Almanca böLÜMÜYüklə 4,57 Kb.
tarix27.10.2017
ölçüsü4,57 Kb.
#16914

ALMANCA BÖLÜMÜ

Temel amacımız, öğrencilere Almanca dinleme, okuma, anlama, konuşma ve yazma becerilerini kazandırmaktır. Öğrenciler yaparak, deneyerek ve öğrenme sürecine etkin katılarak öğrenirler. Bir başka hedefimizde öğrencilerin Almancayı, Alman kültürü ve edebiyatı yoluyla öğretmektir. Bunun için derslerde görsel çalışmaların, Almanca şarkıların ve oyunların ( kelime, gramer…) önemi büyüktür.

Dünya küreselleştikçe ve uluslararası alışverişler hızla arttıkça, öğrencilerimizin farklı dil ve kültürlerle günlük hayatlarında karşılaşmaları kaçınılmazdır. Böylece Almanca öğrenmek bu küresel dünyada öğrencilerimizin etkin vatandaşlar olabilmeleri için büyük önem taşımaktadır.

Günümüzde Avrupa da 150 milyon insan Almanca konuşmaktadır. Kısaca Avrupa da Alman dilinin önemi tartışılmaz hale gelmiştir.

Öğrencilerimiz ,

9. sınıfta – A1.1

10. sınıfta – A1.2

11. sınıfta – A2.112. sınıfta – A2.2 seviyesine ulaşır. Bu seviyeler Avrupa ortak dil kriterine göre temel seviyeye ( Grundstufe ) eşittir. Bu seviyeye ulaşan öğrenci Almanca duyma-okuma-anlama-konuşma alanlarında temel becerileri elde etmiş olur.

Dil tüm dünyayı birbirine bağlayan yegane gerçektir.

Yüklə 4,57 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə