin üçün oyun:

Google Play'də əldə edin


Yüklə 4.62 Kb.
tarix03.05.2018
ölçüsü4.62 Kb.

YÜKSEK MİMAR MEMNUNE TURKAN
1981 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünden Yüksek Mimar ünvanı ile mezun oldu.

Mesleğini Kıbrıs’ta serbest mimar olarak, mimari proje ve şantiye uygulamaları ile sürdürdü.

1983-1984 yıllarında Çetin Kürşat İnşaat Şirketinde Mimari ofis yöneticiliği yapmıştır.

1986-2011 yılları arasında KKTC Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki Teknik Öğretim Dairesine bağlı olarak eğiticilik ve yöneticilik yaptı. Aynı yıllar arasında Milli Eğitim Bakanlığına ait; KKTC Atatürk Öğretmen Akademisi, Lefkoşa Atatürk Meslek Lisesi Binaları, Lefkoşa Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi Yapı Ressamlığı Bölümü, Elektrik - Elektronik Bölümü, Motor Bölümü Binaları, Girne Öğretmen Evi Kompleksi, Lefkoşa Haydarpaşa Ticaret Lisesi Turizm Bölümü Uygulama Oteli Binası, Kumyalı Meslek Lisesi Turizm Uygulama Oteli Binası gibi projeleri yapmış ve uygulamalarını takip etmiştir.

KKTC Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki Teknik Öğretim Dairesine bağlı olarak Meyap (Mesleki Eğitimi Yapılandırma) ve Megep (Mesleki Eğitimi Geliştirme )

projelerinde aktif görev almış, Eğitimde Toplam Kalite Yönetimi Eğitimlerini gerçekleştirmiştir. Birçok Modül yazılmasına katkı koymuştur.

Mesleki Eğitim Kampüsü projesi için program oluşturma çalışmalarını gerçekleştirmiştir.

Çeşitli zamanlarda birçok eğitim seminerine katılmış ve mesleki kurlar vermiştir.

3 dönem K.T.M.M.O.B. Mimarlar Odası Yönetim Kurulu üyeliği, daha sonra da

Taşınmaz Eski Eserler Anıtlar Yüksek Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.K.K.T.C. Cumhurbaşkanlığı Kompleksi Yarışma Projesinde Danışman üye, Mesleki Eğitim Kampüsü yerleşke projesinde ise Jüri üyeliği yapmıştır.

1992 yılından itibaren çeşitli periyodlarda YDÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık ve İç Mimarlık Bölümlerinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak hizmet vermektedir.

Dostları ilə paylaş:
Orklarla döyüş:

Google Play'də əldə edin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2017
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə