Zeynep TorunYüklə 12.57 Kb.
tarix16.04.2018
ölçüsü12.57 Kb.

Basın Bülteni 21 Ekim 2010
TORUNLAR GYO İMKB’DE İŞLEM GÖRMEYE BAŞLADI
Halka arz sürecini tamamlayan Torunlar GYO hisseleri, İMKB’de işlem görmeye başladı. “TRGYO” kodu ile 7,30 TL fiyat baz alınarak işlem görmeye başlayan Torunlar GYO, 1,64 milyar TL’ye ulaşan piyasa değeriyle Türkiye’nin halka açık en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı ünvanını da taşıyor.
Türkiye’nin alışveriş merkezi odaklı gayrimenkul yatırım ortaklığı Torunlar GYO “Açılış Gongu”nu çalarak, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başladı. Torunlar GYO hisselerinin ilk işlem gününe yönelik düzenlenen törende “Açılış Gongu”nu İMKB 1. Başkan Yardımcısı İbrahim Kurban, Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun ve Torunlar Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Torun ile birlikte çaldı. Törende, Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Çoşkun, Torunlar GYO Yönetim Kurulu Üyesi Emre Torun, Torunlar GYO Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali Alp ve Torunlar GYO Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Mumcuoğlu’da hazır bulundu.
Hisselerinin yüzde 25,16’sını halka açan Torunlar GYO, gong töreni sonrası “TRGYO” işlem kodu ve 7,30 TL’lik işlem fiyatıyla, İMKB Kurumsal Ürünler Pazarı’nda işlem görmeye başladı. Halka arz sonrası 1,64 milyar TL piyasa değerine ulaşan Torunlar GYO, İMKB’de işlem gören en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi ünvanına da sahip oldu.
İMKB’deki ilk işlem gününe yönelik düzenlenen törende konuşma yapan Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, yarım asırlık bir ticari geçmişe sahip olduklarını, 30 yılı aşkın süredir inşaat sektöründe faaliyet gösterdiklerini ve Torunlar GYO’nun kurulduğu günden bugüne sağlıklı ve istikrarlı bir büyüme çizgisi izlediğini belirterek, İMKB süreciyle önemli kurumsal hedeflerinden birine ulaştıklarını söyledi. Aziz Torun, “Torunlar GYO’nun halka arzı 2000 yılı sonrası gerçekleşen GYO halka arzlarında en çok katılımcısı olan GYO arzı olarak değerlendirildi. Şirketimize ve portföyümüze olan inancın bir göstergesi olarak bu ilgi bizleri çok mutlu etmiştir ve hisse performansımızın geleceğine olan güvenimizi daha da artırmıştır. Tüm yatırımcılarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Halka arz sonuçları ile ilgili de bilgi veren Aziz Torun, yurtiçi bireysel yatırımcıların taleplerinin % 79 oranında, yurtiçi kurumsal yatırımcıların taleplerinin ise ortalama % 85 oranında karşılandığını belirtti. Torunlar GYO’nun, İMKB ve gayrimenkul sektörüne de önemli bir katkı sağladığının altını çizen Aziz Torun; “Torunlar GYO’nun katılımı ile İMKB’de işlem gören GYO’ların piyasa değeri % 42, Net Aktif Değeri ise % 44 oranında artıyor. Bu oranlar ile borsaya ve sektörüne önemli bir değer yaratan Torunlar GYO, önümüzdeki dönemde de planladığı yatırımlar ile bu katkısını artırarak sürdürmekte kararlıdır” dedi.


2,65 milyar TL portföy değerine sahip Torunlar GYO’nun tamamlanmış projeler bazında portföy değerinin yüzde 89’unu kira geliri elde eden AVM yatırımları oluşturuyor. Torunlar GYO, başta Türkiye’nin en büyük karma kullanım projesi olmaya hazırlanan “Mall of İstanbul” olmak üzere portföyünde yer alan ve geliştirdiği diğer projeler için 2014 yılının ilk çeyreğine kadar 858 milyon TL’lik yatırım planlıyor.

Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1996 yılında kurulan Toray İnşaat’ın, 2008 Ocak ayında SPK onayından sonra gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşmesiyle Torunlar GYO adını alan şirket, 2,65 milyar TL portföy değeriyle 21 Ekim 2010 tarihinde İMKB’de işlem görmeye başlamış Türkiye’ nin en büyük GYO’ sudur.

Torunlar GYO’nun tamamlanmış projeleri arasında Bursa Zafer Plaza, Bursa Korupark AVM ve Korupark Evleri bulunmaktadır. Torunlar GYO’nun %99,99 pay ile Antalya Deepo Outlet, Yeni Gimat’taki %14,83 pay sahipliği ile Ankamall ve Crowne Plaza, %44,6 pay ile Marmaris Netsel Marina ve %41,4 pay ile Nishİstanbul projelerinde yatırımları bulunmaktadır. Torunlar GYO’nun İstanbul’daki ilk AVM yatırımı TORIUM Alışveriş Merkezi’nin açılışı 30 Ekim Cumartesi itibariyle gerçekleştirilecektir.

Torunlar GYO'nun planlanan yatırımları arasında ise Mall Of İstanbul, Torun Tower, Kemankeş Butik Otel ve Turkmall ortaklığı ile gerçekleştirilen Samsun Bulvar AVM bulunmaktadır. Her biri kendi alanında farklı özelliklerle dikkat çeken bu yatırımlarını 2014 yılın ilk çeyreğine kadar tamamlamayı planlayan Torunlar GYO, büyüme odaklı yapısını önümüzdeki dönemde de sürdürmeyi hedeflemektedir.Bilgi için;

Saydam İletişim ve Etkinlik YönetimiAyşin Kaymaz / 0212 337 52 48 / aysin.kaymaz@saydampr.com.tr

Göknur Acar / 0212 337 51 94 / goknur.acar@bigmedya.com.tr
Каталог: torunlar haberler
torunlar haberler -> Basın Bülteni / 28 Nisan 2017 alişveriŞ ve eğlencenin akdeniZ’deki en büYÜK, en yeni adresi AÇildi
torunlar haberler -> Basın Bülteni 6 Kasım 2015
torunlar haberler -> Basın Bülteni / 25 Nisan 2017 alişveriŞ ve eğlencenin akdeniZ’deki en büYÜK, en yeni adresi mall of antalya 28 Nİsan’da açiliyor
torunlar haberler -> Zeynep Torun
torunlar haberler -> Zeynep Torun
torunlar haberler -> Zeynep Torun
torunlar haberler -> Zeynep Torun
torunlar haberler -> Basın Bülteni 12 Ekim 2010 torunlar gyo halka arz iÇİn talep toplamaya başliyor
torunlar haberler -> Basın Bülteni mart 2018 torunlar gyo, 2023’e kadar milyar tl yatirim hedefliyor
torunlar haberler -> 28 Nisan 2016 levent’te iKİNCİ etap satişlari ilk 200 daire iÇİn geçerli kampanyayla başladi


Dostları ilə paylaş:


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2019
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə