Ankara’dan haberlerYüklə 72,87 Kb.
tarix08.01.2019
ölçüsü72,87 Kb.

Demetevler 2.Cadde No: 34/2

ANKARA


Tel: 335 67 78

Fax: 332 09 72


ANKARA GÜRÜNLÜLER DERNEĞİ

YEŞİL GÜRÜN HABER BÜLTENİ
2005

Sayı: 31


Ayda Bir Yayınlanır
ANKARA’DAN HABERLER

Saygı değer hemşerilerim, elde olmayan nedenlerden dolayı Haber Bültenimizi geciktirdik, bizleri bağışlayın.Ankara Gürünlüler derneği olarak her şeyin eğitimde noktalandığını gördüğümüzden eğitime çok önem vermekteyiz. Derneğimizin gelirinin zorunlu ihtiyaçlardan sonra kalanının tamamını öğrenci burslarına yani eğitime ayırmaktayız.Ankara da yaşayan Gürünlülerin tamamına yakanının Eğitimli kültürlü ve saygı değer insanlardan oluşması derneğimizi eğitime yönlendirmeleri de bizler için büyük bir şanstır. Bundan dolayı dernek olarak böyle insanlara hizmet vermekten huzurluyuz, mutluyuz.

Hepimizin tanıdığı, sevdiği Gürün sevdalısı Sivas eski millet vekillerimizden Yalçın KOÇABAY ve muhterem eşleri Akten KOÇABAY (Köseoğlu) hanımefendi derneğimizin aracılığı ile bu güne kadar Gürün Atatürk ilk öğretim okulunun ek binasının yapımı, Kurultay ilk okulunun ve kurultay camisinin onarımı Gürün belediyesine yaptığı yardım ile bir sokağın düzenlenmesi gibi birçok yardımlar yapmıştır. Bu yılda derneğimizin aracılığı ile Gürün ilk, orta ve liselerde okuyan 40 öğrenciye ayda 50.000.000.-TL. burs yardımı vermeye başlamış bulunuyoruz. Ankara Gürünlüler derneği olarak 2004-2005 öğrenim döneminde üniversite öğrencilerimizle birlikte 72 öğrenciye eğitim döneminde ayda 50.000.000.-TL. burs vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Burs verdiğimiz öğrencilerin tamamının Gürün ve köylerinde ikamet edenlerden seçtiğimizi vurgulamak istiyoruz. Bu öğrencilere burs yardımında bulunan Yalçın KOÇABAY ve eşleri Akten KOÇABAY(Köseoğlu) hanımefendi (40), Av. Sait KEKEÇ (6), Celal ÖZDEMİR ve eşleri Miyesser ÖZDEMİR hanımefendi (5), Orhan KÖSEOĞLU (4), Org. Edip BAŞER ve eşleri Hülya BAŞER (3), Hikmet CEBECİOĞLU ve eşleri Ümmühan CEBECİOĞLU hanımefendi (3), Hüseyin KÜÇÜK (3), Nurettin ÖZDEMİR (2), Yıldız TURGAY hanımefendi (uma) (2), Dernek Kadın Kolları (2), Naile ÖZTÜRK hanımefendi (Yılmaz) (1), Murat KARTAL (1), Gönül TAŞ hanımefendi (1), Yusuf Ziya BARAN (1), Hakkı UMA, Feyzullah ARSLAN, Mustafa KARAMOLLAOĞLU, Zamir ERTÜRK beylere yaptıkları bu değerli yardımlardan dolayı öğrenciler ve dernek adına teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz.

2004-2005 DÖNEMİNDE BURS ALAN ÖĞRENCİLER

GÜRÜN ATATÜRK İ.Ö.Okulumda Okuyan Öğrenciler: Selçuk KAYA, Ramazan ŞAHİNER, Sevilay ÖZPINAR, Nevin KARATAŞ, Hacı Arap KÜÇÜK, Hatiçe KÖSE, Ekrem YÜKSEL GÜRÜNDevamı 2.sayfada

Güründen HABERLER

Gürün’ümüzün çalışkan genç kaymakamımız sayın A. Ufuk HASÇAKAL beyin bu güne kadar başarılı çalışmalarından dolayı kutluyor, 2005 yılı çalışmalarında başarılar diliyoruz.

GÜRÜN KAYMAKAMLIĞIMIZDAN HABERLER

EĞİTİMDE HAMLELER Güründe eğitim camiası olarak rutin işlerimizin dışında eğitim ve öğretimin daha verimli yapıla bilmesi için, eğitim ve öğretime pozitif bir ivme kazandırmak için gayret gösteriyoruz. 2004-2005 öğretim yılı başlangıcından beri sayın kaymakamımız A. Ufuk HASÇAKAL başkanlığında okullarımızı ziyaret ediyor, eğitim ve öğretimle ilgili problemimizi tartışıp çözüm önerileri topluyoruz. Bu toplantılarla yetinmeyip zümre ve sınıf öğretmenleriyle ayrıca toplantılar yaparak ilçemizdeki problemleri ders bazında değerlendirmeye çalışıyor. Yapılan bu toplantılar neticesinde ilçemizde eğitimle ilgili problemleri tespit edip, bu problemlerimizin bir bölümüne çözüm bulmak amacıyla aşağıdaki faaliyetleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz.

 1. Tespit ettiğimiz problemlerden birincisi öğrencilerimizin“verimli ders çalışma yöntemlerini” bilmedikleri idi. İlçemizde bulunan 2238 ilköğretim ve ortaöğretim öğrencisine 80 er kişilik gruplar halinde, görüntülü olarak “verimli ders çalışma yöntemini” anlattık. Yaklaşık iki ay süren, ilçemizde görev yapan rehber öğretmenlerimizin bilgisayar ve slayt gösterileriyle destekli ders anlatımları, okullarımızda görevli sınıf ve branş öğretmenlerinin öğrencilere refakati ile sürdürüldü. Bununla da yetinmedik; öğrencilere verimli ders çalışma yöntemlerini yazılı belge haline getirip dağıttık. Bu belgeyi her öğrencinin evindeki çalışma odasına asmasını istedik.

 2. Tespit edilen ikinci öncelikli problem öğrencilerimizin yeterince kitap okumadıkları ve bu konuda pek istekli olmadıkları idi. Bu problemi halletmek amacıyla önce kitap temin edilmesi gerektiği kanaatine vardık ve öğrencilerimizin kitap okuması için kitap kampanyası başlatma kararına vardık. Hedefimiz ilçemizde en az her öğrencimize bir kitap düşecek şekilde okul kitapları oluşturmak ve her öğrencimize yılda en az beş kitap okutmak.

Devamı 2.sayfada

1.sayfanın devamı

Hasan SARIKAYA, Uğur Süleyman YAKAR, Zümrüt KARABUDAK, Gökhan ÇELİK, Tuğba KARAKUŞ, Muhsin KAPLAN, Halis ÇINAR , Ceyhun ÖZBEK, Zeynep KÜLLÜK GÜRÜN CUMHURİYET İ.Ö. Okulumda Okuyan Öğrenciler: Aliye AMİNCİ, Aysel KAVUN, Nesrin SERT, Cihangir KILIÇ GÜRÜN SUÇATI İ.Ö. Okulumda Okuyan Öğrenciler: Onur EMRE, Uğur YALTI, Funda CAMCI, Adem BOYRAZ GÜRÜN KURULTAY İ.Ö. Okulumda Okuyan Öğrenciler: Furkan KARCI, Yakup KÜÇÜK, Murat ATEŞ, Fazilet SÖĞÜT, Aslı KAYA GÜRÜN KEMALÖZALPER İ.Ö. Okulumda Okuyan Öğrenciler: Abdullah ŞEREF, Berna TAŞDEMİR, Adem YILDIZ GÜRÜN ÇOK PROG. LİSESİDE Okuyan Öğrenciler : Emine YILDIZ, Halime DOĞAN, Temur ATMACA, Mine KAYA, Işılay ARSLAN, Mustafa KÜÇÜK, İsak MOĞOLKOÇ, Fatih MOĞOLKOÇ, Recep GÜLCÜ(Fırat Ü.), Onur KÜÇÜK(Gazi Ü.), Sultan KAYA(Ankara Ü.), Birsen ÜLGER(Cumh. Ü.), Fatma YILDIRIM(Dumlupınar Ü.), Kadir DOĞAN(Gazi Ü.), Niyazi DOĞAN(Gazi Ü.), Fidan ÖZPINAR(Gazi Ü.), Bekir Sıtkı ELMACIOĞLU(Fırat Ü.), Şeyda SOYSAL (Cumh. Ü.), Figen DEVECİ(Kahramanmaraş Sütçü imam Ü.), Rukiye KÜÇÜK(ODTÜ), Atlıhan GÜLSOY(Gazi Ü.), Muammer KÜÇÜK (Cumh.Ü.), Funda HAVAAR(Hacettepe Ü.), Bahri GÖÇMEN(Afyon Kocatepe Ü.), Ökkeş DAĞ(Gazi Ü.), Feyruze GÜRBÜZ (PamukkaleÜ.), Zeki BÜYÜKTANIR Kahramanmaraş Sütçü İmam Ü.), Kenan KORKMAZ(Gazi Ü.), Emrah KILIÇ(İnnönü Ü.) Burs verdiğimiz öğrencilerin tamamının Gürün ve köylerinde ikamet edenlerden seçtiğimizi vurgulamak istiyoruz.

Yer yüzüne barış, Ülkemize aydınlık bir gelecek ailenize mutluluklar getirmesi dileğiyle tüm hemşerilerime saygı ve şükranlarımı sunarım. Ankara Gürünlüler Derneği Adına

Doğan YALÇINKAYAGüründen haberlerin devamı

kitap okutmak. Bu kampanyada en az beş bin kitap temin etmeyi hedefliyoruz. Ayrıca okullarımızda kitaplıklar oluşturulması için gerekli hazırlıkları başlattık. Hedefimiz 2005-2006 öğretim yılına başlarken bu kitapların bütün okullarımızda hazır bulundurmaktır. 1. Tespit edilen diğer bir problem öğrencimizin matematik ve fen derslerinden temel bilgilerinin olmadığıdır. % 43’ler civarında iken sayısal derslerde % 31’leri göstermekte. Gerçi sayısal derslerde başarı oranı Türkiye’nin her yerinde böyle ama biz bu mazeretin arkasına sığınmak istemiyoruz. İlçemizde sürekli bir matematik kursu açıp yetersiz öğrencilerimizi, temel bilgiler vermek üzere bu kursa tabi tutmak istiyoruz. Bunları yaparken bizlerden maddi ve manevi desteğini esirgemeyen herkese teşekkürler ediyoruz.

Valiliğimizin başlatmış olduğu ve kaymakamlığımızca da uygulanan ;
Vatandaş Odaklı Kamu Hizmeti Programı:

1)Fiziki Ortamların Değiştirilmesi; Vatandaş Odaklı Kamu Binaları 2) Zihinsel Dönüşümün Ve Uygulama Kapasitesinin Artırılması3)Kamu Hizmetlerinde Kalitenin Artırılması; Başvuruların Kolaylaştırılması, Evrak Döngüsünün Azaltılması İş Yürütüm Ve Sunum Sistemlerinin İyileştirilmesi4) Mümkün Olan Her Alanda Hizmetlerin Vatandaşın Ayağına Götürülmesi Aşamalarından Oluşmaktadır.

Hükümet Konağında Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğü, Sosyal Hizmet Koordinasyon Merkezi, İlçe Nüfus Müdürlüğü İle Mal Müdürlüğü Ve Tapu Sicil Müdürlüğün De (Hükümet Konağındaki Tüm İdari Birimlerde) Oda Sisteminden Salon Ve Balkon Sistemine Geçilmiştir. İlçe Emniyet Müdürlüğümüzde 2004 Yılı 2. Yarısından Sonra Oda Sisteminden Salon Ve Balkon Sistemine Geçilmiştir.PROF.DR.C.AVNİ BABACAN’DAN GÜRÜNDE SAĞLIK TARAMASI

Kolumun kırıldığına geçmiş olsun dilekleri için evime ziyarette bulunan Hikmet CEBECİOĞLU ve Prof. Dr. C.Avni BABACAN kardeşlerimle uzun sohbet etme imkanı bulduk.Hikmet beyin muhterem eşleri Ümmühan hanımefendi her yıl birkaç üniversiteli öğrencimizi baştan aşağı giydirir. Bu yılda yine derneğimizin önericeği 2 üniversiteli bayan öğrenciyi giydiriceğini söyledi. Söz bundan açılınca Avni bey Doğan dernek olarak bize yardımcı ve destek verirseniz derneğiniz aracılığıyla bu yaz ayında festival öncesi değişik branştaki Gürünlü doktor arkadaşlarımla Güründeki hemşerilerime Gürün Devlet hastanesinde sağlık taraması yapmak istiyorum. Birde Ankara’daki hemşerilerimizin tarihi geçmemiş ilaçları toplayıp bunları da hastalık dallarına göre ayırıp ve hastalara dağıtalım bu ilaçlar milli servet bunları da değerlendirmiş oluruz dedi. Hikmet CEBECİOĞLU kardeşimizde bu projeyle ilgili çalışmalarınızda yapılacak masrafları dernek olarak bana fatura edin benimde bir katkım olsun dedi. Her iki kardeşimin de önerileri beni ve dernekteki arkadaşlarımı sevindirdi teşekkür ederiz.

Gürün kaymakamı sayın A.Ufuk HASÇAKAL beyi arayarak kendilerine bilgi verdim yardım istedim. Kendileri çok memnun oldular Gürün Devlet hastanesinde bu sağlık taramasını yapmaları için yardımcı olacaklarını vaat ettiler. İlaç konusunda kaymakamlık olarak ilaçlarını alamayanların ilaçlarını temin ettiklerini Ankara da ilaç toplamayın biz halederiz dediler. Kendilerine teşekkür ediyor inşallah bu projeyi gerçekleştiririz.GURURUMUZ ARSLAN YİNE ANKARADA


Emniyet genel müdür yardımcılığına mahkeme kararıyla yeniden atandı. Değerli hemşerimiz Gaziantep emniyet müdürü Feyzullah ARSLAN Ankara’ya gelerek yeni görevi Koruma, inşaat, AKM, sivil savunmadan sorumlu emniyet genel müdürlüğü görevine başladı. Basından ve TV’lerden Ankara’ya yeniden atandığını duyan üye ve hemşerilerimiz Ankara Gürünlüler Derneğimizi arayarak Başkan Doğan YALÇINKAYA’ya Feyzullah beyin göreve ne zaman başlayacağını ve başladığında bize de haber verin beraber ziyarete gidelim diyen çoğunluğu hukukçu, iş adamı, akademisyenlerden oluşan 45-50 kişilik hemşerilerimizle 24.02.2005 günü ziyaret edildi. Derneğimiz yönetimi yeni görevi hayırlı olsun dileklerinde bulunup derneğin faaliyetleri hakkında bilgi sunuldu.Değerli hemşerimiz Feyzullah ARSLAN beyin Başarılarını, saygınlığı, insanlığı tüm hemşerilerimizce bildiği gibi kamu oyunda biliyor.

Feyzullah Beyi Yeni Görevinde Başarılar Dileyen Gürünlüler : Doğan YALÇINKAYA, Erol YILMAZ, Y. Ziya BARAN, Prof.Dr. Avni BABACAN, Celal ÖZDE-MİR, Hikmet CEBECİOĞLU, Oprt. Dr. Asım CILIZ, Nurettin ÖZDEMİR, Av.Sait KEKEÇ, Turgut KÖK, Mustafa YILMAZ, Av.Tahir BÜYÜKTANIR, Şahin ALPASLAN, Ali Esans DEMİR, Ali Ulvi TURAN, Murat KARTAL, Av.Oğuz BÜYÜKTANIR, İsmail KORKMAZ, Mahmut İSPİR, İhsan TURHAN, Yalçın BARAN, Av.Alpaslan KAYAPINAR, Osman POYRAZ, Şahin BARAN, Mehmet KANLIKOYAK, Ender ÖNDER, Av.Özlem ÖZDEMİR, Ender ERTEKİN, Vahit ÖZDEMİR, Tacettin YİĞİTTÜRK, Hüseyin DEMİR, Mehmet YAĞCI, Şinasi YAĞCI, Gürünümüzün gurur kaynağıdeğerli insan Feyzullah ARSLAN beye hoş geldiniz diyor, Yeni görevinin hayırlı olmasını diliyoruz.VEFAT EDEN HEMŞEHRİLERİMİZ

2004 yılı içerisinde vefat eden hemşerilerimiz

Mehmet GÜLSOY-İNCESU-D-1338-Ö-2004 Ayşe KOÇ-ESKİHAMAL-D-1933-Ö-2004 Yemliha KÜÇÜK-SULABAŞI-D-1926-Ö-2004 Mevlüt İNCEBALDIR-SALİHLİ MAH.-D-1933-Ö-2004 M. FUAT AYRAN-ESKİHAMAL-D-1956-Ö-2004 Gülperi KAPLANPINAR-BAHÇEİÇİ-D-1946-Ö-2004 Erdal AŞILI-BAŞÖREN-D-1969-Ö-2004 Bekir MOĞOLKOÇ-YOLGECEN-D-1940-Ö-2004 Mehmet DEMİR-YAYLACIK-D-1318 -Ö-2004 Hatice BAHÇACI-SUÇATI-D-1325-Ö-2004 Hamit KILIÇ-YILANHÜYÜK-D-1323-Ö-2004 Yusuf ARSLAQN-YUVA-D-1950-Ö-2004 Yüksel MARAŞLI-KAVAK-D-1957-Ö-2004 İsmail KAYAPINAR-KIZILÖREN-D-1935-Ö-2004 Durmuş KOÇ-BEYPINAR-D-1926-Ö-2004 Lütfü ÜÇPINAR-KIZILÖREN-D-1931-Ö-2004 Mehmet SERDAR-HAMİDİYE-D-1930-Ö-2004 Şahabettin TOKUŞ-YELKEN-D-1342-Ö-2004 Mehmet ÇELİK-TEPECİK-D-1934-Ö-2004 Hatice SAĞIR-BOZHÜYÜK-D-1335-Ö-2004 Mehmet A.TAKCI-SUÇATI-D-1330-Ö-2004 Berati İNANCI-FETTAHAĞA M.-D-1941-Ö-2004 Arife ARSLAN-AKPINAR-D-1947-Ö-2004 Fatma TÖNGÜR-AKSU MAH.-D-1931-Ö-2004 Fuat KÖSE-FETTAHAĞA M.-D-1935-Ö-2004 Songül KULA-KOYUNLU-D-1965-Ö-2004 Zeynep ÖZDEMİR-GÖBEKÖREN-D-1945-Ö-2004 Arif BOZDAĞ-KAŞKÖY-D-1952-Ö-2004 Şevket KAVUN-BEYPINAR-D-1936-Ö-2004 Sebiha UÇ-YAZYURDU-D-1948-Ö-2004 Karip KAYA-KARADORUK-D-1942-Ö-2004 İbrahim GÜNEŞ-CAMİLİYURT-D-1341-Ö-2004 İhsan SÖZEN-FETTAHAĞA M.-D-1341-Ö-2004 Makbule DOĞAN-AYVALI-D-1976-Ö-2004 Zemçi ÇETİNKAYA-KAYALAR -D-1960-Ö-2004 Sultan YILMAZ-GÜNEŞ-D-1935-Ö-2004 İsmail YARDIM-BOZHÜYÜK-D-1941-Ö-2004 Ali TOPTAŞ-YAYLACIK-D-1944-Ö-2004 Nevin GÜMÜŞBAŞ-İHSANİYE-D-1946-Ö-2004 Güldane KARAÇALI-BAHÇEİÇİĞ-D-1950-Ö-2004 Ahmet LEKE-ESKİHAMAL-D-1931-Ö-2004 Zeynep TOPAL-KAYNARCA-D-1948-Ö-2004 Süleyman KILIÇ-YUVA-D-1924-Ö-2004 Zehra MUTLU-FETTAHAĞA M.-D-1939-Ö-1943 Cuma EMİN-İHSANİYE--Ö-2004 Fatma KILIÇ-GÜLDEDE--Ö-2004 Elif DEMİR-YAYLACIK--Ö-2004 Abuzet BOYRAZ-YAZYURDU--Ö-2004 Fatma ÖNDER -SUÇATI--Ö-2004 İmmihan ENGİN-İHSANİYE--Ö-2004 Ayşe F. KURT-YAZYURDU--Ö-2004 İmiş BOZKURT-YELKEN--Ö-2004 Şehriban TAKALAK-SUÇATI--Ö-2004 Emine KURŞUN-ÇAYBOYU--Ö-2004 Hatice ERKÖSE-SALİHLİ--Ö-2004 Lütfü ÜÇPINAR-KIZILÖREN--Ö-2004 Hatice KÖMÜR -BOZHÜYÜK--Ö-2004 Zeynep ŞİMŞEK-ÇİÇEKYURT--Ö-2004 Kadem ÇİÇEK-ESKİHAMAL--Ö-2004 Ebusef TÜRK-SARICA--Ö-2004 Gülfidan KURT-SARICA--Ö-2004 Arif BİNEREK-ÇAMLICA-D-1957-Ö-2004 Abdullah POLAT-YOLGEÇEN-D-1933-Ö-2004 Musa R. AKTEPE-KONAKPINAR-D-1934-Ö-2004 Fahri ELVER-İHSANİYE-D-1935-Ö-2004 İsmail KAYA-KARAKUYU-D-1934-Ö-2004 Fatma KOÇ-BEYPINAR-D-1929-Ö-2004 Hatice ÇAY-ESKİHAMAL-D-1924-Ö-2004 Meryem ÖZTÜRK-KARADORUK-D-1930-Ö-2004 Halil SARIKAYA-SUÇATI-D-1951-Ö-2004 Şahinaz ERDOĞAN-ÇAYBOYU MAH.-D-1936-Ö-2004 Muharrem KEKEÇ-GÖBEKÖREN-D-1932-Ö-2004 Tayup Mert ŞİŞEK-SUÇATI-D-2001-Ö-2004 Güley KÜÇÜK-KONAKPINAR-D-1941-Ö-2004 Bektaş KILIÇ-KONAKPINAR-D-1931-Ö-2004 Celal DOMLU-FETTAHAĞA M.-D-1954-Ö-2004 Hacı Y.KAPISIZ-SARICA-D-1942-Ö-2004 ŞerafettinKELEK-SALİHLİ MAH.-D-1955-Ö-2004 Mehmet H. AVUNDUK-PINARÖNÜ MH.-D-1924-Ö-2004 İsmail GÖKTAŞ-BAĞLIÇAY-D-1340-Ö-2004 İbrahim TAKCI -SUÇATI-D-1916-Ö-2004 Fatma HAVADIR-KARADORUK-D-1920-Ö-2004 Nafiye KADIOĞLU-SUÇATI-D-1337-Ö-2004 Vahip ŞAHİNER-BEYPINAR-D-1944-Ö-2004 Mehmet DOĞAN-KAŞKÖY-D-1924-Ö-2004 Serhat SANDIKKAYA-SUÇATI-D-1979-Ö-2004 Ali Rıza ÜNSAL-FAZLIAĞA-D-1930-Ö-2004 Adnan ENGİN-İHSANİYE-D-1973-Ö-2004 Gülendem KALAYCI-ÇAYBOYU-D-1920-Ö-2004 Ayhan AVUNDUK-PINARÖNÜ-D-1960-Ö-2004 Cuma MORKOÇ-KARAKUYU-D-1942-Ö-2004 Raziye DAĞ-ÇAYBOYU-D-1927-Ö-2004 İhsan ÖZER-KARAKUYU-D-1932-Ö-2004 Makbule TÖNGÜR-FETTAHAĞA-D-1926-Ö-2004 Saniye AYDOĞAN-KIZILBURUN-D-1949-Ö-2004 Ömerül Faruk YILMAZ-KINDIRALIK-D-1966-Ö-2004 Makbule MOĞOLKOÇ-BEHRAM-D-1909-Ö-2004 Hamdi MOROĞLU-ESKİ BEKTAŞLI-D-1932-Ö-2004 Fadime GÜZEL-OSMANDEDE-D-1955-Ö-2004 Gülfüre DEVECİ-SALİHLİ-D-1328-Ö-2004 Zeliha TOSUN-KARADORUK-D-1928-Ö-2004 Rabia BÖLÜKBAŞI-FETTAHAĞA-D-1920-Ö-2004 Hayriye TAŞTAN-ÇAYBOYU-D-1334-Ö-2004 Mehmet KILIÇ-DAVULHÜYÜK-D-1924-Ö-2004 Hamit KARAŞİN-AYVALI-D-1941-Ö-2004 Halis KEÇİLİ-SUÇATI-D-1933-Ö-2004 Kemal DEMİRSOY-FETTAHAĞA-D-1938-Ö-2004 Ali SEMİZ-ÇAYBOYU-D-1928-Ö-2004 Mehmet KARATİLKİ-ESKİHAMAL-D-1940-Ö-2004 Abdullah ARSLAN-ÇAMLICA-D-1341-Ö-2004 Muharrem SARI-ÇAYBOYU-D-1938-Ö-2004 Nazlı BÖLÜCEK-GÜLDEDE-D-1942-Ö-2004 Polat POLAT-YOLGEÇEN-D-1943-Ö-2004 MehmetD.KARABULUT-EMİNBEY-D-1938-Ö-2004 Mahiye ŞİMŞEK-ERDOĞAN-D-1933-Ö-2004 Şeyho BATAK-DAYAKPINAR-D-1932-Ö-2004 İseyin TOKLU-FETTAHAĞA-D-1960-Ö-2004 Nihat KEPEZ-GÖÇEYAZI-D-1973-Ö-2004 Yalçın KEŞCİ-KIZILBURUN-D-1942-Ö-2004 Yusuf DOĞAN-BOZHÜYÜK-D-1916-Ö-2004 Hüseyin GÜLER -KONAKPINAR-D-1952-Ö-2004 Muharrem MOĞOLKOÇ-EMİNBEY-D-1942-Ö-2004 Nazike GÜMÜŞBAŞ-İHSANİYE-D-1938-Ö-2004 Pakize ÇELİK-ERDOĞAN-D-1975-Ö-2004 Mehmet GÜRGÜR-DEVEÇAYIR-D-1912-Ö-2004 Veysel BOZKURT-KAYNARCA-D-1944-Ö-2004 İdris HAMİTOĞLU-GÖBEKÖREN-D-1945-Ö-2004 Habibe EMEKSİZ-SUÇATI-D-1935-Ö-2004 İlhan KIRIŞOĞLU-HAMİDİYE-D-1947-Ö-2004 Vural KAHVECİ-ÇEVİRME-D-1960-Ö-2004 İbrahim KEKEÇ-GÖBEKÖREN-D-1341-Ö-2004 Rasim TÜR￿ME￿-￿￿M￿I￿A-￿-1951-Ö-2004 Ökkeş KÜÇÜK-BEYPINAR-D-1928-Ö-2004 Sultan BOYNUEĞRİ-GÜLDEDE-D-1945-Ö-2004 Aziz ULUBAŞ-FETTAHAĞA-D-1928-Ö-2004 Hasan POLAT-KIZILBURUN-D-1929-Ö-2004 Süleyman KARATAŞ-YUVA-D-1953-Ö-2004 Mevlüt TAŞDEMİR-HÜYÜKLÜYURT-D-1946-Ö-2004 Ali KÖROĞLU-KAŞKÖY-D-1924-Ö-2004 Kemal ŞAHİN-YILANHÜYÜK-D-1941-Ö-2004 Adnan ŞAHİN-YUVA-D-1960-Ö-2004 Doğan İNCEGÖZ-FETTAHAĞA-D-1948-Ö-2004 Salih TAŞ-ÇAMLICA -D-1939-Ö-2004 Sevim TOK-ÇİÇEKYURT-D-1971-Ö-2004 Habibe ŞAHİN-BEYPINAR-D-1978-Ö-2004 Emrah ÜLGER-ÇİÇEKYURT-D-1982-Ö-2004 Mehmet CAM-KARAÖREN-D-1956-Ö-2004 Rabiye TANYILDIZI -YILANHÜYÜK-D-1931-Ö-2004 Mehmet SERÇE-FETTAHAĞA-D-1339-Ö-2004 Ali Rıza KÜÇÜK-KONAKPINAR-D-1934-Ö-2004 Bekir YILMAZ-FETTAHAĞA-D-1956-Ö-2004

2005 yılında vefat eden hemşerilerimiz:

Efendi KOCA; DÜRMEPINAR; 1931; 02.01.2005 *Ahmet DOĞAN; YUVA; 1978; 03.01.2005 *Sami ÇİKO; ÇAMLICA; 1960; 04.01.2005 *Kalender ÇOLAK; ÇAMLICA; 1943; 05.01.2005 *Ziyattin ÇETİN; ÇAYBOYU; 1938; 05.01.2005 *Nurten ÖZGEN; FAZLIAĞA; 1934; 07.01.2005 *Mevlüt TÜRKMEN; ÇAMLICA; 1958; 10.01.2005 *İkbal Saadet TURAN; EMİNBEY; 1928; 11.01.2005 *Zübeyde ÖZDEMİR; KARADORUK; 1960; 15.01.2005 *Fahri KARA; GÜNEŞ; 1943; 15.01.2005 *Binnet CAMİLİ; HÜYÜKLÜYURT; 1938; 16.01.2005 * Emine EMRE; SUÇATI; 1954; 18.01.2005 *Abdullah SORGUN; SUÇATI; 1927; 18.01.2005 *İfakat ÖZER; DAVULHÜYÜK; 1923; 23.14.2005 * Bekir YILMAZ; FETTAHAĞA; 1956; 29.12.2004 *Münüre BİNAL; FETTAHAĞA; 1930; 01.01.2005 *M.Kamil ÇAM; ÇAYBOYU; 1338; 01.01.2005 Osman GÜNDOĞAN; TEPECİK; 1919; 20.01.2005 *Ali TOPAL; KIZILÖREN; 1941; 26.01.2005 *M.Ali KARTAL; GÜLDEDE; 1938; 30.01.2005 *Meryem SALT; YAZYURDU; 1328; 25.01.2005 *Mahmut SANDIKKAYA; SUÇATI; 1937; 02.02.2005 *Emine GÜNEŞ; AYVALI; 1329; 02.02.2005 *Ali PALA; ÇAYBOYU; 1920; 09.02.2005 *İmmihan GÖKALP; HAMİDİYE; 1914; 11.02.2005 *Ferüdün ÇELİK; ERDOĞAN; 1981; 27.11.2004 *Cahit POLAT; YOLGEÇEN; 1944; 16.02.2005 *Rauf SOMUNCU; ÇAYBOYU; 1329; 26.02.2005 *Hurrem ÖZPINAR; SULARBAŞI; 1931; 24.02.2005 *Mehmet ÇEVİK; YOLGEÇEN; 1339; 04.03.2005 *Karip KARABULUT; SUÇATI; 1932; 07.03.2005 *Hatice SÜLÇE ; FETTAHAĞA; 1327; 15.03.2005 *Mevlüt KÜÇÜK; SULARBAŞI; 1926; 26.01.2005 *Ali ULUBAŞ; FETTAHAĞA; 1929; 28.01.2005 *Enver GÜLSOY; İNCESU; 1929; 29.01.2005 *Şükran KEŞÇİ; KIZILBURUN; 1945; 29.01.2005 *Saliha Gülçin AKOĞLU; DAYAKPINAR; 1962; 22.01.2005 *Rukiye ELVER; İHSANİYE; 1909; 12.02.2005 *Bedri ÇOLAK; FETTAHAĞA; 1951; 14.02.2005 *Hakan DOĞAN; REŞADİYE; 1971; 12.02.2005 *Fehmi YILMAZ; HAMİDİYE; 1945; 31.01.2005 *Gazi AKBAYIR; KARADORUK; 1947; 08.02.2005 *Şevket KURAL; FETTAHAĞA; 1917; 14.02.2005 *Kasım ÖZER; KARAÖREN; 1932; 03.02.2005 *

Tacettin ÇOLAK; ÇAMLICA ; 1970; 02.02.2005 *Hayri DUMAN; ERDOĞAN; 1947; 20.02.2005 *Hacı KIRMIZIKALE; KARADORUK; 1932; 09.02.2005 *Zühre LEBLEBİCİ; PINARÖNÜ; 1922; 18.02.2005 *Muammer ŞEKERCAN; ERDOĞAN; 1920; 18.02.2005 *Mehmet KÖRMAMUOĞLU; KARADORUK; 1927; 21.02.2005 *İrfan KARASU; KARAPINAR; 1950; 01.02.2005 *Kadir ARSLAN; AKPINAR; 1973; 28.02.2005 *Bahri ÖĞREN; FAZLIAĞA; 1927; 01.03.2005 *Abbas DOĞAN; BOZHÜYÜK; 1939; 02.03.2005 *Hıdır KARA; GÜLDEDE; 1933; 14.01.2005 *

İbrahim DOĞAN; BAĞLIÇAY; 1976; 27.02.2005 *Ahmet TALAS; SUÇATI ; 1927; 16.03.2005 *

YAKINLARINA BAŞ SAĞLIĞI ÖLENLERE TANRIDAN RAHMET DİLERİZ

MAHALLERİMİZ Ve KÖYLERİMİZ

KARADORUK KÖYÜ VE MEZRALARI


Köy eski bir yerleşim yeridir. Ta Hitit ve Bizans dönemine kadar uzanan köy yakınlarındaki 2300m rakamlı dağdan ismini almıştır. Çok geniş bir sınıra sahip olan köyümüz Gürüne 37 km uzaklıktadır. Eskihamal, Külahlı, Gökçeyazı, Konakpınar, Sularbaşı, Çamlica, Eskibektaşlı, Dürmepınar ve Dayakpınar köyleriyle sınırları çevrili olan Karadoruk köyümüzün aşağı çatları (20 hane), Kuz (2 hane), Çöplü (10 hane), Düğünyurdu (3 hane), Sünbül-lüyurt (5 hane) olmak üzere 5 tane mezrası bulun-maktadır. Merkezi köy bir zamanlar Gürün ’ümüzün en büyük köyü iken şimdi 40-45 hane kalmıştır. Köyde yaşayan kardeşlerimiz tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. Örf ve adetleri hiç bozulmamış.

Eğitime katkısı olan Hamit hocamızla başlamış, Abdullah HAVADIR, Hacı Bektaş ŞİMŞEK, Mustafa POYRAZ, Fikret ÇAPAR, Ahmet TOPTAŞ, Abdul-lah KAYAPINAR, Ziya ÇORUK, Özhan KAYA-PINAR, Cahit KAYAPINAR öğretmenlik hizmetiyle Gürün’ ümüze sayısız değer kazandırmışlardır. Bunlardan 4 öğretmen ailesinden 13 öğretmen, 4 Avukat, 4 doktor, 5 mühendis, 1 doçent (Özhan ÇORUK) , 3 sanayici ve sayısız iş adamı yetiştirmiştir. Mehmet ÖZDEMİR Düğünlerde çok güzel halay başı çeken rahmetli hocamızın derneğimize de maddi ve manevi çok katkıları olmuştu. Rahmetle anıyoruz.İstanbul’daki Karadoruklular Derneğinin başkanı Şefik ÖZTÜRK ‘ün Gürün ve köylerine yönelik başarılı hizmetlerinden dolayı kendilerini kutluyoruz.Köy muhtarı Mehmet UZUNPINAR bey de kendini köyüne adamış çalışkan bir muhtarımızdır. Köyümüzün camisi ve kadrolu bir imamı vardır.Okulları bir öğretmenle eğitimine devam etmektedir.


Gürün Belediyemizden Haberler

Gürün belediye başkanlığımızdan istediğimiz haberler gelmediğinden haber yazamıyoruz. Özür dileriz.2004 yılından kısa haberler 1. Mart 2004 ayı içerisinde bir dizi çalışma ve ziyaretlerde bulunmak üzere Ankara’ya gelen genç kaymakamımız A. Ufuk HASÇAKAL derneğimizi de ziyaret ederek hemşerilerimizle görüştü. Derneğe yaptığı ziyarette bir konuşma yapan kaymakamımız birlik ve beraberlik içerisinde Gürünün sosyal, ekonomik ve kültürel alanda gelişmesi için çalışmalarını anlatarak hemşerilerimizden destek çağrısında bulundu.

Devamı 6.sayfada

 1. Derneğimizin 6. olağan genel kurulu 02.25.2005 tarihinde yapıldı. Yönetim güven tazeledi.

 2. Derneğimizin 4 Haziran 2004 günü Vedat Dalokay salonunda düzenlediği Gürün Gecesine 400’ün üzerinde hemşerimiz katılarak hasret giderildi.

 3. Derneğimiz 2004-2005 öğretim yılında öğrenci burslarını 72 öğrenciye çıkarmanın sevincini yaşamaktadır.

 4. Hemşerimiz Bekir ULUBAŞ Tarım ve Köy Hizmetleri Personel Genel Müdürlüne attandı. Başarılarını diliyoruz.

 5. Hemşerimiz Seyfi SALTOĞLU Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliğine yeniden seçildi.Başarılar diliyoruz.

 6. Hemşerimiz ve üyemiz Mahmut İSPİR Çankaya Belediyesi meclis üyeliğine seçildi. Başarılar diliyoruz.

 7. Hemşerimiz Gökhan ÖZDEĞER Kültür bakanlığı müdürlüne atandı.Başarılar diliyoruz.

 8. Gürün Şuğul kalyonu festivali 31 Temmuz 1 Ağustos günü güründe coşkulu bir şekilde yapıldı. Derneğimizde üzerine düşen görevi yaparak katıldı. 500 milyon derneğimizce yardım yapıldı.

Bürokratlarımızın Derneğimize Ziyareti Denizcilik müsteşarı sayın İsmet YILMAZ, Tarım ve köy hizmetleri personel genel müdürü sayın Bekir ULUBAŞ ve kültür bakanlığında daire başkanı Gürhan ÖZDEĞER hemşerilerimiz 11.01.2005 günü Ankara Gürünlüler Derneğini ziyaret etmişlerdir. Kalabalık bir hemşeri grubu karşılayarak Gürünle ilgili sohbet edildi.

Dernek başkanı Doğan YALÇINKAYA derne-ğin çalışmaları hakkında bilgi vermiştir. Bekir ULUBAŞ Derneğin çalışmalarını senelerdir taktir ettiğini bu güne kadar ziyaret edemediği için üzüntü duyduğunu bundan sonra da daha sık görüşmeyi elinden gelen yardımı yapacağını kapısının açık olduğunu söylemiştir. Gürhan ÖZDEĞER de dernek ve hemşerilerine de kendisine düşen her hususta yardımcı olacağını bundan sonra daha sık bir araya gelelim demiştir. Av. Hasan YILDIZ, Suçatı eski belediye başkanı Lütfulah TAKCI, Emekli öğretmen Ali Ulvi TURAN, işadamı Turgut KÖK’ de ;Gürünün meyvecilik, arıcılık ve hayvancılık ile ilgili sorunlarını dile getirmiş çözümler üzerinde sohbet edildi.

Denizcilik müsteşarı sayın İsmet YILMAZ bey derneğin çalışmalarını hep izlediğini öğrenci burslarına büyük önem vermeleri 2004-2005 yılı öğrenim döneminde 72 Gürünlü öğrenciye burs vermeleri büyük başarıdır dernek yönetimini kutluyorum her zaman yanınızdayım demiştir.Başkan Doğan YALÇINKAYA’ da Ankara’daki Gürünlülerin tamamının eğitimli,kültürlü insanlar olmasından dolayı bizleri mutlu etmektedir. Derneğimize maddi ve manevi destek veren tüm Gürünlü hemşerilerimize teşekkürü borç biliyoruz.Günün anısı olarak bir hatıra resmi çekildi.İkram edilen çay, pasta ve meyve yenilerek, başka bir gün buluşmak üzere vedalaşıldı.

Gürün ve Sen Şiir


Gurbete akşam olunca sensiz ,

Bir seni düşünürüm birde Gürün’ü .

Anılar, güzellikler sarınca sessiz ,

Bir seni düşünürüm birde Gürün’ü .

Sen hislendin mi acıyla geceleri ,

Kalemin yas tutup yazdı mı heceleri ,

Her şeyi unutup andın mı yüceleri ,

Bir seni düşünürüm birde Gürün’ü .

Zaman olur Tohma gibi çağladığımda ,

Ferhat gibi senin için ağladığımda ,

Şarkılarla yaramı dağladığımda ,

Bir seni düşünürüm birde Gürün’ü .

Neyleyim buluşmak zor olsa bile ,

Vatanım ve aşkım dolanır dile ,

Her akşam veririm duygumu sele ,

Bir seni düşünürüm birde Gürün’üBilgisayar Öğretmeni

Ali Gülsoy

İNTERNET ÇALIŞMALARI

Değerli hemşerilerimiz

Gürün Kaymakamımız A. Ufuk HASÇAKAL beyin çalışmaları sonucu olan web sitemizin yeni dizaynını çok beğendiğimizi sizlerle paylaşıyoruz. Web sitesinde yer alan çalışmalar doğa harikası Gürün resimleri , köylerimiz , Gürün kaymakam-lığı çalışmaları ve gürün hakkında aradıklarınız www.gurun.gov.tr adresindedir. Bu sitede bulu-nan insan kaynakları kayıt formu ile ayrıca ilgilenmenizi ve formu doldurmanızı rica ediyor-uz. Bu form ile yurt içinde ve yurt dışında tüm hemşerilerimizin kayıtlarına ulaşılacaktır. Tüm hemşerilerimize saygı ile duyurulur.

ACI KAYBIMIZ


Derneğimizin kurucu üyesi genel başkanımız değerli insan ağabeyimiz:

İbrahim KEKEÇ

27-11-2004 Günü vefat etmiştir. Kaybet-menin üzüntüsü içerisinde olduğumuz değerli büyüğümüzün cenazesine katılan taziyelerini ileten, acımızı paylaşmak üzere derneğimize telefonla arayan üzüntümüze ortak olan hemşeri, dost ve sevenlerine teşekkür eder merhuma Allah’tan rahmet, kederli eşleri Afet hanım efendiye çocukları Yüksel, Seyho KÖKSAL, Saadet, Ünal, Şansal ve değerli kardeşleri; Sait, İhsan, Cengiz, Gazi ve sevenlerine sabır ve baş sağlığı dileriz.

Ankara Gürünlüler Derneği

PAŞAMIZ ANKARADA


Em.Dr.Org.Edip BAŞER ve muhterem eşleri Hülya hanımefendi Ankara’ya gelerek Ankara Gürünlüler Derneğini ve bir çok hemşerimizi ziyarette bulundular. Emniyet genel müdür yardımcısı hemşerimiz Feyzullah ARSLAN ’ı katkı ve desteği ile 11.03.2005 günü polis evinde çaylı sohbet toplantısı yapıldı. Yapılan toplantıda çalışma faaliyetleri hakkında bilgi sunuldu.

Emniyet genel müdür yardımcısı Feyzullah ARSLAN Prof.Dr.C.Avni BABACAN iş adamlarımızdan Celal ÖZDEMİR, Hikmet CEBECİOĞLU, Nurettin ÖZDEMİR ve bir çok hukukçu ,bürokrat , eğitimcilerimiz ve eşleri çayda Edip paşamıza Türkiye’nin ve komşu ülkelerin güncel konuları soruldu,paşamızdan değerli bilgiler alındı. Ankara Gürünlüler Derneğinin kadın kollarının evlerinde yaparak getirdikleri börek, köfte ve çörekler ikram edildi. Hatıra resmi çekilerek tekrar bir araya gelme dileğiyle vedalaşıldı.


YEŞİL GÜRÜN ECZANESİ


Hemşerimiz Şahin BARAN’IN kızı Handan hanım Bahçelievler semtinde eczane açarak “Yeşil Gürün Eczane” si adını vermiştir. Gazi Üniversitesi eczacılık fakültesi mezunu olan aynı fakülte de mastırını yapan Handan BARAN hanımefendi 7 yıl Gazi Hastanesi ve bir müddet de Kara Kuvvetlerinde Eczacılık yapmıştır. Bahçelievler 4. cad. 54 sok. no:11/B (Tel.(0312) 215 54 20) adresinde hizmete girmiştir. Açılışına kalabalık bir hemşeri gurubunun katıldığı Eczacı kardeşimize Ankara Gürünlüler Derneği olarak başarılar diliyoruz.

Saygı değer hemşerilerimiz aidatlarını yatırmaAidatlarını yatırmayan hemşerilerimizden ricamız PTT çek no:106355 ve Ziraat Bank. Karşıyaka şubesi 6045454-5001 hesaba yatırmanızı rica ederiz BİRİKMİŞ AİDAT BORCUNUZ;........................................................


Dernek Hesap NO: PTT Çek no: 106355 - Ziraat Bank: Karşıyaka Şubesi hesap no : 6045454-5001 ,Yüklə 72,87 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə