18 ocak 2013 basin bülteniYüklə 6,26 Kb.
tarix06.03.2018
ölçüsü6,26 Kb.18 OCAK 2013
BASIN BÜLTENİ
DÜNYACA ÜNLÜ PİYANİST FAZIL SAY ‘İLK ŞARKILAR’LA BURSA’DA

- ŞİİR ÜSTADLARININ ŞİİRLERİNİ SERENAD BAĞCAN YORUMUYLA “İLK ŞARKILAR” İSİMLİ ALBÜMÜNDE BİR ARAYA GETİREN DÜNYACA ÜNLÜ PİYANİST VE BESTECİ FAZIL SAY, MERİNOS AKKM’DE BURSALILARLA BULUŞTU.


BURSA – Şiir üstadlarının şiirlerini Serenad Bağcan yorumuyla ‘İlk Şarkılar’ isimli albümünde bir araya getiren dünyaca ünlü Piyanist ve Besteci Fazıl Say, Türkiye turnesi kapsamında Bursa’da müzikseverlerle buluştu.
Geçtiğimiz haftalarda 20 yıl önce bestelemiş olduğu şiir üstadlarının şiirlerini Serenad Bağcan yorumuyla “İlk Şarkılar” isimli albümünde bir araya getiren dünyaca ünlü Piyanist ve Besteci Fazıl Say, çıktığı Türkiye turnesi kapsamında Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Osmangazi Salonu’nda Bursalılarla buluştu. İlk olarak G. Gershwin'in ‘Rhapsody in Blue’ ve ‘Summertime’ adlı bestelerini seslendiren Fazıl Say, ardından kendi eserleri olan ‘Kara Toprak, Ses, Bodrum, Paganini Jazz ve Alla Turca Jazz’ isimleri eserlerini seslendirdi.

Daha sonra ünlü piyanistle beraber sahneye vokal olarak çıkan Serenad Bağcan, performansıyla büyük beğeni topladı. Bağcan, Fazıl Say’ın piyano resitali eşliğinde Nazım Hikmet’in ‘Memleketim’, Metin Altınok’un ‘Düşerim’ ve ‘Bu Kekre Dünyada’, Cemal Süreya’nın ‘Dört mevsim’, Ömer Hayyam’ın ‘Akılla bir konuşmam oldu’, Can Yücel’in ‘Sardunyaya ağıt’, Pir Sultan abdal’ın ‘Sordum sarı çiğdeme’, Orhan Veli’nin ‘Efkarlanırım’ ve ’İstanbul’u dinliyorum’, Muhyiddin Abdal’ın ‘İnsan insan’ şiirlerini okudu.

Konserin ardından dünyaca ünlü Piyanist Fazıl Say, hayranlarına imza dağıttı.
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜKataloq: dosyalar -> resimler -> haberler
haberler -> 15 mayis 2017 basin bülteni Çamurdan elektrik üretimi başladı
haberler -> 16 Nİsan 2015 basin bülteni
haberler -> 30 Nİsan 2017 basin bülteni 102 yil sonra ayni ruhla çanakkale’deyiZ
haberler -> 25 Nİsan 2015 basin bülteni bursa şEHİTLİĞİnde gurur, vefa, GÖzyaşI
haberler -> 8 mart 2018 basin bülteni Bursa’nın gücü kadınlarıyla artıyor Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tüm kadınların ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ederek, kadınlar için daha yaşanabilir Bursa’yı, çalışan, üreten
haberler -> KüLTÜr ve turizm şubesi MÜDÜRLÜĞÜ Program –Şubat 2018 / 12-18 Şubat 2018
haberler -> 25 ocak 2011 basin bülteni yildirim’A İlk kapali yüzme havuzu büYÜKŞEHİR’den eriKLİ kapali yüzme havuzunun temeli atildi bursa büYÜKŞEHİr belediyesi tarafindan yaptirilacak olan eriKLİ YÜzme havuzunun temeli DÜzenlenen törenle atildi başkan
haberler -> Bursa büYÜKŞEHİr belediyesi KÜLTÜr ve sanat gündemi
haberler -> 10 haziran 2015 basin bülteni T2 tramvay hatti ihalesi yapildi

Yüklə 6,26 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə