4 Kasım 2018 Yeşim, milli istihdam seferberliğine katkısını sürdürüyor Bin kişilik ek istihdama imza atarak ekonomiye önemli katkı yapmaya hazırlanan Yeşim TekstilYüklə 9,85 Kb.
tarix18.01.2019
ölçüsü9,85 Kb.
#100517

basin bÿlteni

14 Kasım 2018
Yeşim, milli istihdam seferberliğine katkısını sürdürüyor

Bin kişilik ek istihdama imza atarak ekonomiye önemli katkı yapmaya hazırlanan Yeşim Tekstil, İŞKUR’la gerçekleştirdiği protokol kapsamında 500 kişiyi firma bünyesinde düz dikiş makineci olarak eğiterek istihdama kazandıracak. Uludağ Üniversitesi’nden alınan yeni bir eğitim modülü üzerinde kurgulanan 4 aylık eğitim programı, yüzde 50 istihdam garantisi içeriyor.

Dünya markalarına hazır giyim - ev tekstili üretimi gerçekleştiren ve geleceğe dönük planlamaları çerçevesinde 2019 yılı sonuna kadar 1000 kişilik ek istihdam sağlama kararı alan Yeşim Tekstil, İŞKUR Bursa İl Müdürlüğü ile imzalanan özel protokol çerçevesinde 500 kişiyi düz dikiş makineci olarak eğiterek istihdama kazandıracak.

Türkiye’de tek çatı altında en fazla kadın çalışan istihdam eden firmalardan biri olan Yeşim Tekstil’de gerçekleştirilen protokol imza törenine; Bursa İŞKUR İl Müdürü Eren Türkmen, İl Müdür Yardımcısı Mehmet Çiftçi, Şube Müdürü Sibel Zengin, Yeşim Tekstil İnsan Kaynakları ve Sosyal Uygunluk Direktörü Fatoş Hüseyinca, Personel Müdürü Yaşar Muratoğulları ile Yeşim Akademi Yöneticisi Özlem Şenkoyuncu katıldı.

Törende konuşan Yeşim Tekstil İnsan Kaynakları ve Sosyal Uygunluk Direktörü Fatoş Hüseyinca, İŞKUR’la Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme Programı kapsamında 500 kişiyi kapsayan bir eğitim protokolüne imza attıklarını belirtti. Yeşim olarak İŞKUR’la sürekli iş birliği içinde olduklarını ve staj ile işbaşı programları düzenlediklerini ifade eden Hüseyinca, “Söz konusu protokolün en büyük farklılığı, iş birliği çerçevesinde Uludağ Üniversitesi’nden alınan eğitim modülü üzerinde programın kurgulanmış olması. Programa katılanlar söz konusu modül sayesinde Uludağ Üniversitesi, İŞKUR ve Yeşim Tekstil onaylı sertifika sahibi olacak. Bu sertifika, katılımcıların gelecek kariyerleri ve gelişimleri açısından son derece değerli. İŞKUR’la gerçekleştirdiğimiz bu protokolün hayırlı olmasını dilerim.” diye konuştu.

Milli istihdam seferberliğimiz tüm hızıyla devam ediyor”

Bursa İŞKUR İl Müdürü Eren Türkmen de Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında imzalanan Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İş Birliği Protokolü ile işverenlerin işgücü piyasasında aradığı nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamaya çalıştıklarını söyledi. Yeşim Tekstil ile birçok alanda iş birliği yaptıklarını hatırlatan Türkmen, firma ile yeni bir kulvarda iş birliğine gittiklerini dile getirdi. Türkmen, şöyle devam etti: “Programa dahil olanların yeni bir eğitim modülü ile firma bünyesinde teorik ve pratik eğitim alarak sertifika sahibi olacakları bir protokol düzenledik. Düz dikiş makinecisi mesleğindeki 500 kişiyi Yeşim’in uzman ekibi aracılığı ile yetiştirerek istihdama kazandıracağız. Milli istihdam seferberliğimiz tüm hızıyla devam ediyor. Yeşim’in ortaya koyduğu performans ve iş birliğinden dolayı başta Yeşim’in İnsan Kaynakları ve Sosyal Uygunluk Direktörü Fatoş Hüseyinca olmak üzere tüm Yeşimlilere teşekkür ediyor, protokolün hayırlı olmasını diliyorum.”Konuşmaların ardından imza törenine geçilerek, taraflar arasında gerçekleştirilen iş birliği protokolüne imza atıldı.
İş birliği protokolü hakkında:

Protokol, yaklaşık 4 aylık (104 gün) ve 780 saatlik bir eğitim sürecini kapsıyor. Uludağ Üniversitesi’nden Yeşim Tekstil’e özel olarak hazırlanan yeni bir modül üzerine inşa edilen programı başarı ile tamamlayan katılımcılar özel bir sertifika alarak iş gücü piyasasına katılma şansı bulacak. Yüzde 50 istihdam garantili olarak planlanan eğitim programı süresince katılımcılara, kursa katıldıkları gün başına 61.65 TL’lik ödeme yapılacak ve tüm katılımcıların genel sağlık sigortaları ve iş kazası ile meslek hastalıklarına yönelik sigortaları İŞKUR tarafından karşılanacak.
Kataloq: assets -> content
content -> Çocuklarının Geleceğini bize emanet eden Saygıdeğer Aileler, Anne-Babalar, Muhterem Hazirun
content -> 1673(31) beo, 46398 Sadâreti Uzmâ Mektubî Kalemi Evrak Numarası: 89 Tarih: 10 Cemâziyelâhir sene [1]338  Mart sene [1]336
content -> 1726(32) dh. Mui, 11/60 Telgrafnâme Mahrec Merkezi: Bandırma Numara: 1543 Tarih: Fî 23 Haziran sene [1]326 / [6 Temmuz 1910]
content -> 02. Mayıs. 2016 “Değişimi yönetmek gerekiyor”
content -> Önce İnsan” da internet çağına uyum sağladı Yeşim Tekstil’in kurumsal yayını olan “Önce İnsan” dergisi web ortamında okuyucuları ile buluşuyor
content -> 1365(32) beo, 309818 Dairei Sadâret Tahrirât Kalemi Evrak Numarası: 3051 Tarih: 28 Muharrem sene [1]331
content -> Ders tanimlari yarıyıl I psir 101 Siyaset Bilimine Giriş (3-0-3) akts 6

Yüklə 9,85 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə