5* Otellerde Konaklama Tüm Öğle ve Akşam yemekleri dahilYüklə 71,66 Kb.
tarix20.02.2018
ölçüsü71,66 Kb.
#43122

cid:1654ac5d-a62e-4022-a1a4-443917b89ff8@terrayapi.terraholding.local

ÇİN TURU

Pekin(3), Xian (2), Zhujiajiao, Shangai(2)

Qatar Hava Yolları ile

5* Otellerde Konaklama

**** Tüm Öğle ve Akşam yemekleri dahil***

13 – 22 Ekim 2016

7 GECE / 9 GÜNGidiş

Dönüş

Tarihler 

Günler

İst- Doha-Pekin Kalkış ve İniş Saatleri

Shangai – Doha-İst Kalkış ve İniş Saatleri

Pekin

Shangai

13 Ekim

21 Ekim

Perşembe- Cuma

19.20 – 23.30
01.30-14.15


23.50-04.50+1
09.30-14.00


1.Gün: ISTANBUL ( SABİHA GÖKÇEN ) – DOHA - PEKİN // 13 & 14 EKİM PERŞEMBE -CUMA2016

13 Ekim Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 19.20’de Qatar Havayollarına ait QR-244 sefer sayılı uçak ile Doha’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23.30’da Doha’ya varıyoruz. 14 Ekim QR-892 sefer sayılı uçuş ile saat 01.30 ‘da Pekin’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 14.15’te varışta Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyeti’ni ilan ettiği, 1989 yılında tüm dünyayı sarsan protestolarla hafızalara kazınan Tiananmen Meydanı, Çin halkının yüz yıllık savaşını simgeleyen Halkın Kahramanları Anıtı ve Mao’nun anıtmezarını dışarıdan göreceğiz. Öğle yemeği sonrası otele transfer. Dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği. Konaklama Pekin otelimizde.

2.Gün: PEKİN // 15 EKİM CUMARTESİ 2016 CUMARTESİ

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan 980 ayrı binadan oluşan devasa ve büyüleyici Forbidden City yani “Yasak Şehir”i geziyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan Cennet Tapınağını gezeceğiz. Gezi sonrası Hutong Turu yapacağız. Bu turumuzda geleneksel Çin Mahallesini bisikletle gezme imkânına sahip olacağız. Turun ardından özel Pekin Ördek menüsünden oluşan akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Konaklama Pekin otelimizde.

3.Gün: PEKİN // 16 EKİM 2016 PAZAR

Kahvaltının ardından Çin’e özgü inci yetiştiriciliğine tanıklık edeceğimiz İnci Üretim Merkezi’ni ziyaret edeceğiz. Ardından Kunming Gölü kıyısında yer alan Muhteşem Yazlık Saray Bahçeleri gezilecektir. Dilerseniz uygun fiyata inci alma şansınız da olacak. Gezimizin ardından ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Orta Asya Türklerinin kuzeyden gelen istilalarını engellemek amacı ile milattan önce 220 yılında yapımına başlanan Çin Seddi gezisi için otelden ayrılıyoruz. Bu muazzam yapıyı gezdikten sonra öğle yemeğimizi alacağız. Akşam yemeğimize kadar serbest zaman. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, konaklama otelimizde.4.Gün : PEKİN - XIAN // 17 EKİM 2016 PAZARTESİ

Sabah otelimizden ayrılıyor tren istasyonuna transfer oluyoruz. Tren ile Çin tarihinin en eski ve en önemli şehirlerinden biri aynı zamanda Çin’in eski başkenti olan Xian’a hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi “lunch box” olarak trende alacağız. Varışta Şehir Surları ve Goose Pagaoda Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası akşam yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Otelimize transfer. Konaklama otelimizde.5.Gün : XIAN - TERRA COTA – XIAN // 18 EKİM 2016 SALI

Kahvaltının ardından Çin'in ilk imparatoru Shihuan’ın mezarını korumak için yapılmış , 20.YY’de ortaya çıkarılan en önemli arkeolojik kazılardan birisi olan Terra Cota Savaşçıları olarak bilinen ‘’ Yeraltı Heykel Ordusu’’ müzesini gezeceğiz. “Pişmiş Toprak”  anlamına gelen ‘’ Terra Cota’’ müzesinde göreceğiniz mezar ve heykeller 1987 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası Listesine alınmıştır. Yerel restoranda alınacak öğle yemeğinin ardından Müslüman Mahallesi ve Büyük Cami ziyaret edilecek. Akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Dileyen yolcularımız ile Ekstra Tang Dynasty Show izlenecektir. Geceleme Xian’da bulunan otelimizde.Ekstra Tang Dynasty Show: 40-$ ( Kişi Başı )

6. GÜN: XIAN – SHANGHAI // 19 EKİM 2016 ÇARŞAMBA


Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Yerel havayolları ile Çin’in en gelişmiş şehri olan Shanghai’ya uçuyoruz. Varışın ardından yapılacak şehir turunda Antik Çin Sanatlarına dair en büyük müzelerden biri olan Shanghai Müzesi’ni, şehrin yeme-içme ve eğlence merkezi olan Xintiandi Semti ve Fransız İmtiyaz Bölgesi gezilerini gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Serbest zaman sonrası Huangpu Nehir turumuzla Shanghai şehrini nehir üzerinde keşfediyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda. Konaklama otelimizde.

7. GÜN: SHANGHAI // 20 EKİM 2016 PERŞEMBE

Kahvaltının ardından Nanjing Road’u görüp, Shanghai’ın önemli dini yapıtlarından biri olan Zümrüt Buda Tapınağına hareket ediyoruz. Ardından kolonyal dönemde inşa edilen binaların, modern gökdelenlerle yan yana sahil boyunca sıralandığı The Bund bölgesini ve Asya’nın en yüksek, dünyanın en yüksek üçüncü televizyon binası olan Oriental Pearl TV Binasını gezip,  Çin Bahçelerine çok güzel bir örnek olan Yu Garden’a gidiyoruz . Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Gezimizin ardından serbest zaman. Akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin Ekstra olarak düzenleyeceği Akrobasi Show’una katılabilirler. Geceleme otelimizde. Konaklama otelimizde.

Ekstra Akrobasi Show: 45-$ ( Kişi Başı )

8. GÜN: SHANGHAI – ZHUJIAJIAO – SHANGHAI – DOHA // 21 EKİM 2016 CUMA


Kahvaltının ardından geleneksel özelliğini korumuş Çin’nin Venedik’i olarak bilinen ‘’Su Köyü’’ Zhujiajiao'’ya hareket ediyoruz. Geçmişi 1700 sene öncesine dayanan şehrin merkezinde iç içe geçmiş kanallarında tur yaparken geleneksel Çin hayatına yakından tanık olacaksınız. Öğle yemeği sonrası serbest zaman. Akşam yemeği ve rehberin belirlediği saatte havaalanına transfer. Qatar Havayollarının QR- 871 sefer sayılı uçuşu ile saat 23.50’de Doha’ya hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

09. GÜN: DOHA – İSTANBUL ( SABİHA GÖKÇEN ) // 22 EKİM 2016 CUMARTESİYerel saat ile 04.50’de Doha’ya varıyoruz. QR-241 sefer sayılı uçuş ile saat 09.30’da İstanbul’a uçuş. Saat 14.00’te Sabiha Gökçen Havaalanına varış. Bir dahaki turumuzda görüşmek üzere.

****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****SONBAHAR’DA ÇİN TURU


2/3 Kişilik Odada Kişi başı Paket Fiyat

Single Oda Farkı

0-2 Yaş

2-11 Yaş

Pekin Baifuyi Hotel 5* vb.

http://www.baifuyihotelbeijing.com/
Xian Jianguo Hotel 5* vb.
http://www.hotelsjianguo.com/hotelxianjianguo/en-us/overview.html

Shangai Sunrise on the Bund 5*

http://www.sunrisesha.com/en/index.html

1890-$

400-$

350-$


1840-$


Paket Fiyata Dahil Hizmetler :


 • Qatar Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul ( Sabiha Gökçen ) -Doha-Pekin / Shangai - Doha- İstanbul ( Sabiha Gökçen) gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

 • Havalimanı vergileri

 • Pekin’de 5* Otelde 3 gece konaklama

 • Xian’da 5* Otelde 2 gece konaklama

 • Shangai’da 5* Otelde 2 gece konaklama

 • Sabah Kahvaltıları

 • Tüm öğle ve akşam yemekleri ( 1 Akşam yemeği Pekin Ördeği Menüsünden oluşmaktadır )

 • Pekin’de Tiananmen Meydanı, Yasak şehir, Cennet Tapınağı gezisi

 • Hutong Turu

 • Çin Seddi turu

 • Muhteşem Yazlık Saray Bahçeleri turu

 • Zhujiajiao ‘’ Su Köyü’’ turu

 • Shanghai “Huangpu Nehri” gezisi

 • Shanghai’da Zümrüt Buda Tapınağı, Yuyuan Bahçeleri, Bund Bölgesi gezileri

 • Oriental Pearl TV Binası gezisi

 • Xian – Shanghai arası ekonomik sınıf uçak bileti

 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,

 • Tüm şehirler arası transferler

 • Türkçe Rehberlik HizmetiPaket Fiyata Dahil olmayan Hizmetler :

 • Yurtdışı çıkış fonu

 • Vize Ücreti ( Tek Girişli ) : 155-$ ** (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.)

 • Seyahat Sigortası

 • Kişisel harcamalar

 • Fazla bagaj ücretler

*** Çin turları için münferit vize verilmemektedir.  Turistik vize başvuruları minimum 5 kişi ve orijinal davet yazıyla grup olarak yapılacaktır. Tur operatörü olarak orijinal davetiye tarafımıza gelecektir ve bu yüzden Çin vizesi başvuruları  tarafımızca yapılacaktır.  Başvuru sürecinde tur tarihinden itibaren 6 ay geçerliliği olan çipli pasaportların acentemizden temin edeceğiniz formlar ve evrak listesi ile size bildirilen son başvuru gününe kadar tarafımıza iletilmesi gerekecektir. Acentemizin tüm vize sürecinde elçilikle yolcu arasında sadece aracı konumunda olup,  her hangi bir neden ile vizenin onaylanmaması, yetişmemesi, vizenin çıkmaması durumunda sorumluluğu bulunmamaktadır.TURUN ARTILARI

* Günümüz şehirlerinin en büyük şehir meydanı, tanıklık ettiği protestolarla adını tarihin tozlu sayfalarına yazdıran, Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyeti’ni ilan ettiği, ‘Ulusun Kapısı’ Tiananmen Meydanı.

* Pekin’in ortasında ayrı bir şehir gibi uzanan, yüzyıllar boyunca Çing hanedanlığının sarayı olmasıyla şehri hakimiyeti altına alan Forbidden City

* Tepelerin üzerinde sonsuzluğun daha da sonsuz olduğu, hep duyduğunuz gördüğünüz ama keşfetmenizi bekleyen, yeşillikler arasında kollarınızı açıp yürürken yüzünüze vuran hafif esintiyi hissetmeden asla keşfetmiş gibi hissetmeyeceğiniz, Dünyanın Yedi Harikası’ndan biri Çin Seddi.

* Modern ve yerel tatların birleşmesinin oluşturduğu kontrastla Uzakdoğunun Paris’i olarak da bilinen Shangai’da; çimenlere ve çiçeklere dalında beklemekten çok daha fazla anlam yükleyen meşhur Çin Bahçeleri'nin en güzel örneği Yu Garden, Xintiandi Bölgesi ve Fransız İmtiyaz Bölgesi

SIKÇA SORULAN SORULAR


Sağk

Çin’e girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

Vize Bilgileri

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Resmi Pasaport hamilleri anılan ülkeye yapacakları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Tüm (yeşil pasaport da dahil) pasaportlar yeni çipli olmak zorundadır.

Gezi Zamanlaması

Çok büyük bir yüzölçümüne sahip Çin’de iklimler bölgeden bölgeye değişiklik gösterse de genel olarak dört mevsimin görüldüğü bir ülke olduğunu söylemek mümkündür. Ülkede yazlar son derece nemli geçer bu nedenle sıcaklıklar olduğundan fazla hissedilir. İlkbahar ve sonbahar ise ılık havası ile idealdir.

Uçuş Süreleri

İstanbul – Doha: 4 saat, 10 dakika

Doha - Pekin: 7 saat, 50 dakikaShanghai-Doha: 10 saat 35 dakika
Doha – İstanbul: 4 saat 45 dakika

Para Birimi

Çin’in para birimi Yuan’dır. Yanınıza USD ve bunun da ufak birimlerini almanızı öneriyoruz. 1 USD = 6 Yuan Nepal Rupisi, 1 Euro = 8 Yuan

Saat Dilimi

Türkiye ile Çin arasında 6 saat fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken Çin’de saat 18.00’dir.


Telefon Kullanı

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet ve Gerekli

Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü

Çin mutfağı bölgeden bölgeye farklılıklar gösteren son derece zengin bir mutfaktır. Pekin Ördeği, değişik malzemeler ile hazırlanıp soslarla yenen börekler “dumpling”, tatlı hardal sosları ülke mutfağının karakteristik özellikleridir. Türk mutfağından farklı bir mutfak olduğunu unutmamanızı öneriyoruz.


Elektrik

Çin’de elektrik 220 volt ve 50 Hz’dir. Elektrikli aletlerde üç uçlu, ince girişli prizler kullanılmaktadır Adaptör gerekecektir.


Alışveriş

Çin tam bir alışveriş cennetidir. Elektronik eşyalardan tekstile çok geniş bir yelpazede aradığınız her ürünü bulabilirsiniz.

Binrota havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Binrota sorumlu tutulamaz. Binrota gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Binrota, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Binrota sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az katılımlarda rehberiniz sizlere gerekli fiyat ayarlamasını yapıp bildirecektir.
Kataloq: yukleme -> tur -> dosya
dosya -> Kurban bayrami özel fas casablanca(1), marakeş(3) TÜrk hava yollari tarifeli seferi İLE
dosya -> Meksika – cancun mexico City(3), Cancun (4) air france tarifeli seferleri İle 7 Eylül – Ekim 2017
dosya -> Oceania insignia ile akdeniZ & endüLÜS 23 mayis 2017 / gece & 10 GÜN
dosya -> Kurban bayrami özel !! BÜYÜk güney amerika turu
dosya -> Türk hava yollari tarifeli seferi İle 25 Haziran – 02 Temmuz 2017
dosya -> Deluxe amalyra nehir gemiSİ İle pariS, normandiya ve seine nehri 6 Nİsan 2017 / gece & GÜN
dosya -> 6 oceania marina ile benzersiz tahiTİ 01 Şubat 2018 / 15 gece & 16 GÜN
dosya -> Noel pazarlari alsace turu – aralik 2017 GÜN İstanbul – basel –mulhouse colmar
dosya -> 6 oceania marina ile üZÜm bağlari, Şatolar & Şarap rotasi 24 eylüL 2017 / 12 gece & 13 GÜN
dosya -> 2 haziran 2017 / gece & GÜN “Şeker bayrami”

Yüklə 71,66 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə