AkköK’ten vanli çocuklara güZİn diNÇKÖK İlkokulu akkök Şirketler Grubu’nun 1,5 milyon lira yatırımla yapımına destek verdiği, Van Merkez’de bulunan Güzin Dinçkök İlkokulu tamamlandı.Yüklə 11,64 Kb.
tarix02.11.2017
ölçüsü11,64 Kb.

AKKÖK’TEN VANLI ÇOCUKLARA GÜZİN DİNÇKÖK İLKOKULU
Akkök Şirketler Grubu’nun 1,5 milyon lira yatırımla yapımına destek verdiği, Van Merkez’de bulunan Güzin Dinçkök İlkokulu tamamlandı. 2013-2014 öğretim yılında öğrencileriyle buluşan okulda 1.380 öğrenci eğitim görüyor.
Kimya, enerji ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren Akkök Şirketler Grubu eğitim alanında gerçekleştirdiği projelerle Türkiye’nin de geleceğine yatırım yapmaya devam ediyor. 2011 yılında Van’da meydana gelen deprem felaketinin ardından, bölgedeki gençlerin eğitimi için çalışmalara başlayan Grup, Mayıs 2013’de Van Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokolde yapımı üstlenilen Güzin Dinçkök İlkokulu’nu 2013-2014 Öğretim yılının başında teslim etti. Deprem yönetmeliğine uygun betonarme karkas sistemiyle inşa edilen okula 1,5 milyon liralık yatırım yapıldı. 1.380 öğrenci kapasiteli 18 derslikli okulda, 2 laboratuvar, 1 malzeme odası bulunuyor.
Faaliyet gösterdiği bölgelerde sosyal ve kültürel hayatın gelişmesi için çeşitli çalışmalar yürüten Akkök, eğitim alanında bugüne kadar birçok çalışmaya imza attı. 1992 yılında Yalova’nın Çiftlikköy İlçesi’nde Aksa Anadolu Teknik Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi’ni kuran Akkök, Türkiye’nin çeşitli illerinde Raif Dinçkök Orta Okulu, Güzin Dinçkök Orta Okulu, İSOV - Dinçkök Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Yurtları’nın da yapımını üstlendi. Akkök Grubu, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Türkiye genelinde yürüttüğü Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi projesini 2009 yılından bu yana Yalova’da sürdürmektedir.

Akkök Şirketler Grubu Hakkında

Temelleri 1952 yılında, merhum Raif Dinçkök tarafından atılan Akkök Şirketler Grubu’nun, biri yurt dışında olmak üzere aktif faaliyet gösteren 17 ticaret ve sanayi şirketi ve farklı sektörlerde toplam 18 üretim tesisi bulunmaktadır. Küreselleşme, uluslararası rekabet ve dünya ekonomisindeki entegrasyon süreci Grubu belirli sektörlere yöneltmiş; kimya, enerji, gayrimenkul odaklanılan alanlar olarak belirlenmiştir.Grubun bünyesinde yer alan AKSA Akrilik, dünya tekstil sektörüne ana girdi olarak sentetik bazlı elyaf sınıfında bulunan akrilik elyafı üreterek, beş kıtaya yayılan 50’den fazla ülkenin tekstil ve endüstriyel tekstil sanayisine hizmet vermektedir. Akkök Şirketler Grubuna bağlı Aksa Akrilik firması ile dünyaca ünlü The Dow Chemical Company firmasının iştiraki Dow Europe Holding B.V ile ortaklık girişimi ile kurulan DowAksa, hammaddesi karbon elyaf olan kompozit endüstrisine, geniş bir ürün yelpazesi ve teknik hizmet çözümleri sunmayı hedeflemektedir. Türkiye’nin en büyük özel sektör elektrik üreticilerinden biri olan Akenerji, enerji üretiminde kaynak çeşitliliğine giderek rekabetçi konumunu güçlendirecek önemli yatırımlar gerçekleştirmektedir. Türkiye’nin öncü kimyasal madde üreticisi Ak-Kim, Yalova ve Çerkezköy'de yaklaşık 300 bin m²’lik bir alana kurulu, yüksek teknolojiye sahip üretim tesisinde; uluslararası pazarın kalite onayını almış inorganik, organik kimyasallar ve tekstil yardımcı maddeleri ile kâğıt ve su kimyasalları, çimento öğütme, beton katkı ve yapı kimyasalları üretmektedir. Gayrimenkul sektöründeki başarısını Akmerkez yatırımıyla tescillemiş olan Akkök Grubu, 2006 yılında kurduğu Akiş ile Akkoza, Akasya ve Akbatı projeleriyle gayrimenkul sektöründeki yatırımlarına devam etmektedir. Akkök Grubu şirketleri, birer kurumsal vatandaş oldukları bilinciyle, tüm faaliyetlerini paydaşlarına karşı açıklık, şeffaflık ve hesap verebilirlik anlayışıyla sürdürmektedir.Yüklə 11,64 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə