23 Nİsan çocuk ve gençLİk konseriYüklə 209,25 Kb.
tarix01.05.2020
ölçüsü209,25 Kb.
#102494
24 Nisan 2013

23 NİSAN ÇOCUK VE GENÇLİK KONSERİ
İnegöl Belediyesi Türk Müziği Çocuk ve Gençlik Korosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla coşkulu bir konser verdi. Belediye Kültür Sarayı’nda gerçekleşen konserde minikler ve gençler ortaya koydukları performansla izleyicilerden tam not aldı.
Konserin ilk bölümünde çocuk korosu sahne aldı. Program; koronun seslendirdiği bestesi Muhterem Sezgin’e ait Hicaz makamında eserle başladı. ‘Elim sensin kolum sen, doğrulukta yolum sen’ solist Nihan Karaca ‘Küçücük kuş, kanadını ver bana’ solist Simge Çayıklı, Hicaz makamında bestesi Sadettin Kaynak’a ’Ben bir garip kuşum yurdum yuvam yok’ adlı eserleri seslendirdi. Berra Semerci’nin Nihavend makamından bestesi ve güftesi Zeki Müren’e ’Bülbül âşıkmış güle, gül naz eder bülbüle’ eserini okumasının ardından aynı makamda bestesi Muhlis Sabahattin Ezgi’ye ait ‘Hatırla ey peri, o mes’ut geceyi’ adlı eseri Zehranaz Kasap ve Şevval Şentürk birlikte okudu. Edanur Eren bestesi İbrahim Özoral’a ait ’Her şey bitmiştir artık yolumuz ayrılıyor ’ İrem Aydın, Nehir Akpınar, Tuana Çetin, Gözde Buran da bestesi Erol Sayan’a ‘Işıl ışıl gözlerinde siyah saçın rengi mi var’ adlı eseri başarıyla seslendirdiler. Koronun bestesi Yesâri Asım Ersoy‘a ait ‘Daldan dala konarım, kahkahalar saçarım’ eserini seslendirmesinin ardından Burak Yazıcı Kürdi makamında bestesi Metin Bükey’e ait Samanyolu adlı eseri Özge Buran ve Elif Şen Hüseyni makamında bestesi Bilge Özgen’e ait ‘Gökyüzünden dünyaya her gece göz kırpardım’, koro aynı makamdaki ‘Mor sümbüllü dağların var, bülbül öten bağların var’ ve Yağmur Kılıçarslan, Bilgesu Yazıcı ve Ebrar Şahin de Rast makamında bestesi Engin Çır’a ait ‘Biz çocuklar yaşıyorken, mutluluğa koşuyorken’ eserlerini seslendirdiler. Programın ilk bölümü birbirine bağlı üç eserler son buldu.

Programın ikinci bölümünde Gençlik Korosu sahne aldı. Muhayyer Kürdi makamında eserlerin seslendirildiği bölüm bestesi Astik Ağa’ya ait Muhayyer Kürdi Peşrevi ile başladı. Koro sırasıyla Nikağos Ağa’ya ait “Var mı hacet söyleyeyim ey gültenim” Sadettin Kaynak’a ait “Gönlüm özledikçe görürdüm hele, lacivert kanatlı kumru olsaydım” ve devamında bestesi Bimen Şen’e ait ‘Bir gün unutur zannediyor aldanıyorsun’ adlı eserleri seslendirdi. Bestesi Ali Erköse’ye ait “Viran olan kalbimde” adlı eseri Yağmur Neşe, bestesi Amir Ateş’e ait “Sevenler hep ağlarmış” adlı eseri Emin Semiz ve Ezgi Elmacı, bestesi Yusuf Nalkesen’e ait “Kapın her çalındıkça o mudur diyeceksin” adlı eseri Hilal Karaca, bestesi Amir Ateş’e ait “Bir kızıl goncaya benzer dudağın” adlı eseri Gonca Aslan seslendirirken; koro bestesi Necdet Tokatlıoğlu’na ait “Artık yeşerecek bir dalım yok” ve devamında bestesi Arif Sami Toker’e ait “Bir sevda geldi başıma” adlı eserleri seslendirdi. Solist Neslihan Karaca bestesi Erol Bingöl’e ait “Düşen sarı yapraklara”, solist Sevgi Solmaz bestesi Sadettin Öktenay‘a ait “Dudaklarında arzu” solist Duygu Sağlam bestesi Erdinç Çelikkol’a ait“Kaybolan yıldız gibi” ve solist Sümeyye Tekdemir bestesi Yusuf Nalkesen’e ait “Hani o bırakıp giderken seni” adlı eserleri seslendirirken; çocuk ve gençlik korosu hep birlikte ‘Hoş gelişler ola’ eserini seslendirerek konseri tamamladılar.Yüklə 209,25 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə